Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; 
εμείς αλλάζουμε 8-10 πάνες τη μέρα με τσίσα αλλά δυσκολευόμαστε λίγο στα κακά μια φορά με το ζόρι κάνει και τον βλέπω οτι δυσκολεύεται! Δεν ξέρω και ποσό είναι πρέπει να κάνουν τη μέρα, θα ρωτήσω την παιδίατρο! 
απο βάρος στη δίκη μας ζυγαριά φαίνεται ότι έχει πάρει! Θα ξαναπάμε πάλι στη γιατρό όταν σαραντισουμε! 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nancy_ said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; 
εμείς αλλάζουμε 8-10 πάνες τη μέρα με τσίσα αλλά δυσκολευόμαστε λίγο στα κακά μια φορά με το ζόρι κάνει και τον βλέπω οτι δυσκολεύεται! Δεν ξέρω και ποσό είναι πρέπει να κάνουν τη μέρα, θα ρωτήσω την παιδίατρο! 
απο βάρος στη δίκη μας ζυγαριά φαίνεται ότι έχει πάρει! Θα ξαναπάμε πάλι στη γιατρό όταν σαραντισουμε! 
 

Νομιζω εξαρταται αν παιρνει. Μητρικο η συμπληρωμα. Στο συμπληρωμα ζοριζονται πιο πολυβκ καποια δε κανουν καθε μερα

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Nancy_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; 
εμείς αλλάζουμε 8-10 πάνες τη μέρα με τσίσα αλλά δυσκολευόμαστε λίγο στα κακά μια φορά με το ζόρι κάνει και τον βλέπω οτι δυσκολεύεται! Δεν ξέρω και ποσό είναι πρέπει να κάνουν τη μέρα, θα ρωτήσω την παιδίατρο! 
απο βάρος στη δίκη μας ζυγαριά φαίνεται ότι έχει πάρει! Θα ξαναπάμε πάλι στη γιατρό όταν σαραντισουμε! 
 

Εμας ογιατρος μας ειπε οτι μπορει να κανει τρεις μερες να κανει κακά αλλα και να κανει τρεις φορές την μερα, ειναι φυσιολογικά και τα δυο. Επισης ο παιδίατρος εχει έρθει δυο φορες σπίτι μας και θα ξαναέρθει οταν σαραντισουμε, αλλα αυτα τα 60ευρα στο λαιμό μου έχουν κάτσει. Το θεμα ειναι οτι στο ιατρείο δέχεται να πάει ο ενας μας μονο δεν εχω ιδέα αν θά χρεώνει λιγότερο.

 Επισης κοριτσια διαβαζα για την πρώτη δόση των 2.000 ευρώ οτι εκκαθάριση γινεται καθε τελος του μήνα και κατατίθονται τα χρηματα, τα πηρε καμια σας που γέννησε τον Δεκέμβριο; Ή εννοεί οτι θα τα πάρουμε στο τελος Ιανουαρίου;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. 

Εμενα κανει γυρω στις 5 φορες κακα την ημερα. Πανες δεν εχω ζυγισει ποτε αλλα απο περιεργεια ζυγισα μια μετα απο 4 ωρες που χα να την αλλαξω κ ηταν 155γρ με τσισα.Δεν ξερω ποσο πρεπει να ναι αλλα ηταν γεματη.

Βαρος παιρνουμε δοξα τω θεω κ υψος γτ βλεπω οτι τα ρουχα αρχιζουν κ γεμιζουν. 

Εμεις παμε στο ιατρειο του παιδιατρου. Παιρνει 30 ευρω στο ιατρειο κ 50 αν ερθει σπιτι

Just now, Καντι είπε:

Εμας ογιατρος μας ειπε οτι μπορει να κανει τρεις μερες να κανει κακά αλλα και να κανει τρεις φορές την μερα, ειναι φυσιολογικά και τα δυο. Επισης εμας ο παιδίατρος εχει δυο φέρε σπίτι μας και θα ξαναέρθει οταν σαραντισουμε, αλλα αυτα τα 60ευρα στο λαιμό μου έχουν κάτσει. Το θεμα ειναι οτι στο ιατρείο δέχεται να πάει ο ενας μας μονο δεν εχω ιδέα αν θά χρεώνει λιγότερο.

 Επισης κοριτσια διαβαζα για την πρώτη δόση των 2.000 ευρώ οτι εκκαθάριση γινεται καθε τελος του μήνα και κατατίθονται τα χρηματα, τα πηρε καμια σας που γέννησε τον Δεκέμβριο; Ή εννοεί οτι θα τα πάρουμε στο τελος Ιανουαρίου;

Καντι μου παντα στο ιατρειο παιρνουν λιγοτερα. Οι περισσοτεροι που ξερω παιρνουν 30 ευρω.

Η πρωτη δοση των 1000 αν θυμαμαι καλα μπαινει την τελευταια εργασιμη του επομενου μηνα απο την αιτηση. Οποτε ολες μας θα τα παρουμε τελη Γεναρη.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας παίρνει 40€ αλλά μας έχει χρεώσει μόνο την πρώτη φορά Γτ τις άλλες 2 φορές πήγαμε πόνο για ζύγισμα! Αλλά επιτρέπει να πηγαίνουμε κ οι 2! Βάζει αραιά τα ραντεβού! @Καντι πρέπει να σας έχουν φύγει πολλά λεφτά Γτ κ το γάλα που δίνεις έχει διπλάσια τιμή μην σ πω κ παραπάνω από το Humana που δίνω εγώ!! 
Την πρώτη δόση από το επίδομα γεννάς νομίζω κ εγώ ότι μπαίνει τέλος του μήνα!! 
Εγώ δίνω κ μητρικό κ συμπλήρωμα κ κάνει μόνο μια φορά την ημέρα κακά ... θα πάρω αύριο την παιδίατρο να την ρωτήσω.. πάντως το πιο αστειο εινσι ότι μας τα κάνει σε live μετάδοση με το που βγάζουμε την πάνα δηλαδή!!! 
 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε κάθε γεύμα τον βάζω στο στήθος ένα τέταρτο με είκοσι λεπτά από κάθε πλευρά κ μετά του κάνω και 90ml συμπλήρωμα τα οποία τα τρώει σχεδόν όλα κάθε φορά. Νιώθω πάντως το στήθος μ να γεμίζει ανάμεσα στα γεύματα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Σε κάθε γεύμα τον βάζω στο στήθος ένα τέταρτο με είκοσι λεπτά από κάθε πλευρά κ μετά του κάνω και 90ml συμπλήρωμα τα οποία τα τρώει σχεδόν όλα κάθε φορά. Νιώθω πάντως το στήθος μ να γεμίζει ανάμεσα στα γεύματα 

Καθε ποσο τρωει δηλαδη; 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περίπου κάθε 3 ώρες τη μέρα και 4 ώρες το βράδυ! Το βράδυ σπάνια ξυπνάει για φαΐ όποτε τον ταΐζω 12-4-8 στις 4 δεν τον θηλάζω του δίνω φόρμουλα 120 ml. Αλλά η όλη διαδικασία του φαγητού μας παίρνει 1 ώρα περίπου. Αυτές τις οδηγίες μας έχει δώσει η παιδίατρος.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Εμας ογιατρος μας ειπε οτι μπορει να κανει τρεις μερες να κανει κακά αλλα και να κανει τρεις φορές την μερα, ειναι φυσιολογικά και τα δυο. Επισης ο παιδίατρος εχει έρθει δυο φορες σπίτι μας και θα ξαναέρθει οταν σαραντισουμε, αλλα αυτα τα 60ευρα στο λαιμό μου έχουν κάτσει. Το θεμα ειναι οτι στο ιατρείο δέχεται να πάει ο ενας μας μονο δεν εχω ιδέα αν θά χρεώνει λιγότερο.

 Επισης κοριτσια διαβαζα για την πρώτη δόση των 2.000 ευρώ οτι εκκαθάριση γινεται καθε τελος του μήνα και κατατίθονται τα χρηματα, τα πηρε καμια σας που γέννησε τον Δεκέμβριο; Ή εννοεί οτι θα τα πάρουμε στο τελος Ιανουαρίου;

Εμάς λόγω κορονοϊού είχαν κόψει τις επισκέψεις στο σπίτι...Όταν πάντως έρχεται χρεώνει τα διπλάσια. κάτι αντίστοιχο θα γίνεται και σε εσάς.Εγώ θα τον ρώταγα...μισή ντροπή δική του, μισή δική μου...Η λύση που βρήκαμε ήταν να κλείνουμε το πρώτο ραντεβού μετά από ΣΚ οπότε ό,τι μικρόβιο μετά από καθάρισμα και αέρισμα και κλειστό ιατρείο είχε αποδυναμωθεί... Την πρώτη δόση από τέλη Ιανουαρίου...

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Εμάς ο παιδίατρος ξανάρθε σήμερα καθώς μεθαύριο σαραντιζουμε! 

Για.κακα που λέτε επειδή δίνω ξένο γάλα κάνει μια φορά άντε δύο τη μέρα αλλά μπορεί να κάνει και έως 5 μέρες να κάνει..από εκεί και πέρα ανησυχούμε.. Για τη νύχτα μας είπε να μην το ξυπνάμε καθόλου όσες ώρες και να κοιμηθεί, βέβαια έχει πάρει 1100 από τη μέρα που βγήκαμε οπότε δικαιολογείται, και τη μέρα 3,5 με 4 ώρες μετά ξύπνημα.... Όχι ότι.κοιμαται τόσες ώρες αλλά κουβέντα να γίνεται!

Όσο για τη πρώτη δόση νομίζω τέλος του μήνα μπαίνει!

 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συγνώμη που πετάγομαι στην ομάδα σας. Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας.

Ήθελα να ρωτήσω όσες γεννήσατε (χωρίς προγραμματισμένη ημερομηνία) και μπήκατε χωρίς να έχετε κάνει τεστ covid εσείς και ο σύζυγός σας, τον αφήσανε τον σύζυγο να μπει μέσα την ώρα της γέννας;

Είμαι έγκυος 32 εβδομάδων και μου είπαν πως μετά από 72 ώρες μπαίνει ο σύζυγος μέσα, αφού βγει το τεστ.

Και τέλος την ώρα που γεννούσατε φορούσατε μάσκα;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα, συγνώμη που πετάγομαι στην ομάδα σας. Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας.

Ήθελα να ρωτήσω όσες γεννήσατε (χωρίς προγραμματισμένη ημερομηνία) και μπήκατε χωρίς να έχετε κάνει τεστ covid εσείς και ο σύζυγός σας, τον αφήσανε τον σύζυγο να μπει μέσα την ώρα της γέννας;

Είμαι έγκυος 32 εβδομάδων και μου είπαν πως μετά από 72 ώρες μπαίνει ο σύζυγος μέσα, αφού βγει το τεστ.

Και τέλος την ώρα που γεννούσατε φορούσατε μάσκα;

Καλησπέρα!! Εγώ είχα μπει προγραμματισμένα και πήγαμε το πρωί για τεστ COVID! Το απόγευμα όταν φτάσαμε για την εισαγωγή μας είπαν ότι τεστ του άντρα μου έπρεπε να επαναληφθεί Γτ δεν είχαν πάρει αρκετό δείγμα (ασχολίαστο) όποτε ξαναέκανε τεστ κ περιμέναμε μια ώρα για να βγουν τα αποτελέσματα! Επίσης μαζι με μένα ήταν ακόμα μια κοπέλα που μπήκε χωρίς ραντεβού και ήταν κ ο άντρας της μαζί.. 

την ώρα της γεννάς δεν φορούσα μάσκα εννοείται!!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα, συγνώμη που πετάγομαι στην ομάδα σας. Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας.

Ήθελα να ρωτήσω όσες γεννήσατε (χωρίς προγραμματισμένη ημερομηνία) και μπήκατε χωρίς να έχετε κάνει τεστ covid εσείς και ο σύζυγός σας, τον αφήσανε τον σύζυγο να μπει μέσα την ώρα της γέννας;

Είμαι έγκυος 32 εβδομάδων και μου είπαν πως μετά από 72 ώρες μπαίνει ο σύζυγος μέσα, αφού βγει το τεστ.

Και τέλος την ώρα που γεννούσατε φορούσατε μάσκα;

Εγώ μπήκα προγραμματισμένα αλλά απ' ότι πληροφορήθηκα τότε ναι φοράς μάσκα και είσαι σε άλλο χώρο του μαιευτηρίου όχι εκεί που γίνονται οι τοκετοί.Για τον σύζυγό δεν θυμάμαι! Αυτά αφορούν το Ιασω κάθε νοσοκομείο έχει τις διαφορές του. Όλα αυτά συν άλλα τόσα ήταν ο λόγος που ο γιατρός μου προγραμματίζει όσο.μπορει! Βέβαια όλα αλλάζουν συνεχώς οπότε ρωτά τον γιατρό σου για σιγουριά τι θα ισχυει τότε


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ είχα μπει προγραμματισμένα και πήγαμε το πρωί για τεστ COVID! Το απόγευμα όταν φτάσαμε για την εισαγωγή μας είπαν ότι τεστ του άντρα μου έπρεπε να επαναληφθεί Γτ δεν είχαν πάρει αρκετό δείγμα (ασχολίαστο) όποτε ξαναέκανε τεστ κ περιμέναμε μια ώρα για να βγουν τα αποτελέσματα! Επίσης μαζι με μένα ήταν ακόμα μια κοπέλα που μπήκε χωρίς ραντεβού και ήταν κ ο άντρας της μαζί.. 

την ώρα της γεννάς δεν φορούσα μάσκα εννοείται!!

Έλεος τι γκαντεμιά να πρέπει να πάει ο άντρας σου για να δώσει κι άλλο δείγμα; Μοριακό τεστ κάνατε; Γιατί το rapid test βγαίνει τόσο γρήγορα.

Ο γυναικολόγος μου, μου είπε πως αν δε βγει το τεστ του άντρα μου αρνητικό δεν μπορεί να μπει μέσα. Και θα ήθελα να είναι μέσα έστω στο δωμάτιο, γιατί στην προηγούμενη γέννα με βοήθησε πολύ γιατί δεν μπορούσα ούτε να σηκωθώ από τα ράμματα.

Just now, korina84 είπε:

Εγώ μπήκα προγραμματισμένα αλλά απ' ότι πληροφορήθηκα τότε ναι φοράς μάσκα και είσαι σε άλλο χώρο του μαιευτηρίου όχι εκεί που γίνονται οι τοκετοί.Για τον σύζυγό δεν θυμάμαι! Αυτά αφορούν το Ιασω κάθε νοσοκομείο έχει τις διαφορές του. Όλα αυτά συν άλλα τόσα ήταν ο λόγος που ο γιατρός μου προγραμματίζει όσο.μπορει! Βέβαια όλα αλλάζουν συνεχώς οπότε ρωτά τον γιατρό σου για σιγουριά τι θα ισχυει τότε

Εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι πρέπει να περάσουν 72 ώρες για να βγει το τεστ το δικό μου και του άντρα μου. Και την ρωτάω την κοπέλα αν εγώ γεννάω θα περιμένω το τεστ; Και μου είπε τότε θα μιλήσω με την προϊσταμένη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...