Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Αυτο ψάχνω που μπορώ να το βρω τυπωμένο. Στο μήνυμα στο κινητό γραφει η διαδικασία ολοκληρώθηκε το άμκα του παιδιού ειναι τάδε και διαθέτει ασφαλιστική ικανότητα,

Δοκίμασε μήπως μπορείς να κανεις εγγραφή στην αυλή συνταγογράφηση! Και θα δεις αν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία! Εγώ την έκανα χθες, βάζεις τους κωδικούς taxis του ενήλικα που είναι ασφαλισμένος και το Αμκα του παιδιού! Και να το τυπώσεις από εκεί! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nancy_ είπε:

Δοκίμασε μήπως μπορείς να κανεις εγγραφή στην αυλή συνταγογράφηση! Και θα δεις αν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία! Εγώ την έκανα χθες, βάζεις τους κωδικούς taxis του ενήλικα που είναι ασφαλισμένος και το Αμκα του παιδιού! Και να το τυπώσεις από εκεί! 

Μόλις το εκανα, δεν εχει να τυπώσω κατι που να αναφέρεται σε ασφαλιστική ικανότητα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καντι μου μηπως απλα δεν εχει περαστει ακομα;; 

Γιατι κ μας που ειναι ασφαλισμενη η μπεμπα, οταν μπαινω στο ατλας μου βγαζει μηνυμα ανυπαρκτος αμκα ενω ειναι κανονικα ασφαλισμενη. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Καντι said:

Αυτο ψάχνω που μπορώ να το βρω τυπωμένο. Στο μήνυμα στο κινητό γραφει η διαδικασία ολοκληρώθηκε το άμκα του παιδιού ειναι τάδε και διαθέτει ασφαλιστική ικανότητα,

Καλησπέρα ! 
Σορρυ που πετάγομαι αλλά κι εγώ έλαβα το μήνυμα από το E birth αλλά στο ΙΚΑ έπρεπε να πάω για να βγάλουν αριθμό μητρώου κ να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Βεβαια είμαι ιδιωτική υπάλληλος , δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι. Απλά  είναι άλλο το αμκα κ άλλο ο αριθμός μητρώου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καντι μου μηπως απλα δεν εχει περαστει ακομα;; 

Γιατι κ μας που ειναι ασφαλισμενη η μπεμπα, οταν μπαινω στο ατλας μου βγαζει μηνυμα ανυπαρκτος αμκα ενω ειναι κανονικα ασφαλισμενη. 

Κι εμενα το ίδιο, εχει άμκα, εχει αυλη και γραφει ανύπαρκτος.

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα ! 
Σορρυ που πετάγομαι αλλά κι εγώ έλαβα το μήνυμα από το E birth αλλά στο ΙΚΑ έπρεπε να πάω για να βγάλουν αριθμό μητρώου κ να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Βεβαια είμαι ιδιωτική υπάλληλος , δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι. Απλά  είναι άλλο το αμκα κ άλλο ο αριθμός μητρώου. 

Μάλλον αυτο θα κανω θα κλείσω ραντεβού μαζι τους κι ας μου εξηγήσουν εκείνοι. Προς το παρον εςτειλα μειλ.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπερα! Δεν εχω ξαναγράψει αλλα σας διαβαζω από την αρχη της εγκυμοσυνης μου! Ειμαι κι εγω μανουλα Δεκεμβριου, εχω ενα μωρακι 30 ημερων. Τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει οτι κοιμαται πολυ ελαφρα και ενω κοιμαται τινάζει τα χερακια του και αυτο τον ξυπναει. Η παιδιατρος μου ειπε οτι πρόκειται για αντανακλαστικό των μωρων, επειδη ακομη δεν ωριμασε το νευρικο συστημα. Το εχει παρατηρησει καμια σας;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lou_ said:

Κορίτσια καλησπερα! Δεν εχω ξαναγράψει αλλα σας διαβαζω από την αρχη της εγκυμοσυνης μου! Ειμαι κι εγω μανουλα Δεκεμβριου, εχω ενα μωρακι 30 ημερων. Τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει οτι κοιμαται πολυ ελαφρα και ενω κοιμαται τινάζει τα χερακια του και αυτο τον ξυπναει. Η παιδιατρος μου ειπε οτι πρόκειται για αντανακλαστικό των μωρων, επειδη ακομη δεν ωριμασε το νευρικο συστημα. Το εχει παρατηρησει καμια σας;

Καλησπερα!! Να σου ζησει το μωρακι σου!!

ναι κ εμενα εξαρχης τιναζει τα χερια κ τον ξυπνανε. Θα μπορουσες να δοκιμασεις το φασκιωμα - αν κ σε εμας δε δουλεψε!!

Ειμαστε 42 ημερων - η παιδιατρος εμενα μου λεει οτι ειναι γενικα αντανακλαστικο κ θα περασει οταν αποκτησει τον ελεγχο τους. Παντως εχω προσεξει πως οταν ειναι χορτασμενος βυθιζεται σε υπνο, ενω οταν δεν εχει φαει καλα τα τιναζει συνεχεια κ ξυπναει!

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lou_ είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Δεν εχω ξαναγράψει αλλα σας διαβαζω από την αρχη της εγκυμοσυνης μου! Ειμαι κι εγω μανουλα Δεκεμβριου, εχω ενα μωρακι 30 ημερων. Τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει οτι κοιμαται πολυ ελαφρα και ενω κοιμαται τινάζει τα χερακια του και αυτο τον ξυπναει. Η παιδιατρος μου ειπε οτι πρόκειται για αντανακλαστικό των μωρων, επειδη ακομη δεν ωριμασε το νευρικο συστημα. Το εχει παρατηρησει καμια σας;

 

Just now, pap88 είπε:

Καλησπερα!! Να σου ζησει το μωρακι σου!!

ναι κ εμενα εξαρχης τιναζει τα χερια κ τον ξυπνανε. Θα μπορουσες να δοκιμασεις το φασκιωμα - αν κ σε εμας δε δουλεψε!!

Ειμαστε 42 ημερων - η παιδιατρος εμενα μου λεει οτι ειναι γενικα αντανακλαστικο κ θα περασει οταν αποκτησει τον ελεγχο τους. Παντως εχω προσεξει πως οταν ειναι χορτασμενος βυθιζεται σε υπνο, ενω οταν δεν εχει φαει καλα τα τιναζει συνεχεια κ ξυπναει!

Εχετε κι εσεις μαέστρο στο σπίτι;;;; Νομιζω τρόμος λέγεται αυτο, εμενα θα ελεγα οτι το κανει περισσότερο ξυπνητος. Αλλα τον πιάνει λοξυγκας οταν κοιμάται και ξυπνάει. Επισης τον φασιωνω αλλα όχι τα χέρια του αρέσει να τα κουνάει στην αρχη τα απεγκλωβίζε  μονος του. Επισης με εχει βοηθησει ο υπνόσακος πολυ δεν καταλαβαίνει οτι τον αφηνω απο την αγκαλιά μου, αλλιώς ξυπνάει απο τα κρύα σεντονια.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

@pap88 @Καντι Αρα ειναι γενικο το φαινομενο κοριτσια! Ουφ! Μου φυγε ενα βαρος!όποτε θηλαζουμε κοιμαται πιο ελαφρα η αληθεια ειναι! Οταν παιρνει μπιμπερο βυθιζεται και δεν ξυπναει ευκολα! Σας ευχαριστω για τις απαντησεις! Να χαιρεστε τα μωρακια σας! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Καντι said:

 

Εχετε κι εσεις μαέστρο στο σπίτι;;;; Νομιζω τρόμος λέγεται αυτο, εμενα θα ελεγα οτι το κανει περισσότερο ξυπνητος. Αλλα τον πιάνει λοξυγκας οταν κοιμάται και ξυπνάει. Επισης τον φασιωνω αλλα όχι τα χέρια του αρέσει να τα κουνάει στην αρχη τα απεγκλωβίζε  μονος του. Επισης με εχει βοηθησει ο υπνόσακος πολυ δεν καταλαβαίνει οτι τον αφηνω απο την αγκαλιά μου, αλλιώς ξυπνάει απο τα κρύα σεντονια.

Χαχαχα γελασα πολυ με το μαεστρος!!!!

με τον υπνοσακο τον σκεπαζεις απο πανω; 

Just now, Lou_ said:

@pap88 @Καντι Αρα ειναι γενικο το φαινομενο κοριτσια! Ουφ! Μου φυγε ενα βαρος!όποτε θηλαζουμε κοιμαται πιο ελαφρα η αληθεια ειναι! Οταν παιρνει μπιμπερο βυθιζεται και δεν ξυπναει ευκολα! Σας ευχαριστω για τις απαντησεις! Να χαιρεστε τα μωρακια σας! 

Κ εμενα ακριβως το ιδιο. Ο καλος υπνος ερχεται με το συμπληρωμα!!!!!

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!! Να χαιρεστε τα μωρακια σας!!

Σε καμια δεκαρια μερες θα γεννησω προγραμματισμενα στις 35εβδομαδες στο Γεννεσις Θεσ/νικης λογω χολοστασης.. μηπως γεννησε καμια σας να μου δωσει πληροφοριες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pap88 είπε:

Χαχαχα γελασα πολυ με το μαεστρος!!!!

με τον υπνοσακο τον σκεπαζεις απο πανω; 

Κ εμενα ακριβως το ιδιο. Ο καλος υπνος ερχεται με το συμπληρωμα!!!!!

Του ρίχνω μια κουβερτούλα λεπτή.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Καντι είπε:

 

Εχετε κι εσεις μαέστρο στο σπίτι;;;; Νομιζω τρόμος λέγεται αυτο, εμενα θα ελεγα οτι το κανει περισσότερο ξυπνητος. Αλλα τον πιάνει λοξυγκας οταν κοιμάται και ξυπνάει. Επισης τον φασιωνω αλλα όχι τα χέρια του αρέσει να τα κουνάει στην αρχη τα απεγκλωβίζε  μονος του. Επισης με εχει βοηθησει ο υπνόσακος πολυ δεν καταλαβαίνει οτι τον αφηνω απο την αγκαλιά μου, αλλιώς ξυπνάει απο τα κρύα σεντονια.

Χαχαχαχαχα ναι τα χέρια μαέστρου είναι συχνό φαινόμενο!! Υπνόσακο δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά θα τον δοκιμάσω!! 

16 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Να χαιρεστε τα μωρακια σας!!

Σε καμια δεκαρια μερες θα γεννησω προγραμματισμενα στις 35εβδομαδες στο Γεννεσις Θεσ/νικης λογω χολοστασης.. μηπως γεννησε καμια σας να μου δωσει πληροφοριες; 

Ειρήνη μου εγώ γέννησα στο γένεσις! Γενικά πολύ καλές εντυπώσεις!! Οι νοσοκόμες και οι μαίες πολύ ευγενικές κ εξυπηρετικές! Καθαριότητα άψογη! Το μόνο αρνητικό π έχω να πω είναι ότι όταν κάναμε τεστ κοβιντ δεν πήραν αρκετό δείγμα από τον άντρα μου (ασχολίαστο!!) κ μας είπαν ότι πρέπει να το επαναλάβουμε όταν πήγαμε να κάνουμε εισαγωγή όποτε καθυστερήσαμε 1,5 ώρα περιμένοντας τα αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nancy_ είπε:

Χαχαχαχαχα ναι τα χέρια μαέστρου είναι συχνό φαινόμενο!! Υπνόσακο δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά θα τον δοκιμάσω!! 

Ειρήνη μου εγώ γέννησα στο γένεσις! Γενικά πολύ καλές εντυπώσεις!! Οι νοσοκόμες και οι μαίες πολύ ευγενικές κ εξυπηρετικές! Καθαριότητα άψογη! Το μόνο αρνητικό π έχω να πω είναι ότι όταν κάναμε τεστ κοβιντ δεν πήραν αρκετό δείγμα από τον άντρα μου (ασχολίαστο!!) κ μας είπαν ότι πρέπει να το επαναλάβουμε όταν πήγαμε να κάνουμε εισαγωγή όποτε καθυστερήσαμε 1,5 ώρα περιμένοντας τα αποτελέσματα! 

Να σου ζησει το μωρο!!!! Αναμενω και εγω τη μπεμπα μου αν και νωριτερα.....

 Ασχολιαστο οντως για το τεστ!! Σου εστειλα μηνυμα γτ ειχα κ αλλες αποριες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Πως είστε;; Να ρωτήσω μυξουλες έχουν τα μωράκια σας;; Εμένα έχει και δεν ξέρω τις βγάζουμε με αποφρακτηρα μύτης;; Έχει χρησιμοποιήσει καμία;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...