Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Εγω δεν την ξυπναω καιρο τωρα. Μου χε πει οταν φτασει τα κιλα γεννησης κ αφου περασει κ μια βδομαδα απο την ανακτηση του βαρους να μην την ξυπναω. 

Οκειιιιι θα ξαναρωτησω. Οπως καταλαβαίνεις στις 4 πμ πολυ μου κακοφαίνεται το ξυπνητήρι.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Οκειιιιι θα ξαναρωτησω. Οπως καταλαβαίνεις στις 4 πμ πολυ μου κακοφαίνεται το ξυπνητήρι.

Ποσο ειναι τωρα 40ντησε? Κ μενα οταν πλεον εφτιαξε μια σειρα κ ειδα οτι γενικα ξυπναγε για να φαει κ μεσα στην μερα κ επερνε βαρος κανονικα δεν τον ξυπναγα. Εχει πια την ικανοτητα να ξυπναει μονο του απτην πεινα δεν ειναι αδυναμο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Οκειιιιι θα ξαναρωτησω. Οπως καταλαβαίνεις στις 4 πμ πολυ μου κακοφαίνεται το ξυπνητήρι.

Λογικο. απο μονος του δεν ξυπναει; Τι ωρα ειναι το τελευταιο γευμα του;

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εννιαωρο μου φαινεται πολυ μακρυνο!Εμενα ξυπναει μαξ στο τριωρο!!!!!

κοριτσια εγω νομιζω περναμε το αλμα της 8ης... θελει ολη την ωρα αγκαλια και ειναι πολυ ανησυχος. Αποψε δε κοιμαται κ με τπτ στο λικνο που συνηθως κοιμαται μερικες ωρες

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, linaa είπε:

Ποσο ειναι τωρα 40ντησε? Κ μενα οταν πλεον εφτιαξε μια σειρα κ ειδα οτι γενικα ξυπναγε για να φαει κ μεσα στην μερα κ επερνε βαρος κανονικα δεν τον ξυπναγα. Εχει πια την ικανοτητα να ξυπναει μονο του απτην πεινα δεν ειναι αδυναμο

Σημερα εγινε δυο μηνών. Αυτο που εχω παρατηρήσει βεβαια ειναι οτι οταν τον ξυπναω εγω αφου εχω έτοιμο το γάλα το πίνει μισοκοιμισμένος και ισως ξανακοιμαται πιο εύκολα. Ενώ οταν ξυπνάει ο ίδιος με τσιρίδα ειναι πιο πολυ εκνευρισμένος για να κοιμηθεί στο καπάκι. Ειναι γαρίδα το ματάκι του, αν μιλούσε θα μου έλεγε θελω να παίξουμε μην με στριμώχνεις να ξανά κοιμηθώ.

9 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Λογικο. απο μονος του δεν ξυπναει; Τι ωρα ειναι το τελευταιο γευμα του;

Επτά στις δέκα φορές θα ξυπνήσει πριν το ξυπνητήρι. Δυο μπουκάλια δίνω όλη μερα ενα στις 11.30 το βράδυ κι ενα στις 4.00 για να κανει σερί ύπνους. Το 11-4 το καταφέρνουμε πάντα  , το δεύτερο όχι. Σημερα ηταν ξυπνητος 4 - 6.30 με γονάτισε.... και μετα κοιμήθηκε πάνω μου 6.30-8.30 και ακομα ειναι ξυπνητος θηλάζει αλλα δεν νυστάζει.

4 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Αυτο το εννιαωρο μου φαινεται πολυ μακρυνο!Εμενα ξυπναει μαξ στο τριωρο!!!!!

κοριτσια εγω νομιζω περναμε το αλμα της 8ης... θελει ολη την ωρα αγκαλια και ειναι πολυ ανησυχος. Αποψε δε κοιμαται κ με τπτ στο λικνο που συνηθως κοιμαται μερικες ωρες

Δηλαδη τον αφηνεις πχ σε ρελαξ , φωλίτσα ή κούνια και κάθεται; Εμενα δεν εχει κάτσει πάνω απο 10 λεπτά απο τότε που γεννήθηκε κι εγω δίπλα φυσικα να του μιλάω. Εγω πρώτα τον κοιμίζω βαθιά και μετα τον αφηνω.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Σημερα εγινε δυο μηνών. Αυτο που εχω παρατηρήσει βεβαια ειναι οτι οταν τον ξυπναω εγω αφου εχω έτοιμο το γάλα το πίνει μισοκοιμισμένος και ισως ξανακοιμαται πιο εύκολα. Ενώ οταν ξυπνάει ο ίδιος με τσιρίδα ειναι πιο πολυ εκνευρισμένος για να κοιμηθεί στο καπάκι. Ειναι γαρίδα το ματάκι του, αν μιλούσε θα μου έλεγε θελω να παίξουμε μην με στριμώχνεις να ξανά κοιμηθώ.

Επτά στις δέκα φορές θα ξυπνήσει πριν το ξυπνητήρι. Δυο μπουκάλια δίνω όλη μερα ενα στις 11.30 το βράδυ κι ενα στις 4.00 για να κανει σερί ύπνους. Το 11-4 το καταφέρνουμε πάντα  , το δεύτερο όχι. Σημερα ηταν ξυπνητος 4 - 6.30 με γονάτισε.... και μετα κοιμήθηκε πάνω μου 6.30-8.30 και ακομα ειναι ξυπνητος θηλάζει αλλα δεν νυστάζει.

Δηλαδη τον αφηνεις πχ σε ρελαξ , φωλίτσα ή κούνια και κάθεται; Εμενα δεν εχει κάτσει πάνω απο 10 λεπτά απο τότε που γεννήθηκε κι εγω δίπλα φυσικα να του μιλάω. Εγω πρώτα τον κοιμίζω βαθιά και μετα τον αφηνω.

Α καλο αυτο που κοιματε με το γαλα . Εμενα με το γαλα ξυπναγε σαν τον καφε τον δικο μας ενα πραγμα τον πιανει ακομα κ τωρα. Βεβαια αν ξυπνησει μονος του σημαινει οτι εχει χορτασει κ υπνο οποτε λογικο να εχει ορεξη για παιχνιδι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Καντι said:

Σημερα εγινε δυο μηνών. 

:wub::wub: ποτε περασαν δυο μηνες!!

6 minutes ago, Καντι said:

Δηλαδη τον αφηνεις πχ σε ρελαξ , φωλίτσα ή κούνια και κάθεται;

Εμενα καθεται στο λικνο του αν του αναψω το μομπιλε για ενα μισαωρο περιπου οπου το χαζευει γελαει κ χαιρεται!

στο ριλαξ καθεται οπως λες 10 λεπτακια με παρεα εκτος αν ξεχαστει κ απ το κουνημα κοιμηθει λιγουλακι

τωρα με το αλμα θελει ολο αγκαλια απο εμενα. Τον αφησα μιση ωρα με τον μπαμπα να παω φαρμακειο και ξεσηκωσε τον κοσμο, ενω υπο κς καθεται πολυ ωρα με τον μπαμπα κ χαιρεται. Ο μπαμπας του εχει κ κουραγιο κ τον περπαταει γυρω γυρω μες το σπιτι αλλα κ παλι δεν ηθελε!!! Θελει ολη την ωρα αγκαλια απο εμενα, κ με το χερακι του με γραπωνει κιολας

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Α καλο αυτο που κοιματε με το γαλα . Εμενα με το γαλα ξυπναγε σαν τον καφε τον δικο μας ενα πραγμα τον πιανει ακομα κ τωρα. Βεβαια αν ξυπνησει μονος του σημαινει οτι εχει χορτασει κ υπνο οποτε λογικο να εχει ορεξη για παιχνιδι!!

Με το ξένο γενικως ναρκώνεται και πεφτει σαν τούβλο...

Just now, pap88 είπε:

:wub::wub: ποτε περασαν δυο μηνες!!

Εμενα καθεται στο λικνο του αν του αναψω το μομπιλε για ενα μισαωρο περιπου οπου το χαζευει γελαει κ χαιρεται!

στο ριλαξ καθεται οπως λες 10 λεπτακια με παρεα εκτος αν ξεχαστει κ απ το κουνημα κοιμηθει λιγουλακι

τωρα με το αλμα θελει ολο αγκαλια απο εμενα. Τον αφησα μιση ωρα με τον μπαμπα να παω φαρμακειο και ξεσηκωσε τον κοσμο, ενω υπο κς καθεται πολυ ωρα με τον μπαμπα κ χαιρεται. Ο μπαμπας του εχει κ κουραγιο κ τον περπαταει γυρω γυρω μες το σπιτι αλλα κ παλι δεν ηθελε!!! Θελει ολη την ωρα αγκαλια απο εμενα, κ με το χερακι του με γραπωνει κιολας

Φοβερό πως πέρασαν κι απο την αλλη νιώθω σαν να τον ειχα πάντα στην αγκαλιά μου.

φτιαξε το τικεράκι σου

εμας ο μπαμπάς άμα λείπω και του κλαίει του φτιάχνει γαλατάκι. Οσον αφορα το περπάτημα εμεις τον περπατάμε αποκλειστικά για να κοιμηθεί εκτος αν θελω κι εγω να κοιμηθώ οποτε παίζει ξαπλωτος θηλασμός. Ναι άρχισαν να γραπωνουν πιο συνηδητα και να χαϊδεύουν.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα καθεται στο ριλαξ κ γενικα δεν καθεται πουθενα μονη της. Θελει συνεχεια αγκαλια κ στηθος. Θελω να πιστευω οτι μεγαλωνοντας θα ναι καλυτερα τα πραγματα. Εγω την κοιμιζω παντα ξαπλωτη ενω θηλαζω κ μετα την μεταφερω στην κουνια. Την ημερα ειμαι στην δουλεια κ την κοιμιζουν οι γιαγιαδες συνηθως με αγκαλια κ κουνημα αλλα δεν τους κοιμαται πολυ. Μαξιμουμ μια ωρα με το ζορι, ή 20λεπτα συνηθως

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 
εμεις έχουμε σταματήσει το ξύπνημα για φαγητό το βράδυ εδώ κ 1 μήνα.. κ έχουμε ένα πρόγραμμα το βράδυ γύρω στις 11 τον κάνουμε μπάνιο μετά μπουκάλι 120-150 ml κ μετά κοιμάται κατευθείαν σχεδόν 12-8 τρώει κ ξανα ύπνο μέχρι τις 10-10.30!! Με αυτά που λέτε φτου φτου μην το ματιάσω!! Στο λίκνο κάθεται και μένα max 10 λεπτά! Τελευταία τον Βάζω στο βρεφικό γυμναστήριο και του αρέσει πολύ!! Κάθεται δηλαδή κανένα μισαωρο και παίζει μόνος του! Και στο μομπιλε εννοείται! Όταν τον κρατάνε οι γιαγιάδες τους έχω δώσει την μπλούζα μου την βάζουν πάνω του και ηρεμεί! Το κορόιδευα στην αρχή αλλΑ τελικά όντως πιάνει!! Και γενικά όμως είναι ήρεμος δηλαδή μόνο για να φάει και να τον αλλάξω σηκώνει τον κόσμο! 
χθες βγάλαμε τις φωτό για τους 2 μήνες και δεν το πίστευα ποσό μεγάλωσε!! Γεννήθηκε 3.600γρ και τώρα έχει φτάσει 6.200γρ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 
εμεις έχουμε σταματήσει το ξύπνημα για φαγητό το βράδυ εδώ κ 1 μήνα.. κ έχουμε ένα πρόγραμμα το βράδυ γύρω στις 11 τον κάνουμε μπάνιο μετά μπουκάλι 120-150 ml κ μετά κοιμάται κατευθείαν σχεδόν 12-8 τρώει κ ξανα ύπνο μέχρι τις 10-10.30!! Με αυτά που λέτε φτου φτου μην το ματιάσω!! Στο λίκνο κάθεται και μένα max 10 λεπτά! Τελευταία τον Βάζω στο βρεφικό γυμναστήριο και του αρέσει πολύ!! Κάθεται δηλαδή κανένα μισαωρο και παίζει μόνος του! Και στο μομπιλε εννοείται! Όταν τον κρατάνε οι γιαγιάδες τους έχω δώσει την μπλούζα μου την βάζουν πάνω του και ηρεμεί! Το κορόιδευα στην αρχή αλλΑ τελικά όντως πιάνει!! Και γενικά όμως είναι ήρεμος δηλαδή μόνο για να φάει και να τον αλλάξω σηκώνει τον κόσμο! 
χθες βγάλαμε τις φωτό για τους 2 μήνες και δεν το πίστευα ποσό μεγάλωσε!! Γεννήθηκε 3.600γρ και τώρα έχει φτάσει 6.200γρ!!

Άσε αν το αναλογιστεις έγιναν διπλάσια! Εμάς απο 2.680 έφτασε 4.880 στους δυο μηνες.

 Σου κοιμάται 12-8. Φοβερό μην σας ματιάσω!!! Φτού φτού!

εμενα χτες ο φίλος κοιμήθηκε με μπουκάλι 100μλ στις 12. Ξύπνησε 2 ,τον εβαλα 10 λεπτά βυζι και ξανά στις 4 και στις 7.30

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Επίσης σας έχει βγάλει καθόλου ξηροδερμία;; Εμένα έχει βγάλει στο κεφαλάκι του κ τον αλοιφω με λάδι όλη μέρα!

Μου φαινεται σαν ονειρο το 12-8 μακαρι να το φτασουμε καποια στιγμη!

εμενα ειχε βγαλει λιγο κ αλλαξα σαμπουαν κ εφυγε αμεσως. Με τι τον λουζεις;

Just now, Καντι said:

Άσε αν το αναλογιστεις έγιναν διπλάσια! Εμάς απο 2.680 έφτασε 4.880 στους δυο μηνες.

 Σου κοιμάται 12-8. Φοβερό μην σας ματιάσω!!! Φτού φτού!

εμενα χτες ο φίλος κοιμήθηκε με μπουκάλι 100μλ στις 12. Ξύπνησε 2 ,τον εβαλα 10 λεπτά βυζι και ξανά στις 4 και στις 7.30

Εμεις ηπιαμε 150 μλ χτες κ για πρωτη φορα κοιμηθηκε 4,5 ωρες!!! Τις 3 κοιμηθηκε βαθια, κ την 1,5 καπως κουνουσε χερια ποδια χωρις ν ανοιγει τα ματακια του. Του εβαζα κ πιπιλα, την κραταγε λιγο την ξαναβαζα, αλλα εμεινε στο κρεβατι του λαγοκοιμισμενος και χαρηκα!

αυτο με το ρουχο που λεει η @Nancy_ το ξαναδιαβασα θα το δοκομασω!

επισης εγω του βαζω white noise απο ενα αρκουδακι που εχουμε κ τον βοηθαει να συγκεντρωθει κ να κοιμηθει! Το εχετε δοκιμασει;


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Επίσης σας έχει βγάλει καθόλου ξηροδερμία;; Εμένα έχει βγάλει στο κεφαλάκι του κ τον αλοιφω με λάδι όλη μέρα!

Έβγαλε πριν ενα μήνα, με ρώτησε ο παιδίατρος με τι τον πλένω του ειπα την σειρά της frezzyderm και μου είπε μια χαρα θα φύγει , που δεν και μετα μίλησα με μαια και μου ειπε να χρησιμοποιήσω την κόκκινη σειρά mustela και ετσι έφυγε. Εμενα ειχε και στα χεράκια και στους ώμους επεκτεινόταν αντί να μαζευτεί.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χιονισμενες καλημερες!!! 

Εμενα χθες η μπεμπα για πρωτη φορα κοιμηθηκε απ τις 21.45 εως τις 7.30. Ουτε εγω δεν το πιστευα. Γιατι ο πρωτος μου κοιμοταν μαξ 2ωρες σερι. μαξ ομως. μπορει κ λιγοτερο. 

Με αυτην ακομα δεν εχω ιδιαιτερο θεμα ξηροδερμιας, αλλα ο Γιαννακης εχει πολυ εντονο προβλημα απο μωρο. Φανταστειτε ειναι κλεισμενα 2 κ εχει ακομα νινιδα, ξηροδερμια και ατοπικη δερματιτιδα με εξαρσεις ανα διαστηματα. Οτι κ αν εχω δοκιμασει δεν εχει αποτελεσμα κ εχω αλλαξει πολλες εταιριες. Λεγαμε να τον παμε σε παιδο δερματολογο μηπως παμε σε φαρμακευτικα προιοντα κ οχι τοσο καλλυντικα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...