Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, nanoula90 said:

Χιονισμενες καλημερες!!! 

Εμενα χθες η μπεμπα για πρωτη φορα κοιμηθηκε απ τις 21.45 εως τις 7.30. Ουτε εγω δεν το πιστευα. Γιατι ο πρωτος μου κοιμοταν μαξ 2ωρες σερι. μαξ ομως. μπορει κ λιγοτερο. 

Με αυτην ακομα δεν εχω ιδιαιτερο θεμα ξηροδερμιας, αλλα ο Γιαννακης εχει πολυ εντονο προβλημα απο μωρο. Φανταστειτε ειναι κλεισμενα 2 κ εχει ακομα νινιδα, ξηροδερμια και ατοπικη δερματιτιδα με εξαρσεις ανα διαστηματα. Οτι κ αν εχω δοκιμασει δεν εχει αποτελεσμα κ εχω αλλαξει πολλες εταιριες. Λεγαμε να τον παμε σε παιδο δερματολογο μηπως παμε σε φαρμακευτικα προιοντα κ οχι τοσο καλλυντικα.

Εχετε δοκιμασει λιπικαρ της λα ροσε ποσε; Αυτο βαζουμε κ βοηθησε


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pap88 είπε:

Εχετε δοκιμασει λιπικαρ της λα ροσε ποσε; Αυτο βαζουμε κ βοηθησε

ναι ηταν απ τις πρωτες που δοκιμασαμε. εχουμε παρει ολες αυτες τις εταιριες που κυκλοφορουν κ δεν μας εχουν βοηθησει. Αστα εχουμε θεμα

  • Λυπημένη/-ος 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , pap88 είπε:

Μου φαινεται σαν ονειρο το 12-8 μακαρι να το φτασουμε καποια στιγμη!

εμενα ειχε βγαλει λιγο κ αλλαξα σαμπουαν κ εφυγε αμεσως. Με τι τον λουζεις;

Εμεις ηπιαμε 150 μλ χτες κ για πρωτη φορα κοιμηθηκε 4,5 ωρες!!! Τις 3 κοιμηθηκε βαθια, κ την 1,5 καπως κουνουσε χερια ποδια χωρις ν ανοιγει τα ματακια του. Του εβαζα κ πιπιλα, την κραταγε λιγο την ξαναβαζα, αλλα εμεινε στο κρεβατι του λαγοκοιμισμενος και χαρηκα!

αυτο με το ρουχο που λεει η @Nancy_ το ξαναδιαβασα θα το δοκομασω!

επισης εγω του βαζω white noise απο ενα αρκουδακι που εχουμε κ τον βοηθαει να συγκεντρωθει κ να κοιμηθει! Το εχετε δοκιμασει;

Της weleda έχω σαμπουάν! Όντως θα δοκιμάσω κανένα άλλο να δω μήπως φύγει!!

ναι εννοείται χρησιμοποιώ αρκουδάκι με μουσική!! Μας φέρανε δώρο ένα και το βάζω κάθε βράδυ πιστεύω τον ηρεμεί! Olie η κουκουβάγια λέγεται! Παίζει ένα 20λεπτο και μετά σταματάει μόνο του, έχει κ cry sensor αν ακούσει κλάμα ξεκινάει μόνο του! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Της weleda έχω σαμπουάν! Όντως θα δοκιμάσω κανένα άλλο να δω μήπως φύγει!!

ναι εννοείται χρησιμοποιώ αρκουδάκι με μουσική!! Μας φέρανε δώρο ένα και το βάζω κάθε βράδυ πιστεύω τον ηρεμεί! Olie η κουκουβάγια λέγεται! Παίζει ένα 20λεπτο και μετά σταματάει μόνο του, έχει κ cry sensor αν ακούσει κλάμα ξεκινάει μόνο του! 

Αν σου πω οτι κ εμεις την ολι εχουμε αλλα δεν εχω ανακαλυψει τον σενσορα;; :huh:

  • Χαχα 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Αν σου πω οτι κ εμεις την ολι εχουμε αλλα δεν εχω ανακαλυψει τον σενσορα;; :huh:

Αν θυμάμαι καλά πρέπει μα πατήσεις παρατεταμένα το αριστερό ποδαράκι (;;;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nancy_ said:

Αν θυμάμαι καλά πρέπει μα πατήσεις παρατεταμένα το αριστερό ποδαράκι (;;;)

την ανοιξα την ολι κ αλλαζεις τον διακοπτη απο πισω!!

Just now, Nancy_ said:

Της weleda έχω σαμπουάν! Όντως θα δοκιμάσω κανένα άλλο να δω μήπως φύγει!!

ναι εννοείται χρησιμοποιώ αρκουδάκι με μουσική!! Μας φέρανε δώρο ένα και το βάζω κάθε βράδυ πιστεύω τον ηρεμεί! Olie η κουκουβάγια λέγεται! Παίζει ένα 20λεπτο και μετά σταματάει μόνο του, έχει κ cry sensor αν ακούσει κλάμα ξεκινάει μόνο του! 

ΑΝακαλυπτοντας την ολι... το σενσορ λειτουργει για τους ηχους του δεξιου της χεριου!! Εχουμε αδυναμια στον χτυπο της καρδιας γαμωτο!! Δε πειραζει θα συνηθισει τους δεξιους τωρα :mrgreen:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

την ανοιξα την ολι κ αλλαζεις τον διακοπτη απο πισω!!

Οκ!! Δεν το θυμόμουν! Το είχα κάνει μια φορά στην αρχή και έχει μείνει έτσι!!

α να σας πω ότι επιχείρησα να κόψω τα νυχάκια του με τον βρεφικό νυχοκόπτη και μου φάνηκε παρά πολύ κοφτερό!!! Όποτε πήρα ηλεκτρική βρεφική λίμα και είναι απλά τέλεια!! Δεν υπάρχει κίνδυνος τραυματισμού! Κάνει 30€ αλλά αξίζει φουλ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nancy_ said:

Οκ!! Δεν το θυμόμουν! Το είχα κάνει μια φορά στην αρχή και έχει μείνει έτσι!!

α να σας πω ότι επιχείρησα να κόψω τα νυχάκια του με τον βρεφικό νυχοκόπτη και μου φάνηκε παρά πολύ κοφτερό!!! Όποτε πήρα ηλεκτρική βρεφική λίμα και είναι απλά τέλεια!! Δεν υπάρχει κίνδυνος τραυματισμού! Κάνει 30€ αλλά αξίζει φουλ!!

Του τα εκανα με απλη λιμαναπο ενα σετακι που μας εκαναν δωρο. Ωραια ακουγεται η ηλεκτρικη θα το κοιταξω!!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε το συννεφάκι και την βιδρα που ειναι επισης εξαιρετικά, αλλα σε καθε περιπτωση  του κρατάνε παρέα και τον ηρεμούν στο δεκάλεπτο. Για να τον πάρει ο ύπνος πρεπει να ειναι αποκλειστικά πάνω μας.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2021 at 4:22 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια. Εγω κοιμαμαι μαζι με την μικρη στον καναπε. τη θηλαζω ξαπλωτα. Στον πρωτο υπνο την μεταφερω στην καλαθουνα, αλλα στους υπολοιπους κοιμομαστε μαζι. Ξυπναει 2 φορες το βραδυ κ συνηθως η δευτερη ειναι κατα τις 5-5.30 το πρωι οπου κ εγω πλεον σηκωνομαι γτ ο αντρας μου φευγει στις 6.30 και εχω τον μικρο που ξυπναει αν δεν εχει καποιον διπλα του. 

Σε σχεση με το πρωτο μπορω να πω οτι κοιμαμαι. Εκεινος ξυπνουσε μπορει κ 7 και 8 φορες. 

 

Κοριτσι καλησπερα... Ελπίζω να ΣτΕ καλά... Λοιπόν εδώ και ένα μήνα κόψαμε την πιπιλα..θυμασαι που το συζητούσαμε?

Ο γιος ήταν αχάριστος με το αξεσουάρ του(πιπιλα) και τελικά παειιιι. Αν χρειαστείς συμβουλές θα χαρω να τα πουμε φιλιααααα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Καλημερα!!

κανατε εμβολια; Τι διαφορα ειδατε στο παιδι;

θα κανουμε αυτη τη βδομαδα εμεις

Ολα μια χαρα κοριτσάκι μου. Μας ειπε ογιατρος οτι θα μπορούσε να κανει δέκατα που δεν έκανε ή να εχει υπνηλία ή αϋπνία , αλλα τιποτα απο αυτα δεν εγινε. Έκλαψε για ενα λεπτάκι και του περασε, γιατι οταν καναμε το εμβολιο τον ειχα ούτως ή άλλως στην αγκαλιά μου.

 Μας ειπε οτι τα προλάβαμε τα αλλα τα παιδακια στην ανάπτυξη που αυτο ηταν ζητούμενο για εμας. 5.100kg και 60 ποντους.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Καντι said:

Ολα μια χαρα κοριτσάκι μου. Μας ειπε ογιατρος οτι θα μπορούσε να κανει δέκατα που δεν έκανε ή να εχει υπνηλία ή αϋπνία , αλλα τιποτα απο αυτα δεν εγινε. Έκλαψε για ενα λεπτάκι και του περασε, γιατι οταν καναμε το εμβολιο τον ειχα ούτως ή άλλως στην αγκαλιά μου.

 Μας ειπε οτι τα προλάβαμε τα αλλα τα παιδακια στην ανάπτυξη που αυτο ηταν ζητούμενο για εμας. 5.100kg και 60 ποντους.

Χιχιχι! Μπραβο το αστερακι σου! Και πολυ γενναιος και τελειος στην αναπτυξη του! :wub:

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2021 at 1:12 ΜΜ, pap88 είπε:

Καλημερα!!

κανατε εμβολια; Τι διαφορα ειδατε στο παιδι;

θα κανουμε αυτη τη βδομαδα εμεις

Το απόγευμα το έχουμε εμείς!!! Θα στλ να σας πω τι έγινε!!

21 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ολα μια χαρα κοριτσάκι μου. Μας ειπε ογιατρος οτι θα μπορούσε να κανει δέκατα που δεν έκανε ή να εχει υπνηλία ή αϋπνία , αλλα τιποτα απο αυτα δεν εγινε. Έκλαψε για ενα λεπτάκι και του περασε, γιατι οταν καναμε το εμβολιο τον ειχα ούτως ή άλλως στην αγκαλιά μου.

 Μας ειπε οτι τα προλάβαμε τα αλλα τα παιδακια στην ανάπτυξη που αυτο ηταν ζητούμενο για εμας. 5.100kg και 60 ποντους.

Μπράβο το γλυκάκι!!!! Μακαρι και εμείς να το περάσουμε αναίμακτα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Το απόγευμα το έχουμε εμείς!!! Θα στλ να σας πω τι έγινε!!

Μπράβο το γλυκάκι!!!! Μακαρι και εμείς να το περάσουμε αναίμακτα!! 

Καλη επιτυχια!!

Το καναμε κ εμεις πριν μερικες ωρες!! Το μαναρακι μου το πηρα αγκαλια για να του το κανει, κ μολις το εκανε εριξε ενα κλαμα.. δεν τον εχω ξαναδει ετσι!!

μας ειπε οτι το 95%, δεδομενου οτι τα εμβολια ειναι προηγμενα, δεν εχουν συμπτωματα.. γοα να δουμε!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...