Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

1 hour ago, pap88 είπε:

Καλη επιτυχια!!

Το καναμε κ εμεις πριν μερικες ωρες!! Το μαναρακι μου το πηρα αγκαλια για να του το κανει, κ μολις το εκανε εριξε ενα κλαμα.. δεν τον εχω ξαναδει ετσι!!

μας ειπε οτι το 95%, δεδομενου οτι τα εμβολια ειναι προηγμενα, δεν εχουν συμπτωματα.. γοα να δουμε!

Για δέκα δευτερόλεπτα ομως ε;  Ναι το κλάμα ηταν δυνατό! Ποιο κανατε;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pap88 είπε:

Για μερικα λεπτα!! Κ αποψε μου φαινεται ανησυχος.

καναμε το hexyon. Εσεις;

Εμείς το pentavac, εσάς έχει και το στέλεχος για την ηπατίτιδα μεσα, δεν ξερω εμας γιατι δεν το επέλεξε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Εμείς το pentavac, εσάς έχει και το στέλεχος για την ηπατίτιδα μεσα, δεν ξερω εμας γιατι δεν το επέλεξε.

Μηπως το δευτερο που θα κανει ο δικος σου το εχει... ρωτα την

εμενα εχει κανει πυρετο. Ειναι στο 38.7 :shock: του εχω δωσει ντεπον κ περιμενω


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, pap88 είπε:

Μηπως το δευτερο που θα κανει ο δικος σου το εχει... ρωτα την

εμενα εχει κανει πυρετο. Ειναι στο 38.7 :shock: του εχω δωσει ντεπον κ περιμενω

Όχι ρε γαμωτο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, pap88 είπε:

Αχχχ ολα καλα. Μετα το ντεπον ξεκινησε να πεφτει και εδω και πολλες ωρες εχει σταθεροποιηθει στο 36.4. :x

Μπραβο το μαναρακι σου. Δεν νομιζω να ξανάνεβασει. Ο γιατρος εμας μας ειπε για ενα 24ωρο οτι πάθει.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Καντι said:

Μπραβο το μαναρακι σου. Δεν νομιζω να ξανάνεβασει. Ο γιατρος εμας μας ειπε για ενα 24ωρο οτι πάθει.

Ναι!! Ειναι μια χαρα σημερα. Εχει ορεξη κ κανει φουλ γελακια. Πηγαμε κ βολτα καροτσαδα, εχει φανταστικη μερα. Ηπια εναν καφε μονη μου σε ενα παγκακι :grin:

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, pap88 είπε:

Ναι!! Ειναι μια χαρα σημερα. Εχει ορεξη κ κανει φουλ γελακια. Πηγαμε κ βολτα καροτσαδα, εχει φανταστικη μερα. Ηπια εναν καφε μονη μου σε ενα παγκακι :grin:

Ηταν η μερα για παγκάκι σημερα! Εμεις πήγαμε στην πρώτη μας συναυλία. Καροτσαδα, sweeps στο παγκάκι και μουσικός του δρόμου να τραγουδάει πολυ ωραία! Ξύπνησε οταν σταμάτησε το καρότσι και άκουγε.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! 
ειμαι από τις μαμάδες Φεβρουαρίου που όμως γέννησα τα διδυμάκια μου πρόωρα στις 25/12. Ήθελα να ρωτήσω αν και τα δικά σας μωράκια που είναι αντίστοιχης ηλικίας έχουν θεμα με την κοιλιτσα τους. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που τα δικά μου είναι πρόωρα αλλά με έχουν γονατίσει ... όλο κλαίνε και όλο αέρια. Τόσες εβδομάδες που τα έχω σπίτι ειδικά η Μπέμπα όλο κλάμα και πρόβλημα με το θέμα αυτό. Έχω αρχίσει και προβληματίζομαι.
Δε θυμαμαι και τι έκανε αντίστοιχα ο γιος μου που είναι τώρα 6,5... είναι και 2 τα μωρά τώρα και η κατάσταση είναι μια τρέλα. 
Εσεις λέτε για γελάκια αλλά εμείς ακόμη τίποτα ... σα να είναι νεογέννητα ακόμη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 
ειμαι από τις μαμάδες Φεβρουαρίου που όμως γέννησα τα διδυμάκια μου πρόωρα στις 25/12. Ήθελα να ρωτήσω αν και τα δικά σας μωράκια που είναι αντίστοιχης ηλικίας έχουν θεμα με την κοιλιτσα τους. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που τα δικά μου είναι πρόωρα αλλά με έχουν γονατίσει ... όλο κλαίνε και όλο αέρια. Τόσες εβδομάδες που τα έχω σπίτι ειδικά η Μπέμπα όλο κλάμα και πρόβλημα με το θέμα αυτό. Έχω αρχίσει και προβληματίζομαι.
Δε θυμαμαι και τι έκανε αντίστοιχα ο γιος μου που είναι τώρα 6,5... είναι και 2 τα μωρά τώρα και η κατάσταση είναι μια τρέλα. 
Εσεις λέτε για γελάκια αλλά εμείς ακόμη τίποτα ... σα να είναι νεογέννητα ακόμη. 

Να σου ζήσουν τα διδυμάκια σου!

Αερια εχει κι εμενα, απο σπιρτουλη τον λέω πορδουλη. Ενοχλείται απο τα αέρια και τωρα τελευταια κανει κακά ανα τρεις μερες. Η αλήθεια ειναι οτι τον εχω συνεχεια πάνω μου ,κατι που φαντάζει αδύνατον αν ειχα δίδυμα και ενα μεγαλυτερο παιδακι. Οποτε σίγουρα παίζει τον ρόλο του.

 Τι γαλατάκι του δίνεις; Μηπως αυτο φταίει; Αν θηλαζεις αποκλειστικά προσεχείς τι τρως;

κι εμενααπλωχερα γελάκια δεν χαρίζει, μονο τις πρωινές ωρες. Επισης εχει ενθουσιαστεί με το γυμναστήριο, ενώ τα ριλαξ ειναι σαν ηλεκτρικές καρέκλες....


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Να σου ζήσουν τα διδυμάκια σου!

Αερια εχει κι εμενα, απο σπιρτουλη τον λέω πορδουλη. Ενοχλείται απο τα αέρια και τωρα τελευταια κανει κακά ανα τρεις μερες. Η αλήθεια ειναι οτι τον εχω συνεχεια πάνω μου ,κατι που φαντάζει αδύνατον αν ειχα δίδυμα και ενα μεγαλυτερο παιδακι. Οποτε σίγουρα παίζει τον ρόλο του.

 Τι γαλατάκι του δίνεις; Μηπως αυτο φταίει; Αν θηλαζεις αποκλειστικά προσεχείς τι τρως;

κι εμενααπλωχερα γελάκια δεν χαρίζει, μονο τις πρωινές ωρες. Επισης εχει ενθουσιαστεί με το γυμναστήριο, ενώ τα ριλαξ ειναι σαν ηλεκτρικές καρέκλες....

Κ εσυ να χαίρεσαι το αγοράκι σου! 
Γαλα τρώνε και δικό μου από αντλήσεις και σκόνη αφού δεν τα καλύπτω πια με τις ποσότητες που τρώνε. 
Γενικα προσέχω κάποια πράγματα (όπως πχ δεν τρώω καθόλου πράσινα λαχανικά ή όσπρια ή ξηρούς καρπούς). Προχθές έφαγα τηγανητό και είδα ότι πείραξε κ εμένα και εκείνα όποτε κόβονται κ αυτά αν κ ήταν σπάνια. Κατά τα αλλά δεν προσέχω κάτι άλλο. 
Δεν ξέρω αν φταίει που είναι προωρακια (αν είναι πχ ανώριμο το όλο σύστημα) ή κάτι άλλο. Αυτές τις μέρες πραγματικά όταν δεν κοιμούνται μόνο κλαίνε .. τώρα η μικρή έκλαιγε 2,5 ώρες χωρίς να μπορώ να καταλάβω γιατί. Υποθέτω από την κοιλιτσα. Και όχι απλό παράπονο.. το τύπου με σφάζουν. Τώρα κοιμάται εξαντλημένη αγκαλιά με μια θερμοφορα που της έβαλα. Κοντεύω να σκάσω γιατί δεν ξέρω πως να τη βοηθήσω. 
Θα ψάξω να βρω το γυμναστήριο που λες αλλά ακόμη δεν ασχολούνται με κάτι. Και πράγματα που τους βάζω μπροστά τους δεν κάνουν να πιάσουν ακόμη..
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 said:

Κ εσυ να χαίρεσαι το αγοράκι σου! 
Γαλα τρώνε και δικό μου από αντλήσεις και σκόνη αφού δεν τα καλύπτω πια με τις ποσότητες που τρώνε. 
Γενικα προσέχω κάποια πράγματα (όπως πχ δεν τρώω καθόλου πράσινα λαχανικά ή όσπρια ή ξηρούς καρπούς). Προχθές έφαγα τηγανητό και είδα ότι πείραξε κ εμένα και εκείνα όποτε κόβονται κ αυτά αν κ ήταν σπάνια. Κατά τα αλλά δεν προσέχω κάτι άλλο. 
Δεν ξέρω αν φταίει που είναι προωρακια (αν είναι πχ ανώριμο το όλο σύστημα) ή κάτι άλλο. Αυτές τις μέρες πραγματικά όταν δεν κοιμούνται μόνο κλαίνε .. τώρα η μικρή έκλαιγε 2,5 ώρες χωρίς να μπορώ να καταλάβω γιατί. Υποθέτω από την κοιλιτσα. Και όχι απλό παράπονο.. το τύπου με σφάζουν. Τώρα κοιμάται εξαντλημένη αγκαλιά με μια θερμοφορα που της έβαλα. Κοντεύω να σκάσω γιατί δεν ξέρω πως να τη βοηθήσω. 
Θα ψάξω να βρω το γυμναστήριο που λες αλλά ακόμη δεν ασχολούνται με κάτι. Και πράγματα που τους βάζω μπροστά τους δεν κάνουν να πιάσουν ακόμη..
 

Να σου ζησουν!! Εμενα τον πρωτο μηνα πηγε να μου κανει κατι σαν κολικους (ιδια ωρα καθε απογευμα γοερο κλαμα για μια ωρα +++) κ ξεκινησαμε προβιοτικα. Σταματησε να μου το κανει. Τα προβιοτικα μεινανε τα παιρνει ακομη. Εχετε δοκιμασει;;

απο παιχνιδι σου προτεινω να δοκιμασεις μουσικο μομπιλε. Εμενα τρελενεται.

επισης τον ηρεμουν κ τον κοιμιζουν οι λευκοι ηχοι... βαζετε καθολου;

Συντομα θα πανε ολα καλυτερα!!

Να προσθεσω οτι εχω κοψει γαλακτοκομικα


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 said:

Να σου ζησουν!! Εμενα τον πρωτο μηνα πηγε να μου κανει κατι σαν κολικους (ιδια ωρα καθε απογευμα γοερο κλαμα για μια ωρα +++) κ ξεκινησαμε προβιοτικα. Σταματησε να μου το κανει. Τα προβιοτικα μεινανε τα παιρνει ακομη. Εχετε δοκιμασει;;

απο παιχνιδι σου προτεινω να δοκιμασεις μουσικο μομπιλε. Εμενα τρελενεται.

επισης τον ηρεμουν κ τον κοιμιζουν οι λευκοι ηχοι... βαζετε καθολου;

Συντομα θα πανε ολα καλυτερα!!

Να προσθεσω οτι εχω κοψει γαλακτοκομικα

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ναι προβιοτικά παίρνουν ήδη ένα μήνα περίπου. Δε θα έλεγα ότι είδα μεγάλη διαφορά αλλά ποιος ξέρει πως θα ήμασταν χωρίς. 
Τις τελευταίες μέρες γενικα είναι περίεργα (τρώνε παρά πολύ και κοιμούνται παραπάνω απ ότι συνήθιζαν). Δεν ξέρω αν είναι κάποιο άλμα. 
Για τα γαλακτοκομικά αν ενοχλούσαν δε θα ειχα κ άλλες ενδείξεις; Πχ κάτι στα κακά τους ; Τόσο καιρό τρώω κανονικά. Να άλλαξε κάτι τελευταία ; 
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ναι προβιοτικά παίρνουν ήδη ένα μήνα περίπου. Δε θα έλεγα ότι είδα μεγάλη διαφορά αλλά ποιος ξέρει πως θα ήμασταν χωρίς. 
Τις τελευταίες μέρες γενικα είναι περίεργα (τρώνε παρά πολύ και κοιμούνται παραπάνω απ ότι συνήθιζαν). Δεν ξέρω αν είναι κάποιο άλμα. 
Για τα γαλακτοκομικά αν ενοχλούσαν δε θα ειχα κ άλλες ενδείξεις; Πχ κάτι στα κακά τους ; Τόσο καιρό τρώω κανονικά. Να άλλαξε κάτι τελευταία ; 
 

Με τα γαλακτοκομικα βλεπω διαφορα στις γουλιες του. Κανει πολυ λιγοτερες

μηπως να το δοκιμαζες δυο τρεις μερες; Εχω καταλαβει οτι αυτα θελουν πειραματισμο

εμεις σημερα ξεκινησαμε σιδηρο κ καταλαβαινω πως ειναι πιθανο ενμας κανει δυσκοιλιοτητα :mad:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...