Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Δεν έληξε το ΕΣΠΑ ίσα ίσα ανανεώθηκε πέρσυ που έληγε το 2016/2020. Αν ψάξεις για ιδιωτικό παιδικό ξεκίνα από τώρα γιατί οι θέσεις μέχρι τον Ιούνη θα έχουν κλείσει. Αν ψάξεις για δημοτικό έχε στο νου σου τις ανακοινώσεις του Δήμου σου για τις εγγραφές. Λόγω της κατάστασης πέρσυ περίμεναν τα βρέφη να γίνουν ενός έτους και μετά να τα πάρουν στον βρεφικό δες το και αυτό. Το ΕΣΠΑ βγαίνει Ιούνη Ιούλη καταθέτεις χαρτιά αλλά ήδη πρέπει να έχεις θέση για να το χρησιμοποιήσεις αλλιώς πρέπει να ψάξεις πολύ και ίσως βρεις θέση σε σχολεία που δε θες. 

Α, τέλεια. Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ! Δεν είχα ιδέα...:wub:


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγω είμαι μαμά Ιανουαρίου άλλα επειδή έχω το μεγαλύτερο μωράκι το μήνα θα ήθελα την άποψη σας.

Το μωράκι μου είναι 3ων μηνών και μιας εβδομάδας,γενικά πλ ήσυχο μωράκι δεν ήθελε χέρια ούτε κούνημα για να κοιμηθεί...ήθελε τον χώρο του.Τωρα έχει 2 ημέρες που θέλει μόνο χέρια ,με το που τον βάζω καλαθουνα ή πάρκο κλαίει ,κ γενικά κλαίει χωρίς λόγο...είχατε κ εσείς τέτοια;λέτε να είναι άλμα;

Ευχαριστω πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγω είμαι μαμά Ιανουαρίου άλλα επειδή έχω το μεγαλύτερο μωράκι το μήνα θα ήθελα την άποψη σας.

Το μωράκι μου είναι 3ων μηνών και μιας εβδομάδας,γενικά πλ ήσυχο μωράκι δεν ήθελε χέρια ούτε κούνημα για να κοιμηθεί...ήθελε τον χώρο του.Τωρα έχει 2 ημέρες που θέλει μόνο χέρια ,με το που τον βάζω καλαθουνα ή πάρκο κλαίει ,κ γενικά κλαίει χωρίς λόγο...είχατε κ εσείς τέτοια;λέτε να είναι άλμα;

Ευχαριστω πολύ!

Kαλησπερα @Marialena123 ..  Η δικια μου ειναι 17 εβδομαδων... Βρισκομαστε στην κορυφωση του αλματος 15-19 και ειναι οπως ακριβως κ το δικο σου μωρακι! 

ΕΙναι γενικα ησυχη μπορω να πω αλλα τις τελευταιες μερες αλλαξε πολυ.. Γκρινιαζει αρκετά, κοιμαται μονο πανω μου κ μολις την αφηνω ξυπναει κ κλαιει, κλαιει χωρις λογο... 

ΚΟιτα λιγο στο ιντερνετ εχει πινακακια με τις εβδομαδες των αλματων! Τσεκαρε το.. εχουν αποκλιση και μιας εβδομαδας περιπου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγω είμαι μαμά Ιανουαρίου άλλα επειδή έχω το μεγαλύτερο μωράκι το μήνα θα ήθελα την άποψη σας.

Το μωράκι μου είναι 3ων μηνών και μιας εβδομάδας,γενικά πλ ήσυχο μωράκι δεν ήθελε χέρια ούτε κούνημα για να κοιμηθεί...ήθελε τον χώρο του.Τωρα έχει 2 ημέρες που θέλει μόνο χέρια ,με το που τον βάζω καλαθουνα ή πάρκο κλαίει ,κ γενικά κλαίει χωρίς λόγο...είχατε κ εσείς τέτοια;λέτε να είναι άλμα;

Ευχαριστω πολύ!

Και που είσαι ακόμα... Όλο αλλάζουν! Εκεί που νομίζω ότι μπαίνει σε σειρά πάμε τούμπαλιν. Κι εμένα τον ξεχναγες στη καλαθουνα και κοιμόταν, τώρα μόνο χέρια κούνημα απορροφητήρα και κλάμα γιατί νυστάζει....! Βέβαια μήπως παίζουν τίποτα πονακια κοιλίτσα..

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Και ελεγα οτι ημουν η μοναδικη....παμε για 17 εβδομαδα και οπλιζομαι με υπομονη!!! Να σας ρωτησω; Εχει αρχισει και δεν θελει ξενη αγκαλια, μερικες φορες ουτε τον μπαμπα της.Το εχετε και εσεις;;;; Στον υπνο βεβαια ειναι δυο μερες που θελει μονη της τον χωρο της καποιες φορες. Δεν ηθελε αγκαλια και επιτελους κοβει το πιστολακι,τρια εχουμε καψει....


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Nantia1286 είπε:

Kαλησπερα @Marialena123 ..  Η δικια μου ειναι 17 εβδομαδων... Βρισκομαστε στην κορυφωση του αλματος 15-19 και ειναι οπως ακριβως κ το δικο σου μωρακι! 

ΕΙναι γενικα ησυχη μπορω να πω αλλα τις τελευταιες μερες αλλαξε πολυ.. Γκρινιαζει αρκετά, κοιμαται μονο πανω μου κ μολις την αφηνω ξυπναει κ κλαιει, κλαιει χωρις λογο... 

ΚΟιτα λιγο στο ιντερνετ εχει πινακακια με τις εβδομαδες των αλματων! Τσεκαρε το.. εχουν αποκλιση και μιας εβδομαδας περιπου

Σ ευχαριστώ πολύ!Δεν ξέρεις τι κουράγιο μου έδωσες!Γιατι έχουν αρχίσει μάνα και πεθερά δώστου ντεπόν...κάθε μέρα αυτό θα κω τους λέω;αφού τ παιδί έχει μέρες που είναι έτσι...και γελώ να τον αφήσω μεθαύριο για λίγες βρες ν α πάω γυναικολόγο να δω πως θα τα καταφέρουν γιατί μόνο με εμένα ηρεμεί και μόνο στην αγκαλιά μου θελει

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις την περάσαμε αυτην την φαση. Καλα να τον πάρει ο ύπνος μονο του δεν υπάρχει καμια περιπτωση. Κοιμάται στην αγκαλιά μας και τον βάζουμε λίκνο ή φωλίτσα με πολυ προσεκτικές κινήσεις μην μας καταλάβει. Και την νύχτα που ξυπνάει θα τον παρω αγκαλιά για να ξανακοιμηθεί και πριν εκνευριστεί και χάσει τον ύπνο του.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κι εμεις την περάσαμε αυτην την φαση. Καλα να τον πάρει ο ύπνος μονο του δεν υπάρχει καμια περιπτωση. Κοιμάται στην αγκαλιά μας και τον βάζουμε λίκνο ή φωλίτσα με πολυ προσεκτικές κινήσεις μην μας καταλάβει. Και την νύχτα που ξυπνάει θα τον παρω αγκαλιά για να ξανακοιμηθεί και πριν εκνευριστεί και χάσει τον ύπνο του.

Μήπως είναι και τα ούλα;που πάνε να σκάσουν τα δοντάκια;λέω εγώ τώρα...δεν ξέρω κ ολας εμένα είναι 14ων εβδομαδων

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Μήπως είναι και τα ούλα;που πάνε να σκάσουν τα δοντάκια;λέω εγώ τώρα...δεν ξέρω κ ολας εμένα είναι 14ων εβδομαδων

Εμενα ειναι 17, τι να σου πω μπορει, παντως δεν δέχεται μασητικα , πιπιλα ή οτιδήποτε πλαστικό. Οποτε δεν μπορώ να κανω και πολλα.

11 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Βαζει καμια σας καποιο τζελ στα ουλα για δοντακια; Εχει απιστευτη ποσοτητα απο σαλια και ολο τα χερια στο στομα (και ολο γκρινια)...

Σαλακια εχουμε πολλα , αλλα δεν του βάζω τιποτα και ναι τα χεράκια τα βάζει στο στόμα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/4/2021 at 11:41 ΜΜ, pap88 είπε:

Βαζει καμια σας καποιο τζελ στα ουλα για δοντακια; Εχει απιστευτη ποσοτητα απο σαλια και ολο τα χερια στο στομα (και ολο γκρινια)...

Καλησπερα,

Μασητικο δεχεται μονη της ενα chicco απλο που το βαζω ψυγειο και μασουλαει εκει σαν την τρελη.Απο τζελ frezyderm ενα φυτικο με κανελα και γαρυφαλλο που πρωτα το καταβροχθιζει με την γλωσσα και μετα βαζω στα ουλακια και λιγο μασαζακι.Στην 17 εβδομαδα και εμεις,ευτυχως εχει καλο καιρο και την βγαζω βολτα.Βοηθαει πολυ!Χαζευει εξω,της αρεσει και ριχνει και ενα υπνακο.Σαλιαρες αλλαζω 4-5 την ημερα,πολυ σαλιο,χερια μονιμα μεσα πιπιλα ουτε για αστειο...στο κεφαλι μου την πεταει απο την πρωτη στιγμη.Να σου πω την αληθεια μια μερα πηρα μια και την εβαλα στο στομα μου και καθομουν και την κοιτουσα.Της εδωσα και σε αυτη μια και περιμενα με την πιπιλα στο στομα κανοντας ηχους ευχαριστησης.Τελικα την εβαλε και αυτη για 5 λεπτα...μετα κλασσικα την πεταξε στα μουτρα μου.


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2021 at 1:59 ΠΜ, Nantia1286 είπε:

Kαλησπερα @Marialena123 ..  Η δικια μου ειναι 17 εβδομαδων... Βρισκομαστε στην κορυφωση του αλματος 15-19 και ειναι οπως ακριβως κ το δικο σου μωρακι! 

ΕΙναι γενικα ησυχη μπορω να πω αλλα τις τελευταιες μερες αλλαξε πολυ.. Γκρινιαζει αρκετά, κοιμαται μονο πανω μου κ μολις την αφηνω ξυπναει κ κλαιει, κλαιει χωρις λογο... 

ΚΟιτα λιγο στο ιντερνετ εχει πινακακια με τις εβδομαδες των αλματων! Τσεκαρε το.. εχουν αποκλιση και μιας εβδομαδας περιπου

Και ο δικός μου ο μπέμπης μετά τους κολικούς είναι η πιο γκρινιαρικη φάση, ανήσυχος, ο ύπνος δεν του στρώνει εύκολα, από αγκαλιά σε γυμναστήριο μετά ρελαξ μετά κούνια - ρελαξ μετά αγκαλιά βόλτα με καρότσι και το απογεύματακι μάρσιπος αλλά να κοιτάει προς τα έξω σάλια φουλ πιπίλα δεν θέλει, και από μασητικά δεν πολύ πιάνει μόνο τα χεράκια του θέλει και της μαμάς τα μεμε! Υπομονή άλμα είναι θα περάσει..

Link to comment
Share on other sites

Σάλια έχει και ο δικός μου, χερια συνεχεια στόμα και φαγούρα, μασητικά επειδή δεν πιάνει με έλεγχο δικό του δεν πολύ ψήνεται ακόμα. Για τζελ δεν μας είπε κάτι ο γιατρός θα τον ρωτήσω την επομενη. Πιπίλα βάζει!  Δεν μπορώ να τον μετράω με εβδομάδες μπερδευομαι...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!! 
εμας ο μικρούλης είναι γνκ πολύ ήρεμος και κοιμάται 12ωρο το βράδυ σερί! Έχει ξεκινήσει όμως εδώ κ λίγες μέρες και δεν κάθεται με τους παππούδες! Τους χαμογελάει παίζει λίγο αλλά μετά αρχίζει να κλαίει γοερά!! Και λέω αν ξεκινήσαμε από τώρα τι θα γίνει όταν τελειώσει η καραντίνα και θελουμε να βγούμε καμία φορά έξω! Προσπαθώ να τον αφήνω όμως Γτ αν μάθει μόνο με μας δεν θα μπορεί να τον κρατάει κανεις! Θα δούμε πως θα πάει!! 
Επίσης εσας έχουν ξεκινήσει να γυρνάνε μπρούμυτα από μόνα τους; Εμένα μόνο γύρω γύρω από τον εαυτό του κάνει και μπρούμυτα δεν του αρέσει καθόλου!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nancy_ είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! 
εμας ο μικρούλης είναι γνκ πολύ ήρεμος και κοιμάται 12ωρο το βράδυ σερί! Έχει ξεκινήσει όμως εδώ κ λίγες μέρες και δεν κάθεται με τους παππούδες! Τους χαμογελάει παίζει λίγο αλλά μετά αρχίζει να κλαίει γοερά!! Και λέω αν ξεκινήσαμε από τώρα τι θα γίνει όταν τελειώσει η καραντίνα και θελουμε να βγούμε καμία φορά έξω! Προσπαθώ να τον αφήνω όμως Γτ αν μάθει μόνο με μας δεν θα μπορεί να τον κρατάει κανεις! Θα δούμε πως θα πάει!! 
Επίσης εσας έχουν ξεκινήσει να γυρνάνε μπρούμυτα από μόνα τους; Εμένα μόνο γύρω γύρω από τον εαυτό του κάνει και μπρούμυτα δεν του αρέσει καθόλου!!!

Ρε συ τι προγράμμα εχεις και το εχεις καταφέρει τον 12ωρο ύπνο; Δεν ξερω αν κανω κατι λάθος.τις μόνες σερί ωρες που κοιμάται ο μικρός ειναι 10-2. Μετα ξυπνάει καθε μιάμιση με δυο ωρες για να φάει. Επισης πάνα δεν αλλάζετε; Δεν βγαίνουνε τζ τσισα απ έξω;

 Εμεις τους παππούδες τους εχουμε μακριά και λόγω κοβιντ μονο εγω κι ανδρας μου τον παίρνουμε αγκαλιά, τον είδαν μονο οταν ηταν δυο μηνών τότε πήγαινε στις αγκαλιές . Ελπιζω να παμε το Πάσχα να τον δουν. Το έχουν στερηθεί το παιδακι κι εγω τα εχω παίξει.

 Εμενα γυρνάει απο μπρούμυτα ανάσκελα, το αντίθετο δεν μπορει. Μπρούμυτα τον έβαζα πολυ συχνά απο πολυ μικρο για το tummy time.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...