Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια! Εγω εχω κλεισει για τις 17 του μηνα την αυχενικη. Οσες δεν εχουν κανει ακομα ευχομαι καλα αποτελεσματα και να απολαυσουν αυτην την εμπειρια που το πλασματακι μας φαινεται κανονικο ανθρωπακι πλεον!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 hours ago, Nantia1286 said:

Καλησπερα κ απο εμενα κορίτσια! Εχω κλεισει την αυχενικη την Παρασκευη.. Θα ειμαι 11w5d.. 

Ευχομαι να εχουμε ολες μας καλα αποτελεσματα και τα μπεμπακια μας να ειναι υγιεστατα!Οσες την εχετε κανει ηδη σας ειπαν για το φυλο; 

Ειμαι κ εγω αρκετα αγχωμενη οπως καθε φορα που φτανουν οι μερες να παω στο γιατρο!

 

14 hours ago, Nantia1286 said:

Καλησπερα κ απο εμενα κορίτσια! Εχω κλεισει την αυχενικη την Παρασκευη.. Θα ειμαι 11w5d.. 

Ευχομαι να εχουμε ολες μας καλα αποτελεσματα και τα μπεμπακια μας να ειναι υγιεστατα!Οσες την εχετε κανει ηδη σας ειπαν για το φυλο; 

Ειμαι κ εγω αρκετα αγχωμενη οπως καθε φορα που φτανουν οι μερες να παω στο γιατρο!

Καλησπέρα Νάντια, εμένα δεν μου είπαν φύλο (νομίζω είναι νωρίς ακόμα) -  αν και είναι το τελευταίο που με απασχολεί...

εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα! περιμένουμε νέα!

13 hours ago, nanoula90 said:

Γεια σας κοριτσια! Εγω εχω κλεισει για τις 17 του μηνα την αυχενικη. Οσες δεν εχουν κανει ακομα ευχομαι καλα αποτελεσματα και να απολαυσουν αυτην την εμπειρια που το πλασματακι μας φαινεται κανονικο ανθρωπακι πλεον!

με το καλό! είναι όντως πολύ ωραία εμπειρία! να πάνε όλα καλά σε όλες μας εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Γεια σας κοριτσιαααα!Εγω πήγα την Παρασκευή 5/6 και ήμουνα 12 βδομάδων.Η αλήθεια είναι ότι μας είχε 2 ώρες μέσα και με διάλειμμα καθώς το μωράκι δεν ήθελε να συνεργαστεί με τον γιατρό!Δοξα το θεό βγήκανε όλα καλά στην αυχενική όπως και στις αιματολογικές τις οποίες πηρα την ίδια μέρα το απόγευμα!!Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν εσάς σας έχει ανοίξει η όρεξη για φαγητό!!!Εγω πριν μείνω έγκυος δεν έτρωγα πρωινό!Ετρωγα μια και καλή το μεσημέρι και το βράδυ πολύ λίγο!Τωρα που είμαι έγκυος έχει μειωθεί ακόμα και στο μεσημεριανό!Συμβαινει και σε κάποια άλλη κοπέλα αυτήν την περίοδο;

Αντε αντε πλησιάζει η Δευτέρα Καντι!Μια χαρά θα πάνε!Να φας το πρωί για να είναι ζωηρό το μικρούλη!

Καλα θα ηταν χαρα μου να με εχει δυο ωρες μεσα και να το βλέπω!!!

 Όχι καθόλου δεν εχει μειωθεί η όρεξη και τρώω ανα τρεις ωρες λόγω σακχάρου μικρές μερίδες που δεν μου φτάνουν! Εγω εχω βραδυνη αυχενική....


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xxolga είπε:

 

Καλησπέρα Νάντια, εμένα δεν μου είπαν φύλο (νομίζω είναι νωρίς ακόμα) -  αν και είναι το τελευταίο που με απασχολεί...

εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα! περιμένουμε νέα!

με το καλό! είναι όντως πολύ ωραία εμπειρία! να πάνε όλα καλά σε όλες μας εύχομαι!

Να σαι καλα κοριτσι μου, επισης, μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!! Οσον αφορα το φυλο, εξαρταται απο την θεση που θα εχει το παιδι και επισης αν ειναι αγορι συνηθως φαινεται πιο ευκολα ηδη απο την αυχενικη. Εμενα στο πρωτο μου παιδακι, ο γιατρος που μου εκανε την αυχενικη μου ειπε με 100% σιγουρια οτι ειναι αγορι! Δεν αφησε περιθωριο αμφισβητησης δηλαδη. Ημουν 11+5 οταν την ειχα κανει. Κ επεσε μεσα. 

Αλλα εννοειται πως αυτο ειναι απλα περιεργεια, το τι θα ειναι δεν μας νοιαζει, μονο να ειναι καλα και να γεννηθουν υγιη τα παιδακια μας, τιποτα αλλο!! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Να σαι καλα κοριτσι μου, επισης, μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!! Οσον αφορα το φυλο, εξαρταται απο την θεση που θα εχει το παιδι και επισης αν ειναι αγορι συνηθως φαινεται πιο ευκολα ηδη απο την αυχενικη. Εμενα στο πρωτο μου παιδακι, ο γιατρος που μου εκανε την αυχενικη μου ειπε με 100% σιγουρια οτι ειναι αγορι! Δεν αφησε περιθωριο αμφισβητησης δηλαδη. Ημουν 11+5 οταν την ειχα κανει. Κ επεσε μεσα. 

Αλλα εννοειται πως αυτο ειναι απλα περιεργεια, το τι θα ειναι δεν μας νοιαζει, μονο να ειναι καλα και να γεννηθουν υγιη τα παιδακια μας, τιποτα αλλο!! 

Εννοειται οτι το φυλο του παιδιου ειναι το τελευταιο που μας νοιαζει! Οπως ειπες κ εσυ καθαρα περιεργεια ειναι!! Το σημαντικο ειναι τα μπεμπακια μας να ειναι υγιη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια να μπω και γω στο κλαμπ του Δεκεμβρη ! Διανυω την 15η βδομαδα με ΠΗΤ 6/12!

Κοριτσια να ρωτησω κατι ; Στους υπερηχους με το μετρημα σας μετρανε και τα γραμμαρια του εμβρυου ;


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElektraGr είπε:

Καλησπερα κοριτσια να μπω και γω στο κλαμπ του Δεκεμβρη ! Διανυω την 15η βδομαδα με ΠΗΤ 6/12!

Κοριτσια να ρωτησω κατι ; Στους υπερηχους με το μετρημα σας μετρανε και τα γραμμαρια του εμβρυου ;

Βεβαίως καλώς ήρθες!!

 Εμενα μεχρι στιγμής όχι γραμμάρια δεν μου έχουν πει, δεν ξερω απο ποτε ξεκινάνε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και απο εμένα.

Καινούργια και εγώ στην 14w στο πρώτο μου παιδάκι στα 37 μου.Είχαμε μια βιοχημική τον Σεπτεμβρίο.Έχω προχωρήσει με όλες τις εξετάσεις,3/6 κάναμε αυχενική η οποία βγήκε άψογη.Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσυνη σε όλες σας!!!:)

  • Μου αρέσει 2

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ranial83 είπε:

Καλησπέρα σας και απο εμένα.

Καινούργια και εγώ στην 14w στο πρώτο μου παιδάκι στα 37 μου.Είχαμε μια βιοχημική τον Σεπτεμβρίο.Έχω προχωρήσει με όλες τις εξετάσεις,3/6 κάναμε αυχενική η οποία βγήκε άψογη.Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσυνη σε όλες σας!!!:)

Καλώς την! Ξεκινήσατε πολυ καλα κι εσεις μπραβο σας!

On 9/6/2020 at 6:44 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Εγω εχω κλεισει για τις 17 του μηνα την αυχενικη. Οσες δεν εχουν κανει ακομα ευχομαι καλα αποτελεσματα και να απολαυσουν αυτην την εμπειρια που το πλασματακι μας φαινεται κανονικο ανθρωπακι πλεον!

Καλη επιτυχία κοριτσι μου για σημερα, να μας γράψεις τα νεα σου!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! καλώς ήρθατε... καλές εγκυμοσύνες σε όλες μας!

να σας ρωτήσω κάτι.. συμπληρώματα ασβεστίου και σιδήρου πότε ξεκινούν να δίνουν οι γιατροί; είμαι 13w4d και δεν μου είπε κάτι ακόμη... Εσείς ξεκινήσατε να παίρνετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...