Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, manoulaMeXara είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ έχω Πητ 11/12 , να δούμε..  ακόμα δε φαίνεται το φύλο, γιατί όποτε κάνουμε υπέρηχο το μικρό είναι σταυροπόδι.. (!?) Ελπίζω να φανεί στον επόμενο κ ναχει ξε-στραμπουληξει τα πόδια του..

Έχω κ γω θέμα με την πήξη αίματος κ μου δίνει σαλοσπιρ 160..

Έχω όμως έντονους εμετούς, σε κατάσταση που υποφέρω.. μου έδωσε aerius.. έχει κπ σας αντίστοιχο θέμα με εμετούς; τι σας δίνει ο γιατρος;;;;;

Εγώ έχω πάρει εγκυμοσύνης υφασμάτινο χωρίς ραφές (κ χωρίς μπανελες, βεβαίως..) Νομίζω θηλασμού δε θα βολεψει ακόμα, γιατί έχει τα κλιπσ στους ώμους.. δε θα σε κόβουν κ ενοχλούν;;;

Οι υπόλοιπες τι έχετε πάρει;

Σευχαριστω! Καλώς να έρθει και το δικό σου μωράκι!!

Όταν λες βραχιολακια; Αυτά για τις ναυτίες;

Εγω σουτιέν δεν εχω αλλάξει. Εχει μεγαλώσει τοσο το στήθος σας; Και οι μπανέλες που έχουν ολα δεν με ενοχλούν.

 Ναι αυτα για τις ναυτίες μου ειπαν οτι κανουν δουλειά. Αλλα δεν τα εχω δοκιμάσει.

Just now, Mts_dreamer είπε:

Kαλημέρα σε όλες !!! Να έχετε μια όμορφη Κυριακή!Πώς είστε κορίτσια; Εγώ δεν κοιμήθηκα ούτε 1 λεπτό το βράδυ, συμβαίνει και σε εσάς; Και γενικά δυσκολεύομαι στον ύπνο σχεδόν απο την αρχή της εγκυμοσύνης μου ...

Μηπως εχεις πολυ άγχος που δεν μπορείς να το διαχειριστείς;

 Ειχα αϋπνίες μεχρι να ακούσουμε καρδούλα απο εκεί και πέρα κοιμάμαι πολλές ωρες και εχω αγωνία τα βραδια πριν τον υπέρηχο ή κανα διήμερο πριν την αυχενική, αλλα απλα ηταν διακεκομμένος ο ύπνος.

 Απο καφέδες τι πίνεις;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Εγω σουτιέν δεν εχω αλλάξει. Εχει μεγαλώσει τοσο το στήθος σας; Και οι μπανέλες που έχουν ολα δεν με ενοχλούν.

 Ναι αυτα για τις ναυτίες μου ειπαν οτι κανουν δουλειά. Αλλα δεν τα εχω δοκιμάσει.

Μηπως εχεις πολυ άγχος που δεν μπορείς να το διαχειριστείς;

 Ειχα αϋπνίες μεχρι να ακούσουμε καρδούλα απο εκεί και πέρα κοιμάμαι πολλές ωρες και εχω αγωνία τα βραδια πριν τον υπέρηχο ή κανα διήμερο πριν την αυχενική, αλλα απλα ηταν διακεκομμένος ο ύπνος.

 Απο καφέδες τι πίνεις;

Από καφέ έναν την ημέρα κι αυτός ντεκαφεϊνέ. Βέβαια εχθές το απόγευμα ήπια Freddoccino τρομάρααα μου !!! Ναί ,η αλήθεια είναι ότι θέλω να αρχίσω να το νιώθω. Αυτό το άγχος της αναμονής μέχρι να φτάσει το μηνιαίο ραντεβού πφφφφφφφ δεν παλεύεται. Η μάλλον εγώ δεν παλεύομαι χαχαχαχαχα

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, την Τρίτη έχω το ραντεβού μου! mgFyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Πήρα σουτιέν θηλασμού αλλά σκέφτομαι μήπως πάρω μπουστάκια να φοράω με όχι πολύ σφιχτό λάστιχο. 

Αχ κορίτσια εμένα από προχθές στον ύπνο μου μέσα με έπιασε μια τρομάρα ... Και ανυπομονώ για το ραντεβού με το γιατρό την άλλη Δευτέρα να ακούσω καρδούλα κ να δω πως είμαστε καλά !!

Επίσης κορίτσια εσείς πότε θα ξεκινήσετε αγορές για τ μικράκια ; Ο σύζυγος μου πέταξε χθες μετά την Β επιπέδου να πάνε όλα καλά να ξεκινάμε να βλέπουμε . Και φυσικά ψάχνω να δω αν υπάρχει καμιά λίστα έτοιμη να εκτυπώσω να πάρω μια ιδέα του τι είναι χρειαζούμενο !


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Εχω κ εγω πητ 24/12 κ ειπα να μπω στην παρεα σας...βλεπω τελικα πως εχουμε ολες τις ανησυχιες μας γιατι νομιζα πως μονο εγω εχω τοσο αγχος να πηγαινουν ολα καλα:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, miti85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!Εχω κ εγω πητ 24/12 κ ειπα να μπω στην παρεα σας...βλεπω τελικα πως εχουμε ολες τις ανησυχιες μας γιατι νομιζα πως μονο εγω εχω τοσο αγχος να πηγαινουν ολα καλα:)

Όσες είμαστε και στα πρώτα ψαχνόμαστε γενικώς ! Εγώ σκέψου λέω επειδή δεν νιώθω τραβήγματα χαμηλά όπως πριν ή επειδή πάω τουαλέτα καθε μέρα  κλπ κλπ λέω κάτι τρέχει !! Ρωτάω το σύζυγο εάν η κοιλίτσα μικραίνει αντί να μεγαλώνει ...Άσε άσε χαμός ^_^

  • Μου αρέσει 1

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! 

Τα σουτιεν θηλασμου γενικοτερα βολευουν πολυ, ειδικα τα τυπου μπουστακια. Τα κλιπς δεν ενοχλουν, τουλαχιστον εμενα δεν με ενοχλησαν ποτε.

Οσο για το τι θα χρειαστει εξαρταται αλλα δεν χρειαζονται υπερβολες, αν κ δεν ειναι ευκολο γτ τα θες ολα χαχαχα. 

Κ γω θα λεγα μετα τη β επιπεδου οι αγορες και εν μεσω εκπτωσεων ακομα καλυτερα, τον Αυγουστο πχ! Θα βρειτε καποια πραγματα σε προσφορα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα! 

Τα σουτιεν θηλασμου γενικοτερα βολευουν πολυ, ειδικα τα τυπου μπουστακια. Τα κλιπς δεν ενοχλουν, τουλαχιστον εμενα δεν με ενοχλησαν ποτε.

Οσο για το τι θα χρειαστει εξαρταται αλλα δεν χρειαζονται υπερβολες, αν κ δεν ειναι ευκολο γτ τα θες ολα χαχαχα. 

Κ γω θα λεγα μετα τη β επιπεδου οι αγορες και εν μεσω εκπτωσεων ακομα καλυτερα, τον Αυγουστο πχ! Θα βρειτε καποια πραγματα σε προσφορα. 

Σίγουρα προσωπικά δε θα κάνω υπερβολές να πάρω πράγματα που δεν θα μας χρειαστούν καν ! Αχ η Β επιπέδου μας είναι στις 3/8 χιχιχχιχ

  • Μου αρέσει 1

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElektraGr είπε:

Όσες είμαστε και στα πρώτα ψαχνόμαστε γενικώς ! Εγώ σκέψου λέω επειδή δεν νιώθω τραβήγματα χαμηλά όπως πριν ή επειδή πάω τουαλέτα καθε μέρα  κλπ κλπ λέω κάτι τρέχει !! Ρωτάω το σύζυγο εάν η κοιλίτσα μικραίνει αντί να μεγαλώνει ...Άσε άσε χαμός ^_^

Μια απ τα ιδια κ εγω...πφφ δεν με βλεπω να ηρεμω...:P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Έχω κ εγώ ΠΗΤ 7/12 κ είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι! Όπως καταλαβαίνετε οι ανησυχιες πολλές, αν κ προσπαθώ να είμαι ήρεμη! Θέλω να σας ρωτήσω αν είχε κάποια παρόμοια εμπειρία με την δική μου. Χτες ο άντρας μου αποφάσισε να ψήσει καλαμάκια χοιρινά κ κοτόπουλο γιατί προσέχουμε αρκετά κ δεν τρώμε πολύ απ έξω.. Εγώ στα αντισώματα για τοξοπλασμα να προσθέσω είμαι αρνητική κ έτσι κάνω κάθε μήνα την εξέταση. Όπως λοιπον έτρωγα το χοιρινό στο τελευταίο κομμάτι όπως το δαγκωσα αισθάνθηκα να είναι λίγο πιο κρύο κ κατευθείαν το εφτυσα. Μου έκανε εντύπωση γιατί απ έξω φαινόταν ψημένο καλά κ έτσι το άνοιξα στην μέση κ δυστυχώς είδα πως ήταν ροζ το εσωτερικό του κ κοινώς όχι καλοψημενο..απο τοτε είμαι να σκασω.εξετασεις έκανα την προηγούμενη εβδομάδα κ ήταν όλα καλά. Υπάρχει πιθανότητα να έχω κολλήσει αφού δεν το έφαγα καν? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nat92 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Έχω κ εγώ ΠΗΤ 7/12 κ είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι! Όπως καταλαβαίνετε οι ανησυχιες πολλές, αν κ προσπαθώ να είμαι ήρεμη! Θέλω να σας ρωτήσω αν είχε κάποια παρόμοια εμπειρία με την δική μου. Χτες ο άντρας μου αποφάσισε να ψήσει καλαμάκια χοιρινά κ κοτόπουλο γιατί προσέχουμε αρκετά κ δεν τρώμε πολύ απ έξω.. Εγώ στα αντισώματα για τοξοπλασμα να προσθέσω είμαι αρνητική κ έτσι κάνω κάθε μήνα την εξέταση. Όπως λοιπον έτρωγα το χοιρινό στο τελευταίο κομμάτι όπως το δαγκωσα αισθάνθηκα να είναι λίγο πιο κρύο κ κατευθείαν το εφτυσα. Μου έκανε εντύπωση γιατί απ έξω φαινόταν ψημένο καλά κ έτσι το άνοιξα στην μέση κ δυστυχώς είδα πως ήταν ροζ το εσωτερικό του κ κοινώς όχι καλοψημενο..απο τοτε είμαι να σκασω.εξετασεις έκανα την προηγούμενη εβδομάδα κ ήταν όλα καλά. Υπάρχει πιθανότητα να έχω κολλήσει αφού δεν το έφαγα καν? 

Μη τρελαίνεσαι τόσο κορίτσι μου,ηρεμίσε κ απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου..

Κατανοώ απολύτως τα άγχη κ εγώ έχω άλλα τόσα άλλα ο κίνδυνος είναι μειδαμινος έως απίθανος πίστεψε με ,είναι πολύ χειρότερο το άγχος κ οι φοβίες που άθελά μας μεταφέρουμε στα μωρά μας με όσα νιώθουμε..

Ηρεμίσε,χάιδεψε το μωράκι σου κ πίστεψε σε αυτό κ σε εσένα. Όλα θα πάνε τέλεια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Renez είπε:

Μη τρελαίνεσαι τόσο κορίτσι μου,ηρεμίσε κ απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου..

Κατανοώ απολύτως τα άγχη κ εγώ έχω άλλα τόσα άλλα ο κίνδυνος είναι μειδαμινος έως απίθανος πίστεψε με ,είναι πολύ χειρότερο το άγχος κ οι φοβίες που άθελά μας μεταφέρουμε στα μωρά μας με όσα νιώθουμε..

Ηρεμίσε,χάιδεψε το μωράκι σου κ πίστεψε σε αυτό κ σε εσένα. Όλα θα πάνε τέλεια!!

Έχεις απόλυτο δίκιο, τα άγχη είναι πολλά κ αν τα σκεφτόμαστε όλα θα τρελαθούμε τελείως, όμως καμία φορά τουλάχιστον εγώ δεν το ελέγχω εύκολα! Με το καλό κ το δικό σου το μωράκι! 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, miti85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!Εχω κ εγω πητ 24/12 κ ειπα να μπω στην παρεα σας...βλεπω τελικα πως εχουμε ολες τις ανησυχιες μας γιατι νομιζα πως μονο εγω εχω τοσο αγχος να πηγαινουν ολα καλα:)

Exoume idia imerominia gia ta mwrakia mas koritsiii !!! ☆☆☆

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Mts_dreamer είπε:

Exoume idia imerominia gia ta mwrakia mas koritsiii !!! ☆☆☆

Ααα τελεια!!!εμεις εχουμε αγορακι!εσεις?εγω βεβαια θα χρειαστει να γεννησω 2 η 3 εβδομαδες νωριτερα γιατι κανω ινσουλινη αλλα αυτη ειναο η πητ μας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, miti85 είπε:

Ααα τελεια!!!εμεις εχουμε αγορακι!εσεις?εγω βεβαια θα χρειαστει να γεννησω 2 η 3 εβδομαδες νωριτερα γιατι κανω ινσουλινη αλλα αυτη ειναο η πητ μας.

Emas mas eipe stin auxeniki oti einsi kata 80% koritsaki. Omws 5 i wra simera exw rantevou me ti giatro mou kai tha mou dwsei tin diki tis ektimisi... poios kserei... Gera na einai ki apo kei ki epeita oti thelei as einai!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...