Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

1 hour ago, pap88 είπε:

χιχι ωραια!!! να σημειωσω οτι ο μπεμπακος μου ειναι κ αυτος 970 γραμμαρια οποτε στα 9 κιλα ειναι και αυτος μεσα :lol: παρηγορια στον αρρωστο :mrgreen:

Μονο τον μπεμπη βάζεις; Το αμνιακό υγρό, ο πλακούντας, τα βυζια, την μήτρα;;;;; Ολα αυτα παιρνουν βάρος στην εγκυμοσυνη!!!

πρίν από 9 λεπτά , pap88 είπε:

χιχι.. κ εγω εκανα πολυ μεγαλο τουρ και ενω στην αρχη πηγαινα για το ocarro τελικα καταληξαμε μαζι με τον αντρα μου στο cybex priam.. ειναι στα ακριβα αλλα μας αρεσε και των δυο παρα πολυ και ειπαμε να κοψουμε κατι αλλο και να παρουμε αυτο! 

το μονο τιπ που εχω να πω για τα καροτσια, ειναι να βεβαιωθειτε οτι χωραει στο αυτοκινητο σας!!! εγω εχω μικρο αυτοκινητακι και κυριολεκτικα και το priam και το ocarro χωρανε οριακα (τα κατεβασαμε στο αυτοκινητο μου κ τα δοκιμασαμε!!)

 

11 κιλα πολυ καλα μου φαινεται θα γινουμε καλες φιλες, χιχιχιχιχι :tongue:

Τα cybex παντως έχουν εξαιρετικά καθίσματα αυτοκινήτου. Για τέτοιο προσανατολιζομαι , βασικα λόγω ασφαλείας.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι said:

ονο τον μπεμπη βάζεις; Το αμνιακό υγρό, ο πλακούντας, τα βυζια, την μήτρα;;;;; Ολα αυτα παιρνουν βάρος στην εγκυμοσυνη!!!

Στο μυαλο μου εισαι;;; Ττοουυυμμμπανο το στηθος :mrgreen:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

α cybex παντως έχουν εξαιρετικά καθίσματα αυτοκινήτου. Για τέτοιο προσανατολιζομαι , βασικα λόγω ασφαλείας.

Ναι συμφωνω! Κ εμεις αυγο καθισμα cybex επιλεξαμε για να μπαινει και στο καροτσι 

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, pap88 είπε:

τι ωραια που ειδατε το μπεμπακι σας!! με το καλο!! σε ποια εβδομαδα εισαι??

 ηθελα να σε ρωτησω, για ποιο λογο δεν χρειαζεται να κανεις καμπυλη ζαχαρου? εμενα μου την εγραψε και μου εδωσε και οδηγιες για μερικες ημερες πριν...

 

Το ocarro ειχε μια προσφορα οπου σου εκαναν δωρο και το αυγο maxi cosi.. δεν ξερω αν εληξε τωρα τον Σεπτεμβρη αλλα το promotaran πολυ

Τι οδηγίες σου έδωσε για πριν την καμπύλη..?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, Renez said:

Τι οδηγίες σου έδωσε για πριν την καμπύλη..?

Καλημερααα 

λοιπον μου ειπε τρεις μερες πριν την εξεταση να αυξησω τον υδατανθρακα που τρωω (να φαω κ στο πρωινο κ στο μεσημεριανο κ το βραδυ), το βραδυ προν παω γ την εξεταση να φαω ελαφρυα (γιαουρτι με φρουτα η τοστ), να ειμαι 12 ωρες νηστικη, να μη πιω ουτε νερο το πρωι που θα ξυπνησω. Κατα τη διαρκεια της εξετασης να μη κανω κατι που ξεκινα τη διαδικασια καυσης της γλυκοζης (πχ να διαβασω κατι βαρυ που θελει σκεψη η να ξεκινησω τις βολτες - το πολυ πολυ κανα περιοδικο τυπου ΟΚ και οχι πχ να φυγω να περπατησω να περασει η ωρα)

Χμμμμ αν αισθανθω ζαλαδα να το πω εκει στο κεντρο. Να εχω μαζι μου κατι να φαω οταν τελειωσω. Αυτα νομιζω

μου τα εχει σημειωσει οποτε αν ειναι κ κατι ακομη θα το συμπληρωσω - χουζουρευω ακομη :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Καλημερααα 

λοιπον μου ειπε τρεις μερες πριν την εξεταση να αυξησω τον υδατανθρακα που τρωω (να φαω κ στο πρωινο κ στο μεσημεριανο κ το βραδυ), το βραδυ προν παω γ την εξεταση να φαω ελαφρυα (γιαουρτι με φρουτα η τοστ), να ειμαι 12 ωρες νηστικη, να μη πιω ουτε νερο το πρωι που θα ξυπνησω. Κατα τη διαρκεια της εξετασης να μη κανω κατι που ξεκινα τη διαδικασια καυσης της γλυκοζης (πχ να διαβασω κατι βαρυ που θελει σκεψη η να ξεκινησω τις βολτες - το πολυ πολυ κανα περιοδικο τυπου ΟΚ και οχι πχ να φυγω να περπατησω να περασει η ωρα)

Χμμμμ αν αισθανθω ζαλαδα να το πω εκει στο κεντρο. Να εχω μαζι μου κατι να φαω οταν τελειωσω. Αυτα νομιζω

μου τα εχει σημειωσει οποτε αν ειναι κ κατι ακομη θα το συμπληρωσω - χουζουρευω ακομη :mrgreen:

Όλα καλά όλα ωραια κ σε εμένα κ στα κορίτσια τις ομάδας μου είχαν πει τα ίδια εκτός από την τριήμερη προετοιμασία με υδατάνθρακες κτλ..

Αντιθέτως σε όλες μας είχαν πει να φάμε ότι θα τρώγαμε κανονικά ώστε να βγουν ρεαλιστικά τα αποτελέσματα σύμφωνα με τη διατροφή μας..

Τεσπα,κλασσικά κάθε γιατρός έχει κ τα δικά του!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Όλα καλά όλα ωραια κ σε εμένα κ στα κορίτσια τις ομάδας μου είχαν πει τα ίδια εκτός από την τριήμερη προετοιμασία με υδατάνθρακες κτλ..

Αντιθέτως σε όλες μας είχαν πει να φάμε ότι θα τρώγαμε κανονικά ώστε να βγουν ρεαλιστικά τα αποτελέσματα σύμφωνα με τη διατροφή μας..

Τεσπα,κλασσικά κάθε γιατρός έχει κ τα δικά του!!

Επειδή εχω κανει δυο φορές στο παρελθόν χωρις να ειμαι εγκυος καμπύλη χωρίς να ειμαι εγκυος ειχα ακριβως τις ίδιες οδηγίες με την pap88

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Επειδή εχω κανει δυο φορές στο παρελθόν χωρις να ειμαι εγκυος καμπύλη χωρίς να ειμαι εγκυος ειχα ακριβως τις ίδιες οδηγίες με την pap88

Τι να πω..οκ.. στην ομάδα μου δεν έτυχε σε καμία να πουν για υδατάνθρακες κτλ..

Τα υπόλοιπα που ανέφερε ναι..ο κάθε γιατρός ξέρει..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Επειδή εχω κανει δυο φορές στο παρελθόν χωρις να ειμαι εγκυος καμπύλη χωρίς να ειμαι εγκυος ειχα ακριβως τις ίδιες οδηγίες με την pap88

Κάντι να σε ρωτήσω από που πήρες το λίκνο; Από ποιο μαγαζί; Αν μπορείς πες μου εδώ ή σε πμ 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κάντι να σε ρωτήσω από που πήρες το λίκνο; Από ποιο μαγαζί; Αν μπορείς πες μου εδώ ή σε πμ 

Το λίκνο δεν το εχω πάρει αλλα εχω δει στο Σκρουτζ , στον παιδικό κόσμο, και στο kids.com αρκετές επιλογές απο 100 έως 140 ευρώ. Προσανατολιζομαι στο neste , αλλα σημερα ειδα στα bebejou ενα by Jane που μου άρεσε περισσότερο με 240 που εχει ωραίο στρωματακι, πάπλωμα , σεντόνι που περιλαμβάνονται. Τα λίκνα ειναι έως έξι μηνών απ οτι εχω καταλάβει. Αυτο ειναι ενα μειονέκτημα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

ομορφουλες μανουλες Δεκεμβριου που ειστε?? πως πανε τα παιδακια μας? :mrgreen:   μου φαινεται πως στο δικο μας τοπικ γραφουμε λιγοτερο!!!! 

εμενα ξεκινησε το τριτο τριμηνο - μου φαινεται απιστευτο που περασε ετσι ο καιρος!!! αυτη την εβδομαδα εχω καμπυλη ζαχαρου και αγχωνομαι απο τωρα για το τριπλο τρυπημα!

εχθες πηγα στα m&s και πηρα φορμακια για το αγορακι μου πολυ ομορφα!!! εχουν 25% εκπτωση

σας φιλω - σας ευχομαι μια καλη Κυριακη και μια καλη αρχη στην εβδομαδα μας.

  • Μου αρέσει 3

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

ομορφουλες μανουλες Δεκεμβριου που ειστε?? πως πανε τα παιδακια μας? :mrgreen:   μου φαινεται πως στο δικο μας τοπικ γραφουμε λιγοτερο!!!! 

εμενα ξεκινησε το τριτο τριμηνο - μου φαινεται απιστευτο που περασε ετσι ο καιρος!!! αυτη την εβδομαδα εχω καμπυλη ζαχαρου και αγχωνομαι απο τωρα για το τριπλο τρυπημα!

εχθες πηγα στα m&s και πηρα φορμακια για το αγορακι μου πολυ ομορφα!!! εχουν 25% εκπτωση

σας φιλω - σας ευχομαι μια καλη Κυριακη και μια καλη αρχη στην εβδομαδα μας.

Όντως δεν εχουμε καθόλου δραστηριότητα.

 Στην 27η ξεκινάει;

μπορει να μην γίνει τριπλό τρύπημα αλλα να σου βάλουν πεταλούδα, ζητά το αν σου φαίνεται  καλύτερη ιδέα.

 Εγω απο ρουχαλάκια δεν εχω πάρει τιποτα κι ουτε θα παρω γιατι μου εδωσε η κολλητή μου μια βαλιτσα που γέννησε τον Ιανουάριο , εχει ρουχαλάκια ακομα με ταμπελάκια. Και θα μου φέρουν σίγουρα κι αλλα.

 Καλη Κυριακή σημερα , αν και για ενα προβλέπεται με πολλές δουλειές.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου. Οντως λιγομιλητες!

Κ γω σημερα μπηκα στον 7οοοο. Καθε 20 του μηνα αλλαζω μηνα. Απιστευτο ποσο γρηγορα περναει ο καιρος.

Καμπυλη εκανα την προηγουμενη βδομαδα με 100 γρ γλυκοζη μαλιστα. Επιβεβαιωσα οτι ειναι η πιο χαλια εξεταση στη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Οοομως σε αντιθεση με το πρωτο, τα αποτελεσματα ηταν τελεια! Απο την αλλη βεβαια αυτο δεν βοηθαει γτ τρωω οτι να ναι και θα γινω σαν μικρη φοραδιτσα που θα πρεπει να με τσουλανε για να προχωραω χαχαχα.

Καλη Κυριακη!!

  • Μου αρέσει 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου. Οντως λιγομιλητες!

Κ γω σημερα μπηκα στον 7οοοο. Καθε 20 του μηνα αλλαζω μηνα. Απιστευτο ποσο γρηγορα περναει ο καιρος.

Καμπυλη εκανα την προηγουμενη βδομαδα με 100 γρ γλυκοζη μαλιστα. Επιβεβαιωσα οτι ειναι η πιο χαλια εξεταση στη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Οοομως σε αντιθεση με το πρωτο, τα αποτελεσματα ηταν τελεια! Απο την αλλη βεβαια αυτο δεν βοηθαει γτ τρωω οτι να ναι και θα γινω σαν μικρη φοραδιτσα που θα πρεπει να με τσουλανε για να προχωραω χαχαχα.

Καλη Κυριακη!!

Αλλάζεις καθε 20 του μήνα μήνα επειδη τότε ηταν η τελευταια περίοδος σου;

εγω πχ 21 Μαρτίου ειχα τελευταια περιοδο, αλλα υπολογίζω καθε 26 οτι αλλάζω μήνα που περιμενω τον μπεμπη.

 Έφαγες φουλ άμυλο και υδατανθρακα τρεις μερες πριν την κανεις; Και έμεινες και 12 ωρες νηστική; Πως γινεται να άλλαξε το αποτέλεσμα στο τρίτο τρίμηνο ειναι που τρελενεται το σάκχαρο. 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...