Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Vagia1985 είπε:

Κορίτσια καλημέρα:)

Την Δευτέρα έχω γιατρό να δω το μωρό μου να δούμε μήπως γύρισε προς τα κάτω κ αν όχι τι πιθανότητες έχω για καισαρική :???::???::???:... Τα βράδια πως κοιμάστε; εγώ ειλικρινά δεν την παλευω ποναω παντου κ κανω προσευχη για κάνω μια στροφή να αλλάξω πλευρό. Ενώ λένε να κοιμόμαστε αριστερά εμένα με πιανει ένα σφίξιμο σαν να μην μπορώ να αναπνεύσω. Άσε που στον υπνο μου γυρνάω ανάσκελα κ όταν το πάρω χαμπάρι μετά από ώρα πονάω τόσο πολυ που σηκώνομαι για να αμολήσει το τράβηγμα:cry::cry:

Καλημέρα!

Κ εγω ταλαιπωρούμαι τα βραδια πονάω παντού κ δεν βολεύομαι πουθενά ...μόλις με πέρνει λιγο ο ύπνος σηκώνομαι για τουαλέτα ...ευτυχώς τα καταφέρνω να κοιμηθώ λιγο το πρωί ...υπομονή λιγο έμεινε ακόμα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια και εγώ μια από τα ίδια πονάω παντού μέση πόδια κωλομερια παντού πήρα τηλ τον γιατρό μου γιατί πονάει η μέση μου συνέχεια και έχω συσπάσεις ποιο συχνά χωρίς πόνο και ακανόνιστες και με είπε ότι είναι προτημασια της μητρας και εάν είναι τακτικές και δεν αντέχονται τότε είναι για τοκετό και ότι στης βδομάδες που είμαι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι φοβάμαι μην γεννάω και δεν το πάρω χαμπάρι σήμερα μπήκα 35 βδομάδες μια βδομάδα ακόμα μακάρι να κάτσει στον κώλου του ο μπέμπης με έχει πιάσει φόβος μην γεννηθεί ποιο νωρίς και έχει κανένα προβλημα.....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Monika93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και εγώ μια από τα ίδια πονάω παντού μέση πόδια κωλομερια παντού πήρα τηλ τον γιατρό μου γιατί πονάει η μέση μου συνέχεια και έχω συσπάσεις ποιο συχνά χωρίς πόνο και ακανόνιστες και με είπε ότι είναι προτημασια της μητρας και εάν είναι τακτικές και δεν αντέχονται τότε είναι για τοκετό και ότι στης βδομάδες που είμαι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι φοβάμαι μην γεννάω και δεν το πάρω χαμπάρι σήμερα μπήκα 35 βδομάδες μια βδομάδα ακόμα μακάρι να κάτσει στον κώλου του ο μπέμπης με έχει πιάσει φόβος μην γεννηθεί ποιο νωρίς και έχει κανένα προβλημα.....

Νομίζω ότι αφού είσαι ήδη στην 35 εβδομάδα το μωρό είναι βιώσιμο κ τα πνευμονια του είναι αναπτυγμένα, όποτε μην αγχώνεσαι, βάλε μουσικούλα κ χαλάρωσε. Κάνε θετικές σκέψεις:wub:

πρίν από 56 λεπτά , Maria95 είπε:

Καλημέρα!

Κ εγω ταλαιπωρούμαι τα βραδια πονάω παντού κ δεν βολεύομαι πουθενά ...μόλις με πέρνει λιγο ο ύπνος σηκώνομαι για τουαλέτα ...ευτυχώς τα καταφέρνω να κοιμηθώ λιγο το πρωί ...υπομονή λιγο έμεινε ακόμα.

Ευτυχώς εγώ δεν έχω συχνοουρία αλλά ο υπνος είναι δυσκολος, έχω κ της ριμαδες της καουρες

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο ύπνος είναι μεγάλο θεμα, ξυπνάω από τον πόνο στο γοφό για να αλλάξω πλευρό...καλά πως αλλάζω πλευρό άλλο θέμα!!! Και το ανασκελο δεν αντέχεται με πιάνει δύσπνοια και πόνος! Αύριο έχω γιατρό να δούμε πως πάνε τα πράγματα! Πάντως κι εγώ έχω συσπασουλες και συνήθως από απόγευμα και μετά για κάποιο λόγο! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ranial83 είπε:

Κοριτσια μου γυρισαμε απο τον γιατρο,2600 η μικρη και ο τραχηλος σταθερος.Ισως και να βγαλουμε τον μηνα.Πλεον ραντεβου θα εχουμε καθε εβδομαδα.

Heyyyyy!!! Raniaaa esy eisai apo tin omada mas sto fb???? Se tsakwsaaaa ❤

8 ώρες πρίν, Monika93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και εγώ μια από τα ίδια πονάω παντού μέση πόδια κωλομερια παντού πήρα τηλ τον γιατρό μου γιατί πονάει η μέση μου συνέχεια και έχω συσπάσεις ποιο συχνά χωρίς πόνο και ακανόνιστες και με είπε ότι είναι προτημασια της μητρας και εάν είναι τακτικές και δεν αντέχονται τότε είναι για τοκετό και ότι στης βδομάδες που είμαι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι φοβάμαι μην γεννάω και δεν το πάρω χαμπάρι σήμερα μπήκα 35 βδομάδες μια βδομάδα ακόμα μακάρι να κάτσει στον κώλου του ο μπέμπης με έχει πιάσει φόβος μην γεννηθεί ποιο νωρίς και έχει κανένα προβλημα.....

Ki egw simera mpika 35 evdomades kai o upnos mou einai tragic edw kai kairo koritsi. Se niwthw

On 11/11/2020 at 3:19 ΜΜ, butterfly1986 είπε:

Ξέρεις αν αυτό το τρίπτυχο υπάρχει κάπου στο ίντερνετ να το τυπώσω ώστε να το συμπληρώσουμε και οι 3?????

Nai koritsiiii! Patise stin anazitisi tou google "Xarti epidoma kuoforias", kai to prwto link sou to dinei se pdf.❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ranial83 είπε:

Κοριτσια μου γυρισαμε απο τον γιατρο,2600 η μικρη και ο τραχηλος σταθερος.Ισως και να βγαλουμε τον μηνα.Πλεον ραντεβου θα εχουμε καθε εβδομαδα.

Μια χαρα η μπουμπου σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2020 at 5:32 ΜΜ, Vagia1985 είπε:

Κ γω σήμερα έχω γιατρο να δω ποσο είναι, μέχρι στιγμής δεν μου εχουν πει βάρος του. Εμένα μου είπαν από 14 έως 18 Δεκεμβρίου.. Ποπο ναι πέρασε ο καιρός... Εγώ πάντως την βαλίτσα την έχω έτοιμη γιατί δεν θέλω να αγχωθώ τελευταία στιγμή, με δυο παιδια δεν μου μένει πολυς χρόνος κ για ψώνια;)

Με το καλό το 3ο κορίτσι σε περιμένουμε στο κλαμπ ;) Συγνώμη που σπαμάρω στο thread σας αλλά έχω αδυναμία στην @Καντι και έπεσα πάνω στην συζήτηση σας. Δεν ξέρω πόσο είναι τα άλλα σου παιδιά εγώ πέρσι τα βρήκα παλούκια γτ το 2ο παιδί μου ότι είχε κλείσει τα 3 και έγινε της τσιρίδας το κάγκελο αλλά φέτος είμαι ζεν με το καλό σε όλες σας 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Με το καλό το 3ο κορίτσι σε περιμένουμε στο κλαμπ ;) Συγνώμη που σπαμάρω στο thread σας αλλά έχω αδυναμία στην @Καντι και έπεσα πάνω στην συζήτηση σας. Δεν ξέρω πόσο είναι τα άλλα σου παιδιά εγώ πέρσι τα βρήκα παλούκια γτ το 2ο παιδί μου ότι είχε κλείσει τα 3 και έγινε της τσιρίδας το κάγκελο αλλά φέτος είμαι ζεν με το καλό σε όλες σας 

Καλώς την να ! Τι κανουν τα μπουμπουκακια σου; 

Κι εγω πάντα ηθελα τρία παιδια.....

 αλήθεια σκέφτεσαι για τέταρτο;;;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Καντι είπε:

Καλώς την να ! Τι κανουν τα μπουμπουκακια σου; 

Κι εγω πάντα ηθελα τρία παιδια.....

 αλήθεια σκέφτεσαι για τέταρτο;;;;;

Καλώς σε βρήκα για 4ο αυτή τη στιγμή όχι γτ παίζει τρελή ζήλεια μεταξύ τους με διεκδικούν τα 2 μεγαλύτερα συνέχεια οπότε 4ο αν περάσει καμιά 15ετία και μετά :tongue:

Όσο μεγαλώνουν οι τσακωμοί απλά αλλάζουν θέμα τσακώματος άστα @Καντι 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Καλώς σε βρήκα για 4ο αυτή τη στιγμή όχι γτ παίζει τρελή ζήλεια μεταξύ τους με διεκδικούν τα 2 μεγαλύτερα συνέχεια οπότε 4ο αν περάσει καμιά 15ετία και μετά :tongue:

Όσο μεγαλώνουν οι τσακωμοί απλά αλλάζουν θέμα τσακώματος άστα @Καντι 

Εγω πίστευα οτι μετα μπαίνουν στον αυτόματο, αλληλοδιδακτικη μέθοδος κλπ..... αλλα όχι ε;

  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε γιατρό 2500 κιλά ο μπέμπης πήγε.. ειναι χαμηλά πολυ αλλά όλα καλά! Την άλλη εβδομάδα πάμε για καρδιοτοκογραφο και θα κόψω και το αντιπηκτικο χάπι!!  Πλησιάζουμε!!! 

  • Μου αρέσει 5

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, korina84 είπε:

Πήγαμε γιατρό 2500 κιλά ο μπέμπης πήγε.. ειναι χαμηλά πολυ αλλά όλα καλά! Την άλλη εβδομάδα πάμε για καρδιοτοκογραφο και θα κόψω και το αντιπηκτικο χάπι!!  Πλησιάζουμε!!! 

Πωπω  2.500 κιλά ειναι μπεμπαρος, έτοιμο παιδακι, Μπραβο!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χαίρομαι που πλησιάζουμε αισίως προς τον τελευταίο μήνα, εχθές πήγα στον μαιευτήρα 2300 ο μπέμπης, κ εμένα με πονάει η μέση, κοιμάμαι με 2-3 μαξιλάρια μήπως κ γλυτώσω τις καουρες, περπατάω σαν την πάπια κ όλο ανασταιναζω για να πάρω αέρα, με το αδερφάκι του που σκέφτομαι να αφήσω στο νησί με την γιαγιά του προβληματίζομαι, εσείς πως χειριστηκατε το αδερφάκι και το μαιευτήριο ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Καντι είπε:

Εγω πίστευα οτι μετα μπαίνουν στον αυτόματο, αλληλοδιδακτικη μέθοδος κλπ..... αλλα όχι ε;

Κι εγώ έτσι νόμιζα αλλά αμ δε διαψεύστηκα κουράγιο Καντι μου με έναν πόνο σου εύχομαι :)


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...