Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Καντι είπε:

2.600 το μαναρακι μου έφτασε!

πανω απο μιάμιση ώρα κράτησε το nst  γιατι οσο ήμουν ανάσκελα δεν του άρεσε πολυ και μολις με γύρισαν στα πλαγιά ξύπνησε το πουλάκι μου και πηρε μπρος.

Εκανα και καλλιέργεια κολπικού υγρού.

και δακτυλική επισης. Δεν πόνεσα, δεν ηταν άβολη ή οτιδήποτε. Είδε τον τράχηλο, κλειστό, σκληρό , οπίσθιο και ψηλα. Μου ειπαν δυο ωρες περπάτημα την μερα και να συνεχίσω πιλάτες που κανω κανονικά τρεις φορές την εβδομαδα.

Τελεια το αντρακι σου! Καλημερα 

7 ώρες πρίν, Zoyla είπε:

Σημερα γυρισα απο το γιατρο καπως στεναχωρημενη. Μου ειπε οτι μαλλον θα κανω καισαρικη την επομενη εβδομαδα, στις 37 εβδ. Ανεβαζω πιεση, οχι υπερβολικη, βρισκουν λευκωμα στα ουρα μου (αν και στα 24ωρα ηταν μηδεν 3,3 λιτρα τους πηγα!) και το ζαχαρο, λεει δεν αισθανεται ανετα να με αφησει μεχρι τουλαχιστον την 38η. Αυριο θα παω για nst και καποιες επιπλεον εξετασεις αιματος. 

το μωρο ειναι πολυ ψηλα, το αισθανομαι στο στομαχι μου λολ και κοιταει προς την κοιλια μου. επισης ειναι 2900

Κοριτσι μου κ μενα θορυβηθηκαν λιγο στο ντοπλερ και μετραω πιεση καθε μερα κ περιορισα το αλατι. Αλλα ευτυχως δεν υπαρχει λευκωμα στα ουρα. Νομιζω πως αν υπαρχει ενδειξη προεκλαμψιας ειναι λιγο επιφοβο κ πολλοι γιατροι δεν ρισκαρουν. Το καταλαβαινω οτι ηθελες να ζησεις τον τοκετο φυσιολογικα, και εγω το ιδιο. Αλλα σιγουρα αυτο που θελουμε πιο πολυ ειναι το καλο του παιδιου μας. Οποτε μην σκεφτεσαι το πως αλλα το οτι θα εχεις το παιδακι σου συντομα στην αγκαλια σου! 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Το άλλο Σάββατο μπαίνω να γεννήσω με πρόκληση λόγω πολλών θεμάτων όλων των προηγούμενων μηνών και τωρινά λιγάκι...!!! Δύο εβδομάδες νωρίτερα! Οκ δεν αγχώνομαι καθόλου χαχα!! Έχω αρχίσει και κάνω συνέχεια καρδιοτοκογραφο πάντως! 

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

2.600 το μαναρακι μου έφτασε!

πανω απο μιάμιση ώρα κράτησε το nst  γιατι οσο ήμουν ανάσκελα δεν του άρεσε πολυ και μολις με γύρισαν στα πλαγιά ξύπνησε το πουλάκι μου και πηρε μπρος.

Εκανα και καλλιέργεια κολπικού υγρού.

και δακτυλική επισης. Δεν πόνεσα, δεν ηταν άβολη ή οτιδήποτε. Είδε τον τράχηλο, κλειστό, σκληρό , οπίσθιο και ψηλα. Μου ειπαν δυο ωρες περπάτημα την μερα και να συνεχίσω πιλάτες που κανω κανονικά τρεις φορές την εβδομαδα.

2600 μέχρι να βγει θα έχει ξεπεράσει τα 3!Εχεις μέλλον Καντι μου μην μου αγχώνεσαι!!!!Εγω παντως στην δακτυλική τα είχα δει όλα!!!χαχαχα

Just now, korina84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Το άλλο Σάββατο μπαίνω να γεννήσω με πρόκληση λόγω πολλών θεμάτων όλων των προηγούμενων μηνών και τωρινά λιγάκι...!!! Δύο εβδομάδες νωρίτερα! Οκ δεν αγχώνομαι καθόλου χαχα!! Έχω αρχίσει και κάνω συνέχεια καρδιοτοκογραφο πάντως! 

Να τα μας!!!!Τα μωράκια του Δεκεμβρίου βιάζονται όλα!!!!!Εχει κατέβει το μπεμπακι;Είχες διαστολή;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina28 είπε:

 

Να τα μας!!!!Τα μωράκια του Δεκεμβρίου βιάζονται όλα!!!!!Εχει κατέβει το μπεμπακι;Είχες διαστολή;

Ο μπέμπης πιο χαμηλά δεν γίνεται να πάει δεν μετριέται καν το κεφάλι... Διαστολή δεν με έλεγξε γιατί έχω τράχηλο από τη β επιπέδου 15 και φοβομασταν για πολύ προωρότητα και πριν 3 εβδομάδες που τον είδε τελευταία φορά είχε φτάσει 11-12!! Οπότε σε συνδυασμό με κάποια πραγματακια που τον ανησύχησαν φοβάται να το τρεναρει παρά πάνω!!

Βιαστικά είναι ναι να κάνουν Χριστούγεννα θέλουν!!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!

εκανα κ εγω κολπικη καλλιεργεια σημερα κ μετα βιοφυσικο προφιλ!

ο μπεμπης μου ειναι 3 κιλα. Στο νστ που εκανα βλεπει καποιες οδυνες μικρες τυπου μπραξτον χικς που εγω μεχρι τωρα θεωρουσα οτι ειναι το εντερο μου που με ποναει. Προς το τελος της επομενης μαλλον θα κανω κ τεστ κοβιντ γ να προετοιμαζομαστε

μου ειπε ξεκουραση κ οχι περπατημα Ακομη

και τα δικα μου αμνιακα ειναι αυξημενα παροτι δεν εχω διαβητη κυησης. Οποτε οι πιθανοτητες για καισαρικη ειναι κ για εμενα αυξημενες!! Οτι ειναι ομως κοριτσια μου οπως κ να εχει θα εχουμε συντομα τα μωρα μας!!!

@Zoyla να μη στεναχωριεσαι για την καισαρικη - το σημαντικο ειναι να ειστε καλα εσυ κ το μωρο!! 

@korina84 η αναμονη τελειωνει!!! :mrgreen:

@Καντι μου ξεπερασες κ τα 2,5 που ανησυχουσες - μπραβο!! Κ εχει ακομη!!

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@nanoula90

Ναι αυτό έχει σημασία. Ίσως να είναι και καλύτερα. Γιατί ενώ είχα καλή εγκυμοσύνη, έχω πολλά μυοσκελετικα λόγω αυτής και πονάω συνέχεια. Ούτε να περπατήσω πολύ μπορώ, ούτε να αλλάξω πλευρό χωρίς πόνο ούτε τπτ. 

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν το πιστεύω ότι έχουμε ξεκινήσει και μιλάμε για ημερομηνίες γέννας!! Είμαστε τόσο κοντα!!

Εγώ δεν νιώθω τίποτα προς το παρόν και στον γιατρό που πήγα την Δευτέρα μου είπε ότι πιστεύει θα τις πάρω όλες τις μέρες μου! (16/12 έχω ημερομηνία)

Βγήκε και εμένα καθαρή η καλλιέργιεια αλλά δεν μου έκανε κολπική εξέταση όυτε καρδιοτοκογράφο.. Την άλλη φορά που θα πάω θα τον ρωτήσω!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , korina84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Το άλλο Σάββατο μπαίνω να γεννήσω με πρόκληση λόγω πολλών θεμάτων όλων των προηγούμενων μηνών και τωρινά λιγάκι...!!! Δύο εβδομάδες νωρίτερα! Οκ δεν αγχώνομαι καθόλου χαχα!! Έχω αρχίσει και κάνω συνέχεια καρδιοτοκογραφο πάντως! 

Με το καλο Κορινακι μου μ ενα πονο!

 Περιμένουμε με χαρα να μας πεις την εμπειρια του τοκετού σου!

πρίν από 29 λεπτά , korina84 είπε:

Ο μπέμπης πιο χαμηλά δεν γίνεται να πάει δεν μετριέται καν το κεφάλι... Διαστολή δεν με έλεγξε γιατί έχω τράχηλο από τη β επιπέδου 15 και φοβομασταν για πολύ προωρότητα και πριν 3 εβδομάδες που τον είδε τελευταία φορά είχε φτάσει 11-12!! Οπότε σε συνδυασμό με κάποια πραγματακια που τον ανησύχησαν φοβάται να το τρεναρει παρά πάνω!!

Βιαστικά είναι ναι να κάνουν Χριστούγεννα θέλουν!!

Κοιτα αφου ειναι τοσο χαμηλά, εχει εμπεδωθεί μπορει να έρθει εύκολα με φυσιολογικο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , pap88 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!

εκανα κ εγω κολπικη καλλιεργεια σημερα κ μετα βιοφυσικο προφιλ!

ο μπεμπης μου ειναι 3 κιλα. Στο νστ που εκανα βλεπει καποιες οδυνες μικρες τυπου μπραξτον χικς που εγω μεχρι τωρα θεωρουσα οτι ειναι το εντερο μου που με ποναει. Προς το τελος της επομενης μαλλον θα κανω κ τεστ κοβιντ γ να προετοιμαζομαστε

μου ειπε ξεκουραση κ οχι περπατημα Ακομη

και τα δικα μου αμνιακα ειναι αυξημενα παροτι δεν εχω διαβητη κυησης. Οποτε οι πιθανοτητες για καισαρικη ειναι κ για εμενα αυξημενες!! Οτι ειναι ομως κοριτσια μου οπως κ να εχει θα εχουμε συντομα τα μωρα μας!!!

@Zoyla να μη στεναχωριεσαι για την καισαρικη - το σημαντικο ειναι να ειστε καλα εσυ κ το μωρο!! 

@korina84 η αναμονη τελειωνει!!! :mrgreen:

@Καντι μου ξεπερασες κ τα 2,5 που ανησυχουσες - μπραβο!! Κ εχει ακομη!!

Τι ειναι το βίοφυσικό προφιλ καλε;

καλοταισμενος και ο δικος σου!!!

 Θα το κανεις άσχετα με την πρόκληση το τεστ; Δεν θέλουν να ειναι 72 ωρες τουλαχιστον;

 Ας μπει και ο Δεκεμβρης και μετα να ρθουν τα μπεμπακια, τι σόι μανούλες Δεκεμβρίου θα ειμαστε;;;;

Just now, Nancy_ είπε:

Αχ δεν το πιστεύω ότι έχουμε ξεκινήσει και μιλάμε για ημερομηνίες γέννας!! Είμαστε τόσο κοντα!!

Εγώ δεν νιώθω τίποτα προς το παρόν και στον γιατρό που πήγα την Δευτέρα μου είπε ότι πιστεύει θα τις πάρω όλες τις μέρες μου! (16/12 έχω ημερομηνία)

Βγήκε και εμένα καθαρή η καλλιέργιεια αλλά δεν μου έκανε κολπική εξέταση όυτε καρδιοτοκογράφο.. Την άλλη φορά που θα πάω θα τον ρωτήσω!

 

Καλο αυτο να τον ρωτήσεις και ποσες μερες μετα τις 40 ειναι διατεθειμένος να σε αφήσει.

 Εμενα η μια ώρα περπάτημα την μερα μου βγαίνει, η δεύτερη όχι....


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Με το καλο Κορινακι μου μ ενα πονο!

 Περιμένουμε με χαρα να μας πεις την εμπειρια του τοκετού σου!

Κοιτα αφου ειναι τοσο χαμηλά, εχει εμπεδωθεί μπορει να έρθει εύκολα με φυσιολογικο.

Ευχαριστώ πολυυυύ.. επίσης σε όλες!!

Κι εγώ αυτό ελπίζω, δηλαδή με λίγο περπάτημα παίζει να σπάσουν και νωρίτερα τα νερά! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, korina84 είπε:

Ευχαριστώ πολυυυύ.. επίσης σε όλες!!

Κι εγώ αυτό ελπίζω, δηλαδή με λίγο περπάτημα παίζει να σπάσουν και νωρίτερα τα νερά! 

Ναι αμε, και λιγο σεξ.

  • Χαχα 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι said:

Τι ειναι το βίοφυσικό προφιλ καλε;

καλοταισμενος και ο δικος σου!!!

 Θα το κανεις άσχετα με την πρόκληση το τεστ; Δεν θέλουν να ειναι 72 ωρες τουλαχιστον;

 Ας μπει και ο Δεκεμβρης και μετα να ρθουν τα μπεμπακια, τι σόι μανούλες Δεκεμβρίου θα ειμαστε;;;;

Καλο αυτο να τον ρωτήσεις και ποσες μερες μετα τις 40 ειναι διατεθειμένος να σε αφήσει.

 Εμενα η μια ώρα περπάτημα την μερα μου βγαίνει, η δεύτερη όχι....

Ειναι συνδιασμος του καρδιοτοκογραφου με υπερηχογραφικο ελεγχο.

τεταρτη θα παω γιατρο παλι κ θα αποφασισουμε εκει ποτε θα το κανω - αλλα λιγο που μιλησαμε στο νοσοκομειο ειπε πως θεωρει απο την επομενη παρασκευη αντε δευτερα 7 δεκ θα πρεπει να το κανουμε.. θα δουμε!!! :shock:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Καντι είπε:

Τι ειναι το βίοφυσικό προφιλ καλε;

καλοταισμενος και ο δικος σου!!!

 Θα το κανεις άσχετα με την πρόκληση το τεστ; Δεν θέλουν να ειναι 72 ωρες τουλαχιστον;

 Ας μπει και ο Δεκεμβρης και μετα να ρθουν τα μπεμπακια, τι σόι μανούλες Δεκεμβρίου θα ειμαστε;;;;

Καλο αυτο να τον ρωτήσεις και ποσες μερες μετα τις 40 ειναι διατεθειμένος να σε αφήσει.

 Εμενα η μια ώρα περπάτημα την μερα μου βγαίνει, η δεύτερη όχι....

Δεν θα με αφήσει μου είπε παραπάνω από τις 40 εβδομάδες! Για περπάτημα μου είπε χαλαρά μια ωριτσα!! 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Zoyla είπε:

Σιγουρα ξερει καλυτερα, δεν μπορω να ξερω τι τον ανησυχει απολυτα. Ειναι ομως ξεκαθαρος γενικα, τον ειδα πως δεν ενθουσιαστηκε και απο τις μετρησεις. εχω πολυ αμνιακο λογω ζαχαρου επισης. Εκει που θεωρησα οτι μαλλον δεν με δουλευει, ειναι οτι ανετα θα μπορουσε να το παει μεχρι τις 38 εβδομαδες και να μου εκανε καισαρικη τοτε, αλλα φανηκε καπως επειγον. Αυριο θα κανω παλι εξετασεις και nst και θα δουμε. Δεν ειναι 100% σιγουρο αλλα πολυ πιθανον. 

@Zoyla καλησπέρα και με το καλό να έρθει το μωρό σου! Μη στεναχωριέσαι για την πίεση... Όλα θα πάνε καλά εφόσον τα ελέγχετε.. επειδή κι εγώ ήμουν υποψήφια για προεκλαμψία και σε.μεγαλο βαθμό μάλιστα, είσαι τυχερή που το έχετε βρει και δεν στα έσκασε ξαφνικά να τρέχεις. Ναι δυστυχώς μπορεί να χρειαστεί καισαρική αλλά θα είναι για το καλό σας. Και το δικό σου και του μωρού. Καλώς να το δεχτείτε το μωράκι σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...