Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, dpilo είπε:

@Zoyla καλησπέρα και με το καλό να έρθει το μωρό σου! Μη στεναχωριέσαι για την πίεση... Όλα θα πάνε καλά εφόσον τα ελέγχετε.. επειδή κι εγώ ήμουν υποψήφια για προεκλαμψία και σε.μεγαλο βαθμό μάλιστα, είσαι τυχερή που το έχετε βρει και δεν στα έσκασε ξαφνικά να τρέχεις. Ναι δυστυχώς μπορεί να χρειαστεί καισαρική αλλά θα είναι για το καλό σας. Και το δικό σου και του μωρού. Καλώς να το δεχτείτε το μωράκι σας!!

Eυχαριστω!! Απο την μια θελω να γνωρισω την κορη μου απο την αλλη δεν θελω να σταματησω να ειμαι εγκυος , θα μου λειψει η κοιλιτσα μου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pap88 είπε:

Ειναι συνδιασμος του καρδιοτοκογραφου με υπερηχογραφικο ελεγχο.

τεταρτη θα παω γιατρο παλι κ θα αποφασισουμε εκει ποτε θα το κανω - αλλα λιγο που μιλησαμε στο νοσοκομειο ειπε πως θεωρει απο την επομενη παρασκευη αντε δευτερα 7 δεκ θα πρεπει να το κανουμε.. θα δουμε!!! :shock:

Α οκ μου το κάνε κι εμενα, δεν το ειχα ακουσει οτι το λένε ετσι.

 Θα εισαι 38 εβδομάδων , σωστά; Εντάξει ι θεμιτό ειναι.

Just now, Nancy_ είπε:

Δεν θα με αφήσει μου είπε παραπάνω από τις 40 εβδομάδες! Για περπάτημα μου είπε χαλαρά μια ωριτσα!! 

Κι εγω δεν τον ρώτησα τον δικο μου , μου φάνηκε νωρίς. Την τεταρτη που θα ξαναπάω θα βολιδοσκοπήσω τις προθέσεις του.

Just now, Zoyla είπε:

Σημερα πρωτη φορα ειδα "Οξονη + Αρνητικο" στις εξετασεις ουρων. Δεν ειχα σακχαρο στα ουρα και το ζαχαρο νηστειας μου ηταν 81. Εχω διαβητη κυησης, εχει τυχει σε καμια? 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς ;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Α οκ μου το κάνε κι εμενα, δεν το ειχα ακουσει οτι το λένε ετσι.

 Θα εισαι 38 εβδομάδων , σωστά; Εντάξει ι θεμιτό ειναι.

Κι εγω δεν τον ρώτησα τον δικο μου , μου φάνηκε νωρίς. Την τεταρτη που θα ξαναπάω θα βολιδοσκοπήσω τις προθέσεις του.

Δεν κατάλαβα τι εννοείς ;

 Tιποτα ενταξει μιλησα με τον γιατρο μου χαχα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Αυριο θα παω νοσοκομείο για έλεγχο κ είμαι πολυ χαρούμενη:Dεγώ έχω πητ 15/12 αλλα νομίζω νωρίτερα θα βγει.. 

Η καουρα με έχει ξετινάξει τρώω καμια καραμέλα Hall's κ μπορώ να ηρεμώ. Χτες ήπια σοδα με τζίντζερ κ διάβασα στο ίντερνετ ότι στο τέλος της εγκυμοσύνης απαγορεύεται διότι επισπεύδει τον τοκετό κ φρίκαρα ένιωθα πολλες συσπάσεις κ ενοχλήσεις!!!! :shock::shock: ενώ για την αρχή της εγκυμοσύνης κάνει καλό στο τέλος απαγορεύεται! Να κ κατι που μάθαμε.... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagia1985 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Αυριο θα παω νοσοκομείο για έλεγχο κ είμαι πολυ χαρούμενη:Dεγώ έχω πητ 15/12 αλλα νομίζω νωρίτερα θα βγει.. 

Η καουρα με έχει ξετινάξει τρώω καμια καραμέλα Hall's κ μπορώ να ηρεμώ. Χτες ήπια σοδα με τζίντζερ κ διάβασα στο ίντερνετ ότι στο τέλος της εγκυμοσύνης απαγορεύεται διότι επισπεύδει τον τοκετό κ φρίκαρα ένιωθα πολλες συσπάσεις κ ενοχλήσεις!!!! :shock::shock: ενώ για την αρχή της εγκυμοσύνης κάνει καλό στο τέλος απαγορεύεται! Να κ κατι που μάθαμε.... 

Άντε με το καλο να το δεις το νινακι σου!!!

 Αισθάνεσαι κατι και πιστεύεις θα βγει νωρίτερα; Εμενα ειναι πολυ ψηλα ακομα και δεν βλέπω καμια πρόθεση να ξεκουνησει....

 δεν ειχα ποτε καούρα και δεν ξερω να σου πω, νιώθεις συσπάσεις ε; Στον καρδιοτοκογραφο εκανα μια που πάτησα το κουμπί γιατι νόμιζα οτι κλώτσησε αλλα μου ειπε η μαια οτι ηταν συσπασουλα.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vagia1985 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Αυριο θα παω νοσοκομείο για έλεγχο κ είμαι πολυ χαρούμενη:Dεγώ έχω πητ 15/12 αλλα νομίζω νωρίτερα θα βγει.. 

Η καουρα με έχει ξετινάξει τρώω καμια καραμέλα Hall's κ μπορώ να ηρεμώ. Χτες ήπια σοδα με τζίντζερ κ διάβασα στο ίντερνετ ότι στο τέλος της εγκυμοσύνης απαγορεύεται διότι επισπεύδει τον τοκετό κ φρίκαρα ένιωθα πολλες συσπάσεις κ ενοχλήσεις!!!! :shock::shock: ενώ για την αρχή της εγκυμοσύνης κάνει καλό στο τέλος απαγορεύεται! Να κ κατι που μάθαμε.... 

Καλημέρα!!

με το καλοοο!! Εμένα στην καούρα με βοήθησε η τσίχλα, μασούσα μια με δυνατή γεύση μέντα ή δυόσμος και μου περνούσε!

παντως εγώ τον δικό μου τον νιώθω ψηλά ακόμα! Επίσης τον πιάνει τον γλυκουλι λοξυγκας μια φορά τη μέρα σίγουρα!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα!!

με το καλοοο!! Εμένα στην καούρα με βοήθησε η τσίχλα, μασούσα μια με δυνατή γεύση μέντα ή δυόσμος και μου περνούσε!

παντως εγώ τον δικό μου τον νιώθω ψηλά ακόμα! Επίσης τον πιάνει τον γλυκουλι λοξυγκας μια φορά τη μέρα σίγουρα!!

Α εμενα εχει καμια δεκαριά μερες που του κόπηκε ο λοξυγκας , χαχαχα, ποιος ξέρει τι το προκαλεί ,ενώ ειχε καθημερινα,  αυτές τις μερες κανει διατάσεις με αγαπημένο σημείο το δεξί μου πλευρό!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια και εγώ περιμένω να γεννησω από μέρα σε μέρα έχω όλη μέρα ακανόνιστες συσπάσεις η κοιλιά κατέβηκε πάρα πολύ και όταν σηκώνομαι όρθια νιώθω ένα τσίμπημα από κάτω θέλω να ρωτήσω κάτι εάν σας έχει συμβεί χθες το βράδυ 3 η ώρα με έπιασε ένας οξύς πόνος στο στομάχι ψηλά κράτησε λίγα δευτερόλεπτα αλλά φοβήθηκα έχει συμβεί σε καμία εντάξει καούρες έχω πολλές αλλά πόνο στον στομάχι πρώτη φορα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Άντε με το καλο να το δεις το νινακι σου!!!

 Αισθάνεσαι κατι και πιστεύεις θα βγει νωρίτερα; Εμενα ειναι πολυ ψηλα ακομα και δεν βλέπω καμια πρόθεση να ξεκουνησει....

 δεν ειχα ποτε καούρα και δεν ξερω να σου πω, νιώθεις συσπάσεις ε; Στον καρδιοτοκογραφο εκανα μια που πάτησα το κουμπί γιατι νόμιζα οτι κλώτσησε αλλα μου ειπε η μαια οτι ηταν συσπασουλα.

Ευχαριστώ πολύ!!! Κοίτα 3ο παιδι είναι έτσι πιστευω... Κ γω νιώθω στο στομάχι τα ποδια του αλλά το κεφάλι χαμηλά. Συσπάσεις κ τσιμπήματα κ μαγκομα στη μέση που δεν μπορώ να κάνω βήμα, οχι συνέχεια αλλά που κ που... 

Just now, Nancy_ είπε:

Καλημέρα!!

με το καλοοο!! Εμένα στην καούρα με βοήθησε η τσίχλα, μασούσα μια με δυνατή γεύση μέντα ή δυόσμος και μου περνούσε!

παντως εγώ τον δικό μου τον νιώθω ψηλά ακόμα! Επίσης τον πιάνει τον γλυκουλι λοξυγκας μια φορά τη μέρα σίγουρα!!

Πάντως όταν τρώω την καραμέλα τρελενετε χαχα κ λόξυγκα ναι έχει πλακα... :grin:

Just now, Monika93 είπε:

Καλημερα κορίτσια και εγώ περιμένω να γεννησω από μέρα σε μέρα έχω όλη μέρα ακανόνιστες συσπάσεις η κοιλιά κατέβηκε πάρα πολύ και όταν σηκώνομαι όρθια νιώθω ένα τσίμπημα από κάτω θέλω να ρωτήσω κάτι εάν σας έχει συμβεί χθες το βράδυ 3 η ώρα με έπιασε ένας οξύς πόνος στο στομάχι ψηλά κράτησε λίγα δευτερόλεπτα αλλά φοβήθηκα έχει συμβεί σε καμία εντάξει καούρες έχω πολλές αλλά πόνο στον στομάχι πρώτη φορα

Ναι έχω κ γω τσιμπήματα κ ειναι φυσιολογικό γτ ανοίγει ο τράχηλος. Όσο για το στομάχι ίσως εφαγες πολυ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagia1985 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Κοίτα 3ο παιδι είναι έτσι πιστευω... Κ γω νιώθω στο στομάχι τα ποδια του αλλά το κεφάλι χαμηλά. Συσπάσεις κ τσιμπήματα κ μαγκομα στη μέση που δεν μπορώ να κάνω βήμα, οχι συνέχεια αλλά που κ που... 

Πάντως όταν τρώω την καραμέλα τρελενετε χαχα κ λόξυγκα ναι έχει πλακα... :grin:

Ναι έχω κ γω τσιμπήματα κ ειναι φυσιολογικό γτ ανοίγει ο τράχηλος. Όσο για το στομάχι ίσως εφαγες πολυ;;

Αχ ειναι το τρίτο σου εσενα, εννοειται οτι το καταλαβαίνεις ποτε θα έρθει!!! Ενώ οταν εισαι πρωτάρα σκέφτεσαι μπα ιδέα μου μάλλον!

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ εμένα δεν πρόκειται να κατέβει ποτέ ουφ, είναι τόσο ψηλά ακόμα την νιώθω στο στομάχι μου, είμαι σχεδόν 37 εβδ. Και δεν μπορώ να περπατήσω κιόλας λόγω φοβερού πόνου. Αν πάω φυσιολογικα, με κόβω να φτάσω και 41 εβδ χάχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagia1985 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Κοίτα 3ο παιδι είναι έτσι πιστευω... Κ γω νιώθω στο στομάχι τα ποδια του αλλά το κεφάλι χαμηλά. Συσπάσεις κ τσιμπήματα κ μαγκομα στη μέση που δεν μπορώ να κάνω βήμα, οχι συνέχεια αλλά που κ που... 

Πάντως όταν τρώω την καραμέλα τρελενετε χαχα κ λόξυγκα ναι έχει πλακα... :grin:

Ναι έχω κ γω τσιμπήματα κ ειναι φυσιολογικό γτ ανοίγει ο τράχηλος. Όσο για το στομάχι ίσως εφαγες πολυ;;

Όχι δεν έφαγα πολύ ένα τοστ το βράδυ και σήμερα το πρωί λίγο με πόνεσε αλλά όχι σαν εχθές εάν με ξανά πονέσει θα πάρω τον γιατρό τηλ  εύχομαι σε όλες μας με ένα πόνο!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Monika93 said:

Όχι δεν έφαγα πολύ ένα τοστ το βράδυ και σήμερα το πρωί λίγο με πόνεσε αλλά όχι σαν εχθές εάν με ξανά πονέσει θα πάρω τον γιατρό τηλ  εύχομαι σε όλες μας με ένα πόνο!!!!!

Μπορει να μην εχει καμια σχεση με τη δικη σου περιπτωση, αλλα εγω ενιωθα να με ποναει το εντερο αρκετα ειδικα τα βραδυα που ξαπλωνα εδω κ κανα δυο βδομαδες, κ οταν με βαλανε καρδιοτοκογραφο τελικα αυτο που εγω περνουσα για εντερο ηταν μικρες οδυνες... :-?

  • Μπερδεμένη/-ος 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zoyla είπε:

Αχ εμένα δεν πρόκειται να κατέβει ποτέ ουφ, είναι τόσο ψηλά ακόμα την νιώθω στο στομάχι μου, είμαι σχεδόν 37 εβδ. Και δεν μπορώ να περπατήσω κιόλας λόγω φοβερού πόνου. Αν πάω φυσιολογικα, με κόβω να φτάσω και 41 εβδ χάχα 

Θα σου πω μια ιδέα αν μπορεις να την κανεις... Παίρνεις ένα μικρό σκαμπο γονατιζεις μπροστά του κ ξαπλωνεις με το στέρνο κ τα χέρια σαν να το αγκαλιάζεις. Έτσι ανακουφίζεις λίγο τη μέση σου κ βοηθάει το μωρό να έρθει προς τα κάτω. Βάλε κ κάτι στα ποδια σου να μην πονανε. Εγώ έκανα έτσι  κ μια έκανα καμπουρα προς τα πανω κ μια χαλάρωσε προς τα κάτω( ελπίζω να κατάλαβες πως εννοώ) 

Just now, Monika93 είπε:

Όχι δεν έφαγα πολύ ένα τοστ το βράδυ και σήμερα το πρωί λίγο με πόνεσε αλλά όχι σαν εχθές εάν με ξανά πονέσει θα πάρω τον γιατρό τηλ  εύχομαι σε όλες μας με ένα πόνο!!!!!

Καλυτερα να παρεις τον γιατρό σου. Με ένα πονο κορίτσια σας ευχομαι να απολαύσετε τον τοκετό σας όπως κ να είναι. !!! Σας στέλνω την αγάπη κ την δύναμή μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zoyla είπε:

Αχ εμένα δεν πρόκειται να κατέβει ποτέ ουφ, είναι τόσο ψηλά ακόμα την νιώθω στο στομάχι μου, είμαι σχεδόν 37 εβδ. Και δεν μπορώ να περπατήσω κιόλας λόγω φοβερού πόνου. Αν πάω φυσιολογικα, με κόβω να φτάσω και 41 εβδ χάχα 

Άρχισε να κανεις ασκήσεις εμπέδωσης και να κατεβαίνεις σκαλιά 

Just now, pap88 είπε:

Μπορει να μην εχει καμια σχεση με τη δικη σου περιπτωση, αλλα εγω ενιωθα να με ποναει το εντερο αρκετα ειδικα τα βραδυα που ξαπλωνα εδω κ κανα δυο βδομαδες, κ οταν με βαλανε καρδιοτοκογραφο τελικα αυτο που εγω περνουσα για εντερο ηταν μικρες οδυνες... :-?

Τουλαχιστον εσενα εκδηλώθηκε! Εμενα ηταν κύριος καμια απο τις κινήσεις του που με πονάνε, το παίξε πολυ καλο παιδί!

2 ώρες πρίν, Monika93 είπε:

Καλημερα κορίτσια και εγώ περιμένω να γεννησω από μέρα σε μέρα έχω όλη μέρα ακανόνιστες συσπάσεις η κοιλιά κατέβηκε πάρα πολύ και όταν σηκώνομαι όρθια νιώθω ένα τσίμπημα από κάτω θέλω να ρωτήσω κάτι εάν σας έχει συμβεί χθες το βράδυ 3 η ώρα με έπιασε ένας οξύς πόνος στο στομάχι ψηλά κράτησε λίγα δευτερόλεπτα αλλά φοβήθηκα έχει συμβεί σε καμία εντάξει καούρες έχω πολλές αλλά πόνο στον στομάχι πρώτη φορα

Μάλλον πρεπει να μιλήσεις με τον γιατρο σου!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...