Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Καλησπεραααααααααα Δεκεμβριομανούλες!!!!!Νομιζω ότι πρέπει να ήταν παρά μα παρά πολύ βιαστικός το τέκνο που έχω για γιο!!!!Γεννήσαμε κοριτσιαααααααα!!!!Γεννησα ένα τεκνομανουλο 3000κιλα στο Ελενα!Και ένα έχω να πω για αυτό το νοσοκομείο!Απο που να ξεκινήσω από το προσωπικό από θέμα καθαριότητας από που δεν ξέρω!!!Ηταν όλοι τους εξαιρετικοί και δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα ιδιωτικά νοσοκομεία!!!Να πω εδώ ότι με άκουσε όλο το νοσοκομείο....Βγήκαμε με φυσιολογικό τοκετό, επισκληρίδειο 3 δόσεις  και  επειδή έβγαινε όπως γούσταρε ο μαγκάκος μου βάλαμε βεντούζα και βγήκε έτσι μετά από 6 ώρες στις ωδίνες και άλλες 6 ώρες στο σπίτι μη μπορώντας να καταλάβω τι είναι οι συσπάσεις....Αφήστε γελάσαμε αρκετά μέχρι να σπάσουν τα νερά!!!

Τωρα για το τέκνο μου μπηκε θερμοκοιτίδα γιατί θεωρείται πρόωρο και επίσης παρουσίασε πρόβλημα με το αναπνευστικό του!Περιμενω να βγει το τεστ covid  μου καθώς τώρα μας έχουν προληπτικά όλες σε καραντίνα και μάλλον αύριο το απόγευμα θα πάω να τον δω!!!!Ερωτας σας λέω!!!Αρχισα έκλαιγα έκλαιγε και αυτός και μόλις μου τον βάλανε στην αγκαλιά μου και με κοίταξε με αυτές τις ανεπανάληπτες μεγάλες μαύρες ματαρες ερωτεύτηκα όπως κανέναν άλλον και σταματήσαμε τα κλάματα!!!!
 

Βγήκαμε 30 Νοέμβρη και ώρα 22:30 το βράδυ!Είναι σαν να είναι  1 Δεκέμβρη!!!!:-D

Να σου ζησει κοριτσι!Γερος,καλοτυχος και παντα ευτυχισμενος να ειναι!Καλη αρχη και σε ολες τις υπολοιπες ευχομαι.

  • Μου αρέσει 1

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Καλησπεραααααααααα Δεκεμβριομανούλες!!!!!Νομιζω ότι πρέπει να ήταν παρά μα παρά πολύ βιαστικός το τέκνο που έχω για γιο!!!!Γεννήσαμε κοριτσιαααααααα!!!!Γεννησα ένα τεκνομανουλο 3000κιλα στο Ελενα!Και ένα έχω να πω για αυτό το νοσοκομείο!Απο που να ξεκινήσω από το προσωπικό από θέμα καθαριότητας από που δεν ξέρω!!!Ηταν όλοι τους εξαιρετικοί και δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα ιδιωτικά νοσοκομεία!!!Να πω εδώ ότι με άκουσε όλο το νοσοκομείο....Βγήκαμε με φυσιολογικό τοκετό, επισκληρίδειο 3 δόσεις  και  επειδή έβγαινε όπως γούσταρε ο μαγκάκος μου βάλαμε βεντούζα και βγήκε έτσι μετά από 6 ώρες στις ωδίνες και άλλες 6 ώρες στο σπίτι μη μπορώντας να καταλάβω τι είναι οι συσπάσεις....Αφήστε γελάσαμε αρκετά μέχρι να σπάσουν τα νερά!!!

Τωρα για το τέκνο μου μπηκε θερμοκοιτίδα γιατί θεωρείται πρόωρο και επίσης παρουσίασε πρόβλημα με το αναπνευστικό του!Περιμενω να βγει το τεστ covid  μου καθώς τώρα μας έχουν προληπτικά όλες σε καραντίνα και μάλλον αύριο το απόγευμα θα πάω να τον δω!!!!Ερωτας σας λέω!!!Αρχισα έκλαιγα έκλαιγε και αυτός και μόλις μου τον βάλανε στην αγκαλιά μου και με κοίταξε με αυτές τις ανεπανάληπτες μεγάλες μαύρες ματαρες ερωτεύτηκα όπως κανέναν άλλον και σταματήσαμε τα κλάματα!!!!
 

Βγήκαμε 30 Νοέμβρη και ώρα 22:30 το βράδυ!Είναι σαν να είναι  1 Δεκέμβρη!!!!:-D

Αχ συγκινήθηκα παρά πολυ!!! Μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα κι εγω τωρα ,να ειναι καλοτυχος κι ολα τα καλα να εχει στην ζωή του το παιδακι σας!!! Καλη αρχη στην νεα σας ζωή!!!

Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

 @xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Vagia1985 15/12, αγόρι, Χατζηπαπας, Αλεξάνδρα 

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@Monika93 17/12, αγοράκι, διαβαλκανικό θες/νίκης.

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Κούρτης , στο Έλενα έφτασε ο πρώτος μας μπόμπιρας!!! 3.000kg φυσιολογικά και βιαστικά στις 30/11

 @Xrysagr 20/12

 @Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι 

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@Zoyla 23/12, κορίτσι, ΡΕΑ,  Χρηστάκης, Γεωργακοπούλου 

 @miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1

  • Μου αρέσει 6

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Καλησπεραααααααααα Δεκεμβριομανούλες!!!!!Νομιζω ότι πρέπει να ήταν παρά μα παρά πολύ βιαστικός το τέκνο που έχω για γιο!!!!Γεννήσαμε κοριτσιαααααααα!!!!Γεννησα ένα τεκνομανουλο 3000κιλα στο Ελενα!Και ένα έχω να πω για αυτό το νοσοκομείο!Απο που να ξεκινήσω από το προσωπικό από θέμα καθαριότητας από που δεν ξέρω!!!Ηταν όλοι τους εξαιρετικοί και δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα ιδιωτικά νοσοκομεία!!!Να πω εδώ ότι με άκουσε όλο το νοσοκομείο....Βγήκαμε με φυσιολογικό τοκετό, επισκληρίδειο 3 δόσεις  και  επειδή έβγαινε όπως γούσταρε ο μαγκάκος μου βάλαμε βεντούζα και βγήκε έτσι μετά από 6 ώρες στις ωδίνες και άλλες 6 ώρες στο σπίτι μη μπορώντας να καταλάβω τι είναι οι συσπάσεις....Αφήστε γελάσαμε αρκετά μέχρι να σπάσουν τα νερά!!!

Τωρα για το τέκνο μου μπηκε θερμοκοιτίδα γιατί θεωρείται πρόωρο και επίσης παρουσίασε πρόβλημα με το αναπνευστικό του!Περιμενω να βγει το τεστ covid  μου καθώς τώρα μας έχουν προληπτικά όλες σε καραντίνα και μάλλον αύριο το απόγευμα θα πάω να τον δω!!!!Ερωτας σας λέω!!!Αρχισα έκλαιγα έκλαιγε και αυτός και μόλις μου τον βάλανε στην αγκαλιά μου και με κοίταξε με αυτές τις ανεπανάληπτες μεγάλες μαύρες ματαρες ερωτεύτηκα όπως κανέναν άλλον και σταματήσαμε τα κλάματα!!!!
 

Βγήκαμε 30 Νοέμβρη και ώρα 22:30 το βράδυ!Είναι σαν να είναι  1 Δεκέμβρη!!!!:-D

Να σου ζήσει ο αγοραρος!!! Έκανες την αρχή!! Να παίρνουμε σιγά σιγά και οι υπόλοιπες σειρά!!  Να είναι γέρος και τυχερός σου ευχομαι!! ❤️
έχω αγχωθεί αρκετά με το θέμα του τοκετού και κοντοζυγωνουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Να σου ζήσει ο αγοραρος!!! Έκανες την αρχή!! Να παίρνουμε σιγά σιγά και οι υπόλοιπες σειρά!!  Να είναι γέρος και τυχερός σου ευχομαι!! ❤️
έχω αγχωθεί αρκετά με το θέμα του τοκετού και κοντοζυγωνουμε!!!

Κι εγω τωρα εχω αρχίσει να αγχώνομαι, θα γυρίσουμε όντως με μωράκια στο σπίτι;

  • Χαχα 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Κι εγω τωρα εχω αρχίσει να αγχώνομαι, θα γυρίσουμε όντως με μωράκια στο σπίτι;

Εννοείται!! Μην κανεις αρνητικές σκέψεις!! τα μωράκια μας θα είναι μια χαρά, ελπίζω κ οι μανούλες!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Μπήκες στο μήνα σου;;;;!!!! Καλέ πώς περνάει ο καιρός;;;; 

Ασε νεράκι , μετράω αντίστροφα γαι τα Χριστούγεννα σαν τα τζάμπο!

 Τι κανει το ζουζουνακι σου;

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Καντι είπε:

Ασε νεράκι , μετράω αντίστροφα γαι τα Χριστούγεννα σαν τα τζάμπο!

 Τι κανει το ζουζουνακι σου;

Πω πω τέλειες γιορτές. Αν δεν ήταν και η κορόνα στη μέση...άρα εσύ αντί για κουραμπιέ θα πάρεις δωράκι μπεμπουλη!!! Καλά είναι ο μικρός Ταζ!!! Ξεκίνησε να σηκώνεται!!! Στιγμές απείρου κάλλους!!!:D

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μπήκα σήμερα που είμαι καλύτερα!!!Δυστυχως το γλυκάκι μου είναι ακόμα στην μενν προληπτικά όμως τώρα αφού βγήκε από την θερμοκοιτίδα...Έχασε 50 γραμμάρια και θα του δώσουν ξένο σήμερα μέχρι να αρχίσω να αντλώ εγώ...Υποθετικά αύριο βγαίνουμε αλλά δεν μας έχουν ενημερώσει ακόμα για το τι θα γίνει....Οι εξετάσεις που του κάνανε βγήκανε καθαρές και τώρα αναμένουμε μπας και γίνει το θαύμα και μου τον ανεβάσουνε!!! Εσείς πως τα πάτε κορίτσια;;;Ποια είναι άραγε η επόμενη που θα γίνει μανούλα;;;

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Κορίτσια μου μπήκα σήμερα που είμαι καλύτερα!!!Δυστυχως το γλυκάκι μου είναι ακόμα στην μενν προληπτικά όμως τώρα αφού βγήκε από την θερμοκοιτίδα...Έχασε 50 γραμμάρια και θα του δώσουν ξένο σήμερα μέχρι να αρχίσω να αντλώ εγώ...Υποθετικά αύριο βγαίνουμε αλλά δεν μας έχουν ενημερώσει ακόμα για το τι θα γίνει....Οι εξετάσεις που του κάνανε βγήκανε καθαρές και τώρα αναμένουμε μπας και γίνει το θαύμα και μου τον ανεβάσουνε!!! Εσείς πως τα πάτε κορίτσια;;;Ποια είναι άραγε η επόμενη που θα γίνει μανούλα;;;

Μπράβο Αθήνα μου!! Όλα καλά θα πάνε!! Είναι πολυ μικρούλι μωρέ!!! Λογικό επίσης δεν είναι να χάνουν μερικά γραμμάρια τα νεογέννητα;;Σου στέλνω όλη την θετική ενέργεια να γυρίσετε γρήγορα στο σπίτι σας αγκαλίτσα!!
ελα ντε ποια θα είναι η επόμενη;; 
εγω βγαίνω για χαλαρό περπάτημα καθε μέρα μπας και βοηθήσω την κατάσταση, νιώθω ότι έχει κατέβει προς τα κάτω αλλά τίποτα παραπάνω προς το παρόν!! Στην αναμονή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Πω πω τέλειες γιορτές. Αν δεν ήταν και η κορόνα στη μέση...άρα εσύ αντί για κουραμπιέ θα πάρεις δωράκι μπεμπουλη!!! Καλά είναι ο μικρός Ταζ!!! Ξεκίνησε να σηκώνεται!!! Στιγμές απείρου κάλλους!!!:D

Και που να αρχίσει να περπατάει .... :wub:

10 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Κορίτσια μου μπήκα σήμερα που είμαι καλύτερα!!!Δυστυχως το γλυκάκι μου είναι ακόμα στην μενν προληπτικά όμως τώρα αφού βγήκε από την θερμοκοιτίδα...Έχασε 50 γραμμάρια και θα του δώσουν ξένο σήμερα μέχρι να αρχίσω να αντλώ εγώ...Υποθετικά αύριο βγαίνουμε αλλά δεν μας έχουν ενημερώσει ακόμα για το τι θα γίνει....Οι εξετάσεις που του κάνανε βγήκανε καθαρές και τώρα αναμένουμε μπας και γίνει το θαύμα και μου τον ανεβάσουνε!!! Εσείς πως τα πάτε κορίτσια;;;Ποια είναι άραγε η επόμενη που θα γίνει μανούλα;;;

Το αναμενομενο ειναι να βγουν απο το μαιευτήριο με μείον 10% του βάρους του. Οποτε τα 50 γρ δεν ειναι τιποτα. Σύντομα θα τον εχεις πλάι σου κορίτσι μου, ειναι θεμα ωρών!

1 hour ago, Nancy_ είπε:

Μπράβο Αθήνα μου!! Όλα καλά θα πάνε!! Είναι πολυ μικρούλι μωρέ!!! Λογικό επίσης δεν είναι να χάνουν μερικά γραμμάρια τα νεογέννητα;;Σου στέλνω όλη την θετική ενέργεια να γυρίσετε γρήγορα στο σπίτι σας αγκαλίτσα!!
ελα ντε ποια θα είναι η επόμενη;; 
εγω βγαίνω για χαλαρό περπάτημα καθε μέρα μπας και βοηθήσω την κατάσταση, νιώθω ότι έχει κατέβει προς τα κάτω αλλά τίποτα παραπάνω προς το παρόν!! Στην αναμονή!!!

Ρε συ νωρίς δεν ειναι ακομα; Εχεις δυο εβδομάδες μπροστά σου....


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Athina28 said:

Κορίτσια μου μπήκα σήμερα που είμαι καλύτερα!!!Δυστυχως το γλυκάκι μου είναι ακόμα στην μενν προληπτικά όμως τώρα αφού βγήκε από την θερμοκοιτίδα...Έχασε 50 γραμμάρια και θα του δώσουν ξένο σήμερα μέχρι να αρχίσω να αντλώ εγώ...Υποθετικά αύριο βγαίνουμε αλλά δεν μας έχουν ενημερώσει ακόμα για το τι θα γίνει....Οι εξετάσεις που του κάνανε βγήκανε καθαρές και τώρα αναμένουμε μπας και γίνει το θαύμα και μου τον ανεβάσουνε!!! Εσείς πως τα πάτε κορίτσια;;;Ποια είναι άραγε η επόμενη που θα γίνει μανούλα;;;

Αθηνα μου καλημερα. η απωλεια οντως μου ακουγεται λογικη κ ολα τα μωρακια χανουνε!! ελπιζω να σου τον φερανε χτες και σημερα να ειστε ηδη στο δρομο για το σπιτι σας :mrgreen:  επισης ελπιζω κ εσυ να αισθανεσαι καλυτερα! αχ ποσο ανυπομονω να εχω το μωρο μουυυ!!!!

εμεις πηγαμε γιατρο - το μωρο ειναι 3.100 κ εμπεδωθηκε. μεγαλη χαρα πηρα γιατι λογω του αμνιακου ειχαμε πει οτι ισως θα ηταν δυσκολο να εμπεδωθει το μωρακι μου. ετσι λοιπον ο γιατρος θεωρει οτι θα παρει τις μερες του οποτε θεωρω οτι θα περιμενουμε 2 βδομαδουλες ακομη για να τον εχουμε μαζι μας. μετα τη χαρα που πηρα απ τον γιατρο πηγαμε κ πηραμε κ δεντρακι κ στολισαμε :):)

επισης μου ειπε να ξεκινησω το περπατημα - που μου το ειχε απαγορεψει μεχρι τωρα. σημερα που ηταν να ξεκινησω βρεχει καταρρακτωδως :lol: μηπως δεν ειναι γραφτο? ελπιζω να ειναι καλυτερα μετα!

 

αντε κοριτσιαααα να παιρνουμε σειρα 

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Αθηνα μου καλημερα. η απωλεια οντως μου ακουγεται λογικη κ ολα τα μωρακια χανουνε!! ελπιζω να σου τον φερανε χτες και σημερα να ειστε ηδη στο δρομο για το σπιτι σας :mrgreen:  επισης ελπιζω κ εσυ να αισθανεσαι καλυτερα! αχ ποσο ανυπομονω να εχω το μωρο μουυυ!!!!

εμεις πηγαμε γιατρο - το μωρο ειναι 3.100 κ εμπεδωθηκε. μεγαλη χαρα πηρα γιατι λογω του αμνιακου ειχαμε πει οτι ισως θα ηταν δυσκολο να εμπεδωθει το μωρακι μου. ετσι λοιπον ο γιατρος θεωρει οτι θα παρει τις μερες του οποτε θεωρω οτι θα περιμενουμε 2 βδομαδουλες ακομη για να τον εχουμε μαζι μας. μετα τη χαρα που πηρα απ τον γιατρο πηγαμε κ πηραμε κ δεντρακι κ στολισαμε :):)

επισης μου ειπε να ξεκινησω το περπατημα - που μου το ειχε απαγορεψει μεχρι τωρα. σημερα που ηταν να ξεκινησω βρεχει καταρρακτωδως :lol: μηπως δεν ειναι γραφτο? ελπιζω να ειναι καλυτερα μετα!

 

αντε κοριτσιαααα να παιρνουμε σειρα 

Ααααα τέλεια νέα!! Κ πολύ καλό στο βάρος!!! 
περιμενω και εγώ τη Δευτέρα να πάω στο γιατρό να μας πει πως πάει!! 
Ολοι όσοι με βλέπουν πάντως μου λένε έχει κατέβει η κοιλιά σου!! 
αντε να δούμε!! Τελευταίες μέρες είναι κορίτσια!! Τις απολαμβάνουμε και όλη την ώρα συζητάμε πως θα έχουμε ακόμα ένα ανθρωπάκι στο σπίτι μαζί μας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω πηρα τηλ κ μια παιδιατρο που μου συστησαν για μια μικρη εισαγωγη στο τι μας περιμενει

ρωτησα γ τις εξετασεις του μαιευτηριου αν εινα απαραιτητες καθως εχω ακουσει διαφορα οτι καλυτερα να τις κανεις εκτος - κ μου ειπε οτι οι τρεις για μεταβολικα νοσηματα, ελεγχος ακοης και ελεγχος ορασης ειναι πολυ σημαντικοι. Υπαρχουν κ αλλοι δυο οπου αν δεν υπαρχει καποια ενδειξη μπορεις να τις κανεις κ αργοτερα - αλλα λεω να τις κανουμε ολες κ στη χειροτερη να τις επαναλαβουμε!!

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...