Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

2 hours ago, Καντι said:

Όχι όχι, δεν κοιτάζει! Βάζει χέρι η μαια δυο δάχτυλα απ οτι κατάλαβα για να δει αν πιάνει το κεφαλάκι του μωρού και τα ανοίγει για να δει ο τράχηλος αν ειναι κλειστός ανοιχτός,  μαλακός σκληρός , κοντός ή μακρύς.

 Καμια κρεμούλα δεν βάζεις;

Κανω 4-5 μπανια τη μερα κ βαζω μια φυτικη αλλα τωρα που ειναι σε εξαρση δε βλεπω φως :cry: παιρνω κ ντεπον αλλα δε βλεπω μεγαλη διαφορα. Κανω υπομονη ελπιζω αφου εχουν περασει τρεις μερες αυριο θα ναι καλυτερα... κατα τ αλλα ξαπλα στο πλαι ολη μερα :roll:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pap88 είπε:

Κανω 4-5 μπανια τη μερα κ βαζω μια φυτικη αλλα τωρα που ειναι σε εξαρση δε βλεπω φως :cry: παιρνω κ ντεπον αλλα δε βλεπω μεγαλη διαφορα. Κανω υπομονη ελπιζω αφου εχουν περασει τρεις μερες αυριο θα ναι καλυτερα... κατα τ αλλα ξαπλα στο πλαι ολη μερα :roll:

Πωπω τοσο πολυ ταλαιπωρείσαι; Κρίμα. Εμενα πηγε να με πιάσουν σε καποια φαση εβαλα μονο μια φορα proctosynalar, ηταν άμεση και φοβερή η ανακούφιση, μούδιασε τα πάντα , αλλα ο μικρός έκανε σαν τρελός μεγαλη κινητικότητα. Και λέω ασε μην τον ενοχλεί και δεν ξανά εβαλα αλλα καθε φορα που πάω τουαλέτα παίρνω το τηλεφωνο του μπάνιου και πλένομαικιόλας νομιζω αυτο με βοήθησε και δεν ξαναείχα ενόχληση.

  • Λυπημένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Πωπω τοσο πολυ ταλαιπωρείσαι; Κρίμα. Εμενα πηγε να με πιάσουν σε καποια φαση εβαλα μονο μια φορα proctosynalar, ηταν άμεση και φοβερή η ανακούφιση, μούδιασε τα πάντα , αλλα ο μικρός έκανε σαν τρελός μεγαλη κινητικότητα. Και λέω ασε μην τον ενοχλεί και δεν ξανά εβαλα αλλα καθε φορα που πάω τουαλέτα παίρνω το τηλεφωνο του μπάνιου και πλένομαικιόλας νομιζω αυτο με βοήθησε και δεν ξαναείχα ενόχληση.

Ναι η proctosynalar ειναι οντως φανταστικη την εχω χρησιμοποιησει προ εγκυμοσυνης σε παρομοια κατασταση -αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη αποφευγω τα μη φυτικα

γενικα εχω πανω απο μηνα που βγαινουν συνεχεια - χωρις ομως να με πονανε. Στον γιατρο που το ειπα τη προηγουμενη βδομαδα, μου ειπε πως απο ολο το βαρος  του παιδιου της μητρας κτλπ θα τις εχω συνεχεια μεχρι να γεννησω. Δε περιμενα ομως να πρηστουν κ να πονανε τοσο :shock:

Ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα γτ θελω να κανω κ λιγο περπατημα!!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ γω έχω Αιμμοροιδες κ βάζω φυτική κρέμα απλά εγώ για την δυσκοιλιότητα παίρνω το Dufalak κ έχω πιο μαλακά κόπρανα οπότε δεν με πονάνε καθόλου. Κ γω μετά την τουαλέτα πλενομαι η χρησιμοποιώ μωρομάντηλα.. Είναι όντως ένα δράμα αυτές δυστυχώς... Υπομονή:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vagia1985 said:

Κορίτσια κ γω έχω Αιμμοροιδες κ βάζω φυτική κρέμα απλά εγώ για την δυσκοιλιότητα παίρνω το Dufalak κ έχω πιο μαλακά κόπρανα οπότε δεν με πονάνε καθόλου. Κ γω μετά την τουαλέτα πλενομαι η χρησιμοποιώ μωρομάντηλα.. Είναι όντως ένα δράμα αυτές δυστυχώς... Υπομονή:x

Και duphalac παιρνω γ τον ιδιο λογο - εδω κ περιπου δυο μηνες που το ξεκινησα δε το εχω σταματησει. Μονο ρυθμιζα μονη μου την ποσοτητα μεταξυ μιας κουταλιας της σουπας και τριων την ημερα αναλογα με την κατασταση.. τελευταια επαιρνα μια - μαλλον δε τα υπολογισα καλα :roll: παιρνω 3 ξανα!!! 

 

Ουφ ευχομαι να εχουμε ολες μια καλη μερα :razz:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε εγώ πινω 40 μ-λ μαζί με λίγο νερό κ δεν χρειάζεται 2 η 3 φορά με μια καθαρίζω την ημέρα χαχαχα, είναι βέβαια λίγο γλυτσερο αλλά βοηθάει πολυ! Κ θέλει ακριβώς την ίδια ώρα κάθε μέρα! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου γέννησα σήμερα έναν παίδαρο 3.100 και 49 πόντους εχθές το βράδυ έγινε μούσκεμα το σερβίετακι μου και αποφάσισα να πάω στο διαβαλκανικό για σιγουριά να κάνω ένα τεστ αμνιακού υγρού τελικά το ένστικτο μου ήταν σωστό έχανα αμνιακό υγρό να μην τα πολυλογω μπήκα με πρόκληση 9 το βράδυ και γέννησα 8:45 το πρωί το μόνο μου παράπονο είναι ότι με έκαναν πολλά ράμματα από κάτω και όσο δεν πόνεσα στην γεννά πονάω τώρα και για παυσίπονο ένα ντεπον λες και δεν πήρα τιποτα!!!! Εύχομαι σε όλες γερά μωράκια και εύκολη γεννα

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Monika93 said:

Καλησπέρα κορίτσια μου γέννησα σήμερα έναν παίδαρο 3.100 και 49 πόντους εχθές το βράδυ έγινε μούσκεμα το σερβίετακι μου και αποφάσισα να πάω στο διαβαλκανικό για σιγουριά να κάνω ένα τεστ αμνιακού υγρού τελικά το ένστικτο μου ήταν σωστό έχανα αμνιακό υγρό να μην τα πολυλογω μπήκα με πρόκληση 9 το βράδυ και γέννησα 8:45 το πρωί το μόνο μου παράπονο είναι ότι με έκαναν πολλά ράμματα από κάτω και όσο δεν πόνεσα στην γεννά πονάω τώρα και για παυσίπονο ένα ντεπον λες και δεν πήρα τιποτα!!!! Εύχομαι σε όλες γερά μωράκια και εύκολη γεννα

Οοοοο τι τελεια νεα!!!! καλως ηρθε ο παιδαρος σου!! ειναι τελειος - να τον χαιρεστε και συντομα να γυρισετε σπιτακι σας.

αχ 12ωρο,ε? μπραβο κοριτσι μου!! καταφερες τα τοσο δυσκολα, κριμα να ταλαιπωρηθεις με τα ραματα :( λλλιγη υπομονη θα θρεψουν κ θα ειστε αγκαλιτσα στο σπιτακι σας συντομα

μηπως να ζητουσες καποιο πιο δυνατο παυσιπονακι/υποθετο? 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Monika93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γέννησα σήμερα έναν παίδαρο 3.100 και 49 πόντους εχθές το βράδυ έγινε μούσκεμα το σερβίετακι μου και αποφάσισα να πάω στο διαβαλκανικό για σιγουριά να κάνω ένα τεστ αμνιακού υγρού τελικά το ένστικτο μου ήταν σωστό έχανα αμνιακό υγρό να μην τα πολυλογω μπήκα με πρόκληση 9 το βράδυ και γέννησα 8:45 το πρωί το μόνο μου παράπονο είναι ότι με έκαναν πολλά ράμματα από κάτω και όσο δεν πόνεσα στην γεννά πονάω τώρα και για παυσίπονο ένα ντεπον λες και δεν πήρα τιποτα!!!! Εύχομαι σε όλες γερά μωράκια και εύκολη γεννα

Να σας ζήσει!!!!Διάβαζα την προηγούμενη σελίδα και ήθελα να σου γράψω ότι είσαι η επόμενη...αλλά πρόλαβες!!!!! Κάνε υπομονή με τα ράμματα....θα περάσει....ελπίζω σύντομα!!!!Καλή ανάρρωση και καλή ανατροφή!!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Monika93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γέννησα σήμερα έναν παίδαρο 3.100 και 49 πόντους εχθές το βράδυ έγινε μούσκεμα το σερβίετακι μου και αποφάσισα να πάω στο διαβαλκανικό για σιγουριά να κάνω ένα τεστ αμνιακού υγρού τελικά το ένστικτο μου ήταν σωστό έχανα αμνιακό υγρό να μην τα πολυλογω μπήκα με πρόκληση 9 το βράδυ και γέννησα 8:45 το πρωί το μόνο μου παράπονο είναι ότι με έκαναν πολλά ράμματα από κάτω και όσο δεν πόνεσα στην γεννά πονάω τώρα και για παυσίπονο ένα ντεπον λες και δεν πήρα τιποτα!!!! Εύχομαι σε όλες γερά μωράκια και εύκολη γεννα

Να σου ζήσει Μόνικα το αγόρι σου!!!! Πολλά συγχαρητήρια και για την 12ωρη προσπάθεια!! Ζήτα κανένα πιο ισχυρό παυσίπονο αν γίνεται!! 
εμεις κορίτσια γυρίσαμε από τον γιατρό έχει φτάσει 3100 γρ αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα! Θα περιμένουμε μου είπε και την άλλη εβδομάδα αλλιώς θα πάμε με πρόκληση το αργότερο μεχρι την Τετάρτη!! Ξανά θα με δει την άλλη Δευτέρα!! Μου έκανε κολπική εξέταση αλλά δεν ήταν τπτ τελικά, διαστολή δεν είχα πάντως!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Monika93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γέννησα σήμερα έναν παίδαρο 3.100 και 49 πόντους εχθές το βράδυ έγινε μούσκεμα το σερβίετακι μου και αποφάσισα να πάω στο διαβαλκανικό για σιγουριά να κάνω ένα τεστ αμνιακού υγρού τελικά το ένστικτο μου ήταν σωστό έχανα αμνιακό υγρό να μην τα πολυλογω μπήκα με πρόκληση 9 το βράδυ και γέννησα 8:45 το πρωί το μόνο μου παράπονο είναι ότι με έκαναν πολλά ράμματα από κάτω και όσο δεν πόνεσα στην γεννά πονάω τώρα και για παυσίπονο ένα ντεπον λες και δεν πήρα τιποτα!!!! Εύχομαι σε όλες γερά μωράκια και εύκολη γεννα

Να σου ζησει κοριτσι μου. Παντα γερο,τυχερο και δυνατο να ειναι το αντρακι σου.Καλη αναρρωση να εχεις και ευχομαι γρηγορα να πατε σπιτι σας,στην ηρεμια σας.

  • Μου αρέσει 1

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Monika93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γέννησα σήμερα έναν παίδαρο 3.100 και 49 πόντους εχθές το βράδυ έγινε μούσκεμα το σερβίετακι μου και αποφάσισα να πάω στο διαβαλκανικό για σιγουριά να κάνω ένα τεστ αμνιακού υγρού τελικά το ένστικτο μου ήταν σωστό έχανα αμνιακό υγρό να μην τα πολυλογω μπήκα με πρόκληση 9 το βράδυ και γέννησα 8:45 το πρωί το μόνο μου παράπονο είναι ότι με έκαναν πολλά ράμματα από κάτω και όσο δεν πόνεσα στην γεννά πονάω τώρα και για παυσίπονο ένα ντεπον λες και δεν πήρα τιποτα!!!! Εύχομαι σε όλες γερά μωράκια και εύκολη γεννα

Να σου ζήσει το άνδρακι σου , να ναι γερό και δυνατό σαν τα ψηλα βουνά!!!

Καλε πες να σου δώσουν ισχυρό παυσίπονο μην κάθεσαι να πονάς.

On 1/12/2020 at 6:12 ΜΜ, Καντι είπε:

 

Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

 @xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Vagia1985 15/12, αγόρι, Χατζηπαπας, Αλεξάνδρα 

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@Monika93 17/12, αγοράκι, διαβαλκανικό θες/νίκης.  Ηρθε κι άλλος μπεμπούλης !!! 3.100 , φυσιολογικά στις 7/12

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Κούρτης , στο Έλενα έφτασε ο πρώτος μας μπόμπιρας!!! 3.000kg φυσιολογικά και βιαστικά στις 30/11

 @Xrysagr 20/12

 @Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι @

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@Zoyla 23/12, κορίτσι, ΡΕΑ,  Χρηστάκης, Γεωργακοπούλου 

 @miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1

 

 

@Nancy_ και @ranial83ειστε οι επόμενες μου φαίνεται απο βδομάδα  , με το καλο κοριτσια μου!!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Και duphalac παιρνω γ τον ιδιο λογο - εδω κ περιπου δυο μηνες που το ξεκινησα δε το εχω σταματησει. Μονο ρυθμιζα μονη μου την ποσοτητα μεταξυ μιας κουταλιας της σουπας και τριων την ημερα αναλογα με την κατασταση.. τελευταια επαιρνα μια - μαλλον δε τα υπολογισα καλα :roll: παιρνω 3 ξανα!!! 

 

Ουφ ευχομαι να εχουμε ολες μια καλη μερα :razz:

 

Αχ συμπασχω. Εγω εβγαλα στην πρωτη εγκυμοσυνη κ απο τοτε μου μεινανε δυστυχως. Θυμαμαι οταν γεννησα δεν πονουσαν τα ραμματα αλλα αυτες οι σιχαμενες, ουτε να κατσω δεν μπορουσα. Υπομονη και καμια κρεμα κοριτσι μου. Κ κανα παγακι στην περιοχη επισης βοηθαει.

2 ώρες πρίν, Monika93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γέννησα σήμερα έναν παίδαρο 3.100 και 49 πόντους εχθές το βράδυ έγινε μούσκεμα το σερβίετακι μου και αποφάσισα να πάω στο διαβαλκανικό για σιγουριά να κάνω ένα τεστ αμνιακού υγρού τελικά το ένστικτο μου ήταν σωστό έχανα αμνιακό υγρό να μην τα πολυλογω μπήκα με πρόκληση 9 το βράδυ και γέννησα 8:45 το πρωί το μόνο μου παράπονο είναι ότι με έκαναν πολλά ράμματα από κάτω και όσο δεν πόνεσα στην γεννά πονάω τώρα και για παυσίπονο ένα ντεπον λες και δεν πήρα τιποτα!!!! Εύχομαι σε όλες γερά μωράκια και εύκολη γεννα

Να σου ζησει κοπελα μου. Παντα καλοτυχος να ναι ο πριγκιπας σου!!

  • Λυπημένη/-ος 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Καντι είπε:

Να σου ζήσει το άνδρακι σου , να ναι γερό και δυνατό σαν τα ψηλα βουνά!!!

Καλε πες να σου δώσουν ισχυρό παυσίπονο μην κάθεσαι να πονάς.

Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

 @xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Vagia1985 15/12, αγόρι, Χατζηπαπας, Αλεξάνδρα 

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής 

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@Monika93 17/12, αγοράκι, διαβαλκανικό θες/νίκης.  Ηρθε κι άλλος μπεμπούλης !!! 3.100 , φυσιολογικά στις 7/12

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Κούρτης , στο Έλενα έφτασε ο πρώτος μας μπόμπιρας!!! 3.000kg φυσιολογικά και βιαστικά στις 30/11

 @Xrysagr 20/12

 @Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι @

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω 

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@Zoyla 23/12, κορίτσι, ΡΕΑ,  Χρηστάκης, Γεωργακοπούλου 

 @miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης 

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1

 

 

@Nancy_ και @ranial83ειστε οι επόμενες μου φαίνεται απο βδομάδα  , με το καλο κοριτσια μου!!

Ευχαριστω κοριτσι μου,μακαρι! Με το καλο ολες μας!

  • Μου αρέσει 3

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...