Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

@Καντι Να σου ζησει κοριτσι μου!!!Γερος και τυχερος να ειναι ολη του την ζωη!!! Καλη λοχεια να εχεις.

Just now, ranial83 είπε:

Γεννησα και εγω 3360 η μικρη. Με το καλοκαι στα υπολοιπα κοριτσια!

 

  • Ευχαριστώ 1

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια γεννήσαμε χθες τον μπέμπη μας 3.600 γρ 51 εκ με καισαρική!! Είναι πολύ γλυκούλης και ησυχουλης μέχρι στιγμής!! Έπιασε κατευθείαν και θηλή!! 
@Καντι μου να σου ζήσει!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nancy_ said:

Κορίτσια γεννήσαμε χθες τον μπέμπη μας 3.600 γρ 51 εκ με καισαρική!! Είναι πολύ γλυκούλης και ησυχουλης μέχρι στιγμής!! Έπιασε κατευθείαν και θηλή!! 
@Καντι μου να σου ζήσει!!!

καλωςηρθε και αυτο το αστερακι!! να τον χαιρεστε!! επιασε κιολας, τετοια ν ακουμε κ εμεις που περιμενουμε <3

  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φουσκωκοιλιτσες και μανουλες τις καλυτερες ευχες μου γι ολες... πετάγομαι απο Ιανουαριο...

Εσεις που τα εχετε φρεσκα... Οσες θηλαζετε ενω βρισκεστε στο νοσοκομειο... θηλαζετε τ παιδι ανα 2 ωρες.. και το βαζετε στο στήθος και το αφηνετε εκει... μονο πρωτογαλα δεν εχουμε στην αρχη η κανονικο γαλα?? Απο οτι θυμαμαι αυτα νυσταζουν κατευθειαν πως ξερετε οτι εφαγε για να το αφησετε να κοιμηθει?? Τα εχω ξεχασει ολα απο τον πρωτο μου... 

Να σας ζησουν υγεια και ευλογια!!

Και καλως να ερθουν και τα υπολοιπα... περιμενουμε και εμεις στην σειρα:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.εγω πρώτη φορά γράφω. Εγώ έχω πητ 28/12 σήμερα στο σκούπισμα είχα ελάχιστα ροζ πολύ απαλό όμως..  Και νιώθω και κάτι πόνους σαν περιοδου που κ που. Πρωτο μωρό καταλαβαίνετε...φτανει η ώρα λετε;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , elenmas είπε:

Καλημέρα κορίτσια.εγω πρώτη φορά γράφω. Εγώ έχω πητ 28/12 σήμερα στο σκούπισμα είχα ελάχιστα ροζ πολύ απαλό όμως..  Και νιώθω και κάτι πόνους σαν περιοδου που κ που. Πρωτο μωρό καταλαβαίνετε...φτανει η ώρα λετε;;; 

Συχνά το ροζ είναι η έναρξη... μπορεί να κρατήσει ώρες ή και μέρες!!!!με το καλό!!!

9 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Φουσκωκοιλιτσες και μανουλες τις καλυτερες ευχες μου γι ολες... πετάγομαι απο Ιανουαριο...

Εσεις που τα εχετε φρεσκα... Οσες θηλαζετε ενω βρισκεστε στο νοσοκομειο... θηλαζετε τ παιδι ανα 2 ωρες.. και το βαζετε στο στήθος και το αφηνετε εκει... μονο πρωτογαλα δεν εχουμε στην αρχη η κανονικο γαλα?? Απο οτι θυμαμαι αυτα νυσταζουν κατευθειαν πως ξερετε οτι εφαγε για να το αφησετε να κοιμηθει?? Τα εχω ξεχασει ολα απο τον πρωτο μου... 

Να σας ζησουν υγεια και ευλογια!!

Και καλως να ερθουν και τα υπολοιπα... περιμενουμε και εμεις στην σειρα:tongue:

Στην αρχή έχεις το πρωτογαλα όντως, θρεπτικο. Αλλά και αυτα έχουν μικρό στομάχι. Χορτσινουν με σταγόνες. Τα βάζεις στο στήθος χωρίς πρόγραμμα.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Συχνά το ροζ είναι η έναρξη... μπορεί να κρατήσει ώρες ή και μέρες!!!!με το καλό!!!

Συμφωνω με την προλαλησασα!!! Το ροζ πιθανονολογειται να ειναι η τραχηλικη βλεννη που βγηκε απο τον τραχηλο.. για να γεννησεις πρεπει ο τραχειλος σου παραλληλα να μικρυνει και επισης να ανοιξει... μπορει να κρατησει ωρες η μερες.. ολα παντως ειναι μια αλυσιδα... με το καλο ψυχουλα μου!!

1 hour ago, Ele@n είπε:

Στην αρχή έχεις το πρωτογαλα όντως, θρεπτικο. Αλλά και αυτα έχουν μικρό στομάχι. Χορτσινουν με σταγόνες. Τα βάζεις στο στήθος χωρίς πρόγραμμα.

I love you thank so much.. διαβασα και στο ιντερνετ την πρωτη μερα η αναγκαια ποσότητα  ειναι 36μλ συνολικα οποτε κλαιν μαιν θα το εχω εχει να ρουφάει μεχρι να νυσταξω... μετα ο καθενας στο κρεβατι του και ξανα αγκαλιτσα:tongue: και μετα υπερκοπωση:-D.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Συμφωνω με την προλαλησασα!!! Το ροζ πιθανονολογειται να ειναι η τραχηλικη βλεννη που βγηκε απο τον τραχηλο.. για να γεννησεις πρεπει ο τραχειλος σου παραλληλα να μικρυνει και επισης να ανοιξει... μπορει να κρατησει ωρες η μερες.. ολα παντως ειναι μια αλυσιδα... με το καλο ψυχουλα μου!!

I love you thank so much.. διαβασα και στο ιντερνετ την πρωτη μερα η αναγκαια ποσότητα  ειναι 36μλ συνολικα οποτε κλαιν μαιν θα το εχω εχει να ρουφάει μεχρι να νυσταξω... μετα ο καθενας στο κρεβατι του και ξανα αγκαλιτσα:tongue: και μετα υπερκοπωση:-D.. 

Έτσι ακριβώς!!!! Τώρα για το καθένας στο κρεβάτι του στο εύχομαι αλλά μην το δένεις και κόμπο. Πάντως σε καμία περίπτωση μην περιμένεις το τρίωρο που περίμενα εγώ να χωνέψει και εσκουζε από την πείνα και δεν καταλάβαινα γιατί!!!

  • Λυπημένη/-ος 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pap88 είπε:

Γεννησαμε κ εμεις χτες - με καισαρικη τελικα κ λιγη ταλαιπωρια - 3.450 ο μπεμπακης μου και 53 εκατοστα. Ειναι αληθινος αγγελος 

Οοο τον παιδαρο ψηλος!! Να σου ζησει ευλογημενος να ειναι!! Υγιης και σιδερενιος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Γεννησαμε κ εμεις χτες - με καισαρικη τελικα κ λιγη ταλαιπωρια - 3.450 ο μπεμπακης μου και 53 εκατοστα. Ειναι αληθινος αγγελος 

Να σου ζήσει!! Ψηλός παίδαρος κανονικός! 

On 18/12/2020 at 2:29 ΠΜ, enjoy είπε:

Φουσκωκοιλιτσες και μανουλες τις καλυτερες ευχες μου γι ολες... πετάγομαι απο Ιανουαριο...

Εσεις που τα εχετε φρεσκα... Οσες θηλαζετε ενω βρισκεστε στο νοσοκομειο... θηλαζετε τ παιδι ανα 2 ωρες.. και το βαζετε στο στήθος και το αφηνετε εκει... μονο πρωτογαλα δεν εχουμε στην αρχη η κανονικο γαλα?? Απο οτι θυμαμαι αυτα νυσταζουν κατευθειαν πως ξερετε οτι εφαγε για να το αφησετε να κοιμηθει?? Τα εχω ξεχασει ολα απο τον πρωτο μου... 

Να σας ζησουν υγεια και ευλογια!!

Και καλως να ερθουν και τα υπολοιπα... περιμενουμε και εμεις στην σειρα:tongue:

Το πρώτο 24ωρο μπορεί να φάει ελάχιστα γιατί είναι ακόμα από τη κοιλιά! Εμένα κοιμόταν σχεδόν όλο το πρώτο 24 Ώρο ήπιε απειροελάχιστο έπεφτε σε λήθαργο αμέσως! Μετά μεταμορφώνονται....

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2020 at 11:28 ΠΜ, Καντι είπε:

 

Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

 @xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Vagia1985 15/12, αγόρι, Χατζηπαπας, Αλεξάνδρα καλώς ήρθες μπεμπάκο, που δεν ταλαιπωρησες καν την μανούλα!!! 11/12 και 3.535

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής καλώς τον μπεμπουλη στις 14/12 , με καισαρική , 3.600 και 51εκ με καισαρική.

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω

@Monika93 17/12, αγοράκι, διαβαλκανικό θες/νίκης.  Ηρθε κι άλλος μπεμπούλης !!! 3.100 , φυσιολογικά στις 7/12

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Κούρτης , στο Έλενα έφτασε ο πρώτος μας μπόμπιρας!!! 3.000kg φυσιολογικά και βιαστικά στις 30/11

 @Xrysagr 20/12

 @Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι @

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω κατέφθασε κι άλλος μπεμπης , φυσιολογικά 3.000 στις 5/12

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω , ηρθε ο μπεμπουλης στις 16/12, 3.450kg 53 πόντους , με καισαρική.

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@Zoyla 23/12, κορίτσι, ΡΕΑ,  Χρηστάκης, Γεωργακοπούλου ήρθε η πρώτη μας νυφούλα,  10/12 και 2720 kg

 @miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης ηρθε ο σπιρτουλης μου με καισαρική , 14/12 και 2.680kg

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2020 at 2:29 ΠΜ, enjoy είπε:

Φουσκωκοιλιτσες και μανουλες τις καλυτερες ευχες μου γι ολες... πετάγομαι απο Ιανουαριο...

Εσεις που τα εχετε φρεσκα... Οσες θηλαζετε ενω βρισκεστε στο νοσοκομειο... θηλαζετε τ παιδι ανα 2 ωρες.. και το βαζετε στο στήθος και το αφηνετε εκει... μονο πρωτογαλα δεν εχουμε στην αρχη η κανονικο γαλα?? Απο οτι θυμαμαι αυτα νυσταζουν κατευθειαν πως ξερετε οτι εφαγε για να το αφησετε να κοιμηθει?? Τα εχω ξεχασει ολα απο τον πρωτο μου... 

Να σας ζησουν υγεια και ευλογια!!

Και καλως να ερθουν και τα υπολοιπα... περιμενουμε και εμεις στην σειρα:tongue:

Στο θηλασμό δεν υπάρχει ωράριο ! Θηλάζεις οπότε θέλει!  Σαν Ρωτάς όμως σε περίπτωση που κοιμάται  Ναι ανα 2  το  πρωί ανα 3 το βράδυ .  Στην αρχή μόνο πρωτόγαλα !

Όταν το βλέπουμε να το πέρνει ο ύπνος .. στο 3 λεπτό πχ .. χαιδευομαι αυτάκι .. πατουσιτσα κλπ !

 

Μη ξεχνάτε το λάχανο.. θαυματουργό σε περίπτωση πρηξιματος!!!

 

**με το καλο σε όσες γέννησαν κ όσες περιμένουν !! Με κανέναν πόνο!!

Τι καταστάσή από θέμα θερμοκρασίας επικρατεί πλέον  λόγο κοβιντ στα δωμάτιά;  Ή ίδια ζέστη όπως θυμαμαι; κοντομανικο/αμανικο ;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ διάβαζα τα σχόλια σας και με επιασαν τα κλάματα. Αχ αυτές οι ορμόνες. Καλώς μας έρχονται τα μωράκια μας. Οι ψυχουλες μας!!

πρίν από 28 λεπτά , Aressana είπε:

Στο θηλασμό δεν υπάρχει ωράριο ! Θηλάζεις οπότε θέλει!  Σαν Ρωτάς όμως σε περίπτωση που κοιμάται  Ναι ανα 2  το  πρωί ανα 3 το βράδυ .  Στην αρχή μόνο πρωτόγαλα !

Όταν το βλέπουμε να το πέρνει ο ύπνος .. στο 3 λεπτό πχ .. χαιδευομαι αυτάκι .. πατουσιτσα κλπ !

 

Μη ξεχνάτε το λάχανο.. θαυματουργό σε περίπτωση πρηξιματος!!!

 

**με το καλο σε όσες γέννησαν κ όσες περιμένουν !! Με κανέναν πόνο!!

Τι καταστάσή από θέμα θερμοκρασίας επικρατεί πλέον  λόγο κοβιντ στα δωμάτιά;  Ή ίδια ζέστη όπως θυμαμαι; κοντομανικο/αμανικο ;

Εγώ ήμουν με κοντομάνικο φόρεμα. Δεν παλευόταν, κοιμόμασταν με παράθυρο ανοικτό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...