Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Filicine


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Lalom είπε:

Μήπως έχεις αποκόλληση σάκου??? Γιατί είναι πολύ νωρίς για πλακούντα. Όπως κ να χει ξεκούραση πολύ όπως σου λένε οι κοπέλες και όχι δουλειές. Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά... Σου μιλάω εγώ που ήμουν σε ακινησία από την 7η βδομάδα κύησης μέχρι το τέλος του 4ου μήνα με ουτροτζεσταν 3 τη μέρα κολπικά κ. Όλα πήγαν καλά. :)

Ευχαριστώ πολύ! Τι να σου πω δεν ξέρω, αν είναι νωρίς για πλακούντα μπορεί και σάκου.. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν γνωρίζω πολλά, ούτε ήξερα ότι είναι νωρίς για πλακούντα... Εσύ έμεινες πολύ ξάπλα! Φαντάζομαι πόσο πολύ πιανόταν το σώμα σου...Εγώ ήδη έχω πιαστεί πάρα πολύ από την ακινησία. Αν και το χειρότερο είναι η άσχημη ψυχολογία για το πώς θα πάνε τα πράγματα.. 

16 ώρες πρίν, Ninamc είπε:

Με το καλο! Ο δικος μ γιατρος και στις 2 εγκυμοσυνες μου εδινε utrogestan, 3 φορες την ημερα.

Κολπικα τα εβαζα,κανει αμεση απορροφηση και αποφευγεις και την ζαλαδα, το στομαχοπονο που προκαλει.

Ολα να πανε καλα μαμα του Νοεμβρη_Δεκεμβρη!

Χα χα χα ευχαριστώ πολύ!! Μαμά του Δεκέμβρη... ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Stefi M είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Τι να σου πω δεν ξέρω, αν είναι νωρίς για πλακούντα μπορεί και σάκου.. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν γνωρίζω πολλά, ούτε ήξερα ότι είναι νωρίς για πλακούντα... Εσύ έμεινες πολύ ξάπλα! Φαντάζομαι πόσο πολύ πιανόταν το σώμα σου...Εγώ ήδη έχω πιαστεί πάρα πολύ από την ακινησία. Αν και το χειρότερο είναι η άσχημη ψυχολογία για το πώς θα πάνε τα πράγματα.. 

Χα χα χα ευχαριστώ πολύ!! Μαμά του Δεκέμβρη... ❤️ 

Μάλλον σακου έχεις αλλά. Όπως και ν χει θέλει προσοχή.. Ασε εγώ είμαι σε καραντίνα από. Τα μέσα Σεπτέμβρη που έμαθα ότι είμαι έγκυος.. Σταμάτησα τη δουλειά μου αμέσως και ήμουν σε ακινησία κ μετά ο γιατρός. Μ πε να μη περπατάω κ. Πολύ οπότε ήμουν παλι μέσα κ έβγαινα καμία χαλαρή βόλτα σαββατοκύριακα.ειχα πιεστεί πολυ... Παρά πολύ κλάμα και πολύ πόνος στην πλάτη από ακινησία. κ τώρα πάλι μέσα αστοοοο. Όπως κ να χει σου εύχομαι τα καλύτερα κ θέλει προσοχή. :)

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Μάλλον σακου έχεις αλλά. Όπως και ν χει θέλει προσοχή.. Ασε εγώ είμαι σε καραντίνα από. Τα μέσα Σεπτέμβρη που έμαθα ότι είμαι έγκυος.. Σταμάτησα τη δουλειά μου αμέσως και ήμουν σε ακινησία κ μετά ο γιατρός. Μ πε να μη περπατάω κ. Πολύ οπότε ήμουν παλι μέσα κ έβγαινα καμία χαλαρή βόλτα σαββατοκύριακα.ειχα πιεστεί πολυ... Παρά πολύ κλάμα και πολύ πόνος στην πλάτη από ακινησία. κ τώρα πάλι μέσα αστοοοο. Όπως κ να χει σου εύχομαι τα καλύτερα κ θέλει προσοχή. :)

Α εσύ γεννας όπου να ναι ❤️ Με το καλό!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Με τον αντρα μου προσπαθουμε αρκετο καιρο να αποκτησουμε ενα μωρακι αλλα δυστυχως ειμαστε ατυχοι.. ειχα μεχρι τωρα 2 αποβολες στην 5 και 6 εβδομαδα.Με πολυ προσπαθεια καταφερα να το αφησω πισω (οσο αυτο γινεται) κ να προσπαθησουμε παλι! 

Τελευταια μου περιοδος στις 23 Μαριου με κυκλο 25 ημερων... Την τελευταια εβδομαδα ενιωθα παραξενα πονακια. Ελεγα βρε λες;;; Ειχα πονους σαν περιοδου αλλα ηλπιζα! Απο χθες εχω ελαχιστο καφε ανοιχτο αιματακι.. Παρολα αυτα σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο !!! Δεν μπορουσα να το πιστεψω! 

Μιλησα με το γιατρο μου κατευθειαν αλλα δυστυχως το μονο που μου ειπε ειναι οτι ειναι αστειο που τοσο νωρις εκανα τεστ...περιμενα οτι θα καταλαβαινε την ανησυχια μου εχοντας περασει ηδη 2  αποβολες...

Πιστευετε οτι παρολα τα πονακια κ το λιγο αιματακι μπορει να τα καταφερω και να στεργιωσει το σπορακι μου;;;;; 

Συγγνωμη για το ζαλισμα αλλα ξερω πως εσεις θα με καταλαβετε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nantia1286 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Με τον αντρα μου προσπαθουμε αρκετο καιρο να αποκτησουμε ενα μωρακι αλλα δυστυχως ειμαστε ατυχοι.. ειχα μεχρι τωρα 2 αποβολες στην 5 και 6 εβδομαδα.Με πολυ προσπαθεια καταφερα να το αφησω πισω (οσο αυτο γινεται) κ να προσπαθησουμε παλι! 

Τελευταια μου περιοδος στις 23 Μαριου με κυκλο 25 ημερων... Την τελευταια εβδομαδα ενιωθα παραξενα πονακια. Ελεγα βρε λες;;; Ειχα πονους σαν περιοδου αλλα ηλπιζα! Απο χθες εχω ελαχιστο καφε ανοιχτο αιματακι.. Παρολα αυτα σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο !!! Δεν μπορουσα να το πιστεψω! 

Μιλησα με το γιατρο μου κατευθειαν αλλα δυστυχως το μονο που μου ειπε ειναι οτι ειναι αστειο που τοσο νωρις εκανα τεστ...περιμενα οτι θα καταλαβαινε την ανησυχια μου εχοντας περασει ηδη 2  αποβολες...

Πιστευετε οτι παρολα τα πονακια κ το λιγο αιματακι μπορει να τα καταφερω και να στεργιωσει το σπορακι μου;;;;; 

Συγγνωμη για το ζαλισμα αλλα ξερω πως εσεις θα με καταλαβετε...

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πόσο καιρό προσπαθείτε κ ποτε είχες τις αποβολές; 

Λυπάμαι πολύ για όσα πέρασες 

Το τεστ πάντως δ το έκανες καθόλου νωρις, λογικα σήμερα περίμενες περίοδο; από μόνο του το καφέ αίμα δ ειναι κτ να σε πανικοβάλλει. Ισως ομως χρειάζεσαι προγεστερονη, κ φυσικα να ξεκουραζεσαι

Αστείος είναι ο γιατρος σου, για να μην πω τπτ χειρότερο. Τπτ πιο βοηθητικό δ μπορουσε να κάνει σαν γιατρο; πχ να προτείνει προγεστερονη; είχατε ψάξει τπτ για τις αποβολές; (μια κ ξεκινάει μια νέα εγκυμοσυνη, κ με το ιστορικό σου, στη θέση σου θα έψαχνα για άλλον γιατρο) 

Στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είχα πάρα πολύ έντονους περιόδου, σε έναν βαθμό είναι φυσιολογικό γτ μεγαλωνει η μήτρα, κ είχα δει καφέ υγρά. Αλλα σε μένα συνέβη πιο μετά γτ είχα μεγάλους κύκλους κ περίμενα πολλές μέρες καθυστέρησης. Αν εξαιρεσουμε ότι είχε πιαστεί λιγο χαμηλά ο σάκος, κ επαιρνα προγεστερονη στο πρώτο τρίμηνο, αργήσαμε να ακούσουμε καρδιά,ειχα μια δύσκολη πρώτη εγκυμοσυνη λόγω άσχετων θεμάτων, αλλα όλα πήγαν καλά κ πλέον η κορη μου είναι 5,5χρ

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσύνη, αν θέλεις κάνε μια χοριακη, ευχομαι να πανε ολα καλα κ να παρεις αγκαλια ένα γερό μωρακι αυτήν την φορα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Να σας ζησει το κοριτσακι σας!! Σε ευχαριστω πολυ και για την απαντηση σου κ για τα λογια σου! Με εκαναν να χαμογελασω κ να ελπιζω!

Πεειπου 2 χρονια προσπαθουμε για μωρακι! Η πρωτη μου αποβολη ηταν το Δεκεμβρη του 18 και η Δευτερη Σεπτεμβρη του 19... 

Μετα τη δευτερη αποβολη καναμε με τον αντρα μου καποιες εξετασεις οι οποιες το μονο που εδειξαν ειναι οτι εχω μια προδιαθεση για φρομβοφιλια.

Περιμενα χθες να αδιαθετησω! Ρωτησα το γιατρο μου αν χρειαζεται σαλοσπιρ κ μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ νωρις.. Οπως κ να εχει σκεφτομαι σοβαρα να ψαξω για αλλο γιατρο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia1286 είπε:

Να σας ζησει το κοριτσακι σας!! Σε ευχαριστω πολυ και για την απαντηση σου κ για τα λογια σου! Με εκαναν να χαμογελασω κ να ελπιζω!

Πεειπου 2 χρονια προσπαθουμε για μωρακι! Η πρωτη μου αποβολη ηταν το Δεκεμβρη του 18 και η Δευτερη Σεπτεμβρη του 19... 

Μετα τη δευτερη αποβολη καναμε με τον αντρα μου καποιες εξετασεις οι οποιες το μονο που εδειξαν ειναι οτι εχω μια προδιαθεση για φρομβοφιλια.

Περιμενα χθες να αδιαθετησω! Ρωτησα το γιατρο μου αν χρειαζεται σαλοσπιρ κ μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ νωρις.. Οπως κ να εχει σκεφτομαι σοβαρα να ψαξω για αλλο γιατρο!!

Σε ευχαριστώ πολυ

Καλύτερα να πάρεις άμεσα έναν άλλο γυναικολογο να ρωτήσεις τηλ αν πρέπει να πάρεις κτ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia1286 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Με τον αντρα μου προσπαθουμε αρκετο καιρο να αποκτησουμε ενα μωρακι αλλα δυστυχως ειμαστε ατυχοι.. ειχα μεχρι τωρα 2 αποβολες στην 5 και 6 εβδομαδα.Με πολυ προσπαθεια καταφερα να το αφησω πισω (οσο αυτο γινεται) κ να προσπαθησουμε παλι! 

Τελευταια μου περιοδος στις 23 Μαριου με κυκλο 25 ημερων... Την τελευταια εβδομαδα ενιωθα παραξενα πονακια. Ελεγα βρε λες;;; Ειχα πονους σαν περιοδου αλλα ηλπιζα! Απο χθες εχω ελαχιστο καφε ανοιχτο αιματακι.. Παρολα αυτα σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο !!! Δεν μπορουσα να το πιστεψω! 

Μιλησα με το γιατρο μου κατευθειαν αλλα δυστυχως το μονο που μου ειπε ειναι οτι ειναι αστειο που τοσο νωρις εκανα τεστ...περιμενα οτι θα καταλαβαινε την ανησυχια μου εχοντας περασει ηδη 2  αποβολες...

Πιστευετε οτι παρολα τα πονακια κ το λιγο αιματακι μπορει να τα καταφερω και να στεργιωσει το σπορακι μου;;;;; 

Συγγνωμη για το ζαλισμα αλλα ξερω πως εσεις θα με καταλαβετε...

Πες του να παει να γα..του γυναικολογου σου σε παρακαλώ απο εμενα και οτι εκεινος ειναι αστειος και γελοιος . Σημερα εισαι στην 26 μερα οποτε μια μερα καθυστερησης δειχνει ανετα.. λοιπον απειροι υπαρχουν.ξεγραψε τον οπως και να εχει..κανε μια χοριακή και ειναι πολυ πιθανον να εισαι.και επισης να σε καθοδηγησει πιο σωστα ο νεος ωστε να πανε τα πραγματα καλυτερα αυτη τη φορα ,γιατί οπως αντιλαμβανομαι δε σε προσεξε και πολύ τις προηγουμενες ...αντε γιατι ναι μεν δε προσεχουν ,δε θα μας μιλανε και ασχημα απο πανω,αρκετα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nantia1286 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Με τον αντρα μου προσπαθουμε αρκετο καιρο να αποκτησουμε ενα μωρακι αλλα δυστυχως ειμαστε ατυχοι.. ειχα μεχρι τωρα 2 αποβολες στην 5 και 6 εβδομαδα.Με πολυ προσπαθεια καταφερα να το αφησω πισω (οσο αυτο γινεται) κ να προσπαθησουμε παλι! 

Τελευταια μου περιοδος στις 23 Μαριου με κυκλο 25 ημερων... Την τελευταια εβδομαδα ενιωθα παραξενα πονακια. Ελεγα βρε λες;;; Ειχα πονους σαν περιοδου αλλα ηλπιζα! Απο χθες εχω ελαχιστο καφε ανοιχτο αιματακι.. Παρολα αυτα σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο !!! Δεν μπορουσα να το πιστεψω! 

Μιλησα με το γιατρο μου κατευθειαν αλλα δυστυχως το μονο που μου ειπε ειναι οτι ειναι αστειο που τοσο νωρις εκανα τεστ...περιμενα οτι θα καταλαβαινε την ανησυχια μου εχοντας περασει ηδη 2  αποβολες...

Πιστευετε οτι παρολα τα πονακια κ το λιγο αιματακι μπορει να τα καταφερω και να στεργιωσει το σπορακι μου;;;;; 

Συγγνωμη για το ζαλισμα αλλα ξερω πως εσεις θα με καταλαβετε...

Κορίτσι μου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά αυτήν την φορά!!!! Είχα και εγώ μια αποβολή και καταλαβαίνω πόσο δυσκολο ειναι να το αφήσεις πίσω. Ωστόσο, και εγώ το άφησα και σήμερα είμαι 25 εβδομάδων και όλα πάνε δόξα τω θεώ καλά και περιμένω το σπορακι μου.

Αυτό που ήθελα να σου πω είναι ότι και εγώ είχα αίμα για κάποιες μέρες στην αρχή της εγκυμοσυνης, παρόλο που η γυναικολόγος μου ειχε γράψει προγεστερόνη από την αρχή λόγω της αποβολής. Έτσι όταν την πήρα τηλ να της πω πως έχω εδώ και κάποιες μέρες λίγο καφέ αιμα έτυχε να είναι άρρωστη και Κυριακή και μου είπε φύγε για νοσοκομείο να σε ελέγξουν γιατί αύριο δεν θα πάω ιατρείο (είχε 39 πυρετό η καημένη εκείνη την ώρα). Έτσι πήγα και οι ειδικευόμενοι που με έλεγξαν εκείνη την ώρα γέλασαν γιατί ήμουν αγχωμενη και ότι αυτό συμβαίνει πολύ συχνά στην εγκυμοσύνη. Εκείνη τη στιγμή και εγώ αισθάνθηκα άσχημα γιατί με έκαναν να φανώ υπερβολική ενώ εγώ πριν κάποιους μήνες είχα μια αποβολή και είχα λογο να ανησυχώ όσο να'ναι (πόσο μάλλον που εσύ είχες δύο). Για αυτό και η αντίδραση του γιατρού σου νομίζω ήταν κάπως απαράδεκτη. Αλλά αυτό θα το κρίνεις εσυ βέβαια. Μου είπαν και εκεί να συνεχίσω την προγεστερόνη βέβαια.

Πάντως, όντως το αιματακι είναι συχνό φαινόμενο γιατί είναι παλιό αίμα και μετά από κάποιες μέρες σταματάει. Ωστόσο οπωσδηποτε πρέπει να σε δει γιατρος για να το επιβεβαιώσει και πιθανόν να πάρεις προγεστερόνη.

Πραγματικά εύχομαι όλα μα όλα να πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Nantia1286 είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Με τον αντρα μου προσπαθουμε αρκετο καιρο να αποκτησουμε ενα μωρακι αλλα δυστυχως ειμαστε ατυχοι.. ειχα μεχρι τωρα 2 αποβολες στην 5 και 6 εβδομαδα.Με πολυ προσπαθεια καταφερα να το αφησω πισω (οσο αυτο γινεται) κ να προσπαθησουμε παλι! 

Τελευταια μου περιοδος στις 23 Μαριου με κυκλο 25 ημερων... Την τελευταια εβδομαδα ενιωθα παραξενα πονακια. Ελεγα βρε λες;;; Ειχα πονους σαν περιοδου αλλα ηλπιζα! Απο χθες εχω ελαχιστο καφε ανοιχτο αιματακι.. Παρολα αυτα σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο !!! Δεν μπορουσα να το πιστεψω! 

Μιλησα με το γιατρο μου κατευθειαν αλλα δυστυχως το μονο που μου ειπε ειναι οτι ειναι αστειο που τοσο νωρις εκανα τεστ...περιμενα οτι θα καταλαβαινε την ανησυχια μου εχοντας περασει ηδη 2  αποβολες...

Πιστευετε οτι παρολα τα πονακια κ το λιγο αιματακι μπορει να τα καταφερω και να στεργιωσει το σπορακι μου;;;;; 

Συγγνωμη για το ζαλισμα αλλα ξερω πως εσεις θα με καταλαβετε...

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Διάβασα και τρελάθηκα με τον γιατρό! Εάν είναι δυνατόν όμως!! Δεν ντράπηκε λίγο? Καταρχάς ξέρει ότι έχεις προδιάθεση για θρομβοφιλια και αντί να θέλει να το μάθει όσο πιο νωρίς γίνεται γύρισε και σου είπε ότι είναι αστείο? Απορώ γιατί υπάρχουν κάποιοι γιατροι πραγματικά!! Άλλαξε γιατρό άμεσα κάνε χοριακη και πάρε κάποιον άλλον γιατρό έστω τηλεφωνικα να σου πει τι να κάνεις!!! Λοιπόν έχω κι εγώ 2 αποβολές στο ιστορικό μου και όταν έμεινα έγκυος πάλι στην 6η εβδομάδα είχα καφέ πολύ σκούρο και λίγο κόκκινο αίμα μου είπε ξάπλα και να πάρω προγεστερόνη όλα πήγαν καλά και αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην 31η εβδομάδα!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@V_baby και @Blonde με το καλο να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα αγγελούδια σας! Μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι να έχετε μια εύκολη και τελιόμηνη εγκυμοσύνη!

Σχετικά με το γιατρό σίγουρα θα αλλάξω ! Ο συγκεκριμένος είναι της "σχολής" κάνω χοριακή μετά από 15 μέρες καθυστέρηση... Αν προσπαθείς καιρό, αν είχες ατυχίες δεν νομίζω οτι καμία μας μπορεί να περιμένει τόσες μέρες! Τις προηγούμενες φορές που έμεινα έγκυος και δεν εξελίχθηκαν καλά για πολύ καιρό βασανιζόμουν οτι κάτι έκανα εγώ και το προκάλεσα.. Δεν είχα κόψει εγκαίρως το τσιγάρο, δεν πρόσεξα όσο έπρεπε, ίσως αν είχα κάνει κάτι διαφορετικά να άλλαζε  και το αποτέλεσμα... Οπότε θα έπρεπε να μπορείς να καταλάβεις πόσο αγχωμένη είμαι ...

Μίλησα τηλεφωνικά με άλλον γιατρό στον οποίο πηγαίνει η κουμπαρα μου και μου είπε να ηρεμήσω, να ξεκινήσω το utrogestan πρώι βράδυ  και σε 10 μέρες να πάω από εκεί να με δει! (εκτός φυσικά αν παραηρήσω κάτι διαφορετικό οπότε να τον ενημερώσω άμεσα)

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Σε ποια εβδομάδα ήσασταν όταν πήγατε την πρώτη φορά στο γιατρό?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia1286 είπε:

@V_baby και @Blonde με το καλο να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα αγγελούδια σας! Μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι να έχετε μια εύκολη και τελιόμηνη εγκυμοσύνη!

Σχετικά με το γιατρό σίγουρα θα αλλάξω ! Ο συγκεκριμένος είναι της "σχολής" κάνω χοριακή μετά από 15 μέρες καθυστέρηση... Αν προσπαθείς καιρό, αν είχες ατυχίες δεν νομίζω οτι καμία μας μπορεί να περιμένει τόσες μέρες! Τις προηγούμενες φορές που έμεινα έγκυος και δεν εξελίχθηκαν καλά για πολύ καιρό βασανιζόμουν οτι κάτι έκανα εγώ και το προκάλεσα.. Δεν είχα κόψει εγκαίρως το τσιγάρο, δεν πρόσεξα όσο έπρεπε, ίσως αν είχα κάνει κάτι διαφορετικά να άλλαζε  και το αποτέλεσμα... Οπότε θα έπρεπε να μπορείς να καταλάβεις πόσο αγχωμένη είμαι ...

Μίλησα τηλεφωνικά με άλλον γιατρό στον οποίο πηγαίνει η κουμπαρα μου και μου είπε να ηρεμήσω, να ξεκινήσω το utrogestan πρώι βράδυ  και σε 10 μέρες να πάω από εκεί να με δει! (εκτός φυσικά αν παραηρήσω κάτι διαφορετικό οπότε να τον ενημερώσω άμεσα)

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Σε ποια εβδομάδα ήσασταν όταν πήγατε την πρώτη φορά στο γιατρό?

Σε ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι και σε εσένα μια έγκυμοσυνη υγιή και τελειομηνη!! Καλά ο γιατρός ότι να ναι αλήθεια!! Κάνε ότι σου είπε ο καινούργιος και θα πάνε όλα καλά!! Εγώ ήμουν 6εβδ + 4ημερων ακούσαμε και καρδούλα! 

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο πρώτο πήγα 5+4,δυο μερες μετά την πρώτη χοριακη, αλλα ήδη η χοριακη μου ηταν χιλιάδες. Είδαμε σακο. Αργήσαμε λιγο με την καρδιά. Κάαναμε δυο βδομαδες να την ακουσουμε

Στο δεύτερο πήγα κατευθείαν 7+ για καρδια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nantia1286 είπε:

@V_baby και @Blonde με το καλο να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα αγγελούδια σας! Μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι να έχετε μια εύκολη και τελιόμηνη εγκυμοσύνη!

Σχετικά με το γιατρό σίγουρα θα αλλάξω ! Ο συγκεκριμένος είναι της "σχολής" κάνω χοριακή μετά από 15 μέρες καθυστέρηση... Αν προσπαθείς καιρό, αν είχες ατυχίες δεν νομίζω οτι καμία μας μπορεί να περιμένει τόσες μέρες! Τις προηγούμενες φορές που έμεινα έγκυος και δεν εξελίχθηκαν καλά για πολύ καιρό βασανιζόμουν οτι κάτι έκανα εγώ και το προκάλεσα.. Δεν είχα κόψει εγκαίρως το τσιγάρο, δεν πρόσεξα όσο έπρεπε, ίσως αν είχα κάνει κάτι διαφορετικά να άλλαζε  και το αποτέλεσμα... Οπότε θα έπρεπε να μπορείς να καταλάβεις πόσο αγχωμένη είμαι ...

Μίλησα τηλεφωνικά με άλλον γιατρό στον οποίο πηγαίνει η κουμπαρα μου και μου είπε να ηρεμήσω, να ξεκινήσω το utrogestan πρώι βράδυ  και σε 10 μέρες να πάω από εκεί να με δει! (εκτός φυσικά αν παραηρήσω κάτι διαφορετικό οπότε να τον ενημερώσω άμεσα)

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Σε ποια εβδομάδα ήσασταν όταν πήγατε την πρώτη φορά στο γιατρό?

Καλησπέρα κοπέλα μου,καλή Ανάσταση!πρώτον ευτυχώς άλλαξες γιατρό,όταν διάβασα τι σου είπε μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!!!μακάρι όλα να σου πάνε καλά..το αιματακι όπως σου είπαν κ πολλές κοπέλες είναι παααααρα πολύ συνηθισμένο ειδικά στις αρχές της εγκυμοσύνης.

Εγώ στον γιο μου πήγα για υπέρηχο 5η εβδομάδα όπου κ είδαμε μόνο τον σάκο,τίποτα άλλο κ μετά στην 7η όπου κ άκουσα καρδούλα.τωρα σε αυτήν πήγα κατευθείαν 6+3 αν και έμαθα κι εγώ την εγκυμοσύνη μου στην πρώτη μέρα καθυστέρησης,κ ακούσαμε τότε καρδούλα!

Με το καλό σου εύχομαι,μια εύκολη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...