Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Γκάλοπ!! Πόσα κιλά ξεκινήσατε κ πόσα φτάσατε στην εγκυμοσύνη σας?


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επειδή όλα τα κορίτσια μέχρι στιγμής είναι πολύ φιτ, θα κάνω την διαφορά! :mrgreen:

Εγώ ξεκίνησα 60 και έχω φτάσει 76 σήμερα το πρωί! Σημειωτέον έχω 4 εβδομάδες ακόμη μπροστά μου κ ελπίζω να μη γίνω πιο φακλανα από πριν. Αααα να σημειώσετε επίσης ότι ξεκίνησα +5 από τα κιλά που νιώθω καλά. Δράμα!!!! 

  • Χαχα 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν θα κανω τη διαφορα εγω.. ξεκίνησα 60 κιλα(ηδη 5 πανω απο το φυσιολογικο μου) και πηγα 63! Εκανα ομως διαβητη κυησης και ημουν σε διατροφη!  Μολις γεννησα και γυρισα σπιτι ημουν 59 και τωρα ενα μηνα μετα 56!! Αλλα θηλαζω αποκλειστικα κατι που βοηθαει πολυ! Και μαλιστα τρωω πολυ...παρα πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, nemesiss είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου 49 κιλά, τους 3 πρώτους μήνες έχασα 4 κιλά  και στον ένατο μήνα είχα φτάσει τα 51.Έχω γεννήσει εδώ και 4 μήνες.

Καμία ελπίδα!! Λυπηθείτε με κάποια αληθινά έγκυος????;)

Just now, kastel είπε:

Επειδή όλα τα κορίτσια μέχρι στιγμής είναι πολύ φιτ, θα κάνω την διαφορά! :mrgreen:

Εγώ ξεκίνησα 60 και έχω φτάσει 76 σήμερα το πρωί! Σημειωτέον έχω 4 εβδομάδες ακόμη μπροστά μου κ ελπίζω να μη γίνω πιο φακλανα από πριν. Αααα να σημειώσετε επίσης ότι ξεκίνησα +5 από τα κιλά που νιώθω καλά. Δράμα!!!! 

Άι για σου!! Μπράβο κοπέλαρα μου στο τσακ από το κάγκελο του μπαλκονιού με πέτυχε το μνμ σου κ με έσωσες!!:D

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! εγώ ξεκίνησα 51κιλά με ύψος 1,72μ. πήρα 4 κιλά, έφτασα δηλαδή 55. όταν γύρισα σπίτι από το μαιευτήριο ήμουν 49 κιλά και 3 βδομάδες μετά είμαι ξανά 51 κιλά και θέλω να πάρω 2-3κιλάκια ακόμα γιατί τα έχω ανάγκη για να νιώθω πιο δυνατή κι υγιής. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mpoukitsa είπε:

Λοιπον δεν θα κανω τη διαφορα εγω.. ξεκίνησα 60 κιλα(ηδη 5 πανω απο το φυσιολογικο μου) και πηγα 63! Εκανα ομως διαβητη κυησης και ημουν σε διατροφη!  Μολις γεννησα και γυρισα σπιτι ημουν 59 και τωρα ενα μηνα μετα 56!! Αλλα θηλαζω αποκλειστικα κατι που βοηθαει πολυ! Και μαλιστα τρωω πολυ...παρα πολυ!!!

Ρε θα μας τρελάνετε ??? Πήρες 3 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη???

Just now, Pagotoula είπε:

καλησπέρα! εγώ ξεκίνησα 51κιλά με ύψος 1,72μ. πήρα 4 κιλά, έφτασα δηλαδή 56. όταν γύρισα σπίτι από το μαιευτήριο ήμουν 49 κιλά και 3 βδομάδες μετά είμαι ξανά 51 κιλά και θέλω να πάρω 2-3κιλάκια ακόμα γιατί τα έχω ανάγκη για να νιώθω πιο δυνατή κι υγιής. 

Δε περιγράφω άλλο!!

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε θα μας τρελάνετε ??? Πήρες 3 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη???

Δε περιγράφω άλλο!!

Χαχαχαχ! Είχα διαβήτη κύησης κορίτσι μου, οπότε στερήθηκα πολλά σχεδόν 4 μήνες. Μπήκα να γεννησώ 38κ4 κι ακόμα και μαίες με ρωτούσαν γιατί γεννάω πρόωρα και νόμιζαν ότι είμαι στον 6ο... Τώρα ξεσαλώνω εγώ και τρώω δίχως αύριο και με το θηλασμό κιόλας πεινάω όλη μέρα σαν λύκος!! Ανάποδος άνθρωπος..!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο μπαινω στον μηνα μου..εχω παρει 15 καθαρα απο χαζομαρα μου..σκεψου πηρα 8 κιλα σε δυο μηνες...ετρωγα ολο αηδιες τα βραδυα...ειχα πολλη ευκολη εγκυμοσυνη και καμμια ενοχληση,τωρα εχω καποιες καουρες αλλα δεν με πτοει αυτο χαχα...ελπιζω να μεινω σ αυτα...ειμαι 1.72 ξεκινησα 80 κ ειμαι 95 ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΧΑΧΑ με σωζει καπως  το υψος γιατι δεν πολυφαινονται,εχω κ "μικρη"κοιλια θεωρητικα...η ουσια ειναι οτι υπαρχουν ας μην φαινονται !!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα 79 κιλά λογω θυρεοειδή στον όγδοο-ένατο έφτασα 82 κιλά και βγήκα από το νοσοκομείο περίπου 66  κιλά περίπο. Γέννησα τον Δεκεμβριο απλά μου έχει μείνει λιγο κοιλίτσα και κάνω γυμναστική να σφίξει και θελω να χασω 5-6 κιλα ακόμα.Να αναφέρω ότι από την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι και τη μέρα που γέννησα έκανα 15-20 εμετούς την ημέρα. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Εγω αυριο μπαινω στον μηνα μου..εχω παρει 15 καθαρα απο χαζομαρα μου..σκεψου πηρα 8 κιλα σε δυο μηνες...ετρωγα ολο αηδιες τα βραδυα...ειχα πολλη ευκολη εγκυμοσυνη και καμμια ενοχληση,τωρα εχω καποιες καουρες αλλα δεν με πτοει αυτο χαχα...ελπιζω να μεινω σ αυτα...ειμαι 1.72 ξεκινησα 80 κ ειμαι 95 ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΧΑΧΑ με σωζει καπως  το υψος γιατι δεν πολυφαινονται,εχω κ "μικρη"κοιλια θεωρητικα...η ουσια ειναι οτι υπαρχουν ας μην φαινονται !!!

Θα τα χάσεις κ εσύ Ντινακι μου,είσαι κ ψηλή γυναίκα κ θα επανέλθεις μπαμ μπαμ πιστεύω :-) το καλό είναι ότι τα χάρηκες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πήρα 4 κιλά μέχρι τον 6,μετά διαγνωστικά με διαβήτη κύησης επομένως η διατροφή μου ήταν πολύ αυστηρή,γέννησα στης 36+5 δεν έφτασα μέχρι το τέλος όλα αυτά με οδήγησαν στο να μην πάρω αλλά κιλά μετά τον 6,το μωρό ήταν 2600 τα υπόλοιπα ήταν το αμνιακό πλακούντας κτλ.η κοιλιά μου έμεινε όμως μην νομίζεις πως βγήκα πλάκα παρόλο που τα κιλά ηταν τα ίδια. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!! Καθώς συζηταγα σήμερα με την ομαδουλα μου το θέμα των κιλών (μπήκαμε στον 4ο μήνα εμεις) θα ήθελα να μας πείτε κ εσείς που έχετε ήδη γεννήσει αλλά κ οι εγκυουλες πόσα κιλά ξεκινησατε στην εγκυμοσύνη σας κ πόσα πήρατε? Τα χάσατε εύκολα μετά όσες γεννησατε?

Καλησπέρα ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 42 κιλά και γέννησα 60 το σύνολο το κάνεις και μόνη σου:mrgreen: όταν βγήκα από το μαιευτήριο ήμουν μείον 10 και τα 8που μου είχαν μείνει στις 40μερες είχαν γίνει καπνός στην συνέχεια τώρα 16μηνες μετά την γεννα έχω χάσει και δύο από τα δικά μου και παλεύω να τα πάρω πίσω!!!

  • Χαχα 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Θα τα χάσεις κ εσύ Ντινακι μου,είσαι κ ψηλή γυναίκα κ θα επανέλθεις μπαμ μπαμ πιστεύω :-) το καλό είναι ότι τα χάρηκες!!

Να σκεφτεις ειχα κ οριακο ζαχαρο μετα την καμπυλη αλλα δεν με πτοεισαι ουτε αυτο τρομαρα μου!!!Βεβαια μετα δεν ξαναειχα,επεσε...ελπιζω να φυγουν τουλαχιστον τα μισα αμεσως κ με τα αλλα θα παλεψω ως συνηθως...σκεψου ειχα χασει 10 γιατι παντρευομουν κ εμεινα αμεσως εγκυος οποτε ξεκινησα στα αδυνατα μου!!

Η κοιλια ρε κοριτσια πεφτει αμεσως;ξεφουσκωνει;εχω φιλη που ειχε γεννησει κ μετα απο τεσσερις μηνες της ευχοταν " με το καλο" ακομα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα 50 κιλά... Έχασα κάποια λόγω εμετων κ μετά από τον 5ο που μπορούσα να φάω εφαγ; ότι γλυκό υπήρχε και φουλ. Σοκολάτες πρωί βράδυ και παγωτά ακόμα. Κ τώρα Χααχαχα. Δεν μπορώ χωρίς γλυκό η παγωτό γιατί έχω καπως πικρή γεύση στο στόμα μου και έτσι ζητάω κάθε μέρα παγωτό και γλυκό. Είμαι τώρα 58 και μπαίνω στον 9ο. :)

Just now, dinaki23 είπε:

Να σκεφτεις ειχα κ οριακο ζαχαρο μετα την καμπυλη αλλα δεν με πτοεισαι ουτε αυτο τρομαρα μου!!!Βεβαια μετα δεν ξαναειχα,επεσε...ελπιζω να φυγουν τουλαχιστον τα μισα αμεσως κ με τα αλλα θα παλεψω ως συνηθως...σκεψου ειχα χασει 10 γιατι παντρευομουν κ εμεινα αμεσως εγκυος οποτε ξεκινησα στα αδυνατα μου!!

Η κοιλια ρε κοριτσια πεφτει αμεσως;ξεφουσκωνει;εχω φιλη που ειχε γεννησει κ μετα απο τεσσερις μηνες της ευχοταν " με το καλο" ακομα

Αυτό αν μένει η κοιλιά δε θα το αντέξω αλήθεια.... Χαχχααχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καμία ελπίδα!! Λυπηθείτε με κάποια αληθινά έγκυος????;)

Άι για σου!! Μπράβο κοπέλαρα μου στο τσακ από το κάγκελο του μπαλκονιού με πέτυχε το μνμ σου κ με έσωσες!!:D

Χα,χα ,χα η γιατρός μου με είχε βάλει σε διατροφή. Μου είπε τώρα θα κάνεις το καλύτερο για το μωρό που μεγαλώνει μέσα σου, έτσι και έγινε. Έκοψα τηγανιτά, γλυκά, πρόχειρο φαγητό, φαγητό σακούλας, αναψυκτικά, αλλαντικά, λίπος. Αφού οι εξετάσεις μου πηγαίνανε καλά, προς το τέλος της εγκυμοσύνης, μου επέτρεπε να φάω κάποιο γλυκό ή και σουβλάκι αν ήθελα πάντα με μέτρο όμως και όχι συχνά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...