Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

Αν τα κατάφερα εγώ, όλες θα τα καταφέρετε!


Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

@Mary H ναι βρε εσεις, μαγειρεμα, πιατα, καθαρισμα επιφανειων οκ. Λεμε για βαριες δουλειές.. σκύψιμο, σηκωμα βαρους κτλ. 

Άμα δεν σκύψω πως θα βάλω το ταψί στον φούρνο;;;;; Όχι πες!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 445
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι said:

Άμα δεν σκύψω πως θα βάλω το ταψί στον φούρνο;;;;; Όχι πες!

Χαχα εντάξει είναι αυτό βρε. 3 δευτερόλεπτα να μπει κ να βγει το ταψι σιγα. Λεω πχ μην σκυψεις να καθαρισεις κατω απο καναπε ή κατω απο κρεβάτι. 

Τελικά ραντεβού ποτε σου εβαλε ο ντοκτορ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Χαχα εντάξει είναι αυτό βρε. 3 δευτερόλεπτα να μπει κ να βγει το ταψι σιγα. Λεω πχ μην σκυψεις να καθαρισεις κατω απο καναπε ή κατω απο κρεβάτι. 

Τελικά ραντεβού ποτε σου εβαλε ο ντοκτορ? 

Δεν μου βάλε , αυριο θα παρω να το κλείσω. Μου ειπε να πω μια εβδομαδα - δέκα μερες και οταν έφυγε μου γραφει η μαια δέκα μερες

. -Μα πεφτει Κυριακη,

-ε απο Δευτέρα τότε 

 και ειναι έντεκα μερες, νομιζω θα το κλείσω για Παρασκευή να ηρεμήσω λιγο.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αυριο θα παρω τηλ να το κλείσω. Το σκέφτομαι ακομα! Απο δουλειές μαγειρεύω και πλένω πιατα, φαντάζομαι ειναι οκ;

Χα χα καλο, ας εχει βούλες αλλα να ειναι υγιες!

Ε, μην σηκώσεις και τα χαλιά ή μην σηκώσεις τα ρούχα στις ντουλάπες εσύ, μην σηκώνεις νερά με κουβάδες κάθε μέρα

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ε, μην σηκώσεις και τα χαλιά ή μην σηκώσεις τα ρούχα στις ντουλάπες εσύ, μην σηκώνεις νερά με κουβάδες κάθε μέρα

Ουτε καν την σκούπα δεν σηκώνω 

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Ευχαριστώ ευχαριστώ...θα δείτε που για ακόμα μια φορά θα βγω αληθινή!!!!!

Μέντιουμ « Το Τουτουνι» . Κυριακή κλειστά όλες τις άλλες μέρες 10-14.00μμ. Χαχαχαχαχα

Just now, Καντι είπε:

Άμα δεν σκύψω πως θα βάλω το ταψί στον φούρνο;;;;; Όχι πες!

Θα στο βάλει ο καλός σου... Το φαγητό στο φούρνο εννοω:mrgreen:

Just now, Καντι είπε:

Ουτε καν την σκούπα δεν σηκώνω 

Σκούπα ηλεκτρική κ σφουγγάρισμα όχι καλύτερα 

Just now, playbunny είπε:

Χαχα εντάξει είναι αυτό βρε. 3 δευτερόλεπτα να μπει κ να βγει το ταψι σιγα. Λεω πχ μην σκυψεις να καθαρισεις κατω απο καναπε ή κατω απο κρεβάτι. 

Τελικά ραντεβού ποτε σου εβαλε ο ντοκτορ? 

Κι αυτό καλύτερα μετά από τόσο αγώνα για να φτάσουμε εδώ, να το άπφυγουμε

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ουτε καν την σκούπα δεν σηκώνω 

Κοίτα είναι λίγο υπερβολικά όλα αυτά που κάνουμε, αλλά έχεις προσπαθήσει τόσο για το μωρό που αξίζει να κάνεις και μερικές τέτοιες υπερβολές. Εγώ 9 μήνες και το ταψί δεν το σήκωνα εγώ, όταν ήταν πραγματικά βαρύ. Το σπίτι το καθάριζε ο άνδρας μου, το μπάνιο με τα χημικά το καθάριζε επίσης αυτός, μόνο σίδερο έκανα αλλά καθιστή. Ναι, το ξέρω ήμουν υπερβολική, αλλά το ότι μία υγιή βλαστοκύστη είχα και μου ήταν πολύτιμη με έκανε υπερβολική. Το καλοκαίρι επίσης οι γιατροί δεν με άφηναν να κυκλοφορώ με τη ζέστη. Έβγαινα μετά το απόγευμα, δεν κατάλαβα γιατί, αλλά το έκανα. Καλά άμα ξεκινήσω να σου γράφω τι "υπερβολές" έκανα θα γελάς.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κοίτα είναι λίγο υπερβολικά όλα αυτά που κάνουμε, αλλά έχεις προσπαθήσει τόσο για το μωρό που αξίζει να κάνεις και μερικές τέτοιες υπερβολές. Εγώ 9 μήνες και το ταψί δεν το σήκωνα εγώ, όταν ήταν πραγματικά βαρύ. Το σπίτι το καθάριζε ο άνδρας μου, το μπάνιο με τα χημικά το καθάριζε επίσης αυτός, μόνο σίδερο έκανα αλλά καθιστή. Ναι, το ξέρω ήμουν υπερβολική, αλλά το ότι μία υγιή βλαστοκύστη είχα και μου ήταν πολύτιμη με έκανε υπερβολική. Το καλοκαίρι επίσης οι γιατροί δεν με άφηναν να κυκλοφορώ με τη ζέστη. Έβγαινα μετά το απόγευμα, δεν κατάλαβα γιατί, αλλά το έκανα. Καλά άμα ξεκινήσω να σου γράφω τι "υπερβολές" έκανα θα γελάς.

Κι εγω ακριβώς το ίδιο κανω. Τα πιο πολλά τα κάνει ο αντρας μου. Γιατί άμα γίνει η στραβή δεύτερη ευκαιρία δεν εχει

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n said:

Κοίτα είναι λίγο υπερβολικά όλα αυτά που κάνουμε, αλλά έχεις προσπαθήσει τόσο για το μωρό που αξίζει να κάνεις και μερικές τέτοιες υπερβολές. Εγώ 9 μήνες και το ταψί δεν το σήκωνα εγώ, όταν ήταν πραγματικά βαρύ. Το σπίτι το καθάριζε ο άνδρας μου, το μπάνιο με τα χημικά το καθάριζε επίσης αυτός, μόνο σίδερο έκανα αλλά καθιστή. Ναι, το ξέρω ήμουν υπερβολική, αλλά το ότι μία υγιή βλαστοκύστη είχα και μου ήταν πολύτιμη με έκανε υπερβολική. Το καλοκαίρι επίσης οι γιατροί δεν με άφηναν να κυκλοφορώ με τη ζέστη. Έβγαινα μετά το απόγευμα, δεν κατάλαβα γιατί, αλλά το έκανα. Καλά άμα ξεκινήσω να σου γράφω τι "υπερβολές" έκανα θα γελάς.

Μετα απο οσα τραβηξαμε δεν είναι υπερβολες.. προσέχουμε για να έχουμε! Φιλια στον μπεμπουλη!! :wub:

Just now, Mary H said:

Κι εγω ακριβώς το ίδιο κανω. Τα πιο πολλά τα κάνει ο αντρας μου. Γιατί άμα γίνει η στραβή δεύτερη ευκαιρία δεν εχει

Σωστο!! Προσοχη για την ομορφη μπουμπου μας!! :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Μετα απο οσα τραβηξαμε δεν είναι υπερβολες.. προσέχουμε για να έχουμε! Φιλια στον μπεμπουλη!! :wub:

Σωστο!! Προσοχη για την ομορφη μπουμπου μας!! :wub:

Την έβγαλε ο αντρας μου φωτό απ τη β επιπέδου, βρήκε ένα τοσοδουλι καδρακι , κ την έχει κοτσαρει  στο σαλόνι μας! Νομίζω ότι η περίπτωση μας χρήζει ψυχιάτρου,χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H said:

Την έβγαλε ο αντρας μου φωτό απ τη β επιπέδου, βρήκε ένα τοσοδουλι καδρακι , κ την έχει κοτσαρει  στο σαλόνι μας! Νομίζω ότι η περίπτωση μας χρήζει ψυχιάτρου,χαχαχαχα

Σιγα!! Είναι χαρούμενος και περήφανος για την κόρη του! Μια χαρα τον βρίσκω!! ♥️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κοίτα είναι λίγο υπερβολικά όλα αυτά που κάνουμε, αλλά έχεις προσπαθήσει τόσο για το μωρό που αξίζει να κάνεις και μερικές τέτοιες υπερβολές. Εγώ 9 μήνες και το ταψί δεν το σήκωνα εγώ, όταν ήταν πραγματικά βαρύ. Το σπίτι το καθάριζε ο άνδρας μου, το μπάνιο με τα χημικά το καθάριζε επίσης αυτός, μόνο σίδερο έκανα αλλά καθιστή. Ναι, το ξέρω ήμουν υπερβολική, αλλά το ότι μία υγιή βλαστοκύστη είχα και μου ήταν πολύτιμη με έκανε υπερβολική. Το καλοκαίρι επίσης οι γιατροί δεν με άφηναν να κυκλοφορώ με τη ζέστη. Έβγαινα μετά το απόγευμα, δεν κατάλαβα γιατί, αλλά το έκανα. Καλά άμα ξεκινήσω να σου γράφω τι "υπερβολές" έκανα θα γελάς.

Το απογευμα μάλιστα, θάλασσα έπαιξε καθόλου;

Just now, Mary H είπε:

Την έβγαλε ο αντρας μου φωτό απ τη β επιπέδου, βρήκε ένα τοσοδουλι καδρακι , κ την έχει κοτσαρει  στο σαλόνι μας! Νομίζω ότι η περίπτωση μας χρήζει ψυχιάτρου,χαχαχαχα

Αχ τι όμορφα !

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μέντιουμ « Το Τουτουνι» . Κυριακή κλειστά όλες τις άλλες μέρες 10-14.00μμ. Χαχαχαχαχα

Θα στο βάλει ο καλός σου... Το φαγητό στο φούρνο εννοω:mrgreen:

Σκούπα ηλεκτρική κ σφουγγάρισμα όχι καλύτερα 

Κι αυτό καλύτερα μετά από τόσο αγώνα για να φτάσουμε εδώ, να το άπφυγουμε

Χαχχαχαχαχα τέλειο!!!!!!

  • Χαχα 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...