Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αν τα κατάφερα εγώ, όλες θα τα καταφέρετε!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Κοίτα είναι λίγο υπερβολικά όλα αυτά που κάνουμε, αλλά έχεις προσπαθήσει τόσο για το μωρό που αξίζει να κάνεις και μερικές τέτοιες υπερβολές. Εγώ 9 μήνες και το ταψί δεν το σήκωνα εγώ, όταν ήταν πραγματικά βαρύ. Το σπίτι το καθάριζε ο άνδρας μου, το μπάνιο με τα χημικά το καθάριζε επίσης αυτός, μόνο σίδερο έκανα αλλά καθιστή. Ναι, το ξέρω ήμουν υπερβολική, αλλά το ότι μία υγιή βλαστοκύστη είχα και μου ήταν πολύτιμη με έκανε υπερβολική. Το καλοκαίρι επίσης οι γιατροί δεν με άφηναν να κυκλοφορώ με τη ζέστη. Έβγαινα μετά το απόγευμα, δεν κατάλαβα γιατί, αλλά το έκανα. Καλά άμα ξεκινήσω να σου γράφω τι "υπερβολές" έκανα θα γελάς.

Καλα εκανες ελεαν. Τόσο παλεύεις να έχεις μια εμφύτευση  γτ να σκεφτεσαι το ενδεχομενο να παει στραβά; 

Εδώ εγω με γρήγορη φυσική συλληψη αλλα λόγω πόνων-καφέ κ εκανα τα ίδια με σενα

Κ στην δεύτερη εγκυμοσυνη που δ ειχα τέτοια, ναι κυνηγούσα το πρώτο, αλλά με το ζορι μαγειρευα απλα για το παιδι είχα πολλές αναγούλες. Με καθαριστικα μόνο ο συζηγος κ τοτε

Καντι να λυγίζει τα γόνατα, αλλα όσο μπορείς οχι πολλά βάρη. Άκου το σωμα σου, αν κτ σε επιβαρύνει θα το καταλαβεις

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 445
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

46 minutes ago, Καντι said:

Το απογευμα μάλιστα, θάλασσα έπαιξε καθόλου;

Νομιζω η θαλασσα ειναι θεμα γιατρου. Αλλοι αφηνουν αλλοι οχι. Ο δικος μου δεν αφηνει ουτε καν ξαπλα στην μπανιερα για αποφυγη λοιμωξεων.

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Νομιζω η θαλασσα ειναι θεμα γιατρου. Αλλοι αφηνουν αλλοι οχι. Ο δικος μου δεν αφηνει ουτε καν ξαπλα στην μπανιερα για αποφυγη λοιμωξεων.

Στην μπανιέρα κανεις δεν αφήνει. Πιστεύω ομως οτι το δεύτερο τρίμηνο μπορείς να βουτήξεις αν δεν εχεις αιμα κλπ. Ξερω μια κοπελα που έκανε μπάνιο στην θάλασσα τρίτο τρίμηνο της έσπασαν τα νερά  και δεν το κατάλαβε καθόλου και την επόμενη μερα τυχαία  ειχε ραντεβού για έλεγχο στο γιατρο της όπου και διαπίστωσε τι συνεβει. Θεωρήθηκε πολυ τυχερή για τη περιπτωση της που τελικα πηγαν ολα καλα. Αντιλαμβάνομαι οτι δεν ειναι βλάκες και οι γιατροι με ολες αυτές τις απαγορεύσεις και πραγματικά δεν χάνουμε και τιποτα αν χάσουμε ενα καλοκαίρι, ολόκληρη ζωή εχουμε μπροστά μας. Αλλα πολλές αντικρουόμενες απόψεις έχουν αυτοί οι γιατροι.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Στην μπανιέρα κανεις δεν αφήνει. Πιστεύω ομως οτι το δεύτερο τρίμηνο μπορείς να βουτήξεις αν δεν εχεις αιμα κλπ. Ξερω μια κοπελα που έκανε μπάνιο στην θάλασσα τρίτο τρίμηνο της έσπασαν τα νερά  και δεν το κατάλαβε καθόλου και την επόμενη μερα τυχαία  ειχε ραντεβού για έλεγχο στο γιατρο της όπου και διαπίστωσε τι συνεβει. Θεωρήθηκε πολυ τυχερή για τη περιπτωση της που τελικα πηγαν ολα καλα. Αντιλαμβάνομαι οτι δεν ειναι βλάκες και οι γιατροι με ολες αυτές τις απαγορεύσεις και πραγματικά δεν χάνουμε και τιποτα αν χάσουμε ενα καλοκαίρι, ολόκληρη ζωή εχουμε μπροστά μας. Αλλα πολλές αντικρουόμενες απόψεις έχουν αυτοί οι γιατροι.

οτι πει ο Σφακ κουκλιτσα! Αν χρειαστει την βγαζουμε και με ενα λαστιχο στο μπαλκονι οπως καναμε παιδια!! :mrgreen:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

οτι πει ο Σφακ κουκλιτσα! Αν χρειαστει την βγαζουμε και με ενα λαστιχο στο μπαλκονι οπως καναμε παιδια!! :mrgreen:

Εναλλακτικές διακοπές στο βουνό!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Την έβγαλε ο αντρας μου φωτό απ τη β επιπέδου, βρήκε ένα τοσοδουλι καδρακι , κ την έχει κοτσαρει  στο σαλόνι μας! Νομίζω ότι η περίπτωση μας χρήζει ψυχιάτρου,χαχαχαχα

Σου έχω πιο τρελό... έχουμε σε καδράκια τα τεστάκια και την φωτο της εμβρυομεταφοράς  και το καλύτερο στο άφησα για το τέλος...ηχόγράφηση την καρδιά στον πρώτι υπέρηχο για ήχο κλήσης σε μήνυμα!!!:D

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Το απογευμα μάλιστα, θάλασσα έπαιξε καθόλου;

Αχ τι όμορφα !

Έλα θα έχεις και τα τυχερά σου...θα σε αφήσει ο δικός μας μετά την αυχενική και μπανάκι να πας και αγαπούλες να κάνεις...εγώ θα σε στεναχωρήσω αλλά επειδή με τα κρύα νερά μου είπε ο γυναικολόγος εδώ ότι κάνεις συσπάσεις, μέχρι το γόνατο μπήκα και αγαπούλες ούτε κατά διάνοια...κοίτα να δεις που ο Σφακ ήταν χαλαρός και εγώ πιο αυστηρή από αυτόν...:D

Just now, playbunny είπε:

οτι πει ο Σφακ κουκλιτσα! Αν χρειαστει την βγαζουμε και με ενα λαστιχο στο μπαλκονι οπως καναμε παιδια!! :mrgreen:

Κορίτσι εσύ δεν θα προλάβεις το λάστιχο...ο άλλος μήνας είναι ο τυχερός σου!!! Τον μπεμπούλη άσε και τον έχω κατσιάσει από τα φιλιά...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Σου έχω πιο τρελό... έχουμε σε καδράκια τα τεστάκια και την φωτο της εμβρυομεταφοράς  και το καλύτερο στο άφησα για το τέλος...ηχόγράφηση την καρδιά στον πρώτι υπέρηχο για ήχο κλήσης σε μήνυμα!!!:D

Έλα θα έχεις και τα τυχερά σου...θα σε αφήσει ο δικός μας μετά την αυχενική και μπανάκι να πας και αγαπούλες να κάνεις...εγώ θα σε στεναχωρήσω αλλά επειδή με τα κρύα νερά μου είπε ο γυναικολόγος εδώ ότι κάνεις συσπάσεις, μέχρι το γόνατο μπήκα και αγαπούλες ούτε κατά διάνοια...κοίτα να δεις που ο Σφακ ήταν χαλαρός και εγώ πιο αυστηρή από αυτόν...:D

Κορίτσι εσύ δεν θα προλάβεις το λάστιχο...ο άλλος μήνας είναι ο τυχερός σου!!! Τον μπεμπούλη άσε και τον έχω κατσιάσει από τα φιλιά...

Μην μας δίνεις ιδέες , χαχαχα:lol:

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Η φωτογραφία που εχεις αριστερά με την θάλασσα.

Καλά, ειμαι πολύ άσχετη μ όλα αυτά χα χα!

Λοιπον είναι στην Τήνο, ένα νησί που το αγαπαμε πολύ!Εκει μ έχουν βαφτίσει και πήγαμε διακοπές πέρυσι! Υπέροχο νησί!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλά, ειμαι πολύ άσχετη μ όλα αυτά χα χα!

Λοιπον είναι στην Τήνο, ένα νησί που το αγαπαμε πολύ!Εκει μ έχουν βαφτίσει και πήγαμε διακοπές πέρυσι! Υπέροχο νησί!

Α τελεια! Περυσι πηγα σε εκπαιδευτικό σεμινάριο σε ενα ΣΚ ειδα απίστευτα πράγματα! Και εχω πάει άλλες δυο φορές παλιότερα, αλλα για διακοπές βδομάδα δεν εχουμε πάει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Α τελεια! Περυσι πηγα σε εκπαιδευτικό σεμινάριο σε ενα ΣΚ ειδα απίστευτα πράγματα! Και εχω πάει άλλες δυο φορές παλιότερα, αλλα για διακοπές βδομάδα δεν εχουμε πάει.

Έχει απίστευτα χωριά! Το κακο είναι ότι για μας από Θεσσαλονίκη είναι μακριά. 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Καντι μου αν θες να το πιστέψεις το ήξερα, έχω βγει από το φορουμ πάρα πολύ καιρό , δεν το επισκέπτομαι συχνά πλεον αλλά πριν ένα μήνα μπήκα να διαβάσω τα νέα σου μήπως είδες κάνα ευχάριστο. Δεν είδα τίποτα και απογοητεύτηκα να σου πω. Σήμερα μπήκα πάλι για σένα και ναι ρε συ , ΝΑΙΙΙΙ ΕΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, και εγώ πολύ χαρούμενη λες και σε ξέρω χρόνια.

Τα χρυσά χέρια του σφακ συντέλεσαν σε ένα ακόμα θαύμα. 

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου και όσο δύσκολο ήταν να φωλιάσει στην κοιλίτσα τόσο περίπατος να πάει η εγκυμοσύνη σου και να την απολαύσεις στο έπακρο. 

Καλή δύναμη και καλό κουράγιο σε όλες τις εν δύναμη μανουλες.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...