Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Αν τα κατάφερα εγώ, όλες θα τα καταφέρετε!


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , Egina mama είπε:

Ναι στο θέμα της Κάντι δεν θα πούμε αρνητικά. Δεν ξέρω πόσα χρόνια προσπαθείς, ξέρω ότι είσαι παλιά γιατί εμείς οι δυο έχουμε ξανασυζητήσει αλλά θα σου πω αυτό που λεμε με τον άντρα μου κάθε φορά που κοιτάζουμε  τα δύο μας  παιδιά. "Υπήρχε λόγος που αργήσαμε τόσο, το καλό πράγμα αργεί να γίνει". Ίσως το λέμε για να ξορκίσουμε την τόση ταλαιπωρία και τόση πίκρα που περάσαμε, αλήθεια δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω και θα πεις από μέσα σου " τι μου λέει και αυτή τώρα εκ τους ασφαλους?" ( Και μεταξύ μας δίκιο θα έχεις) είναι ότι θα τα ξεχάσεις όλα όταν με το καλό πάρεις το παιδάκι σου στην αγκαλιά σου και ότι δεν τα καταφέρνουν μόνο αυτοί που τα παράτησαν. Το επόμενο ευχάριστο λοιπόν που θα μπω να διαβάσω εδώ μέσα θέλω να είναι το δικό σου θαύμα 

Κάντι μου πότε θα πας για υπέρηχο πάλι?

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Και σε εσενα κάθε καλό! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 445
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κάντι διάβασα τα ευχάριστα για την καρδούλα του μωρού. 

Συγχαρητηρια και πάλι. Εγώ δεν θα κάνω εικασίες για το φύλο του μωρού γερό να είναι. 

Σου προτείνω όμως έτσι για την πλάκα κιολας να πάρεις τον υπέρηχο και να μπεις να δεις τι λέει o ramzis theori, σε εμένα έπεσε μέσα και στα δύο.

Μια φίλη μου το είπε στο πρώτο και από τότε οποία μένει έγκυος μου στέλνει τον υπέρηχο. Μην τα πεις του σφακιανουδη αυτά θα μας σφάξει.

Έκλεισες αυχενική? 

Μωρέ σκέφτομαι και τον αντρουλη σου που σε όλα θα τον έχουν έξω λόγω της κατάστασης. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Egina mama είπε:

Κάντι διάβασα τα ευχάριστα για την καρδούλα του μωρού. 

Συγχαρητηρια και πάλι. Εγώ δεν θα κάνω εικασίες για το φύλο του μωρού γερό να είναι. 

Σου προτείνω όμως έτσι για την πλάκα κιολας να πάρεις τον υπέρηχο και να μπεις να δεις τι λέει o ramzis theori, σε εμένα έπεσε μέσα και στα δύο.

Μια φίλη μου το είπε στο πρώτο και από τότε οποία μένει έγκυος μου στέλνει τον υπέρηχο. Μην τα πεις του σφακιανουδη αυτά θα μας σφάξει.

Έκλεισες αυχενική? 

Μωρέ σκέφτομαι και τον αντρουλη σου που σε όλα θα τον έχουν έξω λόγω της κατάστασης. 

Α χα χα άμα του το πω θα μου πει οτι δεν θα του αφήσω καμια τρίχα στο κεφάλι!

Τον κοιτάζω τον υπέρηχο αλλα προφανώς δεν μπορώ να καταλάβω αν ειναι ο πλακούντας απο αριστερά ή δεξιά. Αυτο μονο με ερώτηση μπορώ να το μάθω.

 Έκλεισα σ ενα μήνα στο ιατρείο για να ειναι και ο ανδρας μου επιτέλους μεσα.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι είπε:

Α χα χα άμα του το πω θα μου πει οτι δεν θα του αφήσω καμια τρίχα στο κεφάλι!

Τον κοιτάζω τον υπέρηχο αλλα προφανώς δεν μπορώ να καταλάβω αν ειναι ο πλακούντας απο αριστερά ή δεξιά. Αυτο μονο με ερώτηση μπορώ να το μάθω.

 Έκλεισα σ ενα μήνα στο ιατρείο για να ειναι και ο ανδρας μου επιτέλους μεσα.

Ε ναι μωρέ να δει και εκείνος λίγο το μπεμπακο. Καλό κουράγιο κορίτσι μου για την αναμονή του ενός μήνα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Με τρεχάματα κλπ δεν μπήκα καθόλου στο φόρουμ. Ναι άκουσα καρδούλα! Τώρα αυτές τις μέρες θα ξαναπάω στο γυναικολόγο για να μου γράψει και τις αιματολογικες εξετάσεις όπως μου είπε. Απλά περιμένω αυτή τη βδομάδα που θα μας έρθει να ασφαλιστώ στον άντρα μου (παντρευτηκαμε αυτή τη βδομάδα) και μετά να πάω γιατρό. Δυσκολευομαστε λίγο, από όπου γλυτώσουμε καλά είναι. 

Just now, Stefi M είπε:

Με τρεχάματα κλπ δεν μπήκα καθόλου στο φόρουμ. Ναι άκουσα καρδούλα! Τώρα αυτές τις μέρες θα ξαναπάω στο γυναικολόγο για να μου γράψει και τις αιματολογικες εξετάσεις όπως μου είπε. Απλά περιμένω αυτή τη βδομάδα που θα μας έρθει να ασφαλιστώ στον άντρα μου (παντρευτηκαμε αυτή τη βδομάδα) και μετά να πάω γιατρό. Δυσκολευομαστε λίγο, από όπου γλυτώσουμε καλά είναι. 

Όπου να ναι πήγε το σχόλιο χαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Egina mama είπε:

Κάντι εκλεισες αυχενική? 

Στον τριπα θα την κάνεις? 

Όχι Μαλλιγιάννη μου ειπε, στις 15/6.

 Σημερα πήρα τεράστια χαρα!!! Ειδα μπεμπέ σχηματισμένο ! Ειχε κεφάλι, πωπο και χεράκι!

  • Μου αρέσει 14

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Όχι Μαλλιγιάννη μου ειπε, στις 15/5.

 Σημερα πήρα τεράστια χαρα!!! Ειδα μπεμπέ σχηματισμένο ! Ειχε κεφάλι, πωπο και χεράκι!

Μπράβο ρε κοριτσάκι μου. Φαντάζομαι την χαρά σου, είναι σαν να σε βλέπω.

Κοντεύει και η αυχενική ....με το καλό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Όχι Μαλλιγιάννη μου ειπε, στις 15/5.

 Σημερα πήρα τεράστια χαρα!!! Ειδα μπεμπέ σχηματισμένο ! Ειχε κεφάλι, πωπο και χεράκι!

Το μικρουλι σου!!! :wub:

Θα σου πει και εκτίμηση φυλου λογικά. Εμας στην αυχενικη μας ειπε: "στο ενα παμε για αγορακι και εδω παμε για κοριτσακι" και ειχε δικιο τελικα. B)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Το μικρουλι σου!!! :wub:

Θα σου πει και εκτίμηση φυλου λογικά. Εμας στην αυχενικη μας ειπε: "στο ενα παμε για αγορακι και εδω παμε για κοριτσακι" και ειχε δικιο τελικα. B)

Ο ίδιος γιατρος; Κάποιοι δεν κανουν καν εκτίμηση αρνούνται. Σε μια φιλη επισης της ειπαν οτι κι εσενα και ειχε δυο κοριτσακια τελικα. Anyway αλήθεια δεν εχω καμια αγωνία για το φύλο.

Just now, Egina mama είπε:

Μπράβο ρε κοριτσάκι μου. Φαντάζομαι την χαρά σου, είναι σαν να σε βλέπω.

Κοντεύει και η αυχενική ....με το καλό.

Βασικα ειμαι αποσβολωμένη!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι said:

Ο ίδιος γιατρος; Κάποιοι δεν κανουν καν εκτίμηση αρνούνται. Σε μια φιλη επισης της ειπαν οτι κι εσενα και ειχε δυο κοριτσακια τελικα. Anyway αλήθεια δεν εχω καμια αγωνία για το φύλο.

Βασικα ειμαι αποσβολωμένη!

Ναι κι ο δικος μου στον Μαλιγιαννη μας έστειλε. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ναι κι ο δικος μου στον Μαλιγιαννη μας έστειλε. :)

Αλήθεια; Ευχαριστημένη έμεινες; Έκανε και την μαντεψια του λοιπόν! Επισης εκανες nipt ή κατι αλλο αν και φαντάζομαι για τα δίδυμα διαφέρει καπως.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Αλήθεια; Ευχαριστημένη έμεινες; Έκανε και την μαντεψια του λοιπόν! Επισης εκανες nipt ή κατι αλλο αν και φαντάζομαι για τα δίδυμα διαφέρει καπως.

Ναι μια χαρα είναι. Λιγομίλητος μεν, καλός στην δουλειά του δε. Με βάση το PAPP-a και την αυχενική δεν χρειαστηκε αλλο τεστ οπως αμνιο ή nipt. Θα έκανα οτι μου ελεγε, αλλά μου είπε δεν χρειάζεται κατι έξτρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Ναι μια χαρα είναι. Λιγομίλητος μεν, καλός στην δουλειά του δε. Με βάση το PAPP-a και την αυχενική δεν χρειαστηκε αλλο τεστ οπως αμνιο ή nipt. Θα έκανα οτι μου ελεγε, αλλά μου είπε δεν χρειάζεται κατι έξτρα. 

Μπραβο τελεια λοιπόν!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2020 at 10:51 ΜΜ, Καντι είπε:

Ο ίδιος γιατρος; Κάποιοι δεν κανουν καν εκτίμηση αρνούνται. Σε μια φιλη επισης της ειπαν οτι κι εσενα και ειχε δυο κοριτσακια τελικα. Anyway αλήθεια δεν εχω καμια αγωνία για το φύλο.

Βασικα ειμαι αποσβολωμένη!

Τι ωραια Καντι χαιρομαι πολυ για σενα! Σε μενα στην 10η περιπου εβδομαδα ειδε φυλο ο γυναικολογος μου, και μου το ειπε. Μετα το σιγουρεψαμε στην αυχενικη

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...