Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Αν τα κατάφερα εγώ, όλες θα τα καταφέρετε!


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Άμα ακούσεις δυο καρδούλες ή δεις στον υπέρηχο δυο σάκους νομιζω.

 

Just now, Stefi M είπε:

 

Στις 6 εβδομάδες γνωρίζετε αν φαίνεται; Έχει δει καμιά σας στις 6 εβδομάδες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 445
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Χαμογέλα είπε:

Έκανες ρ/β με γενετιστή ή τα ανέλαβε το κέντρο σου? Και κάτι ακόμα εμείς διαλέγουμε πού θα κάνουμε προεμφυτευτικό ή με όποιο συνεργάζεται το κέντρο?

Απο το κέντρο μου ειπαν με ποια κλινικη συνεργάζονται, αλλα επειδη ηταν αρκετά ακριβή επιλογή για εμας το ειπα στον γιατρο μου και του ειπα αφου πήρα 15 τηλέφωνα σε όσους υποτίθεται οτι κανουν προεμφυτευτικο κάποιες πιο οικονομικές κλινικές και συμφώνησε γι αυτην την μια που το εκανα τελικα. Τα ραντεβού με τους γενετιστές αυτούς που προτεινε η κλινικη και σ αυτούς που τελικα πηγα τα έκλεισα μονη μου τηλεφωνικά. Και τα εκανα κανονικά ηθελα να δω ότι παρέχουν ακριβως τις ίδιες εξετασεις.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi M είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Με το κάλο! ❤️ Πότε φαίνεται αν έχεις διδυμακια; 

Μπορει να το δεις κ νωρις πχ 6+ ακούγοντας δυο καρδιές η μπορει να αργήσει λίγο το ενα κ να τύχει να το δεις κατά την 8η

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi M είπε:

 

Στις 6 εβδομάδες γνωρίζετε αν φαίνεται; Έχει δει καμιά σας στις 6 εβδομάδες; 

Ο σάκος θεωρω οτι φαίνεται σίγουρα αλλα συνυπολογίζεται και με το νούμερο της χοριακης ποτε θα την κανεις υπέρηχο. Εχεις θετική χοριακη;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Απο το κέντρο μου ειπαν με ποια κλινικη συνεργάζονται, αλλα επειδη ηταν αρκετά ακριβή επιλογή για εμας το ειπα στον γιατρο μου και του ειπα αφου πήρα 15 τηλέφωνα σε όσους υποτίθεται οτι κανουν προεμφυτευτικο κάποιες πιο οικονομικές κλινικές και συμφώνησε γι αυτην την μια που το εκανα τελικα. Τα ραντεβού με τους γενετιστές αυτούς που προτεινε η κλινικη και σ αυτούς που τελικα πηγα τα έκλεισα μονη μου τηλεφωνικά. Και τα εκανα κανονικά ηθελα να δω ότι παρέχουν ακριβως τις ίδιες εξετασεις.

Intergenetics αν κατάλαβα καλά??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, ssisi2019 είπε:

Κάντι σε είδα στον ύπνο μου εσένα και το Σφακ!!Και ας μη σας έχω δει ποτέ στη ζωή μου!!αχαχχαχα

Κάντι  κ εγώ σε είδα στον ύπνο μου! Τόσο πολύ επηρεαστηκα με τα υπέροχα νέα σου!! Ήσουν μια θεά, περιττό να το πω!!! :-D

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαμογέλα είπε:

Intergenetics αν κατάλαβα καλά??

Ναι εκεί το εκανα.

Just now, Hope89 είπε:

Κάντι  κ εγώ σε είδα στον ύπνο μου! Τόσο πολύ επηρεαστηκα με τα υπέροχα νέα σου!! Ήσουν μια θεά, περιττό να το πω!!! :-D

Τι λέτε ρε κοριτσια; Αχ φτυστε με να πάει καλα!

Just now, Χαμογέλα είπε:

 

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi M είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Με το κάλο! ❤️ Πότε φαίνεται αν έχεις διδυμακια; 

Συνήθως φαίνεται απ' τον αριθμό της χοριακης!!! Αλλά για πιο σίγουρα περιμένεις τον υπέρηχο!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ναι εκεί το εκανα.

Τι λέτε ρε κοριτσια; Αχ φτυστε με να πάει καλα!

 

θα παει τελεια καλε!!! αυριο ειvαι η επαvαληπτικη? περιμεvουμε vεα βλεπω απο δευτερα vα πηγαιvεις για υπερηχο θα ειvαι τεραστια η χοριακη

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2020 at 3:22 ΜΜ, Καντι είπε:

Αγαπημένα μου κοριτσια σας γράφω και ακομα τρέμω, δεν  μπορώ να το πιστέψω, δεν το χωράει το μυαλό μου, απλά για μενα ενα θαύμα συντελέστηκε αυτές τις μερες. Και ευχομαι για ολες σας να γίνουν θαύματα.

 Μετα απο επτά χρόνια προσπάθειας, σπερματεγχυσεις , επτά εμβρυομεταφορες , ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με  εντελώς μηδενικές χοριακες ολες, απελπιστική η κατάσταση , τωρα στην όγδοη φορα σημερα μολις τωρα έλαβα τον αριθμό χοριακης 1.270. Δεν το χωράει το μυαλό μου, ελπιζω να πάει καλα, αλλα αν δεν πάει ξερω οτι μπορώ να μείνω εγκυος , ξερω οτι η μήτρα μου μπορει.

 Σας ευχαριστω ολες όσες μείνατε έγκυες και συνεχίσατε να στηρίζετε εμας που προσπαθούμε, ετσι θα συνεχίσω κι εγώ. :wub:

Συγχαρητηρια κοριτσι!!!!!!

Με το καλο!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

θα παει τελεια καλε!!! αυριο ειvαι η επαvαληπτικη? περιμεvουμε vεα βλεπω απο δευτερα vα πηγαιvεις για υπερηχο θα ειvαι τεραστια η χοριακη

Αυριο επαναληπτική, το αποκλείω για Δευτέρα. Θα ειμαι τυχερή αν με βάλει μεσα σ αυτην την εβδομαδα γιατι γενικως δεν βιάζεται , φαίνεται και απο την χοριακη που την βάζει αργά και γενικως ειναι της υπομονής θελει να ειναι πολυ σίγουρος.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2020 at 3:22 ΜΜ, Καντι είπε:

Αγαπημένα μου κοριτσια σας γράφω και ακομα τρέμω, δεν  μπορώ να το πιστέψω, δεν το χωράει το μυαλό μου, απλά για μενα ενα θαύμα συντελέστηκε αυτές τις μερες. Και ευχομαι για ολες σας να γίνουν θαύματα.

 Μετα απο επτά χρόνια προσπάθειας, σπερματεγχυσεις , επτά εμβρυομεταφορες , ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με  εντελώς μηδενικές χοριακες ολες, απελπιστική η κατάσταση , τωρα στην όγδοη φορα σημερα μολις τωρα έλαβα τον αριθμό χοριακης 1.270. Δεν το χωράει το μυαλό μου, ελπιζω να πάει καλα, αλλα αν δεν πάει ξερω οτι μπορώ να μείνω εγκυος , ξερω οτι η μήτρα μου μπορει.

 Σας ευχαριστω ολες όσες μείνατε έγκυες και συνεχίσατε να στηρίζετε εμας που προσπαθούμε, ετσι θα συνεχίσω κι εγώ. :wub:

Χάρηκα πάρα πάρα πάρα πολύ και ας μη σε ξέρω!!! Ήθελα πολύ να τα καταφέρεις και επισκεπτομουν συχνά το φόρουμ για να δω πότε θα τα καταφέρεις και ας μην είχαμε μιλήσει ποτέ.

Δυσκολεύτηκα και εγώ να κάνω τα παιδιά μου και τα κατάφερα μετα από προσπάθειες 6 χρόνων. 

Έκανα δίδυμα και όλα πήγαν τέλεια ενώ εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη ήμουν συγκρατημένη... Σου εύχομαι να συμβεί το ίδιο και σε σένα! 

Εγώ 15η μέρα χοριακη με εμβρύα τρίτης μέρας είχα περίπου 500.

Θα χαρώ να μάθαινω όμορφα νέα σου αλλά και όλων των κοριτσιών από εδώ και πέρα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joann είπε:

Χάρηκα πάρα πάρα πάρα πολύ και ας μη σε ξέρω!!! Ήθελα πολύ να τα καταφέρεις και επισκεπτομουν συχνά το φόρουμ για να δω πότε θα τα καταφέρεις και ας μην είχαμε μιλήσει ποτέ.

Δυσκολεύτηκα και εγώ να κάνω τα παιδιά μου και τα κατάφερα μετα από προσπάθειες 6 χρόνων. 

Έκανα δίδυμα και όλα πήγαν τέλεια ενώ εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη ήμουν συγκρατημένη... Σου εύχομαι να συμβεί το ίδιο και σε σένα! 

Εγώ 15η μέρα χοριακη με εμβρύα τρίτης μέρας είχα περίπου 500.

Θα χαρώ να μάθαινω όμορφα νέα σου αλλά και όλων των κοριτσιών από εδώ και πέρα!

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου. Μακάρι να πάει καλα.

ποσο ειναι τα παιδακια σου εσενα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι είπε:

Όχι δεν παίζει, αυτη ειναι διαδικασία τα ραντεβού με γενετιστές κλπ είχαν προηγηθεί του Κορωναίου και ολα αυτα ηταν συμφωνημένα.

Σ αυτο εχεις δίκιο ειναι και θεμα εγωισμού του! Λέω να μείνω, θα δω πως θα προχωράω, ειχα γιατρο αλλα εχω να πάω πάνω απο 4 χρόνια και πλεον εχω δεθεί με Σφ. Αρχιζω νέο διδακτορικό εγκυμοσύνες κλπ....

Αυτό είναι σεμινάριο ολίγων ωρών μπροστά στην εξωσωματική.  Χωρίς διάβασμα πας και δίνεις. Αχ τελειααα!!!! Θα δείτε τα θαυματακια του να μεγαλώνουν!!! 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...