Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

μελλουσεσ μανουλεσ απο πατρα?


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!! :-P

Τελικά πήγα σήμερα στον γυναικολόγο του 409 κ μου έκανε υπερηχογράφημα όπου κ διαπιστωθεί ότι είμαι 7 εβδομάδων :lol:. Σας παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε αν έπρεπε να ακούσω τη καρδιά του? Επίσης πείτε μου αν έπρεπε να μου κάνει κ κάποιες άλλες εξετάσεις όπως για παράδειγμα κολπικό υπέρηχο? Τέλος δε σημείωσε το βάρος μου κ δε με ρώτησε κάτι συγκεκριμένο. Εγώ τον ρώτησα αν τα βλέπει καλά τα πράγματα κ μου απάντησε ότι προς το παρόν ναι αλλά θα πρέπει να του πάω τις εξετάσεις για να δει αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος επειδή είναι νωρίς να εμφανιστεί κάτι. Τον ρώτησα κ για τους 3 πρώτους μήνες που λένε ότι είναι επικίνδυνοι κ μου απάντησε ότι ναι είναι πολύ επικίνδυνοι. Τέλος πάντων σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας γιατί είμαι πολύ αγχωμένη κ ανησυχώ…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Να μην ανησυχείς καθόλου. Απλά είναι επιφυλακτικός επειδή είναι αρχή. Κάνε όλες τις εξετάσεις που σου είπε (ξέρω είναι πολλές) και όταν θα ξαναπάς θα δείτε και την καρδούλα. Πως σου φάνηκε γενικότερα ο Σπηλιώπουλος?


Νεφέλη : 1-1-08

Άλκηστις: 1-4-09

Μπεμπούλα: 17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! :-P

Τελικά πήγα σήμερα στον γυναικολόγο του 409 κ μου έκανε υπερηχογράφημα όπου κ διαπιστωθεί ότι είμαι 7 εβδομάδων :lol:. Σας παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε αν έπρεπε να ακούσω τη καρδιά του? Επίσης πείτε μου αν έπρεπε να μου κάνει κ κάποιες άλλες εξετάσεις όπως για παράδειγμα κολπικό υπέρηχο? Τέλος δε σημείωσε το βάρος μου κ δε με ρώτησε κάτι συγκεκριμένο. Εγώ τον ρώτησα αν τα βλέπει καλά τα πράγματα κ μου απάντησε ότι προς το παρόν ναι αλλά θα πρέπει να του πάω τις εξετάσεις για να δει αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος επειδή είναι νωρίς να εμφανιστεί κάτι. Τον ρώτησα κ για τους 3 πρώτους μήνες που λένε ότι είναι επικίνδυνοι κ μου απάντησε ότι ναι είναι πολύ επικίνδυνοι. Τέλος πάντων σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας γιατί είμαι πολύ αγχωμένη κ ανησυχώ…

Μην ανησυχείς καθόλου...όλα θα πάνε καλά! Γιατρός είναι και κρίνει από εξετάσεις...οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα!Οι 3 πρώτοι μήνες όντως είναι οι πιο κρίσιμοι αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι...εσύ απλά να κάνεις αυτά που νιώθεις και που θές...και βέβαια αν νυστάζεις να κοιμάσαι και κατά τη διάρκεια της μέρας και να κάνεις και μικρά διαλείμματα χαλάρωσης στον καναπέ...δεν είναι κακό!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας κορίτσια!!! :-P

Τελικά πήγα σήμερα στον γυναικολόγο του 409 κ μου έκανε υπερηχογράφημα όπου κ διαπιστωθεί ότι είμαι 7 εβδομάδων :lol:. Σας παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε αν έπρεπε να ακούσω τη καρδιά του? Επίσης πείτε μου αν έπρεπε να μου κάνει κ κάποιες άλλες εξετάσεις όπως για παράδειγμα κολπικό υπέρηχο? Τέλος δε σημείωσε το βάρος μου κ δε με ρώτησε κάτι συγκεκριμένο. Εγώ τον ρώτησα αν τα βλέπει καλά τα πράγματα κ μου απάντησε ότι προς το παρόν ναι αλλά θα πρέπει να του πάω τις εξετάσεις για να δει αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος επειδή είναι νωρίς να εμφανιστεί κάτι. Τον ρώτησα κ για τους 3 πρώτους μήνες που λένε ότι είναι επικίνδυνοι κ μου απάντησε ότι ναι είναι πολύ επικίνδυνοι. Τέλος πάντων σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας γιατί είμαι πολύ αγχωμένη κ ανησυχώ…

Όλα καλά?


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με φυσιολογικό και οι δύο γέννες, ελπίζω και η τρίτη. Ττην πρώτη τη γέννησα στο Ολύμπιον. Χάλια εμπειρία! Τή δεύτερη τη γέννησα στο 409 σε έναν ειδικευόμενο, γνωστό γιατι σπούδασα νοσηλευτική και έκανα την πρακτική μου εκεί. Δεν ήταν λάθος επιλογή καθώς είχα βοήθεια από γνωστες μαίες και με βοήθησαν όλοι πολύ αλλά τελείωσε πλέον την ειδικότητά του. Το θέμα μου είναι ότι λόγω στενή λεκάνης αργώ να γεννήσω (14 και 12 ώρες οι γέννες μου).Θέλω να ξέρω πως ο γιατρός θα με περιμένει και δε θα με ξεπετάξει με καισαρική (έχω λόγο που το λέω αυτό) αλλά και στις επισκέψεις μου να είναι ψύχραιμος και να μου δίνει χρόνο για ερωτήσεις κλπ. Στον Παπανδρικόπουλο έχω πάει μία φορά (πριν πήγαινα σε γιατρό έξω) μου φάνηκε καλός και αναλυτικός στον υπέρηχο αλλά όλα έπρεπε να γίνουν σε χρόνο dt, παρ'όλο που τον πλήρωσα κι όλας. Ε, λόγω γνωριμιών όπως προείπα ακούω και διάφορα και αισθάνομαι ανασφάλεια.

Τι έκανες τελικά? 'Αλλαξες γιατρό?


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

×
×
  • Δημιουργία νέου...