Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Νύφη και πεθερά στο ίδιο σπίτι..


Zouzelaki

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

Δ γέννησες ακομη ε; με το καλο πρώτον! 

Υπάρχει αρκετά μεγάλη πιθανότητα θα έλεγα, με βάση τις δικές μου εμπειρίες, μετα τον ερχομό του μωρου να αλλάξουν τα πάντα, κ συνηθως οχι προς το καλυτερο

Ευχομαι να είσαι η καλή εξαιρεση

Προσωπικα δ θα ηθελα να μένω ούτε πάνω-κάτω, ουτε με την μάνα μου. Κ πιστέψτε με δ εχει καμια σχεση σαν ζευγάρι σε σχέση με μια νέα οικογένεια με παιδι

Ακομα,ακομ...Ευχαριστωωω...αχ μη με τρομαζεις!!χαχα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zouzelaki είπε:

Και μια κόρη που είναι Ικαρία...που και που μου έρχεται και αυτή με τον γκόμενο.. αλλα εγώ πλέον δεν αντέχω η υπομονή μου εξαντληται

Δύσκολη περίπτωση απλά πρέπει να σκεφτείς γιατί είδα πως σκέφτεσαι και θέλεις να κάνεις παιδί επειδή αυτή η κατάσταση ίσως δεν αλλάξει από την στιγμή που ο άντρας σου δεν θέλει να την αφήσει μόνη της ίσως μετά γίνουν χειρότερα τα πράγματα σου λέει και τι να κάνεις με το παιδί αν με καταλαβαίνεις... Οπότε αυτό πρέπει να έρθει σε ένα καλό περιβάλλον και να το συζητήσεις σοβαρά με τον άντρα σου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Ακομα,ακομ...Ευχαριστωωω...αχ μη με τρομαζεις!!χαχα...

Απλα να θυμάσαι αν σου χρειαστεί να βαλεις όρια από την αρχή. Αυτο

Αλλα πραγματικα εύχομαι να είναι η εξαίρεση η πεθερα σου

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Δύσκολη περίπτωση απλά πρέπει να σκεφτείς γιατί είδα πως σκέφτεσαι και θέλεις να κάνεις παιδί επειδή αυτή η κατάσταση ίσως δεν αλλάξει από την στιγμή που ο άντρας σου δεν θέλει να την αφήσει μόνη της ίσως μετά γίνουν χειρότερα τα πράγματα σου λέει και τι να κάνεις με το παιδί αν με καταλαβαίνεις... Οπότε αυτό πρέπει να έρθει σε ένα καλό περιβάλλον και να το συζητήσεις σοβαρά με τον άντρα σου. 

Ο άντρας μου λεει τα δικά του... δεν ξέρω πως να διαχειριστώ αυτό το κομμάτι 

 

Just now, Brigitt είπε:

Δύσκολη περίπτωση απλά πρέπει να σκεφτείς γιατί είδα πως σκέφτεσαι και θέλεις να κάνεις παιδί επειδή αυτή η κατάσταση ίσως δεν αλλάξει από την στιγμή που ο άντρας σου δεν θέλει να την αφήσει μόνη της ίσως μετά γίνουν χειρότερα τα πράγματα σου λέει και τι να κάνεις με το παιδί αν με καταλαβαίνεις... Οπότε αυτό πρέπει να έρθει σε ένα καλό περιβάλλον και να το συζητήσεις σοβαρά με τον άντρα σου. 

Δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ αυτό το θέμα... 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτα τα ξεκαθαρίσματα γίνονται εξ αρχης. Εμενα φιλη μου οταν ηρθε απο επαρχία λόγω του άνδρα της τέθηκε το ζητημα να μείνει με τον τότε φιλο της και την μαμά του και το απέκλεισε , ενώ γι αυτόν ηρθε Αθηνα. Τους εξήγησε και τους δυο οτι θα νοιακιασει σπίτι και αυτός ειναι ελεύθερος να κοιμάται όπου θελει. Η πεθερά επισης με τεράστια πρόβληματα υγείας. Έπιασε σπίτι στην ίδια περιοχή για πρακτικούς λόγους και οπως μαγειρεύει καθε μερα στέλνει με τον άνδρα της ταπεράκι καθε απογευμα που πηγαίνει και την βλέπει. Και το ζευγάρι ειναι μια χαρα. Δεν ειναι δυνατον την σημερον ημέρα να μένετε όλοι μαζι νοικιάστε μια γκαρσονιέρα κι ολα θα πάρουν τον δρόμο τους.

  • Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vikib είπε:

Απλα να θυμάσαι αν σου χρειαστεί να βαλεις όρια από την αρχή. Αυτο

Αλλα πραγματικα εύχομαι να είναι η εξαίρεση η πεθερα σου

 

Βάλω δεν βάλω όρια το ίδιο και το αυτό... 

Just now, Καντι είπε:

Νομιζω οτι αυτα τα ξεκαθαρίσματα γίνονται εξ αρχης. Εμενα φιλη μου οταν ηρθε απο επαρχία λόγω του άνδρα της τέθηκε το ζητημα να μείνει με τον τότε φιλο της και την μαμά του και το απέκλεισε , ενώ γι αυτόν ηρθε Αθηνα. Τους εξήγησε και τους δυο οτι θα νοιακιασει σπίτι και αυτός ειναι ελεύθερος να κοιμάται όπου θελει. Η πεθερά επισης με τεράστια πρόβληματα υγείας. Έπιασε σπίτι στην ίδια περιοχή για πρακτικούς λόγους και οπως μαγειρεύει καθε μερα στέλνει με τον άνδρα της ταπεράκι καθε απογευμα που πηγαίνει και την βλέπει. Και το ζευγάρι ειναι μια χαρα. Δεν ειναι δυνατον την σημερον ημέρα να μένετε όλοι μαζι νοικιάστε μια γκαρσονιέρα κι ολα θα πάρουν τον δρόμο τους.

Το λέω και το ξανά λέω στον άντρα μου..αλλα  βάζει μπροστά τα οικονομικά... εννοώ μου είχε πει μετά το γάμο θα αρχίζουμε να ψάχνουμε σπίτι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Και μια κόρη που είναι Ικαρία...που και που μου έρχεται και αυτή με τον γκόμενο.. αλλα εγώ πλέον δεν αντέχω η υπομονή μου εξαντληται

Just now, Zouzelaki είπε:

Και μια κόρη που είναι Ικαρία...που και που μου έρχεται και αυτή με τον γκόμενο.. αλλα εγώ πλέον δεν αντέχω η υπομονή μου εξαντληται

Στο σπίτι της μητέρας της έρχεται με τον σύντροφό της δεν θα έπρεπε να σε ξινιζει αυτό νομιζω! Εξάλλου εσείς είστε αυτοί που μένετε σε "ξενο" σπίτι!! Γενικά παντως από τι έχω καταλάβει έχετε γενικότερα πρόβλημα συννενόησης  με τον άντρα σου...μια δεν δέχεται να κάνει σπερμοδιαγραμμα και βάζει στη μέση τον πνευματικό :shock: μια δεν θέλει να φύγει από το σπίτι δεν γίνεται έτσι δουλειά...εσένα που είναι τα θέλω σου? Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να αντέξεις έτσι πάντως!! Και όντως αν έρθει και ένα παιδάκι θα πράγματα θα γίνουν πολύ χειρότερα αφού θα ανακατεύεται σε όλα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Ναι δουλεύουν και η δύο γιατί λόγο οικονομικών δυσκολιών δεν γίνεται μείνουμε μόνη μας 

Είμαι 24 χρόνον..και ναι έχω διάθεση για παιδι δεν θα το κάνω για αυτήν το κάνω σε εμένα και τον άντρα μου.. απλά αυτή είναι 70 χρόνων λόγο ότι έχει πρόβλημα με τα

Πόδια της και για αυτό  .. το κακό είναι ότι σήμερα που ξύπνησα 11:20 ,και βγήκα με τον άντρα μου από το δωμάτιο στης 12 ώρα γυρνάει και μου λέει τι θα φτιάξεις λέω το αρνί μου λέει τώρα θα το φτιάξει και της απαντάω ναι και μου λέει θα φάμε στης 2 ώρα και της λέω ναι μου άστο το φαΐ είναι έτοιμο δεν θα κάτσω εγώ να φάω στης δυο ώρα...και τελικά αυτή έφαγε 2 ώρα.. και μετά πήγα να βάλω φαι να φάμε και μου λεει έλα ρε Μαρία βάλτου να φαι και της λέει ο άντρας μου γιατί να μου βάλει εγώ δεν μπορώ εεε λέει εντάξει μπορεί λέει να βαριέται να σου βάλει να φας... αναρωτιέται τι έχω και άμα είμαι νευριασμενη μαζί της..δουλεύω όλοι την εβδομάδα και μού μένει μόνο μια Κυριακή να ξεκουραστώ... κορίτσια την γνώμη σας... βέβαια ο άντρας μου ούτε να ακούσει να πάμε να μείνουνε μόνη μας

 Αυτό είναι το κακο πλέον δεν πολύ αντέχω αλλα ο άντρας μου δεν θέλει να ακούσει να φύγουμε από το σπίτι 

Φυσικα δ μου πέφτει λόγος, αλλα αν οικονομικά δ μπορείτε να ανταπεξελθετε τώρα, δ θα μπορείτε ούτε μετά. Οποτε κατά κάποιον τρόπο θα εξαρτάτε οικονομικά, οποτε είναι σχεδόν βέβαιες οι παρεμβασεις

Φυσικα το παιδι θα το κάνεις για σένα, κ οχι για την πεθερά. Αλλα οταν σχολιάζει αν θα βαλεις φαι στον γιο της(γι αυτήν πάντα θα είναι το παιδι της, όχι ο αντρας σου), περιμένεις ότι δ θα λέει για το εγγόνι της; 

Κ μονο που μένεις έτσι από τα 21-24,εμενα μου φαίνεται πάρα πολύ δυσκολο

Κ το πρόβλημα δ ειναι οι παρεμβάσεις της πεθεράς, αλλα ο αντρας σου που δ σκέφτεται να μείνετε μόνοι. Μονο λόγω οικονομικού; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Βάλω δεν βάλω όρια το ίδιο και το αυτό... 

Το λέω και το ξανά λέω στον άντρα μου..αλλα  βάζει μπροστά τα οικονομικά... εννοώ μου είχε πει μετά το γάμο θα αρχίζουμε να ψάχνουμε σπίτι 

Ειναι το σημείο που του δείχνεις την αγγελία και του λες βρήκα αυτο σπίτι και εκεί θα πάω να μείνω, αν θες ελα. Ουσιαστικα αυτο συνεβει και με την φιλη μου ηταν ο στόχος να πάει προσωρινά να μείνει μαζι τους απλα τους  το απέκλεισε. Ουδέν μονιμότερον του προσωρινού!

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Ο άντρας μου λεει τα δικά του... δεν ξέρω πως να διαχειριστώ αυτό το κομμάτι 

 

Δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ αυτό το θέμα... 

Αυτά τα θέματα μόνο με συζήτηση και να εκφράσεις τα αισθήματα σου στον άντρα σου τώρα αν είναι αμετάκλητος τι να πω δεν ξέρω!! Πρόκειται για όλη την υπόλοιπη ζωή σου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Brigitt είπε:

Αυτά τα θέματα μόνο με συζήτηση και να εκφράσεις τα αισθήματα σου στον άντρα σου τώρα αν είναι αμετάκλητος τι να πω δεν ξέρω!! Πρόκειται για όλη την υπόλοιπη ζωή σου.. 

Αλλά άμα του πω πάμε στους δικούς μου να δεις πως νιώθω εγώ μου λεει όχι 

Just now, Καντι είπε:

Ειναι το σημείο που του δείχνεις την αγγελία και του λες βρήκα αυτο σπίτι και εκεί θα πάω να μείνω, αν θες ελα. Ουσιαστικα αυτο συναιβει και με την φιλη μου ηταν ο στόχος να πάει προσωρινά να μείνει μαζι τους απλα τους  το απέκλεισε. Ουδέν μονιμότερον του προσωρινού!

Το έχω σκεφτεί και εγω αυτό 

Just now, vikib είπε:

Φυσικα δ μου πέφτει λόγος, αλλα αν οικονομικά δ μπορείτε να ανταπεξελθετε τώρα, δ θα μπορείτε ούτε μετά. Οποτε κατά κάποιον τρόπο θα εξαρτάτε οικονομικά, οποτε είναι σχεδόν βέβαιες οι παρεμβασεις

Φυσικα το παιδι θα το κάνεις για σένα, κ οχι για την πεθερά. Αλλα οταν σχολιάζει αν θα βαλεις φαι στον γιο της(γι αυτήν πάντα θα είναι το παιδι της, όχι ο αντρας σου), περιμένεις ότι δ θα λέει για το εγγόνι της; 

Κ μονο που μένεις έτσι από τα 21-24,εμενα μου φαίνεται πάρα πολύ δυσκολο

Κ το πρόβλημα δ ειναι οι παρεμβάσεις της πεθεράς, αλλα ο αντρας σου που δ σκέφτεται να μείνετε μόνοι. Μονο λόγω οικονομικού; 

Δεν ξέρω μόνο για τα οικονομικά μου λεει

Just now, Blonde είπε:

Στο σπίτι της μητέρας της έρχεται με τον σύντροφό της δεν θα έπρεπε να σε ξινιζει αυτό νομιζω! Εξάλλου εσείς είστε αυτοί που μένετε σε "ξενο" σπίτι!! Γενικά παντως από τι έχω καταλάβει έχετε γενικότερα πρόβλημα συννενόησης  με τον άντρα σου...μια δεν δέχεται να κάνει σπερμοδιαγραμμα και βάζει στη μέση τον πνευματικό :shock: μια δεν θέλει να φύγει από το σπίτι δεν γίνεται έτσι δουλειά...εσένα που είναι τα θέλω σου? Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να αντέξεις έτσι πάντως!! Και όντως αν έρθει και ένα παιδάκι θα πράγματα θα γίνουν πολύ χειρότερα αφού θα ανακατεύεται σε όλα! 

Το σπίτι κανονικά είναι του άντρα μου...  εγώ έχω ξεκαθαρίστει στο δικό μου το παιδί δεν θα κάνει κανείς κουμάντο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Αλλά άμα του πω πάμε στους δικούς μου να δεις πως νιώθω εγώ μου λεει όχι 

Το έχω σκεφτεί και εγω αυτό 

Μα δεν υπάρχει αλλη λύση , γενικως νομιζω οτι οι άνδρες βολεύονται. Γιατι να χαλιεται; Εχει την μανούλα του που αντικειμενικά τον υπεραγαπα, εχει την γυναικούλα του, το φαγάκι του ειτε απο την μια ειτε απο την αλλη. Δουλειές με δυο γυναίκες εννοειται δεν υπάρχει λόγος να κανει. Και εχει και στην τσέπη του έξτρα καθε μήνα τουλαχιστον 500 ευρώ. Για ποιον λόγο να αποφασίσει να το χαλάσει όλο αυτο;

αντικειμενικα ρωτώντας.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μα δεν υπάρχει αλλη λύση , γενικως νομιζω οτι οι άνδρες βολεύονται. Γιατι να χαλιεται; Εχει την μανούλα του που αντικειμενικά τον υπεραγαπα, εχει την γυναικούλα του, το φαγάκι του ειτε απο την μια ειτε απο την αλλη. Δουλειές με δυο γυναίκες εννοειται δεν υπάρχει λόγος να κανει. Και εχει και στην τσέπη του έξτρα καθε μήνα τουλαχιστον 500 ευρώ. Για ποιον λόγο να αποφασίσει να το χαλάσει όλο αυτο;

αντικειμενικα ρωτώντας.

Έτσι ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μα δεν υπάρχει αλλη λύση , γενικως νομιζω οτι οι άνδρες βολεύονται. Γιατι να χαλιεται; Εχει την μανούλα του που αντικειμενικά τον υπεραγαπα, εχει την γυναικούλα του, το φαγάκι του ειτε απο την μια ειτε απο την αλλη. Δουλειές με δυο γυναίκες εννοειται δεν υπάρχει λόγος να κανει. Και εχει και στην τσέπη του έξτρα καθε μήνα τουλαχιστον 500 ευρώ. Για ποιον λόγο να αποφασίσει να το χαλάσει όλο αυτο;

αντικειμενικα ρωτώντας.

Κοίτα λεφτά δεν μένουν 

Link to comment
Share on other sites

Δλδ οικονομικά δ βγαίνει να μείνετε μόνοι, αλλα με το παιδί δ τον προβληματίζει; 

Το σπίτι μπορεί να του ανήκει, αλλα εκτός από επιπλωμένο είχε κ συγκατοικο

Οπως δ σου κάνουν τώρα κουμάντο; 

Δ θελω να σου βάζω φυτιλιες, αλλα δ νομιζω να ξέρω κανέναν να ζει ευτυχισμένα με τέτοιες συνθηκες

Η πεθερα σου έχει την δυνατότητα να μεινει μόνη; οικονομικά; το σπίτι είναι πολύ μεγάλο; 

Δυστυχώς το ήξερες που έμπλεξες, που να το φανταστείς 21χρ,αλλα πέρασαν κ 3χρ έτσι. Δ θα αλλάξουν από μόνα τους τα πραγματα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...