Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Νύφη και πεθερά στο ίδιο σπίτι..


Zouzelaki

Recommended Posts

Just now, Blonde είπε:

Στο σπίτι της μητέρας της έρχεται με τον σύντροφό της δεν θα έπρεπε να σε ξινιζει αυτό νομιζω! Εξάλλου εσείς είστε αυτοί που μένετε σε "ξενο" σπίτι!! Γενικά παντως από τι έχω καταλάβει έχετε γενικότερα πρόβλημα συννενόησης  με τον άντρα σου...μια δεν δέχεται να κάνει σπερμοδιαγραμμα και βάζει στη μέση τον πνευματικό :shock: μια δεν θέλει να φύγει από το σπίτι δεν γίνεται έτσι δουλειά...εσένα που είναι τα θέλω σου? Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να αντέξεις έτσι πάντως!! Και όντως αν έρθει και ένα παιδάκι θα πράγματα θα γίνουν πολύ χειρότερα αφού θα ανακατεύεται σε όλα! 

Αμάν!! Τώρα που το ειπες συνειδητοποιησα πως είναι το @Zouzelaki με τον πνευματικό κ τον άντρα!! Παναγία μου όμορφη!!

Κοπέλα μου καλή, @Zouzelaki αγάπη μου γλυκιά αυτό που όλες προσπαθούμε να σου πούμε είναι πως μέσα σε λίγα σου μνμτα μια με το θέμα παιδιού κ μια της πεθεράς καταλαβαίνουμε σε τι κατάσταση ζεις από τόσο μικρή.

Κ δε στο λέω με ειρωνικό τόνο το μικρή μη το παρεξηγήσεις αλλά είναι κ η ηλικία σου που σου δίνει την έξτρα υπομονή κ δεν έχεις τόσο ακόμη τα "Κοτσια" και το κουράγιο να πατήσεις πόδι είτε στο ένα θέμα είτε στο άλλο. Ο άντρας σου πόσο χρονών είναι αν επιτρέπεται?

Βάση όλων όσων μας λες θα σου πω πως πραγματικά είσαι πολύ τυχερή που ακόμη δεν έχετε παντρευτεί κ δεν έχετε παιδάκι γτ αυτά τα βήματα πρέπει να τα κάνετε εάν κ μόνο έχετε λύσει όλα τα υπόλοιπα προβλήματα σας κ επιτέλους έχετε αφήσει έξω από τη σχέση σας κ το κρεβάτι σας όλους αυτούς που βάζετε(πνευματικό-μανα κτλ)!! Μη κάνεις το λάθος κ χωρίς να έχεις λύσει όσα σε απασχολούν παντρευτείς γτ εδώ σκέψου ζευγάρια με τέλειες προϋποθέσεις όταν κάνουν οικογένεια ταράζονται τα νερά τους κ παλεύουν να βρουν ξανά τις ισορροπίες τους,πόσο μάλλον ζευγάρια σαν εσάς που ήδη έχετε μια προβληματική σχέση..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZWH είπε:

Aν θες να κανεις κουκαντο δεν μενεις στο σπιτι του αλλου. Να εχεις τα κοτσια να πας σε δικο σου. 

Εντάξει μην είσαι κ εσύ μωρέ τόσο απότομη κ απόλυτη..η κοπέλα στα 21 πήγε με το αγόρι της να μείνει εκεί φαντάζοντας τι τελείως διαφορετικα κ τώρα παλεύει να φύγει αλλά κ να κρατήσει τη σχέση της..

Έχεις δίκιο στο να πάει να μείνει μόνη εννοείται αυτά της λέω κ εγώ αν δεις αλλά όταν ο σύντροφός δεν ακολουθεί κ έχει κ συναισθήματα για εκείνον είναι δύσκολο..

Κ πόσο μάλλον για μια κοπέλα 24 χρόνων που τώρα αρχίζει να πατάει στα πόδια της καλά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αμάν!! Τώρα που το ειπες συνειδητοποιησα πως είναι το @Zouzelaki με τον πνευματικό κ τον άντρα!! Παναγία μου όμορφη!!

Κοπέλα μου καλή, @Zouzelaki αγάπη μου γλυκιά αυτό που όλες προσπαθούμε να σου πούμε είναι πως μέσα σε λίγα σου μνμτα μια με το θέμα παιδιού κ μια της πεθεράς καταλαβαίνουμε σε τι κατάσταση ζεις από τόσο μικρή.

Κ δε στο λέω με ειρωνικό τόνο το μικρή μη το παρεξηγήσεις αλλά είναι κ η ηλικία σου που σου δίνει την έξτρα υπομονή κ δεν έχεις τόσο ακόμη τα "Κοτσια" και το κουράγιο να πατήσεις πόδι είτε στο ένα θέμα είτε στο άλλο. Ο άντρας σου πόσο χρονών είναι αν επιτρέπεται?

Βάση όλων όσων μας λες θα σου πω πως πραγματικά είσαι πολύ τυχερή που ακόμη δεν έχετε παντρευτεί κ δεν έχετε παιδάκι γτ αυτά τα βήματα πρέπει να τα κάνετε εάν κ μόνο έχετε λύσει όλα τα υπόλοιπα προβλήματα σας κ επιτέλους έχετε αφήσει έξω από τη σχέση σας κ το κρεβάτι σας όλους αυτούς που βάζετε(πνευματικό-μανα κτλ)!! Μη κάνεις το λάθος κ χωρίς να έχεις λύσει όσα σε απασχολούν παντρευτείς γτ εδώ σκέψου ζευγάρια με τέλειες προϋποθέσεις όταν κάνουν οικογένεια ταράζονται τα νερά τους κ παλεύουν να βρουν ξανά τις ισορροπίες τους,πόσο μάλλον ζευγάρια σαν εσάς που ήδη έχετε μια προβληματική σχέση..

40 είναι μας είπε!! 

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειμαι. Πριν κανουμε το επομενο βημα το σκεφτομαστε. Ειμαι κατα του να μενουν τα ζευγαρια με γονεις. Ουτε θα το εκανα ποτε μου, ουτε θα δεχομουβ να γινει με τα παιδια μου. Πολυ περισσοτερο να μπει μια νυφη η ενας γαμπρος να θελει να κανει κουμαντο και να με βριζει δεξια και αριστερα. Οποιος εχει τα γενια εχει κ τα χτενια. Κι εγω 22 χρονων παντρευτηκα, εργαζομουν και πληρωναμε ενοικιο. Δεν πηγαμε να καθισουμε στην πλατη κανενος.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZWH είπε:

Οχι ειμαι. Πριν κανουμε το επομενο βημα το σκεφτομαστε. Ειμαι κατα του να μενουν τα ζευγαρια με γονεις. Ουτε θα το εκανα ποτε μου, ουτε θα δεχομουβ να γινει με τα παιδια μου. Πολυ περισσοτερο να μπει μια νυφη η ενας γαμπρος να θελει να κανει κουμαντο και να με βριζει δεξια και αριστερα. Οποιος εχει τα γενια εχει κ τα χτενια. Κι εγω 22 χρονων παντρευτηκα, εργαζομουν και πληρωναμε ενοικιο. Δεν πηγαμε να καθισουμε στην πλατη κανενος.

Ναι αγάπη μου κ εγώ 27 είμαι παντρεμένη κ δουλεύουμε κ όλα όμορφα κ ωραία όμως κάθε μία έχει διαφορετικές εμπειρίες κ επιλογές.. κ πάνω στην τρέλα μας κ στον έρωτα πιθανόν να μη σκέφτηκε τις συνέπειες του να μείνει του κ απλά πίστευε πως θα ήταν προσωρινα.. τώρα ο κύριος εδώ για όμως δε ξεκουναει από τη μαμά του οπότε ή θα πρέπει να πάει στους γονείς της η κοπέλα κ αν αυτός το αποφασίσει για να μη τη χάσει να μείνουν σε σπίτι δικό τους ή να πάρει απόφαση αυτός να μείνουν μόνοι τους!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τα κοριτσια που τηλεφωνούν στην Κατερίνα Καινούργιου παιρνουν απο μόνες τους τηλεφωνο ή ειναι βαλτες; Την ανακάλυψα στην καραντινα!

Βγαλμενα μέσα από την ζωη:-D

Μπορει κάποιες να το λέμε πιο απότομα, αλλες πιο γλυκά, αλλα κακα τα ψέμματα όλες το ίδιο λεμε

Βρε renez τι έχεις σπουδάσει; τπτ με ψυχολογία; τα λες πολύ ωραια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vikib είπε:

Βγαλμενα μέσα από την ζωη:-D

Μπορει κάποιες να το λέμε πιο απότομα, αλλες πιο γλυκά, αλλα κακα τα ψέμματα όλες το ίδιο λεμε

Βρε renez τι έχεις σπουδάσει; τπτ με ψυχολογία; τα λες πολύ ωραια

Άσχετο βεβαια με της κοπέλας το θεμα και συγνώμη που το καταχραζομαι, αλλα εχω.εντυπωσιαστεί με το κέρατο που πεφτει μεσα απο το ίδιο περιβάλλον ξαδέρφια κουμπάροι κλπ.

 Τι θα της έλεγε άραγε η κυρία Μαρα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Άσχετο βεβαια με της κοπέλας το θεμα και συγνώμη που το καταχραζομαι, αλλα εχω.εντυπωσιαστεί με το κέρατο που πεφτει μεσα απο το ίδιο περιβάλλον ξαδέρφια κουμπάροι κλπ.

 Τι θα της έλεγε άραγε η κυρία Μαρα;

Αν είναι να τα βλέπεις αυτά στην τβ κ να γελάς, οκ. Μονο μη μου συγχηζεσαι κ ταραζονται τα παιδακια σου

Μπορεί να της έλεγε, μοναχός σου χόρευε, κ όσο θέλεις πηδα. Στο σπίτι σου κάνεις ο, τι θες. Κακά τα ψέμματα το σπίτι αυτό στην ουσια δ ειναι της κοπελας(δ εννοω πχ ότι εμενα που το σπίτι μου ανήκει σε μένα κ μένω με τον αντρα μου κ τα παιδια μου δ ειναι σπίτι του, αλλα ότι δ εχει σημασια τι λένε τα χαρτια. Εμεις δ εχουμε κάποιον να σχολιάζει όλη μέρα τι κάνει κ πως) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αμάν!! Τώρα που το ειπες συνειδητοποιησα πως είναι το @Zouzelaki με τον πνευματικό κ τον άντρα!! Παναγία μου όμορφη!!

Κοπέλα μου καλή, @Zouzelaki αγάπη μου γλυκιά αυτό που όλες προσπαθούμε να σου πούμε είναι πως μέσα σε λίγα σου μνμτα μια με το θέμα παιδιού κ μια της πεθεράς καταλαβαίνουμε σε τι κατάσταση ζεις από τόσο μικρή.

Κ δε στο λέω με ειρωνικό τόνο το μικρή μη το παρεξηγήσεις αλλά είναι κ η ηλικία σου που σου δίνει την έξτρα υπομονή κ δεν έχεις τόσο ακόμη τα "Κοτσια" και το κουράγιο να πατήσεις πόδι είτε στο ένα θέμα είτε στο άλλο. Ο άντρας σου πόσο χρονών είναι αν επιτρέπεται?

Βάση όλων όσων μας λες θα σου πω πως πραγματικά είσαι πολύ τυχερή που ακόμη δεν έχετε παντρευτεί κ δεν έχετε παιδάκι γτ αυτά τα βήματα πρέπει να τα κάνετε εάν κ μόνο έχετε λύσει όλα τα υπόλοιπα προβλήματα σας κ επιτέλους έχετε αφήσει έξω από τη σχέση σας κ το κρεβάτι σας όλους αυτούς που βάζετε(πνευματικό-μανα κτλ)!! Μη κάνεις το λάθος κ χωρίς να έχεις λύσει όσα σε απασχολούν παντρευτείς γτ εδώ σκέψου ζευγάρια με τέλειες προϋποθέσεις όταν κάνουν οικογένεια ταράζονται τα νερά τους κ παλεύουν να βρουν ξανά τις ισορροπίες τους,πόσο μάλλον ζευγάρια σαν εσάς που ήδη έχετε μια προβληματική σχέση..

Δυστυχώς είμαι είδη παντρεμένη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Δυστυχώς είμαι είδη παντρεμένη 

Δ εχεις όμως παιδι, κ αυτό αυτήν την στιγμή είναι θετικο

Σορρυ που το λέω, αλλά δ ειναι καλές οι συνθήκες για να έρθει, τουλ αυτή είναι η προσωπική μου αποψη

Δ λεω να είναι όλα ιδανικα

Κ με αυτό δ εννοω, οκ εύκολα χωρίζεις. Αλλα τουλ ξέρεις ότι είσαι εσύ κ έχεις εσένα να φροντίσεις, κ να νοιαστεις. Αν ήσουν υπεύθυνη κ για ένα μωρό θα ήταν πάρα πολύ δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Αν είναι να τα βλέπεις αυτά στην τβ κ να γελάς, οκ. Μονο μη μου συγχηζεσαι κ ταραζονται τα παιδακια σου

Μπορεί να της έλεγε, μοναχός σου χόρευε, κ όσο θέλεις πηδα. Στο σπίτι σου κάνεις ο, τι θες. Κακά τα ψέμματα το σπίτι αυτό στην ουσια δ ειναι της κοπελας(δ εννοω πχ ότι εμενα που το σπίτι μου ανήκει σε μένα κ μένω με τον αντρα μου κ τα παιδια μου δ ειναι σπίτι του, αλλα ότι δ εχει σημασια τι λένε τα χαρτια. Εμεις δ εχουμε κάποιον να σχολιάζει όλη μέρα τι κάνει κ πως) 

Πέρα απο την πλακα όλων αυτών των περιπτώσεων , ειναι πολυ μικρο το κορίτσι ακομα και για να σηκώσει ανάστημα. Πιστεύω οτι απλα μια μερα θα φτασει στο σημείο να πει ως εδώ και θα ορίσει την ζωή της οσο καλυτερα μπορει.

Ειναι λιγο καπως να δίνω ηθικοδιδακτικά μαθήματα στα 39 μου οταν στα 24 εμενα μονη μου σε σπίτι που με βοηθούσε ο μπαμπάς μου να το πληρώνω  γιατι απο την δουλειά δεν μου έφταναν, ήμουν καθε μερα βόλτες , ποτάκια και καθε Σάββατο μπουζούκια.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...