Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Νύφη και πεθερά στο ίδιο σπίτι..


Zouzelaki

Recommended Posts

Just now, vikib είπε:

Δ εχεις όμως παιδι, κ αυτό αυτήν την στιγμή είναι θετικο

Σορρυ που το λέω, αλλά δ ειναι καλές οι συνθήκες για να έρθει, τουλ αυτή είναι η προσωπική μου αποψη

Δ λεω να είναι όλα ιδανικα

Κ με αυτό δ εννοω, οκ εύκολα χωρίζεις. Αλλα τουλ ξέρεις ότι είσαι εσύ κ έχεις εσένα να φροντίσεις, κ να νοιαστεις. Αν ήσουν υπεύθυνη κ για ένα μωρό θα ήταν πάρα πολύ δυσκολο

Κοίτα και παιδί να είχα εάν ήθελα να φύγω θα έφευγα... η αλλιώς θα ενοικοιαζα ένα σπίτι και θα εμένα με το παιδί μου και εάν ήθελε ας ερχόταν 

Just now, Καντι είπε:

Πέρα απο την πλακα όλων αυτών των περιπτώσεων , ειναι πολυ μικρο το κορίτσι ακομα και για να σηκώσει ανάστημα. Πιστεύω οτι απλα μια μερα θα φτασει στο σημείο να πει ως εδώ και θα ορίσει την ζωή της οσο καλυτερα μπορει.

Ειναι λιγο καπως να δίνω ηθικοδιδακτικά μαθήματα στα 39 μου οταν στα 24 εμενα μονη μου σε σπίτι που με βοηθούσε ο μπαμπάς μου να το πληρώνω  γιατι απο την δουλειά δεν μου έφταναν, ήμουν καθε μερα βόλτες , ποτάκια και καθε Σάββατο μπουζούκια.

Μια φορά σήκωσα το ανάστημα μου και ψάχνανε να δουν τι έγινε γιατί για 24 χρόνων κορίτσι να αντιμιλαει στον άντρα της που είναι 40 χρόνων και η πεθερά της 70 είναι κάπως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zouzelaki είπε:

Δυστυχώς είμαι είδη παντρεμένη 

Πριν λίγο δεν είπες ότι σου είπε ότι θα ψάξετε σπίτι ΜΕΤΑ το γαμο;; Αν είσαι ήδη παντρεμένη ψάξε τότε! 

Αν δε σας μένει τίποτα από χρήματα τώρα που είστε οι 2 σας (οι 3 σας για την ακρίβεια.. ), πως θα φροντίσετε κ ένα μωρο; τα μωρά έχουν μεγάλα έξοδα, δεν είναι τόσο απλά τα πραγματα. Ο πρώτο χρόνος ειδικα σε ξετιναζει οικονομικά. Γνώμη μου μην κάνεις παιδί με τίποτα αν δε φύγετε από κει μέσα. Αν και..40 χρόνων που δεν έχει φύγει ποτέ από τη μαμά του ακόμη κ όταν παντρεύτηκε, δεν είμαι τόσο αισιόδοξη ότι θα φύγει εύκολα. 

Καταλαβαίνω ότι 21 χρόνων πήγες εκεί για είσαι με τον άνθρωπο σου, αλλά όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω, τιποτα μονιμοτερο του προσωρινού. Δεν είχε σκοπό να φύγει εξαρχής, αλλιώς θα έκανε τα πάντα 3 χρόνια τώρα να φτιάξετε τη ζωή σας μόνοι σας. 

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Βγαλμενα μέσα από την ζωη:-D

Μπορει κάποιες να το λέμε πιο απότομα, αλλες πιο γλυκά, αλλα κακα τα ψέμματα όλες το ίδιο λεμε

Βρε renez τι έχεις σπουδάσει; τπτ με ψυχολογία; τα λες πολύ ωραια

Είχα παρακολουθήσει 2 χρόνια μαθήματα γιατί ήταν στις σπουδές μου (communication & management) αλλά η αλήθεια είναι πως είναι το πάθος μου κ διαβάζω πολύ..με έχουν βοηθήσει κ τα κουλά στη ζωή μου βέβαια αλλά όλα για καλό ;)

Σε εσένα Μ αρέσει ο,τι είσαι σαν εμένα,σε όλα μέσα :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konsta15 είπε:

Πριν λίγο δεν είπες ότι σου είπε ότι θα ψάξετε σπίτι ΜΕΤΑ το γαμο;; Αν είσαι ήδη παντρεμένη ψάξε τότε! 

Αν δε σας μένει τίποτα από χρήματα τώρα που είστε οι 2 σας (οι 3 σας για την ακρίβεια.. ), πως θα φροντίσετε κ ένα μωρο; τα μωρά έχουν μεγάλα έξοδα, δεν είναι τόσο απλά τα πραγματα. Ο πρώτο χρόνος ειδικα σε ξετιναζει οικονομικά. Γνώμη μου μην κάνεις παιδί με τίποτα αν δε φύγετε από κει μέσα. Αν και..40 χρόνων που δεν έχει φύγει ποτέ από τη μαμά του ακόμη κ όταν παντρεύτηκε, δεν είμαι τόσο αισιόδοξη ότι θα φύγει εύκολα. 

Καταλαβαίνω ότι 21 χρόνων πήγες εκεί για είσαι με τον άνθρωπο σου, αλλά όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω, τιποτα μονιμοτερο του προσωρινού. Δεν είχε σκοπό να φύγει εξαρχής, αλλιώς θα έκανε τα πάντα 3 χρόνια τώρα να φτιάξετε τη ζωή σας μόνοι σας. 

Αυτο βλέπω και εγώ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Πέρα απο την πλακα όλων αυτών των περιπτώσεων , ειναι πολυ μικρο το κορίτσι ακομα και για να σηκώσει ανάστημα. Πιστεύω οτι απλα μια μερα θα φτασει στο σημείο να πει ως εδώ και θα ορίσει την ζωή της οσο καλυτερα μπορει.

Ειναι λιγο καπως να δίνω ηθικοδιδακτικά μαθήματα στα 39 μου οταν στα 24 εμενα μονη μου σε σπίτι που με βοηθούσε ο μπαμπάς μου να το πληρώνω  γιατι απο την δουλειά δεν μου έφταναν, ήμουν καθε μερα βόλτες , ποτάκια και καθε Σάββατο μπουζούκια.

Μα γι αυτό δ νομιζω οτι υπάρχει λόγος να λέμε εγω στα 24 η εγω στα 21

Αλλα πλεον στα 33 εγω, στα 39 εσύ ισως έχουμε δει κάποια πράγματα παραπάνω, ετσι απλα να την υποψιασουμε για κάποιες καταστασεις

Σαν εσύ στα 24να παντρευοσουν, να ήθελες παιδι, κ στην τελικη ερχοταν κ ο μπαμπας σου, αφού σε βοηθούσε οικονομικά μην έχει έξτρα εξοδα

Just now, Renez είπε:

Είχα παρακολουθήσει 2 χρόνια μαθήματα γιατί ήταν στις σπουδές μου (communication & management) αλλά η αλήθεια είναι πως είναι το πάθος μου κ διαβάζω πολύ..με έχουν βοηθήσει κ τα κουλά στη ζωή μου βέβαια αλλά όλα για καλό ;)

Σε εσένα Μ αρέσει ο,τι είσαι σαν εμένα,σε όλα μέσα :)

Το έχεις παρά πολύ πάντως! Αν θελήσεις αργότερα μετεκπαιδευση ξέρεις που να κατευθύνεις!! 

Πετάγομαι παντου:tongue:μεγαλωσαν τα παιδια κ έχω χρονο:-P

(σορρυ ζουζελακι για τα άσχετα με το θέμα σου) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θεωρώ πως παίζει ρόλο η ηλικία αλλά ο κάθε άνθρωπος εγώ είμαι με τον άντρα μου από τα 16 παντρεύτηκα 18 χρόνων ο άντρας μου 24 και ζούσαμε μόνοι μας δουλεύαμε και οι δύο ανεξάρτητοι τώρα αν ο άλλος 40 χρόνων δεν μπορεί να νοικιάσει ένα άλλο σπίτι δεν θα μπορέσει να το κάνει ποτέ!!! Δηλαδή μην περιμένεις να γίνει έτσι... 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, καλησπέρα!!

Εγω γενικά σαν άνθρωπος πιστεύω ότι η αυστηρή κριτική σε κάποιον τρίτο που μεταφέρει την ιστορία του- πρόβλημα του, δεν βοηθάει ιδιαίτερα!(προσωπική άποψη εννοείται).

Αν η κοπέλα ήταν εξαιρετικά δυναμική στην παρούσα φάση (γιατί γενικά μπορεί να είναι) δε θα ζητούσε συμβουλές..

τωρα στο θέμα μας..

δε μπορούμε να κρίνουμε γιατί στα 21 της πήγε να μείνει με την πεθερά της..οκ όλες καταλαβαίνουμε ότι δεν είναι ιδανική συνθήκη αλλά από την άλλη σε κάποιες περιπτώσεις τουλάχιστον για αρχή αποτελεί ένα εξαιρετικά βοηθητικό βήμα.(ειδικα αν οι άνθρωποι που συγκατοικούν διατηρούν ένα επίπεδο όσον αφορά τη διακριτικότητα )..σχόλια του τύπου «εγώ δε θα το έκανα ποτε να πάω να μείνω στην πεθερά κτλ είναι τουλάχιστον απολυτα κ εκ του ασφαλούς βγαλμένα ειδικα στην Ελλάδα που η επαγγελματική αποκατάσταση είναι ένα θέμα κ αρκετά συχνά στα 21 σου δεν το έχεις λύσει)

σε αυτό το σημείο να τονίσω ότι δεν έχω συγκατοικήσει με τα πεθερικά μου αλλά αν βρισκόμουν στην ανάγκη θα το έκανα!!θα πάλευα για οτιδήποτε διαφορετικό αλλά αν δεν υπήρχε άλλη κυση θα το έκανα..

εφοσον η κοπέλα λέει ότι τα οικονομικά τους δεν αρκούν για να ζήσουν μόνοι τους πρέπει να το δεχτούμε..

για εμένα, αν ήμουν στη θέση του, ο βασικός μου προβληματισμός δε ξέρω αν θα ήταν το σπίτι..

εννοω ότι πρώτα πρέπει να αποκατασταθεί η επικοινωνία μεταξύ εσου κ του άντρα σου ..εφοσον είστε δυο γυναίκες σε ένα σπίτι πρέπει η καθεμία να έχει τον ρόλο της και να είναι πολύ ξεκάθαρος αυτός για να μην αισθάνεται και κανείς άσχημα (ούτε Εσυ ούτε η πεθερά σου)..αυτό δε πρόκειται να γίνει χωρίς τη συμβολή του άντρα σου..δλδ αν εκείνος δε θέλει να πάρει μέρος, σκούρα τα πράγματα..

το να σηκωθεις κ να φύγεις και να πας σε άλλο σπίτι από μόνη του και να τον «απειλησεις» τύπου «ή εμένα ή τη μάνα σου» διόλου σοφό κ ώριμο δε μου φαίνεται.

καθεσαι , συζητάς και συζητάς και ξαναζητησας με τον άντρα σου γιατί αυτό είναι γαμος..μια διαρκής προσπάθεια για να νιώθουν κ οι δυο καλά και όχι ένας αγώνας να στέλνει ο ένας τελεσίγραφα στον άλλον.εφοσον υπάρχει αγάπη και θέληση πιστεύω θα σε καταλάβει αν του εξηγήσεις πως νιώθεις...

αν δε σε καταλάβει, τότε τι να πω;

ισως και να αλλάξεις σπίτι να μην αλλάξουν κ πολλά!!

προσπαθησε να μιλήσεις με τον άντρα σου ανοιχτά,ξανά κ ξανά..δε χρειάζεται να εστιάζεις στα αρνητικά της πεθεράς σου για να μην βάζεις κ τον άντρα σου απέναντι.εστιασε σε αυτά που νιώθεις, κ στα όνειρα που είχατε σαν ζευγάρι (να ζήσετε μαζί, να αλληλοσεβεστε κτλ).

ελπιζω να πάνε όλα καλά κ να βγείτε πιο ενωμένοι μέσα από αυτό.ολα τα ζευγάρια ΑΝΑ διαστήματα αναπροσαρμοζονται..είναι λογική εξέλιξη ..προσωπική μου άποψη..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Αυτο βλέπω και εγώ 

Το καλό είναι πως είσαι πολύ νέα κ έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου να σου επιτρέπει να διορθώσεις κάθε λάθος κ κάθε προβληματικη κατάσταση..

Εσύ έχεις υπολογίσει βάση των οικονομικών σας αν όντως βγαίνετε ή όχι στο να μείνετε μόνοι σας ή απλά είναι μια ακόμη δικαιολογία του? Γιατί αν βγαίνετε μπορείς όμορφα κ ωραία,διπλωματικά να του πεις να βρείτε κάπου κοντά στη μαμά του ένα σπίτι ώστε να μπορεί να τη βλέπει κ να τη φροντίζει σε ότι χρειάζεται..

Στη χειριστή αν βλέπεις πως δεν καταλαβαίνει κ εσύ δεν αντέχεις άλλο πήγαινε κάποιες μέρες στους γονείς σου..ίσα να τον αγχωσεις λίγο..να ταρακουνηθει..όλοι το χρειαζόμαστε κάποιες φορές..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το καλό είναι πως είσαι πολύ νέα κ έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου να σου επιτρέπει να διορθώσεις κάθε λάθος κ κάθε προβληματικη κατάσταση..

Εσύ έχεις υπολογίσει βάση των οικονομικών σας αν όντως βγαίνετε ή όχι στο να μείνετε μόνοι σας ή απλά είναι μια ακόμη δικαιολογία του? Γιατί αν βγαίνετε μπορείς όμορφα κ ωραία,διπλωματικά να του πεις να βρείτε κάπου κοντά στη μαμά του ένα σπίτι ώστε να μπορεί να τη βλέπει κ να τη φροντίζει σε ότι χρειάζεται..

Στη χειριστή αν βλέπεις πως δεν καταλαβαίνει κ εσύ δεν αντέχεις άλλο πήγαινε κάποιες μέρες στους γονείς σου..ίσα να τον αγχωσεις λίγο..να ταρακουνηθει..όλοι το χρειαζόμαστε κάποιες φορές..

Τα είχαμε υπολογίσει κάποια στιγμή και βγενανε ίσα ίσα 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Τα είχαμε υπολογίσει κάποια στιγμή και βγενανε ίσα ίσα 

 

Οι περισσότεροι ίσα ίσα είμαστε πλεον:)

Μωρέ λέμε λέμε εμείς εδώ η κάθε μία το μακρύ κ το κοντο μας,εσύ κοπέλα μου πως φαντάζεσαι τη ζωή σου? Τι περιμένεις να ακούσεις από εμάς για να πάρεις δύναμη? Εννοώ..τι είναι αυτό που ΕΣΥ θες πραγματικά να αλλάξει?

Το σπιτι? Η συμπεριφορά της πεθεράς απέναντι σου? Η συμπεριφορά του άντρα σου που δείχνει αμέτοχος? Τι? 

Σκέψου λίγο,συζήτησε το αυτό με τον εαυτό σου πρώτα κ αν βρεις την αληθινή απάντηση κ θες μοιράσου τη μαζί μας κ βλέπουμε..αλλα σκέψου το στα αλήθεια..δεν είναι απαραίτητο να απαντήσεις τώρα.Οραματισοθ το μέλλον σου σαν Μαρία,σε ένα,δύο,δέκα χρόνια..

Τι θες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Οι περισσότεροι ίσα ίσα είμαστε πλεον:)

Μωρέ λέμε λέμε εμείς εδώ η κάθε μία το μακρύ κ το κοντο μας,εσύ κοπέλα μου πως φαντάζεσαι τη ζωή σου? Τι περιμένεις να ακούσεις από εμάς για να πάρεις δύναμη? Εννοώ..τι είναι αυτό που ΕΣΥ θες πραγματικά να αλλάξει?

Το σπιτι? Η συμπεριφορά της πεθεράς απέναντι σου? Η συμπεριφορά του άντρα σου που δείχνει αμέτοχος? Τι? 

Σκέψου λίγο,συζήτησε το αυτό με τον εαυτό σου πρώτα κ αν βρεις την αληθινή απάντηση κ θες μοιράσου τη μαζί μας κ βλέπουμε..αλλα σκέψου το στα αλήθεια..δεν είναι απαραίτητο να απαντήσεις τώρα.Οραματισοθ το μέλλον σου σαν Μαρία,σε ένα,δύο,δέκα χρόνια..

Τι θες?

Επειδή το έχω σκεφτεί πολλές φορες θέλω να κάνω την οικογένεια μου να μένω με τον άντρα μου χωρίς τρίτους και μια ήσυχη ζωή αυτό και να έχουμε την υγεία μας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Επειδή το έχω σκεφτεί πολλές φορες θέλω να κάνω την οικογένεια μου να μένω με τον άντρα μου χωρίς τρίτους και μια ήσυχη ζωή αυτό και να έχουμε την υγεία μας 

Άρα δε θες απλά να αλλάξει η συμπεριφορά της πεθεράς σου,θες να φύγετε..

Τότε για εμένα εφόσον λες πως το έχετε συζητήσει κ άπειρες φορές κ δεν αλλάζει κάτι είναι δύο τα ενδεχόμενα, ή όπως είπα πριν κάνεις κάτι δραστικό ώστε να τον πιέσεις με τον τρόπο σου κ ο,τι γίνει ή κάνεις υπομονή αγάπη μου γτ στη τελική μεγάλη γυναίκα είναι κ η πεθερά σου,ανεχεσαι την όλη κατάσταση,επικεντρώνεσαι στο να λύσετε το θέμα παιδιού /εξετάσεων και μένεις εκεί με τον άντρα σου..Ούτως ή άλλως δικό σας θα γίνει το σπίτι κάποια στιγμή.

Αυτή είναι η γνώμη μου,δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ με τα δεδομένα που μας δίνεις.. εύχομαι ο,τι καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άρα δε θες απλά να αλλάξει η συμπεριφορά της πεθεράς σου,θες να φύγετε..

Τότε για εμένα εφόσον λες πως το έχετε συζητήσει κ άπειρες φορές κ δεν αλλάζει κάτι είναι δύο τα ενδεχόμενα, ή όπως είπα πριν κάνεις κάτι δραστικό ώστε να τον πιέσεις με τον τρόπο σου κ ο,τι γίνει ή κάνεις υπομονή αγάπη μου γτ στη τελική μεγάλη γυναίκα είναι κ η πεθερά σου,ανεχεσαι την όλη κατάσταση,επικεντρώνεσαι στο να λύσετε το θέμα παιδιού /εξετάσεων και μένεις εκεί με τον άντρα σου..Ούτως ή άλλως δικό σας θα γίνει το σπίτι κάποια στιγμή.

Αυτή είναι η γνώμη μου,δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ με τα δεδομένα που μας δίνεις.. εύχομαι ο,τι καλύτερο..

Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Οι περισσότεροι ίσα ίσα είμαστε πλεον:)

Μωρέ λέμε λέμε εμείς εδώ η κάθε μία το μακρύ κ το κοντο μας,εσύ κοπέλα μου πως φαντάζεσαι τη ζωή σου? Τι περιμένεις να ακούσεις από εμάς για να πάρεις δύναμη? Εννοώ..τι είναι αυτό που ΕΣΥ θες πραγματικά να αλλάξει?

Το σπιτι? Η συμπεριφορά της πεθεράς απέναντι σου? Η συμπεριφορά του άντρα σου που δείχνει αμέτοχος? Τι? 

Σκέψου λίγο,συζήτησε το αυτό με τον εαυτό σου πρώτα κ αν βρεις την αληθινή απάντηση κ θες μοιράσου τη μαζί μας κ βλέπουμε..αλλα σκέψου το στα αλήθεια..δεν είναι απαραίτητο να απαντήσεις τώρα.Οραματισοθ το μέλλον σου σαν Μαρία,σε ένα,δύο,δέκα χρόνια..

Τι θες?

Σε αυτό συμφωνω

Κ κυριως απάντηση σε σένα θα δωσεις ζουζελακι, οχι σε μας

Κ η συζήτηση να γίνει με τον αντρα σου

Να πω την αλήθεια, στους δικούς μου εγω θα γύρναγα αν πλέον έβλεπα ότι δ εχω βάση συζήτησης με τον συζηγο. Κ οχι για να τον ταρακούνησε, αλλα γτ πλέον θα ήθελα εγώ να φύγω από εκεί, έστω κ μονη 

Οσο για το τελευταίο μνμ, μονο μην την λένε ελπίδα την πεθερά, κ σε βλέπω σε 20χρ να λες πως πέρασαν ετσι:mellow:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω μενω 3 χρονια ετσι! Θα εξηγησω αλλη φορα τους λογους ομως. Εχω κ εγω σπιτι μεγαλο απλα χρειαζεται ανακαινιση οποτε για καποιους λογους οχι οικονομικους μενουμε στο δικο του που ειναι πιο ανετο. Τα πεθερικα μου ειναι αγια οπως κ ο αντρας μου. Αυτο ομως δεν αναιρει το γεγονος οτι ειναι δυσκολο σε φαση θες να γυρισεις σπιτι απο την δουλεια κ να αραξεις καναπε, η βαριεσαι ρε φιλε δεν θες αποψε να πλυνεις τα πιατα θα τα κανεις το πρωι.. (αν τα αφησω ομως θα τα κανει αυτη) η πεθερα μου ειναι αγια πραγματικα ποτε δεν θα σκεφτει με κακο τροπο για μενα οτι κ να κανω. Αλλα απο δικο μου αγχος απο σεβασμο πολλες φορες δεν θα κανω αυτο που θελω. Οταν ειναι εδω θα την αφησω ατο σαλονι εγω θα ειμαι με τον αντρα μου θα βλεπω οτι θελω απο το ταμπλετ το κινητο μου. Εννοειται καλοκαιρι φοραω κοντα κ με βρακι με εχει δει κ εγω την εχω δει γυμνη. Θελω να πω εχουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ κ αριστη ΣΧΈΣΗ. Με αγαπαει πολυ κ εγω το ιδιο. Απλα αυτο.. δεν εισαι ποτε η κυρια νοικοκυρα μεσα σου. Μπορει να μαγειρευω πολυ καλα, κανω φαγητα που δεν ξερει να κανει, ανοιγω φυλλο πχ αυτη ουτε καν...αλλα κ παλι.δεν ειμαι η κυρα του σπιτιου μεσα μου. Αλλα ειναι αγιος ανθρωπος ειλικρινα. Αν δεν ηταν δεν ξερω παιδια αν θα την παλευα! Εμενα ειναι 10 χρονια νεοτερη απο την δικη σου κ μορφωμενος ανθρωπος κ.πολυ διακριτικος οπως κ ο.πεθερος κ η κουνιαδα μου ολοι. Σου ευχομαι καλη υπομονη. Κ εγω κανω φαντασου μεχρι να ρθει ο καιρος να μαι σπιτακι μ με τον αντρουλη μου κ το νινι που περιμενουμε με το καλο! Επισης να προσθεσω οτι ο αντρας μου το γνωριζει οτι πιεζομαι πολλες φορες αλλα ξερει κ την οικογενεια του ξερει κ εμενα οποτε δεν γινεται κατι ετσι κ αλλιως να αλλαξει αυτή τη δεδομενη στιγμη αλλα  η σχεση μου με τον αντρα μου δεν εχει επηρεαστει καθολου απο αυτο. Ισως αν δεν ειχε γερες βασεις κ αν υπηρχαν απο πριν τσακωμοι κλπ να μην αντεχε. Γ αυτο παιζουν πολλα ρολο σε μια συγκατοικηση. Οταν για καποιο λογο φευγουν ταξιδια οι γονεις κ εχουμε σπιτι μονοι μας ειναι φοβερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...