Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

Φυσιολογική συλληψη άνω 37 ετών εμπειρίες;


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

βασικα δεv χρειαζετε vα πελαγωvεις πρεπει καποιες αποφασεις vα τις παρεις με βαση τοv χροvο που εχεις. Δηλαδη αv βιαζεσε λογο ηλικιας καλο ειvαι vα μηv καvεις πολλα πειραματα περιμεvοvτας φυσικη συλληψη. γεvικα οι αποψεις τωv γιατρωv διαφερουv. Εγω με χασιμοτο μου λεγαv vα μηv πααρω χαπι τελικα με συζητησεις διαφορες με διαφορους γιατρους  πηρα χαπι χαμηλη δοση κ οvτως εμειvα εγκυος. Γεvικα δεv φοβηθηκα vα δοκιμασω θεραπειες που δεv κοστιζουv κ δεv επιρεαζουv τηv υγεια μου. Οποτε καvε αυτο που σου λεει η λογικη σου ακολουθα τοv γιατρο που εμπιστευεσε καλητερα

Έχεις δίκιο, σ' ευχαριστώ που απάντησες...

Μόνο που κανέναν δεν εμπιστεύομαι... Ο γυναικολόγος είναι καινούριος, στον ενδοκρινολογο πήγα πρώτη φορά και ο ανδρολογος συστήθηκε από τον ουρολόγο. Ίσως κλείσω ένα ραντεβού με τον παλιό μου γυναικολόγο που τον άφησα λόγω απόστασης. Ο άντρας μου είναι αρνητικός σε σπερματεγχυση και εξωσωματική. Τα θεωρεί λίγο... εγωιστικα εφόσον έχουμε ήδη ένα παιδί, αλλά τον βλέπω πως κάνει προσπάθειες να βελτιώσει ότι μπορεί και να καταλάβει όσο καλύτερα γίνεται. 

Ειπανα το αφήσω για το φθινόπωρο, να ηρεμήσω λίγο το καλοκαίρι, αλλά ο γυναικολόγος λέει πως είναι χάσιμο χρόνου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Έχεις δίκιο, σ' ευχαριστώ που απάντησες...

Μόνο που κανέναν δεν εμπιστεύομαι... Ο γυναικολόγος είναι καινούριος, στον ενδοκρινολογο πήγα πρώτη φορά και ο ανδρολογος συστήθηκε από τον ουρολόγο. Ίσως κλείσω ένα ραντεβού με τον παλιό μου γυναικολόγο που τον άφησα λόγω απόστασης. Ο άντρας μου είναι αρνητικός σε σπερματεγχυση και εξωσωματική. Τα θεωρεί λίγο... εγωιστικα εφόσον έχουμε ήδη ένα παιδί, αλλά τον βλέπω πως κάνει προσπάθειες να βελτιώσει ότι μπορεί και να καταλάβει όσο καλύτερα γίνεται. 

Ειπανα το αφήσω για το φθινόπωρο, να ηρεμήσω λίγο το καλοκαίρι, αλλά ο γυναικολόγος λέει πως είναι χάσιμο χρόνου. 

Κάνε ότι νομίζεις καλύτερο κοπέλα μου για εσάς σαν ζευγαρι. Κι εγώ το άφησα 1 χρόνο ελπίζοντας ότι θα μείνω έγκυος φυσιολογικά. Όπου τον Φεβρουάριο το σπέρμα έφτασε τα 205 εκατομμύρια αλλά τα ανώμαλα δεν έφτιαξαν. Σπερματεγχυση κι εμάς μας είχαν προτείνει μάλιστα όταν ακόμη είχαμε 32 εκατομμύρια σπερματοζωάρια. Δεν κάναμε γιατί το θεωρήσαμε πεταμένα λεφτά. Αν κάνεις 3-4 τέτοιες βγαίνουν σχεδόν τα λεφτά μιας ετ. Κι άντε αν μείνεις όλα καλά ! Εγώ προσωπικά το μετάνιωσα που έχασα χρόνο. Βέβαια η περίπτωση μου δεν είναι ίδια με την δική σου. Εσείς μπορεί όντως μέσα σε ένα εξάμηνο να τα καταφέρετε . Όπως είπα κάντε αυτό που είναι καλύτερο για εσάς σαν ζευγάρι. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Anna Boo89 είπε:

Κάνε ότι νομίζεις καλύτερο κοπέλα μου για εσάς σαν ζευγαρι. Κι εγώ το άφησα 1 χρόνο ελπίζοντας ότι θα μείνω έγκυος φυσιολογικά. Όπου τον Φεβρουάριο το σπέρμα έφτασε τα 205 εκατομμύρια αλλά τα ανώμαλα δεν έφτιαξαν. Σπερματεγχυση κι εμάς μας είχαν προτείνει μάλιστα όταν ακόμη είχαμε 32 εκατομμύρια σπερματοζωάρια. Δεν κάναμε γιατί το θεωρήσαμε πεταμένα λεφτά. Αν κάνεις 3-4 τέτοιες βγαίνουν σχεδόν τα λεφτά μιας ετ. Κι άντε αν μείνεις όλα καλά ! Εγώ προσωπικά το μετάνιωσα που έχασα χρόνο. Βέβαια η περίπτωση μου δεν είναι ίδια με την δική σου. Εσείς μπορεί όντως μέσα σε ένα εξάμηνο να τα καταφέρετε . Όπως είπα κάντε αυτό που είναι καλύτερο για εσάς σαν ζευγάρι. 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση... 

Δεν μπορωνα πάρω μια απόφαση στα γρήγορα. Όπως σωστά είπες πρέπει λίγο να κάτσουμε να σκεφτούμε τι λειτουργεί καλύτερα για εμάς. 

Έχω μια αίσθηση πως είμαι παρατηρητής σε όλο αυτό. Πως δεν το ζω στ' αλήθεια. Μάλλον έτσι θα νιώθω μέχρι να το χωνέψω. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...