Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Διακοπή κύησης στις 24 εβδομάδες


Recommended Posts

Just now, Hope2019 είπε:

Και να επερνα την αντιθετη να το συνεχιζα  μου ηρθανε συσπασεις απο μονα τους! Ευχαριστω πολυ  

μου λενε να το δω το μωρο φοβαμαι να το δω θα λιποθυμησω! 

θα κανεις ό,τι αισθανεσαι σε αυτο το κομματι..αλλοι διαχειριζονται την απωλεια με εικονα πιο ευκολα αλλοι οχι....οι σκεψη μου μαζι σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Hope 2019 λυπάμαι τόσο που περνάς ολο αυτό δεν θα ήθελα σε καμια περιπτωση να το περνας θα ήθελα να είναι αλλιως τα πράγματα κάθε γυναίκα αξίζει να έχει το μωρο της και να έχει μια όμορφη εγκυμοσύνη καμια γυναίκα δεν αξίζει να βιώνει την απώλεια την Εχω ζήσει την Εχω περασει και δεν θα ήθελα σε καμια περιπτωση να το περνάει καμια αυτό το ψυχολογικό κομμάτι μετα θα είναι το χειρότερο τώρα παμε σε μένα διότι χθες με απο ολο αυτό θίχτηκε το ονομα μου και δεν θα ξαναεπιτρεψω σε καμια εδώ μέσα να βγάζει τα απωθημενα της πανω μου το να μην μιλάω και να μην λέω τι άκουσα αυτό δεν θα μου το ξαναπει καμια εδώ μεσα θα μιλάω και θα λέω οτι Εχω ακούσει καμια δεν θα μου κόψει την φωνη και καμια δεν θα μου ξαναπει πως οτι λέω κανω κακό σε κοπέλα και δεν θα επρεπε να λέω οτι μου κατέβει απο το κεφάλι δεν είμαι γιατρός και για όσες με έκριναν είμαι μια γυναικα που έχει ζησει απώλεια δυο φορες και στηνδ δεύτερη ενδομήτριο θάνατο με επιστημονικές βάσεις λανθασμενες έγινα γιατρός απο μονη μου και έπεσαν εξω όλα όσα μου ειπαν αυτό δεν σημάινει πως οτι ειπαν σε μένα ετσι θα είναι και στην κάθε κοπελα θεωρώ οτι Εχω βοηθήσει αρκετες κοπέλες και συνέχιζω οσες δεν σας αρέσει να με διαβάζετε και Εχετε θεματακια να μην με διαβαζετε λοιπόν για οσες δεν ξέρετε την ιστορία μου και το ποσο βοηθάω λυπάμαι που κάθε φορα μπαίνω στην διαδικασία να απολογουμαι αλλά έλεος πια αν είναι δυνατόν να καθεστε να λέτε οτι με αυτά που λέω πληγωνω και κάθομαι και βάζω τον άλλον σε τύψεις δεν Εχετε κανένα δικαίωμα να με πληγωνετε ετσι Εχω περάσει παρα πολλά και δεν Εχω χαρεί τιποτα σε όλες μου τις εγκυμοσύνες θα ήθελα να είναι διαφορετικά με τις κοπέλες εδώ μέσα που το περνάνε και όταν λέω κάτι είναι γιατί δεν θα ήθελα να είναι ετσι αυτά που λέω τα Εχω δει και τα Εχω ζησει απο πολλες κοπέλες μεσα στο νοσοκομείο επειδή το μισο καιρό εκανα εισαγωγή στο νοσοκομείο και ειδα πολλά δεν ηξερα οτι με το να λες τι εχεις ακούσει είναι κακό και έγω απο άλλον άκουσα την λέξη θρομβοφιλια και εψαξα να δω τι είναι κανεις δεν μου είπε πήγαινε ψάξε αν δεν το εκανα θα ξαναεχανα μωρο δηλαδή σκεφτείτε αυτά που λέτε στο προσωπο μου και στο κάτω κάτω ουτε με ξέρετε και δεν είμαι εγώ το πρόβλημα αντί να καθόμαστε να δίνουμε κουράγιο στην κοπέλα καθεστε και ασχολειστε μαζί μου τέλος Εχω στεναχωρηθεις απόλυτα εδώ μεσα προς ολες τις κοπέλες δεν θα ξανάγραψε βαρέθηκα να απολογουμαι το Εχω ξαναπει δεν γράψω αλλά αυτή την φορά το εννοώ θιχτηκα στεναχωτηθηκα και πληγώθηκα χθες απο εδώ και περα οποία θέλει να μου μιλήσει ξέρει που να με βρει τα φιλια μου και σε όλες οσες με βοήθησαν σας αγαπώ κορίτσια μου αλλά εδώ δεν είναι για μρνα πολύ λυπάμαι για ολο αυτό τον ρατσισμό που δέχθηκα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Και να επερνα την αντιθετη να το συνεχιζα  μου ηρθανε συσπασεις απο μονα τους! Ευχαριστω πολυ  

μου λενε να το δω το μωρο φοβαμαι να το δω θα λιποθυμησω! 

Να κανω επισκληριδιο; Δεν ξερω φοβαμαι γτ εχω δυο κολπους και λογια θα με στενη! 

Να κανείς αυτό που νιώθεις ! Κάνε αυτό που σου βγει κοπέλα μου ... 

για επισκληρίδειο τι σου λένε ; Αν δεν υπάρχει πρόβλημα πραγματικό με τη μήτρα σου κάνε το . 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Και να επερνα την αντιθετη να το συνεχιζα  μου ηρθανε συσπασεις απο μονα τους! Ευχαριστω πολυ  

μου λενε να το δω το μωρο φοβαμαι να το δω θα λιποθυμησω! 

Να κανω επισκληριδιο; Δεν ξερω φοβαμαι γτ εχω δυο κολπους και λογια θα με στενη! 

Από ότι κατάλαβα μένεις στη Γερμανία έτσι; Μήπως εκεί έχουν άλλο πρωτόκολλο όσο αναφορά να βλέπουν οι μανούλες τα μωρά τους. 

Εμένα όλοι με απέτρεψαν από το να το δώ,  αν και φυσικά με ρώτησαν κιόλας, όμως όπως και εσύ νόμιζα ότι δεν άντεχα να τη δώ.

Όμως όπως προανέφερα έχουν περάσει και δύο εβδομάδες από τον δικό μου τοκετό, ίσως αν μου το έλεγαν τώρα,να ήμουν έτοιμη να το δώ.

Θα κάνεις ό,τι λέι η ψυχούλα σου! Κανείς δεν θα σε κρίνει!

Όσο για την επισκληρίδιο, αυτό είναι καθαρά ιατρικό. Και επίσης είπες ότι έχεις και τα θεματάκια σου. Συμβουλέψου εκεί τους γιατρούς και εφόσον σου έχουν δώσει το ελεύθερο να επιλέξεις κάνε πάλι ό,τι λέι η καρδούλα σου κορίτσι μου!

Οι πόνοι πάντως για μένα δεν ήταν ανυπόφοροι. Βέβαια ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και αντιλαμβάνεται διαφορετικά τον πόνο.

Link to comment
Share on other sites

On 28/5/2020 at 1:27 ΜΜ, Summer love είπε:

Να κανείς αυτό που νιώθεις ! Κάνε αυτό που σου βγει κοπέλα μου ... 

για επισκληρίδειο τι σου λένε ; Αν δεν υπάρχει πρόβλημα πραγματικό με τη μήτρα σου κάνε το . 

Ειμαι χαλια γεννησα μετα απο  20 ωρες και με αδεια αγκαλια  ειμαι νοσοκομειο ειπα δεν θελω να δω τιποτα αλλα απο την αλη θελω!! Δεν ξερω μην μετανιωσω μετα!! Εχω φωτος δεν τις εχω ανοιξει! 4 εξωσωματικες 1 παλλινδρομηση και τωρα εγινε αυτο ποσα ακομα θα αντεξω; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope2019 είπε:

Ειμαι χαλια γεννησα μετα απο  20 ωρες και με αδεια αγκαλια  ειμαι νοσοκομειο ειπα δεν θελω να δω τιποτα αλλα απο την αλη θελω!! Δεν ξερω μην μετανιωσω μετα!! Εχω φωτος δεν τις εχω ανοιξει! 4 εξωσωματικες 1 παλλινδρομηση και τωρα εγινε αυτο ποσα ακομα θα αντεξω; 

 

Hope, σε σκεφτόμουν να ξέρεις! 

Θα τις ανοίξεις όταν νιώσεις έτοιμη κορίτσι μου!

Τώρα προσπάθησε να ξεκουραστείς λίγο ( ξέρω ότι μόνο να ξεκουραστείς δεν μπορείς).

Μην χάνεις την πίστη σου!

Εγώ σου εύχομαι τα καλύτερα ολόψυχα!❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Ειμαι χαλια γεννησα μετα απο  20 ωρες και με αδεια αγκαλια  ειμαι νοσοκομειο ειπα δεν θελω να δω τιποτα αλλα απο την αλη θελω!! Δεν ξερω μην μετανιωσω μετα!! Εχω φωτος δεν τις εχω ανοιξει! 4 εξωσωματικες 1 παλλινδρομηση και τωρα εγινε αυτο ποσα ακομα θα αντεξω; 

Κάνε υπομονή κορίτσι μου. Αυτό με την άδεια αγκαλιά θα σε πονάει πολύ αλλά προσπάθησε να μοιράζεσαι τον πόνο σου.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, GorgonaAigaiou είπε:

 

Hope, σε σκεφτόμουν να ξέρεις! 

Θα τις ανοίξεις όταν νιώσεις έτοιμη κορίτσι μου!

Τώρα προσπάθησε να ξεκουραστείς λίγο ( ξέρω ότι μόνο να ξεκουραστείς δεν μπορείς).

Μην χάνεις την πίστη σου!

Εγώ σου εύχομαι τα καλύτερα ολόψυχα!❤️

Θελω να την δω απο κοντα αλλα απο την αλη θα λιποθυμησω, ο αντρας μου μπορεσε και την ειδε!! Εσυ τι εκανες;  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Θελω να την δω απο κοντα αλλα απο την αλη θα λιποθυμησω, ο αντρας μου μπορεσε και την ειδε!! Εσυ τι εκανες;  

Η αδερφή μου που έκανε διακοπή κύησης λόγω down τον 5μηνα δεν άντεξε να τη δει. Ο άντρας της σήκωσε την κουβερτούλα και την είδε. Η αδερφή μου μόνο λίγα τα μαλλάκια από μακρυά. Δεν άντεχε. Έκανε αρκετό καιρό συνεδρίες με ψυχίατρο και βοηθηκε πάρα πολύ. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Κάνε υπομονή κορίτσι μου. Αυτό με την άδεια αγκαλιά θα σε πονάει πολύ αλλά προσπάθησε να μοιράζεσαι τον πόνο σου.

Δεν θε

 

Just now, anoulious είπε:

Η αδερφή μου που έκανε διακοπή κύησης λόγω down τον 5μηνα δεν άντεξε να τη δει. Ο άντρας της σήκωσε την κουβερτούλα και την είδε. Η αδερφή μου μόνο λίγα τα μαλλάκια από μακρυά. Δεν άντεχε. Έκανε αρκετό καιρό συνεδρίες με ψυχίατρο και βοηθηκε πάρα πολύ. 

 

Λυπαμαι!! Δεν εκανα διακοπη ξαφνικα μου αρχισανε οι συσπασεις και η φυση απο μονη της εκανε τη δουλεια της τουλαχιστον ηρεμω οτι εγινε απο μονο του!! Δεν θα με βοηθησει κανενας οτι και να μου πουν για συμπαρασταση ειναι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope2019 είπε:

Δεν θε

 

Λυπαμαι!! Δεν εκανα διακοπη ξαφνικα μου αρχισανε οι συσπασεις και η φυση απο μονη της εκανε τη δουλεια της τουλαχιστον ηρεμω οτι εγινε απο μονο του!! Δεν θα με βοηθησει κανενας οτι και να μου πουν για συμπαρασταση ειναι!!

Ευτυχώς! Θα σου ήτανε πολυ πιο δύσκολο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Θελω να την δω απο κοντα αλλα απο την αλη θα λιποθυμησω, ο αντρας μου μπορεσε και την ειδε!! Εσυ τι εκανες;  

Hope, με ρώτησαν εάν θέλω να τη δώ, όμως μέσα στην θολούρα μου από τα φάρμακα και τα παυσίπονα, αρνήθηκα. Αν και με αποθάρρυναν και όλες οι μαίες εκεί.

Όχι, το κοριτσάκι μου δεν το είδα ποτέ, δεν θα το άντεχα.

Όμως ένιωσα την ζέστη της, γιατί αφού την τύλιξαν με το σεντονάκι της,την ακούμπησαν χαμηλά στην κοιλιά μου.

Μόνο να την φανταστώ μπορώ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Δεν θε

 

Λυπαμαι!! Δεν εκανα διακοπη ξαφνικα μου αρχισανε οι συσπασεις και η φυση απο μονη της εκανε τη δουλεια της τουλαχιστον ηρεμω οτι εγινε απο μονο του!! Δεν θα με βοηθησει κανενας οτι και να μου πουν για συμπαρασταση ειναι!!

Σε σκεφτόμουν και μπήκα να δω αν έστειλες . Ξέρω πως νιώθεις και ότι είναι τρομακτικά δύσκολο ολο αυτό . Τελικά η φύση λειτούργησε μόνη της έχεις δίκιο σε αυτό , το ξέρω ότι τώρα δεν βοηθά αλλά πολύ πολύ αργότερα θα νιώσεις καλύτερα . Όλα αυτά τα χρόνια μίλησα με πολλές κοπέλες με αντίστοιχες εμπειρίες , θέλω να θυμάσαι ουι τώρα είναι πολύ δύσκολο και θα είσαι σε πένθος και αυτό είναι το φυσικό . Να κλάψεις , να θρηνήσεις όπως μπορείς . Στο μέλλον τα πράγματα θα είναι καλύτερα αλλά τώρα δεν μπορείς να το δεις . Όχι ούτε εγώ είδα το μωρό νομίζω στην Ελλάδα είναι διαφορετικά τα πράγματα . Κάποιες στιγμές δεν σου κρύβω ότι στενοχωρηθηκα που δεν το είδα αλλά τελικά δεν μπορώ να πω αν με βοήθησε κάπου η όχι , ίσως να ήταν καλύτερα για μένα που δεν το είδα ίσως δεν ξέρω . Κανείς δεν μπορεί να σου πει τι θα κανείς . Πραγνατικ ξέρω και σε καταλαβαίνω . Λυπάμαι παρά πολύ κορίτσι μου ! 

  • Μου αρέσει 2

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Summer love είπε:

Σε σκεφτόμουν και μπήκα να δω αν έστειλες . Ξέρω πως νιώθεις και ότι είναι τρομακτικά δύσκολο ολο αυτό . Τελικά η φύση λειτούργησε μόνη της έχεις δίκιο σε αυτό , το ξέρω ότι τώρα δεν βοηθά αλλά πολύ πολύ αργότερα θα νιώσεις καλύτερα . Όλα αυτά τα χρόνια μίλησα με πολλές κοπέλες με αντίστοιχες εμπειρίες , θέλω να θυμάσαι ουι τώρα είναι πολύ δύσκολο και θα είσαι σε πένθος και αυτό είναι το φυσικό . Να κλάψεις , να θρηνήσεις όπως μπορείς . Στο μέλλον τα πράγματα θα είναι καλύτερα αλλά τώρα δεν μπορείς να το δεις . Όχι ούτε εγώ είδα το μωρό νομίζω στην Ελλάδα είναι διαφορετικά τα πράγματα . Κάποιες στιγμές δεν σου κρύβω ότι στενοχωρηθηκα που δεν το είδα αλλά τελικά δεν μπορώ να πω αν με βοήθησε κάπου η όχι , ίσως να ήταν καλύτερα για μένα που δεν το είδα ίσως δεν ξέρω . Κανείς δεν μπορεί να σου πει τι θα κανείς . Πραγνατικ ξέρω και σε καταλαβαίνω . Λυπάμαι παρά πολύ κορίτσι μου ! 

Το ξερω οτι θα ναι πολυ καλυτερα τα πραγματα! Ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση!! Ευχομαι σε καμια γυναικα να συμβει κατι τετοιο ειναι αδικο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Το ξερω οτι θα ναι πολυ καλυτερα τα πραγματα! Ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση!! Ευχομαι σε καμια γυναικα να συμβει κατι τετοιο ειναι αδικο! 

Είναι πολύ άδικο όλο αυτό έχεις δίκιο , το ξέρω και το καταλαβαίνω καλά . Λυπάμαι πολύ για αυτό που σου συμβαίνει , δεν έχω λόγια . Προσπάθησε να μιλάς με κάποιους δικούς σου για όλο αυτό θα σε βοηθήσει . 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...