Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Κ εγώ καλύτερα είμαι σχετικά..βέβαια άμα κάτσω κ σκεφτώ τι λέξη αναγουλα το χω πανευκολο.να αναγυλιασω.γενικα κ εγώ μετά από μια μέρα.που μου ρθε μια αδιαθεσία κ τρόμαξα ,λίγο κάθε μέρα φοβάμαι μην λιποθυμήσω η δε ξέρω κ γω..κ αυτό που παρατήρησα σε μένα είναι ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη  δεν είχα τόσες φοβίες όσο έχω τώρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Τυχερουλα!!!άντε κ στα δικά μας!αν κ μάλλον είσαι πιο προχωρημένη βδομάδα ε??καλέ βάλτε κανένα τικερακι να βλέπουμε σε ποια βδομάδα είναι η καθεμία!

Αυτό με το κάθε 2 ώρες το έχω κι εγώ .το θέμα είναι ότι ξεχνιέμαι κ μετά γίνομαι χάλια.υγρα πίνω αλλά λίγο λίγο αλλιώς ανακατευομαι.το μόνο που έπινα παλιά κ τώρα δεν το αντέχω καθόλου είναι το γάλα.

Κιάλια προς το παρόν έχω χάσει 3 αλλά είμαι σίγουρη ότι στο δεύτερο τρίμηνο θα αναπληρώσω σε χρόνο dt

Είμαι 10 εβδομάδων και έχω πάρει 1 κιλό   το χειρότερο είναι με το νερό και γενικά όλα τα υγρά,δεν μπορώ να πιω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Όντως με το νερό κι εγώ έχω πρόβλημα έχω δοκιμάσει 3_4 διαφορετικές μάρκες κι όλες κάτι έχουν η μια μου μυρίζει η άλλη πικριζει...... εγώ έχασα 8 αλλά αν είμαι όπως την πρώτη θα τα ξανά έχω βάλει μέχρι τον 6ο . Εύχομαι σε όλες μας μα φύγουν αυτές οι αναγουλες πιο νωρίς! Πώς μπαίνει αυτό το καρτελάκι με την "ηλικια" του εμβρύου;


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμένα!!! Είμαι έγκυος στο 3ο μας μωράκι, 9Ε6Η με ΠΗΤ 18/1. Έχω 2 κοριτσάκια 7μιση και 6 ετών, και μας ευλόγησε ο Θεος παλι στα 39 μου!  :wub:

Τα συμπτώματα που έχω ειναι πολυ παρόμοια με τα δικα σας. Περνάω πολύ ωρα ξάπλα, τα παιδιά στον αυτόματο σχεδόν, καθως δεν έχουμε βοήθεια και ο σύζυγός δουλευει πολλες ωρες, αλλά ευτυχως είναι μεγάλες και αρκετά ανεξάρτητες. Πολυ έντονες ζαλάδες, αδυναμία, υπνηλία, που έχω την εντύπωση ότι φταιει η ζέστη, πχ την προηγούμενη εβδομάδα που έπεσε η θερμοκρασία για κανα δύο μέρες ένοιωσα να συνέρχομαι. Κι είμαστε ακομα στην αρχή του Καλοκαιριού!!! :roll:

 Οι δυο μου πρώτες εγκυμοσύνες ήτανε διαφορετικές τόσο μεταξύ τους όσο και απο αυτήν εδώ. Το μόνο κοινό μεταξύ και των τριών είναι ίσως οι καουρες. Δεν κανω εμετούς, ούτε στις αλλες εκανα, αλλα με πιάνει καουρα με το παραμικρό, αναγουλες και με ενοχλούν οι μυρωδιές. Στις αλλες δύο αυτο κράτησε ως το τελος.. :-?

Έχω προγραμματίσει αυχενικη για 9/7 (μεταξύ 5 και 10 μου ειπε ο γιατρός να την κανω), και ανυπομωνω να δω οτι ολα είναι καλά με το μπεμπακι! :)

Οσες φορές κι αν το περασεις το άγχος ειναι το ιδιο!!! Καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες κορίτσια!!!

Just now, Marian91 είπε:

Πώς μπαίνει αυτό το καρτελάκι με την "ηλικια" του εμβρύου;

Πηγαινε στη σελίδα https://lilypie.com/index.html

Εκει στο pregnancy επιλέγεις πως θελεις να είναι (εικονιτσες κοκ). Όταν το τελειωσεις αντιγραψε το image URL.

Μετα έλα πάλι εδώ στο καφε, πηγαινε στις ρυθμισεις λογαριασμού σου, βρες την υπογραφή, και εκει κανε εισαγωγή εικόνας απο URL.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Γεια σας κι απο εμένα!!! Είμαι έγκυος στο 3ο μας μωράκι, 9Ε6Η με ΠΗΤ 18/1. Έχω 2 κοριτσάκια 7μιση και 6 ετών, και μας ευλόγησε ο Θεος παλι στα 39 μου!  :wub:

Τα συμπτώματα που έχω ειναι πολυ παρόμοια με τα δικα σας. Περνάω πολύ ωρα ξάπλα, τα παιδιά στον αυτόματο σχεδόν, καθως δεν έχουμε βοήθεια και ο σύζυγός δουλευει πολλες ωρες, αλλά ευτυχως είναι μεγάλες και αρκετά ανεξάρτητες. Πολυ έντονες ζαλάδες, αδυναμία, υπνηλία, που έχω την εντύπωση ότι φταιει η ζέστη, πχ την προηγούμενη εβδομάδα που έπεσε η θερμοκρασία για κανα δύο μέρες ένοιωσα να συνέρχομαι. Κι είμαστε ακομα στην αρχή του Καλοκαιριού!!! :roll:

 Οι δυο μου πρώτες εγκυμοσύνες ήτανε διαφορετικές τόσο μεταξύ τους όσο και απο αυτήν εδώ. Το μόνο κοινό μεταξύ και των τριών είναι ίσως οι καουρες. Δεν κανω εμετούς, ούτε στις αλλες εκανα, αλλα με πιάνει καουρα με το παραμικρό, αναγουλες και με ενοχλούν οι μυρωδιές. Στις αλλες δύο αυτο κράτησε ως το τελος.. :-?

Έχω προγραμματίσει αυχενικη για 9/7 (μεταξύ 5 και 10 μου ειπε ο γιατρός να την κανω), και ανυπομωνω να δω οτι ολα είναι καλά με το μπεμπακι! :)

Οσες φορές κι αν το περασεις το άγχος ειναι το ιδιο!!! Καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες κορίτσια!!!

Πηγαινε στη σελίδα https://lilypie.com/index.html

Εκει στο pregnancy επιλέγεις πως θελεις να είναι (εικονιτσες κοκ). Όταν το τελειωσεις αντιγραψε το image URL.

Μετα έλα πάλι εδώ στο καφε, πηγαινε στις ρυθμισεις λογαριασμού σου, βρες την υπογραφή, και εκει κανε εισαγωγή εικόνας απο URL.

Με το καλό σου εύχομαι και το τρίτο παιδάκι σου!!!!!!καλώς ήρθες στην παρέας μας!!!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχως εμενα μου περασαν ολα δεν εχω καθολου συμπτωματα. Παιρνω κατι ειδικές βιταμινες που μου εδωσε ο γιατρός και δεν αισθάνομαι πλεον τιποτα. Ειμαι 9 και 2 βδομαδων ειδαμε και το μωρακι μας και ναι η κοιλιτσα πλεον φουσκώνει λιγακι .....

 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, myrina είπε:

Πηγαινε στη σελίδα https://lilypie.com/index.html

Εκει στο pregnancy επιλέγεις πως θελεις να είναι (εικονιτσες κοκ). Όταν το τελειωσεις αντιγραψε το image URL.

Μετα έλα πάλι εδώ στο καφε, πηγαινε στις ρυθμισεις λογαριασμού σου, βρες την υπογραφή, και εκει κανε εισαγωγή εικόνας απο URL.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Ευχομαι να μην σου κρατήσουν μέχρι το τέλος αυτή τη φορά οι καουρες... να είναι καλές και τελιομηνες σε όλες μας να έχουμε υγεία για να είναι κι αυτά καλά!! 

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, myrina είπε:

Γεια σας κι απο εμένα!!! Είμαι έγκυος στο 3ο μας μωράκι, 9Ε6Η με ΠΗΤ 18/1. Έχω 2 κοριτσάκια 7μιση και 6 ετών, και μας ευλόγησε ο Θεος παλι στα 39 μου!  :wub:

Τα συμπτώματα που έχω ειναι πολυ παρόμοια με τα δικα σας. Περνάω πολύ ωρα ξάπλα, τα παιδιά στον αυτόματο σχεδόν, καθως δεν έχουμε βοήθεια και ο σύζυγός δουλευει πολλες ωρες, αλλά ευτυχως είναι μεγάλες και αρκετά ανεξάρτητες. Πολυ έντονες ζαλάδες, αδυναμία, υπνηλία, που έχω την εντύπωση ότι φταιει η ζέστη, πχ την προηγούμενη εβδομάδα που έπεσε η θερμοκρασία για κανα δύο μέρες ένοιωσα να συνέρχομαι. Κι είμαστε ακομα στην αρχή του Καλοκαιριού!!! :roll:

 Οι δυο μου πρώτες εγκυμοσύνες ήτανε διαφορετικές τόσο μεταξύ τους όσο και απο αυτήν εδώ. Το μόνο κοινό μεταξύ και των τριών είναι ίσως οι καουρες. Δεν κανω εμετούς, ούτε στις αλλες εκανα, αλλα με πιάνει καουρα με το παραμικρό, αναγουλες και με ενοχλούν οι μυρωδιές. Στις αλλες δύο αυτο κράτησε ως το τελος.. :-?

Έχω προγραμματίσει αυχενικη για 9/7 (μεταξύ 5 και 10 μου ειπε ο γιατρός να την κανω), και ανυπομωνω να δω οτι ολα είναι καλά με το μπεμπακι! :)

Οσες φορές κι αν το περασεις το άγχος ειναι το ιδιο!!! Καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες κορίτσια!!!

Πηγαινε στη σελίδα https://lilypie.com/index.html

Εκει στο pregnancy επιλέγεις πως θελεις να είναι (εικονιτσες κοκ). Όταν το τελειωσεις αντιγραψε το image URL.

Μετα έλα πάλι εδώ στο καφε, πηγαινε στις ρυθμισεις λογαριασμού σου, βρες την υπογραφή, και εκει κανε εισαγωγή εικόνας απο URL.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Επεξεργάστηκαν by Marian91

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Ευτυχως εμενα μου περασαν ολα δεν εχω καθολου συμπτωματα. Παιρνω κατι ειδικές βιταμινες που μου εδωσε ο γιατρός και δεν αισθάνομαι πλεον τιποτα. Ειμαι 9 και 2 βδομαδων ειδαμε και το μωρακι μας και ναι η κοιλιτσα πλεον φουσκώνει λιγακι .....

 

Αχ τι ωραία!Τι βιταμίνες σου έδωσε;;;;


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@myrina Καλώς μας ήρθες.. Τι ωραία που είσαι στο τρίρο σου παιδάκι.. Να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι.. Αντε θα μας συμβουλεύεις κιόλας..

 

Βρε κορίτσια διαβάζω για εσάς που αντί να παίρνετε χάνετε κιλά κ παθαίνω σοκ.. Μόνο εγώ παίρνω κιλά???:blink:

Κ γω είμαι 1-2 πάνω από πριν, αλλά είναι κ ανάλογα την μέρα.. Την μία μέρα η κυρία ζυγαριά λέει άλλα κ την άλλη άλλα.. Καθόλου δεν την συμπαθώ.. Αλλά δεν έχω σχεδόν καθόλου εμετούς, στην 10η εβδομάδα κ είχα μόνο 2, λίγο ανακατωσσούρα κ κανένα πρόβλημα με το νερό, ίσα ίσα πο υπίν όλη μέρα.. Αλλά η κοιλίτσα έχει αρχίσε κ πετάει, όχι πολύ αλλά σαν να έχω παραφάει.. Κ ειδικά μετά το φαγητό.. Το πρωί είναι πιο νορμαλ.

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ημικρανία και εμετό είναι το πρόβλημα μου τις τελευταίες μερες. Σήμερα έχω συνέλθει καπως έχω μια αίσθηση καουρας αλλά όλο το σκ με πέθανε ημικρανία και εμετός!! 

Ξεκινά η 8η εβδομάδα για μένα 

Αλλά.λεω ολα καλά αν είναι για το. Πλάσματακιιι μας όλα καλαα!!!! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Διάβασα όλων σας τα σχόλια πάνω κάτω ταυτίζομαι με τα συμπτώματα και λέω ευτυχώς δεν ειμαι μόνη.Εμενα τις τελευταίες μέρες με ταλαιπωρεί μια υπόταση.Παω έξω να ψωνίσω κάτι να περπατήσω να ξεπιαστω ζαλίζομαι κάθομαι να συνέλθω.Σηκωνομαι να πλύνω πιάτα να μαγειρέψω γυρίζουν όλα πάλι.Τεζα πάλι στο καναπέ.Τι να πω.Διαβασα ότι δεν είναι ανησυχητικό γτ υπεραιματωνεται το μωρό εξού και τα υποτασικα επεισόδια.Οσο για τις ναυτίες,αν δε φάω στο δίωρο και έχω πιει μόνο υγρα νομίζω ότι είμαι μεσοπέλαγα σε καράβι με φουρτούνα :confused::confused: αλλά χαλάλι για το πλασματακι μου...

On 20/6/2020 at 9:22 ΜΜ, butterfly1986 είπε:

Ρε κορίτσια πέρα από τις αναγουλες αισθάνεστε υποτονικά?νιώθω ότι όλη την ώρα θέλω να είμαι ξάπλα.με έχει πιάσει φοβία ότι αν βγω να περπατήσω θα λιποθυμήσω... σκέφτομαι αν είναι λογικό η μήπως έχω καμία έλλειψη βιταμινών.οι γενικές εξετάσεις μου βγήκαν τέλειες.και στην πρώτη εγκυμοσύνη θυμάμαι μια χαρά πήγαινα κάθε μέρα δουλειά κι έκανα κι όλες τις δραστηριότητες μου....

Μια απ' τα ίδια.Μια δουλειά να κάνω θέλω διάλειμμα ξαπλα. Νομιζω ότι φταίει και η ζέστη και το ότι λειτουργεί ως εργοστάσιο το σώμα μας αυτή τη στιγμή.Σου έχει δώσει βιταμίνες ο γιατρός σου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, butterfly1986 said:

Αχ τι ωραία!Τι βιταμίνες σου έδωσε;;;;

Ειναι πολυβιταμινες.......τις πηρα απο το φαρμακειο του νοσοκομείου...εαν πάρεις ομως Β6 τις παιρνω και γω οι αναγουλες σταματάνε κατα 90% παρε της solgar αυτες εχω και γω ....δεν πειραζουν καθολου το εμβρυο 

  • Μου αρέσει 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelvas είπε:

Γεια σας κορίτσια.

Διάβασα όλων σας τα σχόλια πάνω κάτω ταυτίζομαι με τα συμπτώματα και λέω ευτυχώς δεν ειμαι μόνη.Εμενα τις τελευταίες μέρες με ταλαιπωρεί μια υπόταση.Παω έξω να ψωνίσω κάτι να περπατήσω να ξεπιαστω ζαλίζομαι κάθομαι να συνέλθω.Σηκωνομαι να πλύνω πιάτα να μαγειρέψω γυρίζουν όλα πάλι.Τεζα πάλι στο καναπέ.Τι να πω.Διαβασα ότι δεν είναι ανησυχητικό γτ υπεραιματωνεται το μωρό εξού και τα υποτασικα επεισόδια.Οσο για τις ναυτίες,αν δε φάω στο δίωρο και έχω πιει μόνο υγρα νομίζω ότι είμαι μεσοπέλαγα σε καράβι με φουρτούνα :confused::confused: αλλά χαλάλι για το πλασματακι μου...

Μια απ' τα ίδια.Μια δουλειά να κάνω θέλω διάλειμμα ξαπλα. Νομιζω ότι φταίει και η ζέστη και το ότι λειτουργεί ως εργοστάσιο το σώμα μας αυτή τη στιγμή.Σου έχει δώσει βιταμίνες ο γιατρός σου;

Δεν μου έχει δώσει τίποτα ακόμη αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν του είπα ούτε  για τις ζαλάδες γιατί φοβάμαι ότι είναι φοβία κ είναι απλά στο μυαλό μου.μου είπε πάντως ότι μόλις αρχίσει το δεύτερο τρίμηνο θα ξεκινήσουμε σίδηρο και ασβέστιο.

Εσύ παίρνεις βιταμίνες για τις ζαλάδες?


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Δεν μου έχει δώσει τίποτα ακόμη αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν του είπα ούτε  για τις ζαλάδες γιατί φοβάμαι ότι είναι φοβία κ είναι απλά στο μυαλό μου.μου είπε πάντως ότι μόλις αρχίσει το δεύτερο τρίμηνο θα ξεκινήσουμε σίδηρο και ασβέστιο.

Εσύ παίρνεις βιταμίνες για τις ζαλάδες?

Εμένα στην 7η βδομάδα που πήγα και με είδε μου διέκοψε το φυλλικό και παίρνω τις prenatal nutrients πρωί-βραδυ γτ περιέχουν πάρα πολλά ιχνοστοιχεία και φυλλικό.Για τις ζαλάδες δε νομίζω να δίνουν φαρμακευτική αγωγή,είναι λόγω πίεσης και είναι συχνές.Σιδηρο μετά της 16η βδομάδα Μ είπε.Απλα είναι η βιταμίνη d χαμηλή και θέλουμε να την ανεβάσουμε με τις βιταμίνες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...