Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες!!!

Εγω επειδή είμαι κάπως υψηλού κινδύνου θα κάνω και doppler σε ένα μήνα, οπότε εκεί ελπίζω να δούμε φατσούλα του μπέμπη μας! Στην β'επιπεδου έκανε πολλά ακροβατικά και δεν μας άφησε να τον δούμε!!

Όσον αφορά το σίδηρο, κι εμενα Έχει πέσει ο αιματοκρίτης, από 41 που ξεκίνησα σε 37. Αλλα εδώ και λίγες βδομάδες εχω κόψει το συμπλήρωμα, με δική μου πρωτοβουλία, γιατί έχω κάνει αιμορροΐδες και δεν την παλεύω καθόλου.. Οποτε βλέπω και λίγο υποχωρεί  πρόβλημα παίρνω παλι στη χάση και στη φεξη.. Θα σας πω στις επόμενες εξετάσεις τα αποτελέσματα του "πειράματος"

Κατά τα άλλα με τα νέα μετρα αγχώθηκα λίγο, στο Ηράκλειο είμαστε επίπεδο 3, και στο επίπεδο 4 ειδα ότι κλείνουν καταστήματα λιανικής. Οπότε με αγχωσε λίγο αυτό αν κλείσουν τα μαγαζιά και δεν προλάβω να ψωνίσω για τον μπέμπη!! Αλλά οκ ηρέμησα τώρα, μου έστειλε μια φιλη κάμποσα ρουχαλάκια, θα μου επιστρέψει και μια άλλη την κούνια των κοριτσιών που της την είχα δώσει μαζί με προίκα κοκ. Ουσιαστικά μόνο καρότσια θα χρειαστώ. Έκανα και μια παραγγελία από online φαρμακείο καποια πραγματάκια. 

Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά!!! :-D

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@myrina Μην αγχώνεσαι καλέ! Σκέψου ότι υπάρχουν κ χειρότερα.. Εγώ για παράδειγμα δεν έχω τίποτα ακόμα!! Ας είναι καλά το ίντερνετ!

Στο lockdown είχα κάνει μια παραγγελία απο public γραφική ύλη για τα κορίτσια να έχω να τις απασχολώ. Έκανε 1μιση μήνα να ολοκληρωθεί!! Εδω είχε της κακομοίρας,τα καταστήματα δεν μπορούσαν να ανταποκριθούν, αλλα και με τα courier Έχει ανέβει η δουλειά τους αλλα δεν έκαναν αναβάθμιση οποτε έχει πέσει πολυ η παροχή υπηρεσιών.. Τουλάχιστον αυτό ισχύει για εμάς εδώ στο Ηράκλειο, δεν ξέρω αν στην ηπειρωτική Ελλάδα είναι καλύτερα τα πράγματα..


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα κοριτσάκια! 

Μην αγχώνεστε για τις αγορές, δεν θα είναι ο πανικός του Μαρτίου με τις παραγγελίες. Όντως τότε υπήρχε μεγάλο πρόβλημα κ κυρίως με συγκεκριμένες μεταφορικές. Αλλά τώρα δε θα είναι το ίδιο! Οπότε όλα θα πάνε καλά αν χρειαστεί να πάρεις online.

Εγώ με τα κιλά έχω πάρει αυτό το 1.5 κιλό που έχω βέβαια το γιατρό υποβολέα να μην πάρω καθόλου. Δε ξέρω αυτό αν γίνεται βέβαια. Την επόμενη εβδομάδα έχουμε ραντεβού οπότε θα το συζητήσω ξανά μαζί του. 

Η κοιλιά μου φαίνεται πολύ πλέον κ δεν κρύβεται, είμαστε έγκυοι 100% κ μπαίνουμεκ στον 7ο... Μόνο αν βάλω κάτι πολυυ ριχτο σε φαίνεται.

Αλλά τώρα ήρθε η ώρα να γκρινιάξω....Δε μπορώ άλλο με το στομάχι. Καθόλου όρεξη κ αν έχω, τοη νορμάλ πείνα που μένεις νηστικός. Όταν φάω είμαι χάλια,θέλω να κάνω εμετό κ τις απογευματινές ώρες κ μετά κλάψε με.:(

@Maria mariaa πολύ μ άρεσαν τα νέα σου! Σε καταλαβαίνω πιο ήρεμη 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Στην παραγγελία που έκανα από φαρμακείο εβαλα και για το μωρό της Welleda σαμπουάν καλεντουλας και λαδάκι αμύγδαλο για μασάζ στην κοιλίτσα!! Επίσης μια συσκευασία πάνες Νο2 (3-6) κιλα, οι Νο1 ποτε δεν βόλευαν ουτε όταν ήταν νεογέννητα. Γενικά το κάτω όριο διαπίστωσα ότι έπαιζε ρόλο παντα, δλδ αν είναι 3 κιλά θα πάρεις την 3-6. Και μια κρέμα για τις θηλες, την purelan της Mendela, Είναι και για προετοιμασία αλλα και ενδιάμεσα από τους θηλασμους βοηθαει να μην ξεραίνονται οι θηλες. Για να μην ξεραίνονται επίσης καλό στέγνωμα και αερισμό. Στις αλλες κυκλοφορούσα με το στήθος έξω, τώρα που είναι χειμώνας για να δούμε πως θα το κάνω!! :-p 

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, myrina είπε:

Στην παραγγελία που έκανα από φαρμακείο εβαλα και για το μωρό της Welleda σαμπουάν καλεντουλας και λαδάκι αμύγδαλο για μασάζ στην κοιλίτσα!! Επίσης μια συσκευασία πάνες Νο2 (3-6) κιλα, οι Νο1 ποτε δεν βόλευαν ουτε όταν ήταν νεογέννητα. Γενικά το κάτω όριο διαπίστωσα ότι έπαιζε ρόλο παντα, δλδ αν είναι 3 κιλά θα πάρεις την 3-6. Και μια κρέμα για τις θηλες, την purelan της Mendela, Είναι και για προετοιμασία αλλα και ενδιάμεσα από τους θηλασμους βοηθαει να μην ξεραίνονται οι θηλες. Για να μην ξεραίνονται επίσης καλό στέγνωμα και αερισμό. Στις αλλες κυκλοφορούσα με το στήθος έξω, τώρα που είναι χειμώνας για να δούμε πως θα το κάνω!! :-p 

Μεγεια!! Αμαζόνες κ το χειμώνα :D

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Εγώ με τα κιλά έχω πάρει αυτό το 1.5 κιλό που έχω βέβαια το γιατρό υποβολέα να μην πάρω καθόλου. Δε ξέρω αυτό αν γίνεται βέβαια. Την επόμενη εβδομάδα έχουμε ραντεβού οπότε θα το συζητήσω ξανά μαζί του. 

Εγώ ακόμα είμαι στο μείον 1 απο το αρχικό μου βάρος, αλλα μου είναι αδύνατον πλέον να κάνω διατροφή, άμα πεινάω πεινάω!! Στην πρώτη οταν γέννησα είχα ακριβώς το ίδιο βάρος με αυτό που ξεκίνησα, αλλα είχα χάσει 7 κιλά μόνο στο πρώτο 4μηνο, ενώ τώρα όμως δεν εχασα τοσα, για αυτό δεν ξέρω αν καταφέρω να πιάσω το στόχο που μου έχει βάλει ο γιατρος κι εμένα να μην πάρω καθόλου.. Θα δείξει.. Πάντως είμαστε σε καλό δρόμο νομίζω ακόμα και 2-3 ακομα να πάρουμε..


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Εμένα Κ η φίλη μου Ενδοκρινολογος που με παρακολουθεί ,μου είχε πει τα ίδια με το γιατρό. Κ όταν μιλάμε μιλήσαμε κ της είπα ότι πήρα 1.5 ,δεν αγχώθηκε ίσα ίσα μου είπε ότι τώρα παίρνει το παιδί βάρος κ είναι Κ τα υγρά περισσότερα. 

Κορίτσια τελείωσαν οι μάστορες κ το δωμάτιο έγινε πολύ γλυκούλι, μόνο με αλλαγή ενός πατώματος προς το παρόν...έπεται συνέχεια :x

  • Μου αρέσει 5

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Εμένα Κ η φίλη μου Ενδοκρινολογος που με παρακολουθεί ,μου είχε πει τα ίδια με το γιατρό. Κ όταν μιλάμε μιλήσαμε κ της είπα ότι πήρα 1.5 ,δεν αγχώθηκε ίσα ίσα μου είπε ότι τώρα παίρνει το παιδί βάρος κ είναι Κ τα υγρά περισσότερα. 

Κορίτσια τελείωσαν οι μάστορες κ το δωμάτιο έγινε πολύ γλυκούλι, μόνο με αλλαγή ενός πατώματος προς το παρόν...έπεται συνέχεια :x

@Lottaki ωραια με το καλό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια @Lottakiκαι εγω πειναω κνδ μπορω να φαω.ποναω το εχω κανα 15νθημερο.να σας ρωτησω τις παλιες μωρομαντηλα τα γνωστα του σουπερ μαρκετ τα βαζουμε στο μωρο απο την πρωτη μερα;γτ ειχε κατι προσφορες κ λεω να παρω.καμια μαρκα που να μας βγηκε καλη;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Suzukaki είπε:

Τα ιδια @Lottakiκαι εγω πειναω κνδ μπορω να φαω.ποναω το εχω κανα 15νθημερο.να σας ρωτησω τις παλιες μωρομαντηλα τα γνωστα του σουπερ μαρκετ τα βαζουμε στο μωρο απο την πρωτη μερα;γτ ειχε κατι προσφορες κ λεω να παρω.καμια μαρκα που να μας βγηκε καλη;;

Εμείς γενικα με τα μωρομαντηλα μόνο για τα "χοντρά" αλλα πάντα μα πάντα σε κάθε αλλαγή πάνας νεράκι τρεχούμενο. Είχαμε γενικα πολλά συγκαματα, και τα μαντιλάκια δεν βοηθούν.. Στη βόλτα βέβαια είναι αναπόφευκτα.. Δεν είχαμε θεμα με συγκεκριμένη μάρκα, γενικα με όλες.. Οπότε παίρνε όταν βρίσκεις προσφορά, 2+1, κοκ..

Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσια τελείωσαν οι μάστορες κ το δωμάτιο έγινε πολύ γλυκούλι, μόνο με αλλαγή ενός πατώματος προς το παρόν...έπεται συνέχεια :x

Πόσο όμορφες αυτές οι ετοιμασίες!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια.. Εγώ 30 θα πάω για ντοπλερ με είπε να πάω νωρίτερα γιατί φαίνεται 1 βδομάδα μικρότερη και θέλει να με δει... Έχω αγχωθεί λίγο!!!!! Και εγώ και στους 2 στην αρχή μόνο με νεράκι δεν είχαμε θέμα αλλά με είχε πει και η παιδίατρος στην αρχή να μην χρησιμοποιω τα μωρό μαντήλα μόνο νεράκι.. Και αυτό θα κάνω και τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπερα κορίτσια.. Εγώ 30 θα πάω για ντοπλερ με είπε να πάω νωρίτερα γιατί φαίνεται 1 βδομάδα μικρότερη και θέλει να με δει... Έχω αγχωθεί λίγο!!!!! Και εγώ και στους 2 στην αρχή μόνο με νεράκι δεν είχαμε θέμα αλλά με είχε πει και η παιδίατρος στην αρχή να μην χρησιμοποιω τα μωρό μαντήλα μόνο νεράκι.. Και αυτό θα κάνω και τώρα 

1 εβδ νωριτερα εννοει λογω βαρους του;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι!! Θα πας Κ θα τα δείτε όλα κ θα είναι μια χαρά! Έτσι κ αλλιώς Κ τους υπέρηχους σου τους κάνεις κ όλα. Δεν είναι ότι έχεις να πας από την 12 εβδομάδα στο γιατρό. 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι λόγο βάρους φαίνεται μια εβδομάδα πίσω στην ανάπτυξη.. Ναι η γιατρός δεν με είπε κάτι κακό.. μόνο αυτό ότι είναι πίσω αλλά πήρα τον έμβρυολογο που έκανα β επιπέδου κ τώρα με είπε να  πάω για ντοπλερ πιο νωρίς και ότι δεν του αρέσει που φαίνεται μικρότερο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...