Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Marialena123 είπε:

Ναι υπογλυκαιμία δηλαδή...στο εργαστήριο μου είπαν ότι επρεπε να έχω ζαλιστεί αλλά εγώ δεν ενοιωσα τίποτα...δεν ξέρω σκέφτομαι μήπως έβγαλαν λάθος αποτέλεσμα...πάντως θα το επαναλαβώ

@Marialena σου πήραν ακριβώς στην μια ώρα αίμα εάν άργησαν λίγο αυτο μπορεί να αλλάξει το αποτελέσματα...Επειδή έχω άτομο στην οικογένεια μου με υπογλυκαιμία όντως όταν πέφτει το ζάχαρο αρχίζει να ιδρώνει και μετά του έρχεται να λιποθυμήσει και γενικά κόβεται(έντονη αδυναμία)

2 ώρες πρίν, Opheliav είπε:

Κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά!

Η εξέταση ντοπλερ είδα που έγραψε κάποια ότι είναι για εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου. Πράγματι ετσι?εμένα μου την έκλεισε ο εμβρυολογος από όταν κάναμε τη β επιπέδου κ νόμιζα γενικά πως είναι μέσα στο πρόγραμμα. Πάντως θα φανεί και εκεί 3d? Αχ μακαρι....Ένας σαν μεγάλος υπέρηχος μου είπαν απλώς ότι θα είναι..

 

Πολύ καλά είστε όλες με τα κιλακια! Μπράβο. Εγώ επειδή έχασα πολλά στην αρχή με τους εμετούς, τα ξανά πήρα πισω και είμαι +3-4 από τα αρχικά μού, οπότε προς το παρόν καλά είμαστε.. 

 

Μην αγχώνεστεμε τα μαγαζιά ,  ευτυχώς υπάρχουν κ σχεδόν τα πάντα ηλεκτρονικά. @myrinaΠω πω δεν ήξερα ότι Ηράκλειο φτάσατε επίπεδο 3 :(

ποτέ θα τελειώσει αυτό το πράγμα...? 

@Opheliav Καλησπέρα την Doopler γίνεται πλέον υποχρεωτικά από όλες τς έγκυες..αυτο που μου είπε έμενα ο εμβρυολογος μου είναι ότι επειδή είμαι σε εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου απλά θα τν κάνω νωρίτερα και εάν χρειαστεί αργότερα μπορεί  να την επαναλάβω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Maria mariaa είπε:

@Opheliav Καλησπέρα την Doopler γίνεται πλέον υποχρεωτικά από όλες τς έγκυες..αυτο που μου είπε έμενα ο εμβρυολογος μου είναι ότι επειδή είμαι σε εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου απλά θα τν κάνω νωρίτερα και εάν χρειαστεί αργότερα μπορεί  να την επαναλάβω 

Ααα έχει αλλάξει δλδ!! Τα κορίτσια τα γέννησα 2012 και 2014, τότε δεν ητανε στάνταρντ. Αρα απλά άλλαξαν οι οδηγίες!

  • Ευχαριστώ 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

@Marialena σου πήραν ακριβώς στην μια ώρα αίμα εάν άργησαν λίγο αυτο μπορεί να αλλάξει το αποτελέσματα...Επειδή έχω άτομο στην οικογένεια μου με υπογλυκαιμία όντως όταν πέφτει το ζάχαρο αρχίζει να ιδρώνει και μετά του έρχεται να λιποθυμήσει και γενικά κόβεται(έντονη αδυναμία)

@Opheliav Καλησπέρα την Doopler γίνεται πλέον υποχρεωτικά από όλες τς έγκυες..αυτο που μου είπε έμενα ο εμβρυολογος μου είναι ότι επειδή είμαι σε εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου απλά θα τν κάνω νωρίτερα και εάν χρειαστεί αργότερα μπορεί  να την επαναλάβω 

Ναι στην μια ώρα μου πήρες αλλά δεν ξέρω ίσως κάτι άργησαν να κάνουν γιατί πηγαίνει με βάση τον χρόνο δεν ξέρω...πάντως εγώ ήμουν περδίκι...μετά πήγα και περπάτησα σκέψου.Δεν ξέρω τι να πω...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. από ότι βλέπω στου υπέρηχους που έχω κάνει suzukaki αρχίζει και φαίνεται από την 18 εβδομάδα με έβγαλε ότι είμαι 17 και μετά στην 24 που πήγα έδειχνε 23 δεν ξέρω περιμένω πως και πως να πάω...  Myrina μου ναι μαζί είμαστε αλλά έγω μετράω τώρα μια εβδομάδα πίσω και εγώ ήταν να κάνω ντοπλερ 21 με 27 Νοεμβρίου αλλά μόλις είπα στον έμβρυολογο ότι φαίνεται πίσω με λέει έλα νωρίτερα να το δούμε... Ελπίζω να είναι αυτό που λες με τις μετρησεις πάντως δεν είδαν να έχει κάποιο θέμα όλο αυτό το διάστημα που παω..  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, myrina είπε:

Ααα έχει αλλάξει δλδ!! Τα κορίτσια τα γέννησα 2012 και 2014, τότε δεν ητανε στάνταρντ. Αρα απλά άλλαξαν οι οδηγίες!

@myrinaέχουν αλλάξει πλέον γιατί είναι και αυτή σοβαρή εξέταση κοιτάνε τα πνευμονία την καρδιά πιο αναλυτικά αυτές οι 3 πλέον είναι υποχρεωτικές Αυχενική-Β Επιπέδου-Doppler

2 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Ναι στην μια ώρα μου πήρες αλλά δεν ξέρω ίσως κάτι άργησαν να κάνουν γιατί πηγαίνει με βάση τον χρόνο δεν ξέρω...πάντως εγώ ήμουν περδίκι...μετά πήγα και περπάτησα σκέψου.Δεν ξέρω τι να πω...

@Marialena123 μην ανησυχείς καθόλου...Αφού είχες το κουράγιο και πηγές για περπάτημα δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις υπογλυκαιμία δν έχεις κουράγιο να κανεις 3 βήματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 13/10/2020 at 1:33 ΠΜ, butterfly1986 είπε:

Νομίζω σε κάθε εργαστήριο οι φυσιολογικές τιμές δεν είναι πάντα ακριβώς ίδιες...

Είδα κι εγώ το μπέμπη μου σήμερα! 824 γρ! :-) ηρεμησα γιατί είχα αγχωθει πολύ.ακουω από όλους ότι ακούνε συχνά το μωρό .εγώ καθόλου δεν τον αισθάνομαι.μπορει να νιώσω πχ 2-3 χτυπήματα και και μετά για 3 μέρες τίποτα. Ο γιατρός μου είπε ότι έχει να κάνει με τη θέση του πλακούντα και του μωρόυ.

Ρώτησα και για το εμβόλιο της γρίπης και μου είπε να το κάνω.

Τελεια !!!Σε ποια εβδομάδα είσαι και έχει αυτα τα γραμμάρια?εγώ είμαι μπήκα εχθές στην 25η και έκανα β επιπέδου και είναι 751g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Στην πρωτη μου γέννα το 2011 και εγώ δεν είχα κανει ντοπλερ! Κακώς οπως αποδείχτηκε βεβαια γιατί θα είχα προλαβει πολλα... τωρα ο καινουριος γυναικολογος μου είπε θα κανω σιγουρα. Δε μου είπε όμως πότε, θα παω πρωτα μετα τις 28 για απλο υπερηχο και θα κανονίσουμε εκεί. 
@Dhmh4 πόσο είναι δηλαδή το μωράκι σου τωρα βρε κοριτσι μου και σε εχουν αγχωσει τόσο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , vivi24 είπε:

Τελεια !!!Σε ποια εβδομάδα είσαι και έχει αυτα τα γραμμάρια?εγώ είμαι μπήκα εχθές στην 25η και έκανα β επιπέδου και είναι 751g

24+3 ήμουνα τη μέρα που πήγα στο γιατρό.

13 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Πρέπει να κάνω διατροφή και να τρωω κάθε 3 ώρες...γενικά να μην μένει άδειο το στομάχι...και θα την επαναλάβω σε 2 εβδομάδες...πάντως φοβάμαι πολύ γιατί είμαι 26η εβδομάδα και το μωράκι μ ζυγίζει 860γραμμαρια ,θεωρώ πως είναι πολύ μεγάλο...και διαβάζω πως οφείλεται στο ότι έχω πολύ χαμηλό ζάχαρο 

Καλησπέρα κορίτσι μου!Ντομπλερ γίνεται σε όλες δις εγκυουλες μην αγχώνεσαι!

Εγω πήγα την 25η εβδομάδα και το αγοράκι μ ζύγιζε 860 γραμμάρια...λίγο παραπάνω δηλ από το κανονικό αλλά αγχώνομαι γιατί βγήκε πολύ χαμηλή κ καμπύλη σακχασου

Εμένα πάντως νορμάλ μου φαίνεται τι βάρος από το μωράκι σου!εγώ τη Δευτέρα που πήγα στο γιατρό ήμουνα 24+3 και ήταν 824 γραμμάρια. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

24+3 ήμουνα τη μέρα που πήγα στο γιατρό.

Εμένα πάντως νορμάλ μου φαίνεται τι βάρος από το μωράκι σου!εγώ τη Δευτέρα που πήγα στο γιατρό ήμουνα 24+3 και ήταν 824 γραμμάρια. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά!

Δεν ξερω απο εβδομαδες εμενα μια γνωστη που πηγε πανρως επρεπε το παιδι να ειναι 600 κ ηταν 800 κ της ειπε οτι εχει μαλλον ψιλο σαγχαρο κ οτι θα κοψει ζαχαρη κ αλατι γτ το επιπλεον ειναι λογω σαγχαρου.αλλα δ ξερω τι εβδ ηταν.δ ξερεις κ ποτε πρεπει να χαρεις πλεον λες α μεγαλο τπ μωρο μ τι καλα κ σ λενε δ ειναι καλο μαλλον εχεις σαγχαρο.μια παρανοια.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Στην πρωτη μου γέννα το 2011 και εγώ δεν είχα κανει ντοπλερ! Κακώς οπως αποδείχτηκε βεβαια γιατί θα είχα προλαβει πολλα... τωρα ο καινουριος γυναικολογος μου είπε θα κανω σιγουρα. Δε μου είπε όμως πότε, θα παω πρωτα μετα τις 28 για απλο υπερηχο και θα κανονίσουμε εκεί. 
@Dhmh4 πόσο είναι δηλαδή το μωράκι σου τωρα βρε κοριτσι μου και σε εχουν αγχωσει τόσο;

Όταν πήγα ήμουν 24 εβδομάδων και ήταν 574 γραμμάρια και εκεί φάνηκε ότι είμαι 23 αντί για 24 εβδομάδες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Dhmh4 είπε:

Όταν πήγα ήμουν 24 εβδομάδων και ήταν 574 γραμμάρια και εκεί φάνηκε ότι είμαι 23 αντί για 24 εβδομάδες

Ωραια μπορει να ειχες καθυστερημενη συλληψη και να φανηκε τωρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

@myrinaέχουν αλλάξει πλέον γιατί είναι και αυτή σοβαρή εξέταση κοιτάνε τα πνευμονία την καρδιά πιο αναλυτικά αυτές οι 3 πλέον είναι υποχρεωτικές Αυχενική-Β Επιπέδου-Doppler

@Marialena123 μην ανησυχείς καθόλου...Αφού είχες το κουράγιο και πηγές για περπάτημα δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις υπογλυκαιμία δν έχεις κουράγιο να κανεις 3 βήματα 

Λες ε;Μακάρι να  μην έχω και να βγήκε λάθος...γιατί κ αυτό είναι το ίδιο σοβαρό με το να έχεις υψηλό ζάχαρο!!!Τωρα θα πάω πάλι σε 2 εβδομάδες στον γιατρό και ανάλογα με δις μετρήσεις θα μου πει εαν πρέπει να το επαναλαβω ή οχι

Link to comment
Share on other sites

@Dhmh4 Εσύ ξέρεις σίγουρα εαν εχεις καθυστερημένη σύλληψη ή όχι. Απλά μου κάνει εντύπωση. Σου εδωσαν κατι γι αυτό; Η ροή στις μητριαίες αρτηρίες πως ήταν στη β επιπέδου και σαν πορισμα τι εγραψαν; Συνήθβς σε αυτες τις περιπτωσεις δίνουν σαλοσπιρ και αντιπηκτικές. Με αυτες αραιώνει το αίμα περνάει καλύτερα στον πλακούντα και τρέφεται το μωρό. Συζητησέ το με το γιατρό σου την επόμενη φορά. Εγώ παίρνω για να μη σε φοβίσω και σαλοσπιρ και αντιπηκτική. Πολλες εγκυούλες παίρνουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! 

Χθες είχα την καμπύλη κ ήταν ζόρικα αλλά οκ την ολοκλήρωσα. Μου έστειλαν κ τα αποτελέσματα κ είναι όλα ok κ εννοείται ότι συνεχιζω τη διατροφή. Οπότε μου έφυγε η έννοια...

Όσο για αυτό που συζητάτε για το μωράκι αν είναι πιο πριν ή τελικά η σύλληψη, ξέρω ότι στα πρώτα ραντεβού μας έχουμε με τις μέρες να μας πάνε πιο πίσω. Όπως κ να έχει επειδή δε γνωρίζω καθόλου, θα πρότεινα να πάρεις το γιατρό σου, να του πεις ότι σε προβληματίζει κ αγχώνεσαι. Να σου πει κάτι κ να σε ηρεμήσει.  Δε γίνεται να είσαι με το άγχος! Πες του ότι έχεις στεναχωρηθεί όλα αυτά. 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fotini82 είπε:

@Dhmh4 Εσύ ξέρεις σίγουρα εαν εχεις καθυστερημένη σύλληψη ή όχι. Απλά μου κάνει εντύπωση. Σου εδωσαν κατι γι αυτό; Η ροή στις μητριαίες αρτηρίες πως ήταν στη β επιπέδου και σαν πορισμα τι εγραψαν; Συνήθβς σε αυτες τις περιπτωσεις δίνουν σαλοσπιρ και αντιπηκτικές. Με αυτες αραιώνει το αίμα περνάει καλύτερα στον πλακούντα και τρέφεται το μωρό. Συζητησέ το με το γιατρό σου την επόμενη φορά. Εγώ παίρνω για να μη σε φοβίσω και σαλοσπιρ και αντιπηκτική. Πολλες εγκυούλες παίρνουν

 

1 ώρα πρίν, Fotini82 είπε:

@Dhmh4 Εσύ ξέρεις σίγουρα εαν εχεις καθυστερημένη σύλληψη ή όχι. Απλά μου κάνει εντύπωση. Σου εδωσαν κατι γι αυτό; Η ροή στις μητριαίες αρτηρίες πως ήταν στη β επιπέδου και σαν πορισμα τι εγραψαν; Συνήθβς σε αυτες τις περιπτωσεις δίνουν σαλοσπιρ και αντιπηκτικές. Με αυτες αραιώνει το αίμα περνάει καλύτερα στον πλακούντα και τρέφεται το μωρό. Συζητησέ το με το γιατρό σου την επόμενη φορά. Εγώ παίρνω για να μη σε φοβίσω και σαλοσπιρ και αντιπηκτική. Πολλες εγκυούλες παίρνουν

Όλα καλά ήταν στη. Β επιπέδου όλες η μετρήσεις ήταν φυσιολογικες όλα καλά κανένα θέμα τώρα που θα πάω στον γιατρό θα τον. Ρωτήσω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...