Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Πήγαμε που λέτε χθες για τον υπέρηχο και είδαμε το φατσάκι του.. Πραγματικά λιώσαμε και οι δύο!! Ο κύριος είναι άρχοντας μέσα στην κοιλίτσα.. Τα πόδια το ένα πάνω στο άλλο, το ένα χέρι στο προσωπάκι και το άλλο πίσω από το κεφάλι! Μόνο ο φρέντο του έλειπε!! Χασμουριόταν, τεντωνόταν έκανε γκριμάτσες.. Απίστευτη εμπειρία.. Προς το τέλος της εξέτασης, δεν ήθελε άλλη δημοσιότητα και έβαλε και τα δύο χεράκια αλλά και τα ποδαράκια μπροστά στο μουτράκι.. Σαν να μας λέει ΦΤΑΝΕΙ ΠΧΙΑΑ.. Αλλά γελάσαμε πολύ!! Και πήραμε και σαν αναμνηστικό ένα στικάκι με φωτογραφίες φυσικά και μερικά βίντεο μικρού μήκους που φίνεται να κουνιέται και να κάνει τσαχπινιές.. Μας είπε ότι είναι περίπου 950 γρ. αλλά στον επόμενο υπέρηχο σε 3 εβδομάδες θα έχουμε πιο ακριβές μέτρηση.. Οπότε αναμένουμε..:wub:

@myrina Κοιτούσα χθες για φορμάκια και παντού τα νούμερα ξεκινάνε από 44 που λένε ότι είναι για πολύ μικρούλικα μετά 50 που είναι για τον πρώτο μήνα και μετά πάει κατευθείαν 56, δεν βρήκα κάποιο να λέει 1-3 και για αυτό μπερδεύτηκα.. Μάλλον θα πάρω 5 νούμερο 50 και καμια 10αριά 56 και βλέπουμε.. Και τι θα πρότινες, φορμάκι με μακριά μανίκια κ παντελονάκι ή κοντομάνικο και από πάνω ρουχαλάκια, δλδ παντελονάκι κ μπλουζάκι? Αχ δεν ξέρω, είναι τόσα πολλά..

@Suzukaki Ωραία κορίτσι μου που ξεκίνησες τα ψώνια.. εγώ η ανεπρόκοπη τίποτα ακόμα.. Για πες τι πήρες, να παίρνουμε ιδέες..

 

  • Μου αρέσει 5

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πήγαμε που λέτε χθες για τον υπέρηχο και είδαμε το φατσάκι του.. Πραγματικά λιώσαμε και οι δύο!! Ο κύριος είναι άρχοντας μέσα στην κοιλίτσα.. Τα πόδια το ένα πάνω στο άλλο, το ένα χέρι στο προσωπάκι και το άλλο πίσω από το κεφάλι! Μόνο ο φρέντο του έλειπε!! Χασμουριόταν, τεντωνόταν έκανε γκριμάτσες.. Απίστευτη εμπειρία.. Προς το τέλος της εξέτασης, δεν ήθελε άλλη δημοσιότητα και έβαλε και τα δύο χεράκια αλλά και τα ποδαράκια μπροστά στο μουτράκι.. Σαν να μας λέει ΦΤΑΝΕΙ ΠΧΙΑΑ.. Αλλά γελάσαμε πολύ!! Και πήραμε και σαν αναμνηστικό ένα στικάκι με φωτογραφίες φυσικά και μερικά βίντεο μικρού μήκους που φίνεται να κουνιέται και να κάνει τσαχπινιές.. Μας είπε ότι είναι περίπου 950 γρ. αλλά στον επόμενο υπέρηχο σε 3 εβδομάδες θα έχουμε πιο ακριβές μέτρηση.. Οπότε αναμένουμε..:wub:

@myrina Κοιτούσα χθες για φορμάκια και παντού τα νούμερα ξεκινάνε από 44 που λένε ότι είναι για πολύ μικρούλικα μετά 50 που είναι για τον πρώτο μήνα και μετά πάει κατευθείαν 56, δεν βρήκα κάποιο να λέει 1-3 και για αυτό μπερδεύτηκα.. Μάλλον θα πάρω 5 νούμερο 50 και καμια 10αριά 56 και βλέπουμε.. Και τι θα πρότινες, φορμάκι με μακριά μανίκια κ παντελονάκι ή κοντομάνικο και από πάνω ρουχαλάκια, δλδ παντελονάκι κ μπλουζάκι? Αχ δεν ξέρω, είναι τόσα πολλά..

@Suzukaki Ωραία κορίτσι μου που ξεκίνησες τα ψώνια.. εγώ η ανεπρόκοπη τίποτα ακόμα.. Για πες τι πήρες, να παίρνουμε ιδέες..

 

Καλημέρα!!!τι ωραία που είδατε το μικρουλι σας!!!1 κιλό ε??ολόκληρο παλικάρι!

Για τα ρούχα που λες απλά το 50 είναι το 0 νούμερο που λέμε και το 56 είναι το 0-3 αν θυμάμαι καλά. Εδώ στην Ελλάδα τα γράφουν συνήθως με τους μήνες όχι με τους πόντους.

Εμένα αυτό που με είχε βολεψει πάρα πολύ στα μικρά τους πρώτους μήνες ήταν από μέσα κοντομανικο ζιπουνακι κι από έξω φορμακι από αυτά που έχουν μέσα και τα ποδαρακια(προσοχή να κουμπωνουν μπροστά καλύτερα για να μπορείς να το βγάζεις πιο εύκολα).Αν έκανε πιο πολύ κρύο το φορμακι βελουτε και το ζιπουνακι μακρυμάνικο. Εμένα τα παντελονάκια και μπλουζάκια για τον πρώτο καιρό δεν με πολυβολεψαν γιατί βγαίναν οι κάλτσες και κρύωναν τα ποδαράκια.

  • Μου αρέσει 4

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@butterfly1986 Αστα.. Μας άναψε φωτιές χθες ο υιός!!

Τωρα για να καταλάβω, ζιπουνάκι είναι το κορμάκι το κοντομάνικο που έχει και τα μπουτάκια έξω ενώ το φορμάκι που λες είναι μακρυμάνικο και με ποδαράκια? Μιλάμε για τελείως άσχετη..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@butterfly1986 Αστα.. Μας άναψε φωτιές χθες ο υιός!!

Τωρα για να καταλάβω, ζιπουνάκι είναι το κορμάκι το κοντομάνικο που έχει και τα μπουτάκια έξω ενώ το φορμάκι που λες είναι μακρυμάνικο και με ποδαράκια? Μιλάμε για τελείως άσχετη..

Ναι ναι!ζιπουνακι είναι αυτό που βάζουμε από μέσα με τα μπουτάκια έξω.υπαρχουν και μακρυμάνικα και κοντομανικα.φορμακια είναι τα αλλα που μπαίνει όλο το μωρό μέσα εκτός από το κεφάλι και τα χεράκια και συνήθως κουμπώνει με κουμπάκια μπροστά.

Καλά μην νομίζεις κι εγώ πριν κάνω τα παιδιά άκουγα για σελτεδακια για πανακια και όλα αυτά τα μωρουδιακα κι έλεγα τι είναι αυτά ρε παιδιά?!!

  • Μου αρέσει 4

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 said:

Ναι ναι!ζιπουνακι είναι αυτό που βάζουμε από μέσα με τα μπουτάκια έξω.υπαρχουν και μακρυμάνικα και κοντομανικα.φορμακια είναι τα αλλα που μπαίνει όλο το μωρό μέσα εκτός από το κεφάλι και τα χεράκια και συνήθως κουμπώνει με κουμπάκια μπροστά.

Καλά μην νομίζεις κι εγώ πριν κάνω τα παιδιά άκουγα για σελτεδακια για πανακια και όλα αυτά τα μωρουδιακα κι έλεγα τι είναι αυτά ρε παιδιά?!!

Πραγματικά μερικές φορές δεν έζω ιδέα.. Εν τω μεταξύ διαβάζω σε κάτι ομάδες για θηλάσμό κ τέτοια, κ λέω σε ποια γλώσσα μιλάνε.. Αστα..

Ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Έφτιαξα μια σούπα μήπως φτιάξει λίγο το στομάχι. Το σηκώνει κ ο καιρός...

@Mikri Ollandeza διάβαζα το μήνυμα σου Κ είχα ένα χαζό χαμόγελο στο πρόσωπο μου, τι ωραία!! Πολύ ωραία που το χαρήκατε έτσι και μετα ήσασταν με όλα αυτές τις εικόνες κ τα συναίσθηματα :x. Όσο για τα ρούχα, έτσι ακριβώς είμαι κ γω όπως κ με αυτά που διαβάζω από τις άλλες μαμάδες με το θηλασμό.χαχα! Σε σκεφτόμουν  εκεί μέχρι ποιο μήνα πρέπει να πηγαίνεις στη δουλειά;

Εγώ δεν εχω κάνει ακόμα επιπλέον ψώνια οπότε δεν έχω να σας πω επ αυτού κάτι .

Γιατρό εμείς αύριο το περιμένουμε πως κ πως :-D

 

 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου όλα τέλεια να είναι αύριο που θα πάτε στον γιατρό! Κ να μας πεις τα νεα για το μπουμπουκάκι σου!!]

Θα σταματήσω να εργάζομαι 1 μήνα πριν την ΠΗΤ μου.. Οπότε γύρω στις 20/12..

Περιμένω πως κ πως!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Κορίτσι μου όλα τέλεια να είναι αύριο που θα πάτε στον γιατρό! Κ να μας πεις τα νεα για το μπουμπουκάκι σου!!]

Θα σταματήσω να εργάζομαι 1 μήνα πριν την ΠΗΤ μου.. Οπότε γύρω στις 20/12..

Περιμένω πως κ πως!!!

Πω πω μέχρι τελευταίο μήνα! Κουράγιο! Αν και εγώ στη δεύτερη δούλευα έτσι ακριβώς, αν έχεις καλή εγκυμοσύνη είναι υγίες να δουλεύεις, και για την ψυχολογία σου!

Για τα ρουχαλάκια που λες θα πρότεινα να ξεκινήσεις από το 56, εγώ δλδ στην πρώτη μου που είχα πάρει για νεογέννητο δεν φορεθηκαν καθόλου. Επίσης συμφωνώ με την πεταλουδίτσα μας, ότι για αρχή βολεύουν πολύ τα κοντομανικα εσώρουχα με ολοσωμα δρομάκια απεξω! Εγω εχω πάρει και κάποια μακρομανικα για να τα βάζει με παντελονακια αντί για μπλουζάκια, αλλα αυτό πιο άνοιξη!

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια, ευχαριστώ.. Πρέπει σιγά σιγά να ψωνίσω γιατί θα σπασουν τα νερά και δεν θα έχω τίποτα!! Με κουβέρτες θα το τυλίγω..:D

Ναι μέχρι τελευταίο μήνα.. Η δουλειά μου τουλάχιστον δεν είναι κουραστική σωματικά, αλλά όσο να ναι το πρωινό ξύπνημα και το καθιστή στον υπολογιστή όλη μέρα μου κάνουν την μέση χάλια.. Κ μετά μαγείρεμα κ λίγο συμμάζεμα κ πάει η μέρα! Αλλά είναι καλύτερα από το να ήμουν κλεισμένη μέσα.. κ γω το προτιμώ.. Κ η εγκυμοσύνη κυλλάει πάρα πολύ καλά.. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και να μπορώ να κάνω πράγματα μέχρι τέλους!! Κ το εύχομαι και σε όλες κορίτσια! Να πάνε όλα καλα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα αφου έχουμε καλή εγκυμοσύνη να είμαστε ενεργές σε πολλά είτε είναι δουλειά, σπίτι, κοινωνικές δραστηριότητες(βέβαια τώρα με τον ιό είναι λιγο αυτο κάπως...αλλα ας οψεται ).Βοηθάει πάρα πολύ! Όσο για τις δουλειές στο σπίτι, πωπω παιδιά δε ξέρω αν το παθαίνετε εσείς αλλά πολλές φορές με πιάνει λαχάνιασμα κ όχι ότι ξεσηκώνω κ το σπίτι. Τα βασικά...

Μια χαρά προλαβαίνεις για φορμακια κλπ μην σε πιάνει άγχος, κ αν δεν...φασκιωμα με κουβέρτα χαχαχαχα

Σας ευχαριστώ για αύριο! θα σας πω νέα χιχι

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Mikri Ollandeza είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πήγαμε που λέτε χθες για τον υπέρηχο και είδαμε το φατσάκι του.. Πραγματικά λιώσαμε και οι δύο!! Ο κύριος είναι άρχοντας μέσα στην κοιλίτσα.. Τα πόδια το ένα πάνω στο άλλο, το ένα χέρι στο προσωπάκι και το άλλο πίσω από το κεφάλι! Μόνο ο φρέντο του έλειπε!! Χασμουριόταν, τεντωνόταν έκανε γκριμάτσες.. Απίστευτη εμπειρία.. Προς το τέλος της εξέτασης, δεν ήθελε άλλη δημοσιότητα και έβαλε και τα δύο χεράκια αλλά και τα ποδαράκια μπροστά στο μουτράκι.. Σαν να μας λέει ΦΤΑΝΕΙ ΠΧΙΑΑ.. Αλλά γελάσαμε πολύ!! Και πήραμε και σαν αναμνηστικό ένα στικάκι με φωτογραφίες φυσικά και μερικά βίντεο μικρού μήκους που φίνεται να κουνιέται και να κάνει τσαχπινιές.. Μας είπε ότι είναι περίπου 950 γρ. αλλά στον επόμενο υπέρηχο σε 3 εβδομάδες θα έχουμε πιο ακριβές μέτρηση.. Οπότε αναμένουμε..:wub:

@myrina Κοιτούσα χθες για φορμάκια και παντού τα νούμερα ξεκινάνε από 44 που λένε ότι είναι για πολύ μικρούλικα μετά 50 που είναι για τον πρώτο μήνα και μετά πάει κατευθείαν 56, δεν βρήκα κάποιο να λέει 1-3 και για αυτό μπερδεύτηκα.. Μάλλον θα πάρω 5 νούμερο 50 και καμια 10αριά 56 και βλέπουμε.. Και τι θα πρότινες, φορμάκι με μακριά μανίκια κ παντελονάκι ή κοντομάνικο και από πάνω ρουχαλάκια, δλδ παντελονάκι κ μπλουζάκι? Αχ δεν ξέρω, είναι τόσα πολλά..

@Suzukaki Ωραία κορίτσι μου που ξεκίνησες τα ψώνια.. εγώ η ανεπρόκοπη τίποτα ακόμα.. Για πες τι πήρες, να παίρνουμε ιδέες..

 

Ηταν να παω γιατρο σημερα και μου ακυρωσε λογω τοκετου οποτε την πεμπτη.....πηρα απορρυπαντικα μπιμπερου κ ρουχων βουρτσα μαλλιων πιπιλα κατι ειδικα μωρομαντηλα 1 σουτιεν ψαλιδακι νυχιων φυσιολογικο ορο σε αμπουλες 1 μαρσιπο τετοια πραγματακια......ενα ενα να γινονται.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια μου με τις όμορφες κοιλιτσες!

Πώς είστε?

Ήθελα να ρωτήσω, αν κάνατε το εμβόλιο γρίπης και αν είχατε καθόλου συμπτώματα/παρενέργειες..  θα το κάνω 1η φορά και ένα άγχος το έχω.. 

Και εμείς σιγά σιγά ξεκινάμε τα ψώνια, κ με έχει πιάσει ένα άγχος με τα κρούσματα,  μη κλείσουν τα μαγαζιά κ γενικά τι θα γίνει..  φοβάσαι να βγεις έξω.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Opheliav είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια μου με τις όμορφες κοιλιτσες!

Πώς είστε?

Ήθελα να ρωτήσω, αν κάνατε το εμβόλιο γρίπης και αν είχατε καθόλου συμπτώματα/παρενέργειες..  θα το κάνω 1η φορά και ένα άγχος το έχω.. 

Και εμείς σιγά σιγά ξεκινάμε τα ψώνια, κ με έχει πιάσει ένα άγχος με τα κρούσματα,  μη κλείσουν τα μαγαζιά κ γενικά τι θα γίνει..  φοβάσαι να βγεις έξω.. 

Εγώ τη Δευτέρα θα το κάνω το εμβόλιο οπότε θα σου πω εντυπώσεις!Πάντως οι γονείς μου και η κολλητή μου που το έκαναν και πέρυσι μου είπαν δεν είχαν καμία παρενέργεια..

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θα παρει καμια σας υπνοσακο;;;;εχω διαβασει οτι δ κανει να σκεπαζουμε το μωρο τον πρωτο καιρο μην παθει ασφυξια καταλαθως κτλ κτλ κ απο την αλλη λες θα το εχω ξεσκεπαστο το παιδι χειμωνα;;;επισης μια θεια μου μου ειπε οτι μα καλα ανασκελα το παιδι λενε οι γιατροι πλεον;;ειναι δυνατον;κ αν παθει αναρροφηση;και αγχωθηκα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Opheliav είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια μου με τις όμορφες κοιλιτσες!

Πώς είστε?

Ήθελα να ρωτήσω, αν κάνατε το εμβόλιο γρίπης και αν είχατε καθόλου συμπτώματα/παρενέργειες..  θα το κάνω 1η φορά και ένα άγχος το έχω.. 

Και εμείς σιγά σιγά ξεκινάμε τα ψώνια, κ με έχει πιάσει ένα άγχος με τα κρούσματα,  μη κλείσουν τα μαγαζιά κ γενικά τι θα γίνει..  φοβάσαι να βγεις έξω.. 

Εμείς το κάναμε οικογενειακώς, εγώ κι ο αντρας μου πρωτη φορά ενώ οι μικρές για δεύτερη. Το καναμε αρχές το μήνα με το που κυκλοφόρησε, κάνεις μας δεν είχε παρενέργεια.

Όσο για τα μαγαζιά κι εγώ έχω αγχωθεί, μάλλον θα πάω σύντομα να παραγγείλω αυτα που θέλω, γιατί όσο περνάει ο καιρός κι εγώ φοβάμαι μην μας κλείσουν παλι..

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...