Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

@myrinaΤο έχω παρατηρήσει να μην στεγνώνουν τελειώς επειδή κ εγώ δεν τα βάζω ανα κατηγορίες αλλά μπερδεμένα, αλλά όταν δεν γεμίζω τελείως τον κάδο τότε είναι πολύ καλύτερα.. Ξεχωριστά θα βάλω σεντόνια πετσέτες κ τέτοια αλλά ρούχα όλα μαζί! Τύφλα να 'χουν οι νοικοκυρές..Κ αυτό με τα ψώνια.. Τι ωραίο συναίσθημα.. Γεμίζει το σπίτι:wub:

@pap88 Πραγματικά τόσα χρόνια έλεγα που πάει όλο αυτό το μαλακτικο! Αλλά πλέον μοσχομυρίζει όλο το σπίτι.. Κ με το που ανοίγω την ντουλάπα μου έρχεται ένα κύμα μαλακτικού.. Αυτό σημαίνει ότι τα ρούχα στεγνώνουν σωστά.. Αν κ δεν το χρησιμοποιώ πολύ καιρό πλέον το έχω αγαπήσει..

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλή εβδομάδα! Να χαίρεστε όποιον αγαπάτε κ τον εαυτό σας πάνω απ όλα αν γιορτάζετε. 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, για όλα τα τα παραπάνω το σκέφτομαι κ γω. Δε θεωρώ ότι είναι πολυτέλεια πλέον γιατί όντως το κλίμα έχει αλλάξει κ σε εμας πλέον στην Αθήνα. Ποιος θα μας το έλεγε ότι θα παίρναμε αφυγραντηρες λες κ είμαστε Αγγλία. 

Μια τελευταία ερώτηση, έχετε ξεχωριστή συσκευή για στεγνωτηριο ή 2σε1; γιατί δε με παίρνει από θέμα χώρου να έχω 2 συσκευές.  Δε σας πρήζω άλλο!

Τέλος,να σας πω ότι τελικά σήμερα μου έφεραν όλη την προίκα του μωρού κ τα έχω στο μπαλκόνι για να τα συναρμολόγησουμε ,να καθαρίσουμε κλπ χι χι! Πολύ γλυκό συναίσθημα κ πόσο απίστευτο μου φαίνεται ακόμα. Συγκινούμαι....Είναι κ οι ορμόνες ! :x

 

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Μια τελευταία ερώτηση, έχετε ξεχωριστή συσκευή για στεγνωτηριο ή 2σε1; γιατί δε με παίρνει από θέμα χώρου να έχω 2 συσκευές.  Δε σας πρήζω άλλο!

Τα 2 σε 1 δεν ξέρω πόσο καλά είναι, αν έχει καποια άλλη κοπελα ας μας πει την εμπειρία της. Έχω ξεχωριστά αλλα είναι και τα δύο πιτσος, και αγόρασα ένα συνδετικό που μπαίνει ανάμεσα, και τα έχεις το ένα πανω στο αλλο βιδωμενα, γιατί κι  εγώ έχω θέμα χώρου! 

Για τον αφυγραντηρα που λέτε κι εμείς εδώ φουλ!! Και επειδή έχω πληντυριο/στεγνωτηριο στο χωλακι μας, όπου δεν υπάρχει παράθυρο, οποτε βαζω στεγνωτηριο το χειμώνα θα παίξει και αφυγραντηρας παραλληλα. Το καλοκαίρι απλα τα έχω όλα ανοιχτά (πόρτες παράθυρα) να αεριζεται το σπίτι, να μη μαζευεται εσωτερική υγρασία!

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!

Εγώ έχω πλυντήριο στεγνωτήριο μαζί, αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη, τα ταλαιπωρεί τα ρούχα και τα τσαλακώνει πάρα πολύ. Σπάνια θα βάλω μόνο τις πετσέτες! Επομένως, καλύτερα δύο ξεχωριστές συσκευές! 

Εμείς θα αγοράσουμε αφυγραντήρα με ιονιστή, που και την υγρασία τραβάει και θα καθαρίζει την ατμόσφαιρα. Θα πάρουμε έναν της meaco. Ο πεθερός μου στην Ελλάδα έχει καταστήμα με ηλεκτρικά και μας είπε ότι αυτοί είναι οι καλύτεροι! 

Επίσης, ποια βρεφικά απορρυπαντικά/ μαλακτικά θα παρετε;

Βρήκα online το baby Αρκάδι σε Ελληνικό s/m  εδώ στην Αγγλία και το baby Εύρηκα στο Amazon και πολύ χάρηκα! Θα τα πάρω και τα δύο να τα δοκιμάσω! Γιατί αυτά που έχω δει στα σούπερ μάρκετ εδώ δεν μου άρεσαν καθόλου! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellitsa! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!

Εγώ έχω πλυντήριο στεγνωτήριο μαζί, αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη, τα ταλαιπωρεί τα ρούχα και τα τσαλακώνει πάρα πολύ. Σπάνια θα βάλω μόνο τις πετσέτες! Επομένως, καλύτερα δύο ξεχωριστές συσκευές! 

Εμείς θα αγοράσουμε αφυγραντήρα με ιονιστή, που και την υγρασία τραβάει και θα καθαρίζει την ατμόσφαιρα. Θα πάρουμε έναν της meaco. Ο πεθερός μου στην Ελλάδα έχει καταστήμα με ηλεκτρικά και μας είπε ότι αυτοί είναι οι καλύτεροι! 

Επίσης, ποια βρεφικά απορρυπαντικά/ μαλακτικά θα παρετε;

Βρήκα online το baby Αρκάδι σε Ελληνικό s/m  εδώ στην Αγγλία και το baby Εύρηκα στο Amazon και πολύ χάρηκα! Θα τα πάρω και τα δύο να τα δοκιμάσω! Γιατί αυτά που έχω δει στα σούπερ μάρκετ εδώ δεν μου άρεσαν καθόλου! 

Πηρα το απορρυπαντικο proderm για αρχη να το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , Bellitsa! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!

Εγώ έχω πλυντήριο στεγνωτήριο μαζί, αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη, τα ταλαιπωρεί τα ρούχα και τα τσαλακώνει πάρα πολύ. Σπάνια θα βάλω μόνο τις πετσέτες! Επομένως, καλύτερα δύο ξεχωριστές συσκευές! 

Εμείς θα αγοράσουμε αφυγραντήρα με ιονιστή, που και την υγρασία τραβάει και θα καθαρίζει την ατμόσφαιρα. Θα πάρουμε έναν της meaco. Ο πεθερός μου στην Ελλάδα έχει καταστήμα με ηλεκτρικά και μας είπε ότι αυτοί είναι οι καλύτεροι! 

Επίσης, ποια βρεφικά απορρυπαντικά/ μαλακτικά θα παρετε;

Βρήκα online το baby Αρκάδι σε Ελληνικό s/m  εδώ στην Αγγλία και το baby Εύρηκα στο Amazon και πολύ χάρηκα! Θα τα πάρω και τα δύο να τα δοκιμάσω! Γιατί αυτά που έχω δει στα σούπερ μάρκετ εδώ δεν μου άρεσαν καθόλου! 

Εμείς το υγρό Αρκάδι χρησιμοποιούσαμε στα δίδυμα και αυτό θα έχουμε και στο μωρό. Είναι από τα πιο αγνά σε συστατικά νομίζω.

Έκανα σήμερα και το εμβόλιο γρίπης!προς το παρόν δεν αισθάνομαι απολύτως τίποτα! ελπίζω να μην μου βγάλει καμία παρενέργεια μετά!!

Είδαμε και το μπεμπουλη!1200 γρ μας είπε.πολυ μεγάλο μου φάνηκε αλλά οκ.κοιμοταν κιόλας ο κύριος.δεν ενοχλήθηκε καθόλου!

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Κορίτσια μου καλή εβδομάδα! Να χαίρεστε όποιον αγαπάτε κ τον εαυτό σας πάνω απ όλα αν γιορτάζετε. 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, για όλα τα τα παραπάνω το σκέφτομαι κ γω. Δε θεωρώ ότι είναι πολυτέλεια πλέον γιατί όντως το κλίμα έχει αλλάξει κ σε εμας πλέον στην Αθήνα. Ποιος θα μας το έλεγε ότι θα παίρναμε αφυγραντηρες λες κ είμαστε Αγγλία. 

Μια τελευταία ερώτηση, έχετε ξεχωριστή συσκευή για στεγνωτηριο ή 2σε1; γιατί δε με παίρνει από θέμα χώρου να έχω 2 συσκευές.  Δε σας πρήζω άλλο!

Τέλος,να σας πω ότι τελικά σήμερα μου έφεραν όλη την προίκα του μωρού κ τα έχω στο μπαλκόνι για να τα συναρμολόγησουμε ,να καθαρίσουμε κλπ χι χι! Πολύ γλυκό συναίσθημα κ πόσο απίστευτο μου φαίνεται ακόμα. Συγκινούμαι....Είναι κ οι ορμόνες ! :x

 

Καλησπέρα κορίτσι μου!Εγω τα έχω ξεχωριστά γιατί απ ότι μου έχουν πει άλλες κοπέλα που έχουν το 2 σε 1 δεν είναι καθόλου ευχαριστημένες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Ευτυχώς πριν 2 χρόνια βάλαμε αντλία θερμότητας κ έχουμε σωθεί από θέμα καλοριφέρ γιατί παρ' όλο που είχαμε αυτόνομη η πολύκατοικια δεν έβαζε πετρέλαιο κ υπήρχε θέμα. Οπότε η υγρασία είναι ελεγχόμενη.

Εγώ δεν το έχω ψάξει ακόμα για απορρυπαντικό αλλά για Αρκαδι σκεφτόμουν,το θυμάμαι κ από φίλες κ από κάτι δερματικά που είχα βγάλει πριν χρόνια κ έπρεπε να είναι πιο αγνό το απορρυπαντικό.

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bellitsa! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!

Εγώ έχω πλυντήριο στεγνωτήριο μαζί, αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη, τα ταλαιπωρεί τα ρούχα και τα τσαλακώνει πάρα πολύ. Σπάνια θα βάλω μόνο τις πετσέτες! Επομένως, καλύτερα δύο ξεχωριστές συσκευές! 

Εμείς θα αγοράσουμε αφυγραντήρα με ιονιστή, που και την υγρασία τραβάει και θα καθαρίζει την ατμόσφαιρα. Θα πάρουμε έναν της meaco. Ο πεθερός μου στην Ελλάδα έχει καταστήμα με ηλεκτρικά και μας είπε ότι αυτοί είναι οι καλύτεροι! 

Επίσης, ποια βρεφικά απορρυπαντικά/ μαλακτικά θα παρετε;

Βρήκα online το baby Αρκάδι σε Ελληνικό s/m  εδώ στην Αγγλία και το baby Εύρηκα στο Amazon και πολύ χάρηκα! Θα τα πάρω και τα δύο να τα δοκιμάσω! Γιατί αυτά που έχω δει στα σούπερ μάρκετ εδώ δεν μου άρεσαν καθόλου! 

@Bellitsa! Καλησπέρα!!Εμεις έχουμε τν invertor με ζεοληθο(meako τν έχουν οι γονείς μου πολυ καλός αλλά με ζεωληθο)Πήρα το planet baby απορρυπαντικό και μαλακτικο proderm

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Bellitsa! είπε:

Βρήκα online το baby Αρκάδι σε Ελληνικό s/m  εδώ στην Αγγλία και το baby Εύρηκα στο Amazon και πολύ χάρηκα! 

Στα κορίτσια μου επαιρνα το αρκαδι σε σκόνη που είναι σαν τριμμένο σαπούνι πράσινο, όντως είναι αγνο, αλλά ρε συ δεν καθάριζε και πολύ σύντομα το γύρισα σε κανονικό.. Τώρα ίσως για αρχή παρω πάλι κάτι τέτοιο, απλά θυμάμαι ότι απογοητεύομουν ειδικά μετά την έναρξη στερεών τροφών που γινόταν χάλια..

8 ώρες πρίν, Bellitsa! είπε:

Εγώ έχω πλυντήριο στεγνωτήριο μαζί, αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη, τα ταλαιπωρεί τα ρούχα και τα τσαλακώνει πάρα πολύ. Σπάνια θα βάλω μόνο τις πετσέτες! Επομένως, καλύτερα δύο ξεχωριστές συσκευές! 

Δεν έχει πρόγραμμα για λιγότερο τσαλακωμα;;

5 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Έκανα σήμερα και το εμβόλιο γρίπης!προς το παρόν δεν αισθάνομαι απολύτως τίποτα! ελπίζω να μην μου βγάλει καμία παρενέργεια μετά!!

Εμεις το κάναμε και οι 4 οικογενειακώς, εκτός από ένα ελαφρύ πόνο (κι αυτό αν το πατούσες) στο σημείο που έγινε το εμβόλιο, κατά τα αλλα δεν είχαμε καμία παρενέργεια! Την Πέμπτη έχω γιατρό, θα μου γράψει και το άλλο τώρα λογικά (κοκκιτη διφθερίτιδας τετανου). Το μωράκι σου μεγάλωσε!!! 

Καλημέρα κορίτσια!!! :-)

  • Μου αρέσει 3

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, myrina είπε:

Στα κορίτσια μου επαιρνα το αρκαδι σε σκόνη που είναι σαν τριμμένο σαπούνι πράσινο, όντως είναι αγνο, αλλά ρε συ δεν καθάριζε και πολύ σύντομα το γύρισα σε κανονικό.. Τώρα ίσως για αρχή παρω πάλι κάτι τέτοιο, απλά θυμάμαι ότι απογοητεύομουν ειδικά μετά την έναρξη στερεών τροφών που γινόταν χάλια..

Δεν έχει πρόγραμμα για λιγότερο τσαλακωμα;;

Εμεις το κάναμε και οι 4 οικογενειακώς, εκτός από ένα ελαφρύ πόνο (κι αυτό αν το πατούσες) στο σημείο που έγινε το εμβόλιο, κατά τα αλλα δεν είχαμε καμία παρενέργεια! Την Πέμπτη έχω γιατρό, θα μου γράψει και το άλλο τώρα λογικά (κοκκιτη διφθερίτιδας τετανου). Το μωράκι σου μεγάλωσε!!! 

Καλημέρα κορίτσια!!! :-)

@myrina Καλημερα!!!Και εμενα μου ειπε για το τριπλό (κοκκιτη,τετανου διαφθεριτιδας)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

@myrina Καλημερα!!!Και εμενα μου ειπε για το τριπλό (κοκκιτη,τετανου διαφθεριτιδας)

Εμενα μου το είπε η παιδίατρος όταν πήγαμε για τσεκ απ τα κορίτσια, αλλιώς δεν νομίζω να το μάθαινα. Είναι νεα οδηγία λέει.. Να δω αν πείσω τον άντρα μου πάλι, για της γρίπης τον έπεισα αλλα 2ο τώρα θα δείξει!! Αυτος πριν με γνωρίσει δεν είχε καν βιβλιάριο υγείας, εγώ του το έβγαλα, είναι ο τύπος του "αν πας στο γιατρό κάτι θα σου βρει" :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Εμενα μου το είπε η παιδίατρος όταν πήγαμε για τσεκ απ τα κορίτσια, αλλιώς δεν νομίζω να το μάθαινα. Είναι νεα οδηγία λέει.. Να δω αν πείσω τον άντρα μου πάλι, για της γρίπης τον έπεισα αλλα 2ο τώρα θα δείξει!! Αυτος πριν με γνωρίσει δεν είχε καν βιβλιάριο υγείας, εγώ του το έβγαλα, είναι ο τύπος του "αν πας στο γιατρό κάτι θα σου βρει" :razz:

Εμένα δεν μου είπε τίποτα ο γιατρός για το έξτρα εμβόλιο... :-/ 

καλα ο άντρας μου δεν παίζει ούτε 1/100 να το κάνει το εμβόλιο γρίπης.ειναι όπως οι περισσότεροι άντρες της λογικής δεν έχω καμία σχέση με νοσοκομεία εξετάσεις βελόνες και τέτοια.....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Το πινακακι με τις μέλλουσες μανούλες που το βρίσκουμε  εύκολα ?

@butterfly1986  Ειδα ότι έχουμε ίδια ΠΗΤ 28/1  είναι με βάση την Β επιπέδου ή της αυχενικής ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εμένα δεν μου είπε τίποτα ο γιατρός για το έξτρα εμβόλιο... :-/ 

καλα ο άντρας μου δεν παίζει ούτε 1/100 να το κάνει το εμβόλιο γρίπης.ειναι όπως οι περισσότεροι άντρες της λογικής δεν έχω καμία σχέση με νοσοκομεία εξετάσεις βελόνες και τέτοια.....

Καλημέρα σε όλες! 

Και εγώ που τον ρώτησα για το τριπλό μου είπε όχι ,  αλλά θα τον ξανά ρωτήσω γιατί βλέπω οι περισσότερες θα το κάνετε.. Δε ξέρω, εμένα πάρα είναι χαλαρός κ έχει αρχίσει να με αγχώνει λίγο. Ούτε βιταμίνες μου δίνει ούτε συμπληρώματα,  κ ακόμα κ για της γρίπης εγώ του το ζήτησα...

 

Δε πρόλαβα και να το κάνω θα πήγαινα σήμερα,  αλλά κρύωσα κ συναχωθηκα. Μου είχαν πει ότι πρέπει να είμαι εντελώς καλά για να το κάνω ,  να μην έχω τίποτα ,  κ πήγα κ κρύωσα ( κ απορώ κ που Αφού δε βγαίνω) μια μέρα πριν.. 

 

Για στργνωτηριο που λέγατε,  καλύτερα ξεχωριστή συσκευή κορίτσια. Κ εμείς τις έχουμε πάνω κάτω για να κερδίσουμε χώρο. Κ είμαι πολύ ευχαριστημένη , τέλος κ από σίδερο. Ελάχιστα μπορει νσ χρειαστούν,  ανάλογα το ύφασμα κ το ρούχο. Τρομερή μυρωδιά κ απαλότητα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...