Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα!υπάρχουν και καμπύλες ανάπτυξης για τα έμβρυα???νόμιζα μόνο για τα μωρά αφού γεννηθούν...

Υπάρχουν, εμένα πχ στην Β'επιπεδου μου είπε ο γιατρός ότι το μωράκι μου είναι στην 80, αλλά δεν ξέρω τίποτα παραπάνω..

On 27/10/2020 at 7:35 ΜΜ, Maria mariaa είπε:

@myrina εμενα μου είπε μόνο να το κάνω αυτο το τριπλό

Εμένα μου είπε οποιος είναι στην φροντίδα του μωρού θα πρέπει να το κάνει, πχ αν είχαμε και παππουδογιαγιαδες στην καθημερινότητα μας θα έπρεπε κι αυτοί, αλλά εμείς είμαστε μόνοι μας, οπότε μόνο εγώ κι ο αντρας μου μου είπε να το κάνουμε..

On 27/10/2020 at 4:08 ΜΜ, Mikri Ollandeza είπε:

@Lottaki Ναι είναι ενοχλητικός και μερικές φορές με πιάνει απότομα και δεν θέλω να με ακουμπάει τίποτα εκεί.. Φαντάσου το πρώτο πράγμα που κάνω όταν πάω σπίτι είναι να βγάλω το σουτιέν..

Το σουτιέν κι εμένα με ενοχλεί απίστευτα.. Και νοιώθω πόνο στο διάφραγμα εξαιτίας του, δεν το ανέχομαι για πολύ ώρα... Περιμένω λίγο ακόμα να δω ποσο θα μεγαλώσει ακόμα το στήθος και τοτε θα παω για σουτιέν θηλασμού..

21 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Καλημερα σε ολες οσες κανατε το αντιγριπικο την επομενη νιωθατε καπως;;;;

Εμείς το κάναμε όλοι οικογενειακώς, δεν είχαμε καμία απολύτως παρενέργεια, μόνο έναν ελαφρύ πόνο στο σημείο που έγινε το εμβόλιο (μπράτσο)κι αυτό μόνο αν το πιεζες..

On 27/10/2020 at 7:59 ΜΜ, Lottaki είπε:

Ρε κορίτσια να σας πω....Έχω βγάλει αρκετό χνούδι στις φαβοριτες εκεί στις παρυφές μάγουλου κ κάποιες διάσπαρτες τρίχες σε πηγούνι . Έχει καμία εντοπίσει κάτι;;; 

Έχω κι εγώ στο πηγούνι αρκετές μαύρες.. Φοβάμαι όμως ότι θα τις "κληρονομησω" και μετά :-P

Καλημέρα ξεχασα να πω!!! :)

Εγώ κορίτσια τελευταία έχω πόνους στην λεκάνη, και από μπροστά κάτω, ξέρετε που :razz:, ίσως ανοίγει τώρα εκει η περιοχή και προετοιμάζεται για τον τοκετό..

Σήμερα έχω γιατρό και θα δω το μπεμπακι!!:x

 

  • Μου αρέσει 3

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!! Ούτε που ξέρω για την καμπύλη ανάπτυξη εμβρύου, εφόσον γιατρός, εμβρυολογος μου τα έχουν πει καλά δεν μπήκα σε διαδικασία να το δω γιατί ήδη διαβάζουμε πολλά ,δε θέλω κ αυτό. Για μετά προφανώς θα μας καθοδηγήσει κ ο παιδίατρος ...

Κ γω νιώθω χαμηλά κάτω κάτι περίεργα....Όχι συνέχεια. 

Καλή επιτυχία σήμερα στο γιατρό, να απολαύσετε το ραντεβού σας!! Θα περιμένουμε νέα :)

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Υπάρχουν, εμένα πχ στην Β'επιπεδου μου είπε ο γιατρός ότι το μωράκι μου είναι στην 80, αλλά δεν ξέρω τίποτα παραπάνω..

Εμένα μου είπε οποιος είναι στην φροντίδα του μωρού θα πρέπει να το κάνει, πχ αν είχαμε και παππουδογιαγιαδες στην καθημερινότητα μας θα έπρεπε κι αυτοί, αλλά εμείς είμαστε μόνοι μας, οπότε μόνο εγώ κι ο αντρας μου μου είπε να το κάνουμε..

Το σουτιέν κι εμένα με ενοχλεί απίστευτα.. Και νοιώθω πόνο στο διάφραγμα εξαιτίας του, δεν το ανέχομαι για πολύ ώρα... Περιμένω λίγο ακόμα να δω ποσο θα μεγαλώσει ακόμα το στήθος και τοτε θα παω για σουτιέν θηλασμού..

Εμείς το κάναμε όλοι οικογενειακώς, δεν είχαμε καμία απολύτως παρενέργεια, μόνο έναν ελαφρύ πόνο στο σημείο που έγινε το εμβόλιο (μπράτσο)κι αυτό μόνο αν το πιεζες..

Έχω κι εγώ στο πηγούνι αρκετές μαύρες.. Φοβάμαι όμως ότι θα τις "κληρονομησω" και μετά :-P

Καλημέρα ξεχασα να πω!!! :)

Εγώ κορίτσια τελευταία έχω πόνους στην λεκάνη, και από μπροστά κάτω, ξέρετε που :razz:, ίσως ανοίγει τώρα εκει η περιοχή και προετοιμάζεται για τον τοκετό..

Σήμερα έχω γιατρό και θα δω το μπεμπακι!!:x

 

@myrina Καλα αποτελέσματα και να χαρείς το μωράκι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, myrina είπε:

Υπάρχουν, εμένα πχ στην Β'επιπεδου μου είπε ο γιατρός ότι το μωράκι μου είναι στην 80, αλλά δεν ξέρω τίποτα παραπάνω..

Εμένα μου είπε οποιος είναι στην φροντίδα του μωρού θα πρέπει να το κάνει, πχ αν είχαμε και παππουδογιαγιαδες στην καθημερινότητα μας θα έπρεπε κι αυτοί, αλλά εμείς είμαστε μόνοι μας, οπότε μόνο εγώ κι ο αντρας μου μου είπε να το κάνουμε..

Το σουτιέν κι εμένα με ενοχλεί απίστευτα.. Και νοιώθω πόνο στο διάφραγμα εξαιτίας του, δεν το ανέχομαι για πολύ ώρα... Περιμένω λίγο ακόμα να δω ποσο θα μεγαλώσει ακόμα το στήθος και τοτε θα παω για σουτιέν θηλασμού..

Εμείς το κάναμε όλοι οικογενειακώς, δεν είχαμε καμία απολύτως παρενέργεια, μόνο έναν ελαφρύ πόνο στο σημείο που έγινε το εμβόλιο (μπράτσο)κι αυτό μόνο αν το πιεζες..

Έχω κι εγώ στο πηγούνι αρκετές μαύρες.. Φοβάμαι όμως ότι θα τις "κληρονομησω" και μετά :-P

Καλημέρα ξεχασα να πω!!! :)

Εγώ κορίτσια τελευταία έχω πόνους στην λεκάνη, και από μπροστά κάτω, ξέρετε που :razz:, ίσως ανοίγει τώρα εκει η περιοχή και προετοιμάζεται για τον τοκετό..

Σήμερα έχω γιατρό και θα δω το μπεμπακι!!:x

 

@myrina πόσα γρ ήταν δλδ στην Β επιπέδου ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

@myrina πόσα γρ ήταν δλδ στην Β επιπέδου ?

Επειδή έχει περάσει καιρός δεν είμαι σίγουρη, έχω την εντύπωση 650 γρ, θα το τσεκάρω αργότερα..

Τζίφος με το ραντεβού, με πήρε ο γιατρός κάτι του έτυχε λέει και παμε για την επόμενη Πέμπτη.. :|


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Lottaki να δεις στα λητω αν εχεις ηδη μεγαλο στηθος εγω εκει βρηκα γτ ενω ειμαι αδυνατη εχω νουμερο 5 προ εγκυμοσυνης οποτε κτλβς.με αυτο που πωρα απο εκει θηλασμου ειναι το φοραω ολη μερα πολυ ανετο.θα παρω κ αλλο εννοειται

Link to comment
Share on other sites

@myrina ωχ! Χμ...καταλαβαινουμε πως θα είσαι! Οκ άντε...1 εβδομάδα...

Σε ευχαριστώ @Suzukaki είχα πάει κ δε με είχαν καλύψει αυτά που είχαν, αλλά βέβαια ήταν Αύγουστος στις εκπτώσεις που μπορεί να είχαν πάρει τα περισσότερα. Προσπαθούσε η πωλήτρια να μου πουλήσει καποια που έπρεπε να βάλω προέκταση κ δε θέλω να ειμαι έτσι. Ενώ το άλλο που πήρα το ohma που κάτω σαν μπουστακι, σαν μεγαλο μαλακο λαστιχο να το εξηγησω, μου κάθεται τέλεια! 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

@myrina ωχ! Χμ...καταλαβαινουμε πως θα είσαι! Οκ άντε...1 εβδομάδα...

Σε ευχαριστώ @Suzukaki είχα πάει κ δε με είχαν καλύψει αυτά που είχαν, αλλά βέβαια ήταν Αύγουστος στις εκπτώσεις που μπορεί να είχαν πάρει τα περισσότερα. Προσπαθούσε η πωλήτρια να μου πουλήσει καποια που έπρεπε να βάλω προέκταση κ δε θέλω να ειμαι έτσι. Ενώ το άλλο που πήρα το ohma που κάτω σαν μπουστακι, σαν μεγαλο μαλακο λαστιχο να το εξηγησω, μου κάθεται τέλεια! 

Εγω το πρωτο που μ εδωσε κ εβαλα μ εκατσε τελεια.ναι ειναι αναλογα κ την περιοδο εγω τωρα δ κοιταξα να ναι κ πολυ θηλυκο κτλ το παιρνω για αλλη δουλεια δ ειναι οτι το ειδα κ ειπα αααα τιι ωραιο σεξυ....ουτε καν αλλα χαρηκα που βρηκα αρχικα γτ οπου κοιταζα μεγαλα νουμερα δ εβρισκα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό Κ μου το είπε η πωλήτρια ,δεν έχουμε μεγάλα νούμερα εγκυμοσύνης βάζετε προεκτάσεις :-| . Ε βρε παιδιά αν δεν έχετε μεγάλα στην εγκυμοσύνης Ε τότε ποτε;;;;;

Κ εμένα είναι κ θηλασμού, απλό μαύρο που πάνω κάνει σαν σουτιέν κ κάτω σαν μπουστακι.  Δεν κοιτούσα παρομοίως sexy design ,να βουλευτω ήθελα. 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Ακριβώς αυτό Κ μου το είπε η πωλήτρια ,δεν έχουμε μεγάλα νούμερα εγκυμοσύνης βάζετε προεκτάσεις :-| . Ε βρε παιδιά αν δεν έχετε μεγάλα στην εγκυμοσύνης Ε τότε ποτε;;;;;

Κ εμένα είναι κ θηλασμού, απλό μαύρο που πάνω κάνει σαν σουτιέν κ κάτω σαν μπουστακι.  Δεν κοιτούσα παρομοίως sexy design ,να βουλευτω ήθελα. 

Στα κορίτσια είχα πάρει από mothercare, Και με είχα βολέψει απίστευτα, πλύνε βάλε, και είχε και ομορφα/χαριτωμένα σχέδια με λουλουδάκια κοκ. Εγώ έχω κανονικό στήθος (όχι πολυ μεγαλο) για το σώμα μου, αλλά έχω πλάτες, οπότε σχεδόν πάντα χρειάζομαι προέκταση.. Το έχω συνηθίσει και δεν με ενοχλεί.. 95 C είμαι δλδ στα κανονικα μου.. Τώρα περιμένω να δω τον άλλο μήνα πόσο ακόμα θα μεγαλώσει να πάω για ψώνια..


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Suzukaki είπε:

Μα η προεκταση στην πλατη τι να μας κανει;!το καπ το στηθος μεγαλωνει

Όταν αυτό που σου πουλάει σου κάνει στο cup αλλα όχι στην πλάτη, εκεί χρησιμεύει η προέκταση. Δηλαδή μπορεί να έχει 80C, εμένα το C μου κάνει, αλλά το 80 όχι. Αν όμως μου βάλει και μια προέκταση θα κουμπωσει άνετα! Δεν μιλάμε να πάρεις προέκταση για να βάλεις τα σουτιέν που έχεις, ούτως ή άλλως θα αγοράσεις καινούργια, αφού θέλεις να είναι θηλασμού. Οπότε η προέκταση εν ολίγοις εξυπηρετεί αν δεν βρίσκεις σουτιέν να είναι στο μέγεθος της πλάτης σου!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, myrina είπε:

Όταν αυτό που σου πουλάει σου κάνει στο cup αλλα όχι στην πλάτη, εκεί χρησιμεύει η προέκταση. Δηλαδή μπορεί να έχει 80C, εμένα το C μου κάνει, αλλά το 80 όχι. Αν όμως μου βάλει και μια προέκταση θα κουμπωσει άνετα! Δεν μιλάμε να πάρεις προέκταση για να βάλεις τα σουτιέν που έχεις, ούτως ή άλλως θα αγοράσεις καινούργια, αφού θέλεις να είναι θηλασμού. Οπότε η προέκταση εν ολίγοις εξυπηρετεί αν δεν βρίσκεις σουτιέν να είναι στο μέγεθος της πλάτης σου!

Α εμενα το καπ μου μεγαλωνει.στην πλατη ολα ειναι οκ γτ εχω μικρη πλατη γενικα

Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2020 at 5:34 ΜΜ, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα!!!Αχ μεγάλο θέμα τ εμβόλιο...η γυναικολόγος μου ,μου είπε να το κάνω καθώς και για τον κόκκινη.Εγω όμως έχω αμφιβολίες...γενικά σπάνια αρρωσταίνω και δεν ξέρω τα φοβάμαι...επίσης έχω την εξής απορείς:δεν μας αφήνουν να πάρουμε κανένα φαρμάκι και το εμβόλιο μας αφήνουν;

Καλησπέρα @Marialena123

Εγώ το εμβόλιο το έκανα πριν 5 μέρες. Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι υποχρεωτικό σε όλες τις εγκύους. ( Εγώ το κάνω κάθε χρόνο λόγω άσθματος). Ποτέ δεν είχα παρενέργειες. 

 

επίσης εοισκεφτήκαμε παιδίατρο και έβαλε και τον άντρα μου να το κάνει και τα γίνει τις επόμενες μέρες.

On 27/10/2020 at 1:12 ΜΜ, Mikri Ollandeza είπε:

Κ εγώ ξεχωριστά τα έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένη! Σκρφτόμουν  στην αρχή το 2 σε 1 αλλά διάβασα πολλές αρνητικές κριτικές και είπα να μην το ρισκάρω.. Οπότε τώρα μας  έχει βολέψει απίστευτα..

Κ έχουμε και αφυγραντήρα με ιονιστή και πραγματικά βλέπεις μεγάλη διαφορά στην ατμόσφαιρα.. Το συστήνω! Ανεξαρτήτως μάρκας, απλά τσεκάρετε τα τετραγωνικά που καλύπτει!

Κορίτσια μου έχω μία ερώτηση.. Τις τελευταίες εβδομάδες νιώθω έναν πόνο να τον πω, πίεση να την πω, μία δυσφορία εν τέλει κάτω από το δεξί μου στήθος.. Δεν είναι στο στήθος αλλά από κάτω, εκεί που είναι κ το διάφραγμα.. Ρώτησα τις μαίες και μου είπαν ότι με πιέζει το παιδί αλλά δεν νιώθω έτσι.. Και γιατί τι παιδί να με πιέζει μόνο στην δεξιά πλευρά και όχι στην αριστερή? Βρήκα στο νετ ότι είναι από τα όργανα που μετακινούνται και μας πιέζουν.. Επίσης νιώθω χειρότερα όταν είμαι καθιστή πολλές ώρες.. Το έχει καμία άλλη αυτό?? Για διαφωτίστε με!!

 

 

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91              αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                   αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Dhmh4                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Angelvas              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Bellitsa!                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 16

Σύνολο Αντράκια - 8

Σύνολο Πριγκίπισσες - 9

 

Καλησπέρα σας!!! Αν μπορεί κάποια ας με προσθέσει κι εμένα στη λίστα. Έχω ΠΗΤ 24/1 και είμαστε αγοράκι!! Θα γεννήσω στο Μητέρα!!! 

 

Ακόμα δεν έχουμε κάνει πολλά ψώνια!!! Μετά από πολλή έρευνα αγοράσαμε καρότσι και το επόμενο είναι το λίκνο και το κάθισμα αυτοκινήτου!! 

Ρούχα ακόμα δεν έχω πάρει, έχω πλύνει και τακτοποιήσει μόνο όσα μου έχουν δώσει!!!επίσης ξεκινήσαμε ραντεβού σε παιδιάτρους! 

 

Μήπως παραειμαι χαλαρή??? Χιχιχι!!!

 

On 27/10/2020 at 5:27 ΜΜ, Mikri Ollandeza είπε:

@Lottaki Πήρα κάτι σουτιέν κατάλληλα και για θηλασμό χωρίς μπανέλες κ τέτοια κ είναι πολύ μαλακά.. Αλλά μάλλον θα καταλήξω στα αθλητικά και βλέπουμε.. Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις!

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι...εγώ ακόμα φορά τα δικά μου σουτιέν! Ναι οκ έχει μεγαλώσει λίγο αλλά όχι τραγικά πράγματα!! Και δεν ξέρω τι να πάω να ψωνίσω... Ήδη έχω θέμα να βρω σουτιέν σαν άνθρωπος... Ανοιχτό στέρνο, στήθος που ξεκιναει από μασχάλη αλλά όχι καμία τεράστια καπ... Τραβάω κι εγώ τα ζόρια μου χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2020 at 7:59 ΜΜ, Lottaki είπε:

Ρε κορίτσια να σας πω....Έχω βγάλει αρκετό χνούδι στις φαβοριτες εκεί στις παρυφές μάγουλου κ κάποιες διάσπαρτες τρίχες σε πηγούνι . Έχει καμία εντοπίσει κάτι;;; σαν την Καρέζη θα το κάνω,στο μπαρμπερη να μου ξουρισουν το μούσι χαχαχαχα:D:P

@Lottaki εμένα από την αρχή της εγκυμοσύνης σκουρυναν οι τρίχες στην κοιλιά! Μιλάμε μαύρες ! Ενώ ήταν ανοιχτές! Ορμόνες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...