Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@butterfly1986 Κάθε εβδομάδα για υπέρυχο? Είσαι τυχερή.. Εγώ 10 εβδομάδων κ έχω πάει 1!! Εχω την επόμενη ραντεβού για τον δεύτερο όπου θα κάνουμε την α επιπέδου..

Ναι είναι η πολιτική του γιατρού μου.το πρώτο τρίμηνο και τον 9 μήνα μας βλέπει κάθε βδομάδα ενώ στο ενδιάμεσο κάθε δύο βδομάδες.

Just now, Tegan είπε:

Κορίτσια γεια σας.η δική μου η κύηση δεν προχώρησε.οποτε δε θα μπαίνω να σας παρακολουθώ άλλο.ευχομσι σ όλε σας να κρατήσετε γερές ,γερά μωράκια.καλη συνέχεια

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου.υπομονη..δεν ξέρω τι να σου πω... εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου...


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Tegan said:

Σας ευχαριστώ...εύχομαι όση τύχη δεν είχα εγώ να την έχετε εσείς..τα καλύτερα από την καρδιά μου.

Κουραγιο κοπελα μου και εγω ειχα μια προηγούμενη αποβολη .....ξερω δεν ειναι εύκολο .....μου πηρε αρκετο καιρο να το ξεπερασω αν και τελειως δεν το ξεπερνας ποτε ......απλα προχωρας ...εχεις την θετικη μου σκεψη ........


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

Κουραγιο κοπελα μου και εγω ειχα μια προηγούμενη αποβολη .....ξερω δεν ειναι εύκολο .....μου πηρε αρκετο καιρο να το ξεπερασω αν και τελειως δεν το ξεπερνας ποτε ......απλα προχωρας ...εχεις την θετικη μου σκεψη ........

Αχ ρε κορίτσια...να ταν η πρώτη φορά που το βιώνω ..τον Ιανουάριο πάλι  είχα δυσάρεστα.αλλα εκεί προχωρούσε η εγκυμοσύνη μέχρι την αυχενικη που είχε θέμα το μωρό κ έκανα διακοπή.κ πίστευα ότι το μερίδιο της γκαντεμιας που Μ αντιστοιχεί το πλήρωσα..κ να μαστε πάλι εδώ..σας ευχαριστώ όλες..σας εύχομαι καλες εγκυμοσύνες με γερά μωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tegan said:

Αχ ρε κορίτσια...να ταν η πρώτη φορά που το βιώνω ..τον Ιανουάριο πάλι  είχα δυσάρεστα.αλλα εκεί προχωρούσε η εγκυμοσύνη μέχρι την αυχενικη που είχε θέμα το μωρό κ έκανα διακοπή.κ πίστευα ότι το μερίδιο της γκαντεμιας που Μ αντιστοιχεί το πλήρωσα..κ να μαστε πάλι εδώ..σας ευχαριστώ όλες..σας εύχομαι καλες εγκυμοσύνες με γερά μωρα

Λυπάμαι πολύ!!! Κουράγιο αυτό!!! Ειχα και εγώ αποβολη και τρέμω τη Δευτέρα για τον επόμενο υπέρηχο δεν είναι εύκολο!! Αλλά σε παρακαλώ μην τα παρατήσεις! Πόσο ήσουν είχες κάποιο συμπτωμα πριν την αποβολη? Και πάλι λυπάμαι πολύ σε καταλαβαίνω απόλυτα ααα!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Λυπάμαι πολύ!!! Κουράγιο αυτό!!! Ειχα και εγώ αποβολη και τρέμω τη Δευτέρα για τον επόμενο υπέρηχο δεν είναι εύκολο!! Αλλά σε παρακαλώ μην τα παρατήσεις! Πόσο ήσουν είχες κάποιο συμπτωμα πριν την αποβολη? Και πάλι λυπάμαι πολύ σε καταλαβαίνω απόλυτα ααα!!!!! 

Κανονικά θα πρεπε να ναι 10 βδομάδων κ αυτό φαινόταν για έξι! Πιο μικρό κ από την πρώτη φορά που πήγα.. είχα συμπτώματα μέχρι κ τώρα έχω πρησμενο στήθος ,είχα αναγουλες...γ αυτό νόμιζα αυτή τη φορά που θύμιζε την πρώτη εγκυμοσύνη μου με το γιο μου ,ότι θα πάνε καλά..είμαι κ 32 οπότε πίστευα ότι η μία φορά που σίγουρα θα μου αντιστοιχούσε κ μένα στη κακή έκβαση εγκυμοσύνης ,ότι την πλήρωσα...μη στεναχωριέστε εσείς. Όλα θα πάνε καλά..κ με ποσοστά να το δεις ,ορίστε εγώ ήμουν αυτή η 1 στις πέντε ξέρω γω...εσείς θα ναι όλα καλά...έχω πέσει ψυχολογικά απλά Μ αυτό το κομμάτι..κ φοβάμαι ότι θα τα παρατήσω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tegan said:

Κανονικά θα πρεπε να ναι 10 βδομάδων κ αυτό φαινόταν για έξι! Πιο μικρό κ από την πρώτη φορά που πήγα.. είχα συμπτώματα μέχρι κ τώρα έχω πρησμενο στήθος ,είχα αναγουλες...γ αυτό νόμιζα αυτή τη φορά που θύμιζε την πρώτη εγκυμοσύνη μου με το γιο μου ,ότι θα πάνε καλά..είμαι κ 32 οπότε πίστευα ότι η μία φορά που σίγουρα θα μου αντιστοιχούσε κ μένα στη κακή έκβαση εγκυμοσύνης ,ότι την πλήρωσα...μη στεναχωριέστε εσείς. Όλα θα πάνε καλά..κ με ποσοστά να το δεις ,ορίστε εγώ ήμουν αυτή η 1 στις πέντε ξέρω γω...εσείς θα ναι όλα καλά...έχω πέσει ψυχολογικά απλά Μ αυτό το κομμάτι..κ φοβάμαι ότι θα τα παρατήσω 

Τι να πω.. Έγω με όλα αυτά που έχω διαβάσει και έχω ακουσει είναι όλα Πιθανά.. Προσωπικά εγώ αν δεν είχα άσχημη εμπειρία δεν νομίζω να το έψαχνα τόσο.. Και δεν ξέρω εν τέλη κατά πόσο μς κάνει καλό... Όπως κι να έχει αυτό που θα γίνει σε κάθε εγκυμοσύνη είναι προκαθορισμενο... 

Μην τα παρατήσεις!! Έχεις ήδη ένα αγγελούδι κ θα περνεις δύναμη από αυτό!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tegan είπε:

Αχ ρε κορίτσια...να ταν η πρώτη φορά που το βιώνω ..τον Ιανουάριο πάλι  είχα δυσάρεστα.αλλα εκεί προχωρούσε η εγκυμοσύνη μέχρι την αυχενικη που είχε θέμα το μωρό κ έκανα διακοπή.κ πίστευα ότι το μερίδιο της γκαντεμιας που Μ αντιστοιχεί το πλήρωσα..κ να μαστε πάλι εδώ..σας ευχαριστώ όλες..σας εύχομαι καλες εγκυμοσύνες με γερά μωρα

Λυπάμαι πάρα πολυ.. :( Ο γιατρος τι σου λεει? Σίγουρα μετά από δυο ατυχίες στο καπάκι η ψυχολογία σου θα είναι πεσμένη, αλλα αν ο γιατρος σου λεει πως υπάρχει ελπίδα να ξαναπροσπαθησεις μην το βαλεις κατω! Παρε το χρόνο σου και σκέψου το! Εμεις ειμαστε εδω παντως!

Just now, Tegan είπε:

Κανονικά θα πρεπε να ναι 10 βδομάδων κ αυτό φαινόταν για έξι! Πιο μικρό κ από την πρώτη φορά που πήγα.. είχα συμπτώματα μέχρι κ τώρα έχω πρησμενο στήθος ,είχα αναγουλες...γ αυτό νόμιζα αυτή τη φορά που θύμιζε την πρώτη εγκυμοσύνη μου με το γιο μου ,ότι θα πάνε καλά..είμαι κ 32 οπότε πίστευα ότι η μία φορά που σίγουρα θα μου αντιστοιχούσε κ μένα στη κακή έκβαση εγκυμοσύνης ,ότι την πλήρωσα...μη στεναχωριέστε εσείς. Όλα θα πάνε καλά..κ με ποσοστά να το δεις ,ορίστε εγώ ήμουν αυτή η 1 στις πέντε ξέρω γω...εσείς θα ναι όλα καλά...έχω πέσει ψυχολογικά απλά Μ αυτό το κομμάτι..κ φοβάμαι ότι θα τα παρατήσω 

Τωρα ειδα αυτην την απάντηση. Είσαι μολις 32?? Εγω τοτε έκανα το πρώτο μου παιδάκι!! Εχεις ολα σου τα χρονια μπροστά σου!! Παρε το χρόνο σου, με την ησυχία σου!! Ποτε δεν ξέρεις ποτε θα είναι τον τυχερό σου! Ειμαι 39.5, πέρυσι έκανα δύο χειρουργεία, είχα υπερπλασια στο ενδομήτριο, και ενω στις πρωτες μου έπρεπε να προσπαθήσω πολλους μηνες για να μείνω έγκυος, τωρα έμεινα με την πρώτη,και με αυτο το ιστορικό, ο γιατρος καραφλιασε! Συν οτι ειμαι παχυσαρκη 110 κιλά, ενω στις πρωτες ήμουν αρκετά λιγότερα κιλα. Αυτο που θελω να σου πω είναι οτι οι πιθανότητες δεν ήταν πολυ καλες στο να μείνω έγκυος και όμως τα καραφερα! Οπότε μην σε αφήνουν οι ατυχίες τώρα να τα παρατας! Εμπιστεψου τον γιατρό σου, και ασε τον εαυτό σου να το ξεπεράσει, εχεις χρόνο! 

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Καλημέρα,  δεν είμαι ειδική την άποψη μου είπα γτ έχοντας εμπειρία κι δική μου αλλά κι από γνωστές μου στην Αυχενική μπορεί το μωρό να μην είναι 100% Στη θέση που πρέπει και να βγάλει κάποια νούμερα κι αναγκαστικά θα μπεις στη διαδικασία της αμνοιοπαρακεντησης,  δεν έχω κάνει nipt  ούτε εγώ ούτε κάποια γνωστή μου αλλά θεωρησα οτι αφου σοτ παιρνουν πλασμα ισως ειναι καλυτερα.

Δεν είμαι ειδική το ξανά λέω την άποψή μιας αγχωμένης Μαμας λέω, κι αν κι δεύτερομανα το άγχος είναι πολύ μεγαλύτερο!

Γι αυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε οπου κι οποια μπορουμε, με παραπανω πληροφοριες. Απλα ξαναλεω οτι το νιπτ δεν αντικαθιστα την αυχενικη σε καμια περιπτωση. Υπερηχογραφικα ελεγχεται η ανατομια ολων των μελων του σωματος κι η κατασταση των εσωτερικων οργανων και η οποιαδηποτε ανωμαλια σε αυτα, μπορει να συνδεεται με υπαρξη συνδρομου, που το νιπτ τεστ δεν δυναται να εντοπισει. Καλη επιτυχια σε ολες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Katerinakiiii είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!! Εχω ΠΗΤ 5/01!καλώς σας βρήκα!!! 

Καλησπέρα Κατερίνα. Καλωσηρθες:-D

Γεια σας κορίτσια...

Θέλω να πιστεύω ότι κυλάνε ήσυχα τα πράγματα και για σας όπως και για μένα.Δε περνάνε οι μέρες να πάω για τον υπέρηχο να δω το μικρουλι μου αν είναι όλα καλά.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όλα καλά πάνε.ευτυχως έχουν μειωθεί πολύ οι ναυτίες.μονο καμία αναγουλα που και που.τωρα έχουμε έρθει κ εξοχή λίγες μέρες αλλά φοβάμαι να μπω θαλασσα .. μεθαύριο έχουμε ραντεβού να δούμε το μικρουλι.εσεις πώς τα πάτε?


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες @Katerinakiiii, με το καλό το μωράκι σου!!

Εμεις καναμε εναν υπέρηχο προχθες, είναι 3μιση εκατοστά το μωράκι μου, κουνούσε το πόδι του την ωρα του υπερηχου και είχε πολυ πλακα!! :)

Συμπτώματα οπως αδυναμία, ζαλάδες, υπνηλία, αλλα και ανακατωσουρες συνεχίσουν, με τη ζέστη να τα εντείνει! Θάλασσα ουτε εγω παω, δεν θα παθω και κατι ενα καλοκαίρι χωρίς μπάνια, φοβάμαι για μολυνσεις κοκ.

Κατα τα αλλα μετραω μερες για την αυχενική σε δύο βδομάδες!! :x

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...