Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Αυτο για το rooming in δεν το είχα σκεφτεί η αλήθεια ειναι. Χμμ...Οπότε αν είναι έτσι όντως βοηθάει να υπάρχει ομαδοποίηση οπότε όσες δεν το έχουν επιλέξει να είναι οκ.

Έχει μια κινητικότητα τώρα η μικρή που δε μ αφήνει σε ησυχία ...Για να μη μιλήσω για τις επισκέψεις στην τουαλέτα. Τα χαρτιά υγείας χονδρική :lol:

Οπότε χαζεύω νυχτικες για να αγοράσω αν είναι αύριο. Σκεφτόμουν επειδή κάνει ζέστη μες το μαιευτήριο να πάρω κ κοντομάνικη. 

Κλείσαμε ραντεβού με το γιατρό την Πέμπτη οπότε θα τη δούμε ξανα μετά από 1 μήνα :x  κ μου είπε θα έρθει κ η μαία να με δει από κοντά . Θα κάνουμε κ το doppler,θα σας πω νέα. 

@enjoy δε θα σε αφήσουμε να πας τσιτσιδι!! Χαχαχα! Θα σου θυμίσουμε να πάρεις κάτι. Θα είμαστε με το στήθος έξω έτσι κ αλλιώς αρκετά μην είμαστε Κ γενικά...χεχε

@dpilo χαίρομαι που όλα καλά ! :) τέλεια που είδατε κ προσωπάκι . 

@Klegeo βοήθεια θα έχω τον άντρα μου που θα απουσιάσει από δουλειά στην αρχή,έχει κρατήσει πολλές μέρες άδειας ,είναι κ σε τηλεργασία κ θα είναι από ότι βλέπω ...Επίσης τη μαμά μου, που οκ χρειάζεται αμάξι για να έρθει αλλά όχι μεγάλη απόσταση . 

 

 

Και εγώ έχω ντοπλερ την Πέμπτη περιμένουμε νέα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωραία! Κ σε εσένα Καλή επιτυχία!

Κορίτσια πήρα τηλ το μαιευτήριο για τιμές δωματίων κ να δω πως γίνεται η πληρωμή τους. Για το τι χαρτιά θα έχω μαζί μου τότε μου είπαν ότι θα μου πει ο γιατρός μου. Επίσης την Πέμπτη θα τον ρωτήσω τι γίνεται τώρα με το θέμα συνόδου κλπ αν έχει αλλάξει κάτι απ αυτά που ξέρουμε ήδη.

Όσες γεννάνε στο Μητερα μπορώ να σας πω για τα παραπάνω 8)

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Ωραία! Κ σε εσένα Καλή επιτυχία!

Κορίτσια πήρα τηλ το μαιευτήριο για τιμές δωματίων κ να δω πως γίνεται η πληρωμή τους. Για το τι χαρτιά θα έχω μαζί μου τότε μου είπαν ότι θα μου πει ο γιατρός μου. Επίσης την Πέμπτη θα τον ρωτήσω τι γίνεται τώρα με το θέμα συνόδου κλπ αν έχει αλλάξει κάτι απ αυτά που ξέρουμε ήδη.

Όσες γεννάνε στο Μητερα μπορώ να σας πω για τα παραπάνω 8)

@LottakiΜητέρα εδώ!! 

Μου έχει δώσει τιμές εμένα και τι χρειαζομαι! Θες να στα γράψω?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Ωραία! Κ σε εσένα Καλή επιτυχία!

Κορίτσια πήρα τηλ το μαιευτήριο για τιμές δωματίων κ να δω πως γίνεται η πληρωμή τους. Για το τι χαρτιά θα έχω μαζί μου τότε μου είπαν ότι θα μου πει ο γιατρός μου. Επίσης την Πέμπτη θα τον ρωτήσω τι γίνεται τώρα με το θέμα συνόδου κλπ αν έχει αλλάξει κάτι απ αυτά που ξέρουμε ήδη.

Όσες γεννάνε στο Μητερα μπορώ να σας πω για τα παραπάνω 8)

Αχ κι εγώ θα ήθελα να μάθω!!! Είναι βέβαια νωρίς, αλλά κι εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vivi24 said:

κορίτσια έχετε βρει κάνα online φαρμακείο με εκπτώσεις? 

Ολα εχουν εκπτωσεις κ σχεδον μονιμα... γραψε στο σκρουτζ το προιον που θελεις και θα σου βγαλει πολλες επιλογες!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχουμε λίγο καιρό ακόμα, να είμαστε καλά αλλά βοηθάει να ξέρουμε όντως.

Λοιπόν, τιμές με εοπυυ τρίκλινο 1640 φτ 1810 κτ,  δίκλινο 2300 και μονοκλινο 4400 .Για lux δε ρώτησα :P . Στις τιμες είναι αναισθησιολογος και οι εξετασεις προ τοκετόυ. Επίσης με το που μπαίνουμε, όλο το δωμάτιο εξόφληση η οποια μπορεί να γίνει με πιστωτική σε 12 άτοκες δόσεις.

Είδα χαμός από προσφορές σε πάνες αυτές τις μέρες αλλά στο Σκρουτζ έχει καλύτερες από το σούπερ μάρκετ. 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Ναι έχουμε λίγο καιρό ακόμα, να είμαστε καλά αλλά βοηθάει να ξέρουμε όντως.

Λοιπόν, τιμές με εοπυυ τρίκλινο 1640 φτ 1810 κτ,  δίκλινο 2300 και μονοκλινο 4400 .Για lux δε ρώτησα :P . Στις τιμες είναι αναισθησιολογος και οι εξετασεις προ τοκετόυ. Επίσης με το που μπαίνουμε, όλο το δωμάτιο εξόφληση η οποια μπορεί να γίνει με πιστωτική σε 12 άτοκες δόσεις.

Είδα χαμός από προσφορές σε πάνες αυτές τις μέρες αλλά στο Σκρουτζ έχει καλύτερες από το σούπερ μάρκετ. 

Ποια μαρκα κοιτατε;εγω ψαχνω για pampers premium care νουμερο 1 δεν εχω βρει ομως καμια ουαου προσφορα με τα μεταφορικα βγαινει οσο κ στο σουπερ μαρκετ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vivi24 said:

κορίτσια έχετε βρει κάνα online φαρμακείο με εκπτώσεις? 

Ρίξε μια ματιά στο Vita4you, είναι στη Θεσσαλονίκη και ξέρω ότι πάντα έχει πολλές προσφορές και καλές τιμές γιατί είναι κοντά στο πατρικό μου!

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Τέτοια κοιτάω κ γω

και εγω αυτα θα παρω Νο 1 για νεογεννητο μακραν τα καλυτερα!!

στο πρωτο μου το Νο1 ειχε 11λεπτα η πανα..

τωρα το κατωτερο 14/πανα.. αμα βρειτε φθηνότερη πειτε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πως είστε? Ωραία νέα διαβάζω και πολύ χαίρομαι.. Σε ούτε 2 μήνες θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας και δεν μπορώ να το πιστέψω!!

Εγώ την τελευταία εβδομάδα δυσκολεύομαι στον ύπνο και δεν ξεκουράζομαι καθόλου, ξυπνάω συνέχεια με κράμπες, δεν με βολεύει καμία θέση και σκέφτομαι να πάω καναπέ.. Θα δείξει..

Χθες παρέλαβα το δέμα που μου έστειλε η μαμά και έχει στείλει τόσα πολλά που δεν μπόρεσα να τα ανοίξω όλα.. Οπότε το Σκ θα έχουμε πλύσιμο και σιδέρωμα να μπουν όλα στην ντουλάπα..

Επίσης έχω μία ερώτηση, τι θα χρειαστεί να έχουμε για το φαρμακείο του? Δεν εννοώ κρεμούλες κ τέτοια αλλά ορούς οινόπευμα κτλ..

 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια χαίρομαι που είστε όλες καλά.. Περνάει ο καιρός και κοντεύουν οι μέρες.. Εγώ τα χω παίξει λίγο με 2 θηρία στο σπίτι και με τα μαθήματα τους...  Σε εμένα όλα πάνε καλά και την Παρασκευή θα πάω για ντοπλερ.. Εγώ  ψάχνω για καρότσι 3 σε 1 αν ξέρετε κανένα σαιτ τώρα με τις προσφορές μπας και βρω κάτι οικονομικο. Έχω βρει ένα σαιτ για πάνες λέγεται σούπερ πάνες έχει πολλές προσφορές.. Το νούμερο 1 αν είναι 2 με 5 κιλά ίσως είναι μικρό εγώ σκεφτομαι να πάρω το 3 με 6 κιλά..  Μικρή ολλανδεζα σίγουρα αρκετούς φυσιολογικόυς όρους για την μυτούλα αχ τα εχω ξεχάσει και εγώ μέτα από τόσα χρονιά!!!!  Ρώτησα και χθες που πήγα νοσοκομείο για να μου δώσουν λίστα και δεν είχαν καν με το τι θα χρειαστώ όλα από το σπιτι θα τα πάρω μπουκάλια ρούχα πάνες τα παντα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Είμαστε κ κοντά από ημερομηνίες νομίζω ε; χεχε! Ναι ρώτησα για την εξόφληση κλπ κλπ να δω πως κάνουν τις αποπληρώμες.

Ναι αμέ αν δε σου κάνει κόπο ;-)

@Lottaki θα στα γράψω λίγο πιο μετά γιατί τρέχω και δεν έχω τα χαρτιά εύκαιρα!!

Just now, enjoy είπε:

και εγω αυτα θα παρω Νο 1 για νεογεννητο μακραν τα καλυτερα!!

στο πρωτο μου το Νο1 ειχε 11λεπτα η πανα..

τωρα το κατωτερο 14/πανα.. αμα βρειτε φθηνότερη πειτε!!!

Κι εγώ τα ίδια θα πάρω! Θα παραγγείλω ένα μικρό πακέτο για να τα δοκιμάσουμε μέσω skroytz με άλλα πράγματα οπότε τα μεταφορικά είναι σχεδόν τίποτα. Εάν μας κάνει και είμαστε οκ θα κάνω μαζική παραγγελία. Λέτε ένα πακέτο με 50 να μου φτάσει 5 μέρες  ή να πάρω το μεγάλο.με τις 180 πάνες? 14/πάνα τις βρήκα κι εγω

Για το φαρμακείο μου είχε πει η παιδίατρος. Πιο μετά θα βγάλω όλες τις σημειώσεις και θα σας πω!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...