Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εμενα τα σημαδια μου ειναι σοβαρα κ εχω κ αλλου οποτε λες ποσα να αντεξω πια;εννοειται πως αν δ υπαρχει αλλη λυση πας καισαρικη αλλα αν μπορω να την αποφυγω....

Καλημέρα! Αυτό που λες με το δέρμα το έχω κι εγώ. Από την πρώτη καισαρική αντί να μου εξαφανιστεί το σημάδι όπως σε όλες τις κοπέλες μου έκανε χειλοειδη και  μετά από 3 χρόνια ειναι ακόμη κόκκινο και προεξέχει. Στην αρχή στεναχωριομουν αλλά πλέον δεν με νοιάζει καθόλου. Εξάλλου είναι σε σημείο που δεν φαίνεται ούτε από ρούχα ούτε από μαγιω.

Κορίτσια να έχετε το νου σας όσες πάτε στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας. Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλα μάλλον όχι αλλά οκ. Μόλις είδε ότι σταματάω δουλειά στις 9/12 μου λέει α δεν μπορεί να δεχτεί το σύστημα την αίτηση από τωρα. Να φύγεις και να ξανακλεισεις ραντεβού τότε. Κοινώς τσάμπα ταλαιπωρία......


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

@Suzukaki @Klegeo καλημέρα κοριτσια! Πεταγομαι απο την ομαδα Φεβρουαρίου! Επειδή πιθανολογω να γεννησω τελη Ιανουαρίου σας διαβαζω πολλες φορες! Στην 30η εβδομάδα διανυω και εγω και η μικρη δεν λεει να γυρισει κ ειμαι να σκασω..  Εμενα ο γιατρος μου ειπε αρχες 8ου οτι κανει και οτι ειναι θεμα μωρου,  αν θελει θα γυρισει..  Σκέφτηκα ασκησουλες και περπάτημα αλλα καθως ειμαι με περιδεση το φοβαμαι λιγακι..  Εσεις τι ασκησεις κανετε;; 

Κι εγω εδώ!Μάλλον για Γεναρη με βλεπω επισης...με ΠΗΤ 9/2 αν και το απευχομαι!!

Μαζι ειμαστε.Δε νομιζω οτι πλεον υπαρχει κινδυνος απο την περιδεση σε αυτο το σταδιο!!

Ο τραχηλος σου ειναι πολυ μακρυτερος απο εμας που δεν καναμε.

Σιγουρα λιγο καθημερινο περπατημα δεν ειναι επικινδυνο.Εγω ειμαι σιγουρη οτι εχει βοηθησει που περπαταω εξαρχης και η μικρη εχει παρει θεση απο καιρό..

Πιστευω το ιδιο θα πει και ο γιατρός.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κι εγω εδώ!Μάλλον για Γεναρη με βλεπω επισης...με ΠΗΤ 9/2 αν και το απευχομαι!!

Μαζι ειμαστε.Δε νομιζω οτι πλεον υπαρχει κινδυνος απο την περιδεση σε αυτο το σταδιο!!

Ο τραχηλος σου ειναι πολυ μακρυτερος απο εμας που δεν καναμε.

Σιγουρα λιγο καθημερινο περπατημα δεν ειναι επικινδυνο.Εγω ειμαι σιγουρη οτι εχει βοηθησει που περπαταω εξαρχης και η μικρη εχει παρει θεση απο καιρό..

Πιστευω το ιδιο θα πει και ο γιατρός.

Ναι ναι περπαταω πλέον αφου ειναι σταθερος,  καθε μερα λιγακι, για τις ασκησουλες δεν ξερω.. Αλλα αν μοιασει τον πατέρα της ΚΑΙ σ αυτο, καηκαμε:P θα μου βγει σταυροποδι να ξυνει το κεφαλι 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα! Αυτό που λες με το δέρμα το έχω κι εγώ. Από την πρώτη καισαρική αντί να μου εξαφανιστεί το σημάδι όπως σε όλες τις κοπέλες μου έκανε χειλοειδη και  μετά από 3 χρόνια ειναι ακόμη κόκκινο και προεξέχει. Στην αρχή στεναχωριομουν αλλά πλέον δεν με νοιάζει καθόλου. Εξάλλου είναι σε σημείο που δεν φαίνεται ούτε από ρούχα ούτε από μαγιω.

Κορίτσια να έχετε το νου σας όσες πάτε στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας. Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλα μάλλον όχι αλλά οκ. Μόλις είδε ότι σταματάω δουλειά στις 9/12 μου λέει α δεν μπορεί να δεχτεί το σύστημα την αίτηση από τωρα. Να φύγεις και να ξανακλεισεις ραντεβού τότε. Κοινώς τσάμπα ταλαιπωρία......

Καλημερα! Ισχυει.. Σε δεχονται στο ΙΚΑ απο την πρωτη μερα της αδειας κυοφοριας μονο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα! Αυτό που λες με το δέρμα το έχω κι εγώ. Από την πρώτη καισαρική αντί να μου εξαφανιστεί το σημάδι όπως σε όλες τις κοπέλες μου έκανε χειλοειδη και  μετά από 3 χρόνια ειναι ακόμη κόκκινο και προεξέχει. Στην αρχή στεναχωριομουν αλλά πλέον δεν με νοιάζει καθόλου. Εξάλλου είναι σε σημείο που δεν φαίνεται ούτε από ρούχα ούτε από μαγιω.

Κορίτσια να έχετε το νου σας όσες πάτε στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας. Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλα μάλλον όχι αλλά οκ. Μόλις είδε ότι σταματάω δουλειά στις 9/12 μου λέει α δεν μπορεί να δεχτεί το σύστημα την αίτηση από τωρα. Να φύγεις και να ξανακλεισεις ραντεβού τότε. Κοινώς τσάμπα ταλαιπωρία......

Αυτο το εχεις εκ γενετης εγω απο μικρη το βρηκα δ μπορω να εχω τομες κτλ με την ιδια ευκολια  ειναι θεμα dna δηλ.εμενα μεγαλωνει πολυ κ κανει τρομερο εξογκωμα κ εχω ηδη αρκετα....κ της καισαρικης ξερω οτι ειναι κ μεγαλουτσικο

Just now, Paris.33 είπε:

@Suzukaki @Klegeo καλημέρα κοριτσια! Πεταγομαι απο την ομαδα Φεβρουαρίου! Επειδή πιθανολογω να γεννησω τελη Ιανουαρίου σας διαβαζω πολλες φορες! Στην 30η εβδομάδα διανυω και εγω και η μικρη δεν λεει να γυρισει κ ειμαι να σκασω..  Εμενα ο γιατρος μου ειπε αρχες 8ου οτι κανει και οτι ειναι θεμα μωρου,  αν θελει θα γυρισει..  Σκέφτηκα ασκησουλες και περπάτημα αλλα καθως ειμαι με περιδεση το φοβαμαι λιγακι..  Εσεις τι ασκησεις κανετε;; 

Εμενα τωρα μ ειπε η θεια μ κ στα 2 παιδια της γυρισε τελευτ εβδ πριν γεννησει.καποια αργουν μαλλον.μου ειχα δειξει ασκησεις στο σεμιναριο.καλε εσυ εισαι 30 εβδ τι αγχωνεσαι απο τωρα;!ειναι νωρις για σενα.πατα στο yourube βιντεακια δειχνουν ασκησεις μαιες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Αυτο το εχεις εκ γενετης εγω απο μικρη το βρηκα δ μπορω να εχω τομες κτλ με την ιδια ευκολια  ειναι θεμα dna δηλ.εμενα μεγαλωνει πολυ κ κανει τρομερο εξογκωμα κ εχω ηδη αρκετα....κ της καισαρικης ξερω οτι ειναι κ μεγαλουτσικο

Εμενα τωρα μ ειπε η θεια μ κ στα 2 παιδια της γυρισε τελευτ εβδ πριν γεννησει.καποια αργουν μαλλον.μου ειχα δειξει ασκησεις στο σεμιναριο.καλε εσυ εισαι 30 εβδ τι αγχωνεσαι απο τωρα;!ειναι νωρις για σενα.πατα στο yourube βιντεακια δειχνουν ασκησεις μαιες

Αγχωνομαι γιατι απο τις πρωτες εβδομάδες εχει κατσει με τον κωλο κατω σε καθε υπερηχο και δεν ξεκουνιεται:razz: ποιος ξερει αν εχει έμπνευση αργότερα λοιπόν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα! Αυτό που λες με το δέρμα το έχω κι εγώ. Από την πρώτη καισαρική αντί να μου εξαφανιστεί το σημάδι όπως σε όλες τις κοπέλες μου έκανε χειλοειδη και  μετά από 3 χρόνια ειναι ακόμη κόκκινο και προεξέχει. Στην αρχή στεναχωριομουν αλλά πλέον δεν με νοιάζει καθόλου. Εξάλλου είναι σε σημείο που δεν φαίνεται ούτε από ρούχα ούτε από μαγιω.

Κορίτσια να έχετε το νου σας όσες πάτε στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας. Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλα μάλλον όχι αλλά οκ. Μόλις είδε ότι σταματάω δουλειά στις 9/12 μου λέει α δεν μπορεί να δεχτεί το σύστημα την αίτηση από τωρα. Να φύγεις και να ξανακλεισεις ραντεβού τότε. Κοινώς τσάμπα ταλαιπωρία......

@butterfly1986 για να πας στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας πρέπει να είσαι εντός των 56 ημερών. Εγώ ξεκινάω την Κυριακή την άδεια και έκλεισα ραντεβού για την Τρίτη!

Just now, Paris.33 είπε:

Αγχωνομαι γιατι απο τις πρωτες εβδομάδες εχει κατσει με τον κωλο κατω σε καθε υπερηχο και δεν ξεκουνιεται:razz: ποιος ξερει αν εχει έμπνευση αργότερα λοιπόν 

@Paris.33 είμαστε κοντά από ότι καταλαβαίνω! Είμαι στην 31+ 5 και τη Δευτέρα που πήγα στη γιατρό μου είπε ότι ενώ ο πασάς μου έχει πάρει θέση, παρόλα αυτά έχει ακόμα χώρο να γυρίσει. Οπότε φαντάσου εσύ που είσαι και πιο πίσω... 

Υγ. Σήμερα με έχει τρελάνει στο κλωτσιδι... Ελπίζω να κατσει στα αυγά του και να μη μας κάνει καμία έκπληξη!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@butterfly1986 για να πας στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας πρέπει να είσαι εντός των 56 ημερών. Εγώ ξεκινάω την Κυριακή την άδεια και έκλεισα ραντεβού για την Τρίτη!

@Paris.33 είμαστε κοντά από ότι καταλαβαίνω! Είμαι στην 31+ 5 και τη Δευτέρα που πήγα στη γιατρό μου είπε ότι ενώ ο πασάς μου έχει πάρει θέση, παρόλα αυτά έχει ακόμα χώρο να γυρίσει. Οπότε φαντάσου εσύ που είσαι και πιο πίσω... 

Υγ. Σήμερα με έχει τρελάνει στο κλωτσιδι... Ελπίζω να κατσει στα αυγά του και να μη μας κάνει καμία έκπληξη!!

Αα αλλο αγχος το κλωτσαει δεν κλωτσαει και ποσο συχνα! Μονο εγω ανησυχώ τοσο;;; νομίζω δεν ειναι καθε μερα το ίδιο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αα αλλο αγχος το κλωτσαει δεν κλωτσαει και ποσο συχνα! Μονο εγω ανησυχώ τοσο;;; νομίζω δεν ειναι καθε μερα το ίδιο 

Εμενα ολη την ωρα κινειται! :x δεν ηρεμω..  ειδικα οταν τεντωνεται κ χτυπαει στην κυστη.. Αντανακλα κ στην ουρηθρα κατω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αα αλλο αγχος το κλωτσαει δεν κλωτσαει και ποσο συχνα! Μονο εγω ανησυχώ τοσο;;; νομίζω δεν ειναι καθε μερα το ίδιο 

Κι εγώ ανησυχώ συνέχεια!!! Εμ, κι αυτά δεν έχουν ένα σταθερό Ρυθμό, μια κάνουν πάρτι μια κοιμούνται όλη μέρα!!!

Just now, Klegeo είπε:

Εμενα ολη την ωρα κινειται! :x δεν ηρεμω..  ειδικα οταν τεντωνεται κ χτυπαει στην κυστη.. Αντανακλα κ στην ουρηθρα κατω..

Λογικά είσαι αρκετά παραπάνω από εμάς!!!  Γι αυτό!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Κι εγώ ανησυχώ συνέχεια!!! Εμ, κι αυτά δεν έχουν ένα σταθερό Ρυθμό, μια κάνουν πάρτι μια κοιμούνται όλη μέρα!!!

Λογικά είσαι αρκετά παραπάνω από εμάς!!!  Γι αυτό!!!

Μια απο τα ιδια τουτουνακι μου! 

Just now, Klegeo είπε:

Εμενα ολη την ωρα κινειται! :x δεν ηρεμω..  ειδικα οταν τεντωνεται κ χτυπαει στην κυστη.. Αντανακλα κ στην ουρηθρα κατω..

Αχ τι ωραια,  θα ηθελα κ εγω ολη μερα, να εχω το κεφαλι μου ησυχο,  αλλα δεν...  Ισως φταιει κ η θεση της δεν ξερω, βασικα νιωθω σαν να κανει σεισμο ετσι που χτυπάει προς τα μεσα..  Αλλα που κ που εχουμε διαλειμματακια 2ωρα 3ωρα μεχρι να φανει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αα αλλο αγχος το κλωτσαει δεν κλωτσαει και ποσο συχνα! Μονο εγω ανησυχώ τοσο;;; νομίζω δεν ειναι καθε μερα το ίδιο 

Παρομοίως αλλα το χω καταλαβει.Κάποιες μερες με.τρελαινει στις γερες αλλα τις περισσότερες ειναι απαλες και οχι ολη μερα.Καποιες αλλες μερες ελαχιστα την καταλαβαινω.

Εμας ειναι και πολυ μικρα μωρακια ακομη....

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κι εγώ ανησυχώ συνέχεια!!! Εμ, κι αυτά δεν έχουν ένα σταθερό Ρυθμό, μια κάνουν πάρτι μια κοιμούνται όλη μέρα!!!

Λογικά είσαι αρκετά παραπάνω από εμάς!!!  Γι αυτό!!!

Την Δευτερα κλεινω την 34η..αλλα ειναι καιρο που τον καταλαβαινω.. Εχω τον πλακουντα οπισθιο και με ταραζει γιατι ειναι γυρισμενος μπροστα. Παντα ετσι ηταν δλδ απτην αρχη. :-D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Paris.33 είπε:

Αα αλλο αγχος το κλωτσαει δεν κλωτσαει και ποσο συχνα! Μονο εγω ανησυχώ τοσο;;; νομίζω δεν ειναι καθε μερα το ίδιο 

@Paris.33 κοίτα να σου πω όχι δεν έχω τόσο άγχος... Έχει ένα ρυθμό. Δεν είναι ο ίδιος κάθε μέρα αλλά δίνει το παρόν οπότε έχω ησυχάσει. Επίσης όταν κάνω δουλειές ή κινούμαι πολύ είναι αναμενόμενο ότι θα τον αντιλαμβάνομαι λιγότερο. Εάν κάτι (χτύπα ξύλο) δεν πάει καλά θα το καταλάβεις γιατί έχετε κώδικα επικοινωνίας! Απόλαυσε το και μην το σκέφτεσαι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Παρομοίως αλλα το χω καταλαβει.Κάποιες μερες με.τρελαινει στις γερες αλλα τις περισσότερες ειναι απαλες και οχι ολη μερα.Καποιες αλλες μερες ελαχιστα την καταλαβαινω.

Εμας ειναι και πολυ μικρα μωρακια ακομη....

Εσυ εχεις κ τον πλακουντα μπροστά ετσι δεν ειναι;;  οπότε λογικο να το νιωθεις κ πιο ηπια! Βασικά δικη μ χαζομάρα που ξεχναω να το συζητησω με τον γιατρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...