Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια ; Να σας ρωτήσω στην 1 επίσκεψη στον γιατρό σας για να δείτε το μωράκι σας κάνατε test pap ; Εμένα μου έκανε η γιατρός. Τα αποτελέσματα δεν ηταν και τα καλύτερα. Περυσι που έκανα ηταν τέλειο. Μου ειπε λόγω ορμονών, αγχους κλπ βγήκε ετσι μολις γεννήσω με το καλό θα κανουμε ακομα ενα επανάληψη. 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε καλά! @Roula2021 εγώ παρόλο που είχα 2 απανωτές εγκυμοσύνες δεν μου έκανε τεστ pap παρόλο που έπρεπε να είχα κάνει. Μου είπε είναι ανούσιο γτ μπορεί να μην βγουν σωστα τα αποτελέσματα λόγω ορμονών. 

Εχθές έκανα την Αυχενική κι βγήκαν όλα πολύ καλά κουνούσε χεριά πόδια όλα! Μου είπε ότι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο κι έχω τελική ημερομηνία 1/1/21! Πρωτοχρονιατικο !!!! Εύχομαι σε όλες να έχετε καλά αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 2

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Να σας ρωτήσω στην 1 επίσκεψη στον γιατρό σας για να δείτε το μωράκι σας κάνατε test pap ; 

@Roula2021 δεν εχω κάνει τεστ Παπ κατά τη διάρκεια εγκυμοσύνης σε καμία από τις 3. Μάλιστα στις αλλες 2 επρεπε κιολας πρωτα να σταθεροποιηθεί ο κύκλος μετα τη γέννα για να κανω τεστ Παπ. Μην το σκέφτεσαι, ασε να γεννηθει το μωράκι σου με το καλό και μετα το βλέπεις παλι!

 

Just now, Marian91 είπε:

Εχθές έκανα την Αυχενική κι βγήκαν όλα πολύ καλά κουνούσε χεριά πόδια όλα! Μου είπε ότι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο κι έχω τελική ημερομηνία 1/1/21! Πρωτοχρονιατικο !!!! Εύχομαι σε όλες να έχετε καλά αποτελέσματα! 

@Marian91 Μπράβο κορίτσι!!! Αντε και στα δικα μας με το καλό!!! Συμβαίνει αυτό αν έχεις πέσει έξω στην ημερομηνία σύλληψης!! Αντε πρωτοχρονιάτικο μωράκι!!! :x Φύλο είδατε??


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@myrina Ναι!!! 90% ΑΓΟΡΑΚΙ!  Αν κι να πω την αλήθεια μέχρι το Σεπτέμβρη που είναι η Β επιπέδου λέω μήπως αυτό το 10% ισχύσει να δούμε κι καμμία κορδελιτσα καμία φουστιτσα στο σπίτι! Χιχιχι Αλλιώς μας βλέπω ένα σπίτι γεμάτο σπαθιά όπλα κ στρατιωτάκια! 

Πλάκα κάνω γερό να έρθει με το καλό! Κι σε όλες σας εύχομαι μόνο καλά νέα! 

  • Μου αρέσει 2

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια 

Όλα με το καλό να πάνε σε όλες μας με γερά μωράκια και ήρεμες εγκυμοσύνες.

Να σας ρωτήσω κάτι,αν έχει τύχει σε καμία.ειμαι 10+3ημερων και επειδή ταξίδεψα για να πάω στο πατρικό μου ερχόμενη σπίτι με έπιασε ξαφνικά ένα πόνος οξύς σα τρύπημα σα σουβλιά χαμηλά και ενδοκολπικα, όταν πήγα να σηκωθώ ενώ καθόμουν.Το εχει πάθει καμιά λόγω κούρασης;η είναι φυσιολογικό;ευτυχως διήρκησε πολύ λίγο αλλά ανησύχησα.δε θέλω να πάρω το γιατρό μου γι'αυτό το λόγο.

12 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; Να σας ρωτήσω στην 1 επίσκεψη στον γιατρό σας για να δείτε το μωράκι σας κάνατε test pap ; Εμένα μου έκανε η γιατρός. Τα αποτελέσματα δεν ηταν και τα καλύτερα. Περυσι που έκανα ηταν τέλειο. Μου ειπε λόγω ορμονών, αγχους κλπ βγήκε ετσι μολις γεννήσω με το καλό θα κανουμε ακομα ενα επανάληψη. 

Γεια σου Ρούλα 

Εμένα μου έκανε και Παπ και καλλιέργειες γτ ήθελε να ειχε εικόνα λέει του τραχήλου κι ας ήταν καλό πριν 6 μήνες το Παπ.Ειναι θέμα γιατρού πιστεύω.Εσενα αν επιτρέπεται γτ ανησυχήσεις τόσο;αν ήταν κάτι σοβαρό θα σ έδινε μετά το τρίμηνο θεραπεία.οποτε μην αγχώνεσαι πουλάκι μου και ταραζεις το μικρό σου.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; Να σας ρωτήσω στην 1 επίσκεψη στον γιατρό σας για να δείτε το μωράκι σας κάνατε test pap ; Εμένα μου έκανε η γιατρός. Τα αποτελέσματα δεν ηταν και τα καλύτερα. Περυσι που έκανα ηταν τέλειο. Μου ειπε λόγω ορμονών, αγχους κλπ βγήκε ετσι μολις γεννήσω με το καλό θα κανουμε ακομα ενα επανάληψη. 

Εγώ σε καμία από τις δύο εγκυμοσύνες δεν έκανα τεστ παπ.δεν μου το ανέφερε καν ο γιατρός.

5 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε καλά! @Roula2021 εγώ παρόλο που είχα 2 απανωτές εγκυμοσύνες δεν μου έκανε τεστ pap παρόλο που έπρεπε να είχα κάνει. Μου είπε είναι ανούσιο γτ μπορεί να μην βγουν σωστα τα αποτελέσματα λόγω ορμονών. 

Εχθές έκανα την Αυχενική κι βγήκαν όλα πολύ καλά κουνούσε χεριά πόδια όλα! Μου είπε ότι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο κι έχω τελική ημερομηνία 1/1/21! Πρωτοχρονιατικο !!!! Εύχομαι σε όλες να έχετε καλά αποτελέσματα! 

Άντε πρωτοχρονιατικο μωράκι!με το καλό!!!κι εγώ αισθάνομαι πάλι αγοράκι θα έχω !!θα πηξω στα σωβρακα όπως με κοροϊδεύουν!!!!

Εμείς το είδαμε χτες!κοντεύει 3 εκατοστά!άρχισε να μοιάζει με μωράκι!! ανυπομονώ για την αυχενική αν κι έχω πολύ καιρό ακόμα.

Ρε κορίτσια σας βουλώνουν καθόλου τα αυτιά?το έχω πάθει αρκετές φορές τον τελευταίο καιρό... :-/

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas said:

Γεια σας κορίτσια 

Όλα με το καλό να πάνε σε όλες μας με γερά μωράκια και ήρεμες εγκυμοσύνες.

Να σας ρωτήσω κάτι,αν έχει τύχει σε καμία.ειμαι 10+3ημερων και επειδή ταξίδεψα για να πάω στο πατρικό μου ερχόμενη σπίτι με έπιασε ξαφνικά ένα πόνος οξύς σα τρύπημα σα σουβλιά χαμηλά και ενδοκολπικα, όταν πήγα να σηκωθώ ενώ καθόμουν.Το εχει πάθει καμιά λόγω κούρασης;η είναι φυσιολογικό;ευτυχως διήρκησε πολύ λίγο αλλά ανησύχησα.δε θέλω να πάρω το γιατρό μου γι'αυτό το λόγο.

Γεια σου Ρούλα 

Εμένα μου έκανε και Παπ και καλλιέργειες γτ ήθελε να ειχε εικόνα λέει του τραχήλου κι ας ήταν καλό πριν 6 μήνες το Παπ.Ειναι θέμα γιατρού πιστεύω.Εσενα αν επιτρέπεται γτ ανησυχήσεις τόσο;αν ήταν κάτι σοβαρό θα σ έδινε μετά το τρίμηνο θεραπεία.οποτε μην αγχώνεσαι πουλάκι μου και ταραζεις το μικρό σου.

Για το τρυπημα σαν σουβλια χαμηλα που λες το εχω παθει αρκετες φορες δεν χρειαζεται να ανησυχείς μεγαλωνει και η μήτρα ειναι φυσιολογικό.  Απο οτι διαβασα χτες υπαρχει πιθανοτητα το τεστ παπ να μην ειναι αληθές λογω των ορμονών και παιζει  σημαντικο ρολο το στρες και σε τι κατάσταση βρισκεται το ανοσοποιητικό μας . Εμενα βγηκε οτι εχω lgsil μου κανανε και hpv mrna rest και βγηκε αρνητικο μου ειπε η γιατρος οτι μετα την γεννα το πιο πιθανο ειναι να μην υπαρχει .....Μεχρι τωρα δεν ειχα καποιο τεστ παπ νη φυσιολογικο και μουρθε καπως.....

  • Ευχαριστώ 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

με έπιασε ξαφνικά ένα πόνος οξύς σα τρύπημα σα σουβλιά χαμηλά και ενδοκολπικα, όταν πήγα να σηκωθώ ενώ καθόμουν.Το εχει πάθει καμιά λόγω κούρασης;η είναι φυσιολογικό;

@Angelvas μου συμβαίνει οταν κουράζομαι πολύ, οι διαδρομές ειδικά με ταλαιπωρούν πάντα στις εγκυμοσύνες, μου ειναι η καθιστική στάση πολυ αβολη, συν τις λακκούβες και τα τρανταγματα, δεν θέλει πολύ.. Αυτό που κάνω είναι να ξαπλώνω μετά και να ξεκουράζομαι για όσο μπορώ.

1 hour ago, butterfly1986 είπε:

Ρε κορίτσια σας βουλώνουν καθόλου τα αυτιά?το έχω πάθει αρκετές φορές τον τελευταίο καιρό... :-/

@butterfly1986 το είχα πάθει πριν μερικες μέρες, αλλα ητανε απο μπουκωμα, είχαν βουλώσει τα αυτιά μου κι εμενα. Εκανα πολλες πλύσεις στη μυτη με physiomere υπερτονο, αν και το είχα απο πριν, έλεγξα και γράφει στο κουτί ότι είναι συμβατό με εγκυμοσύνη, με βοηθησε και ξεβουλωσε η μύτη και μετά απο 1-2 μερες σιγα σιγά με την αποσυμφόρηση της μυτης άνοιξαν και τα αυτιά. Είναι πολυ ενοχλητικό σε καταλαβαίνω!!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 30/6/2020 at 2:05 ΜΜ, Marian91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε καλά! @Roula2021 εγώ παρόλο που είχα 2 απανωτές εγκυμοσύνες δεν μου έκανε τεστ pap παρόλο που έπρεπε να είχα κάνει. Μου είπε είναι ανούσιο γτ μπορεί να μην βγουν σωστα τα αποτελέσματα λόγω ορμονών. 

Εχθές έκανα την Αυχενική κι βγήκαν όλα πολύ καλά κουνούσε χεριά πόδια όλα! Μου είπε ότι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο κι έχω τελική ημερομηνία 1/1/21! Πρωτοχρονιατικο !!!! Εύχομαι σε όλες να έχετε καλά αποτελέσματα! 

Μπράβο σου!Σ εύχομαι ν πάνε όλα τέλεια μέχρι το τέλος!!!Εγω έχω την Δευτέρα ραντεβού για αυχενική κ έχω πολύ άγχος...

Να σε ρωτήσω εσυ πριν την αυχενική το είχε νιώσει να κινείται;

Link to comment
Share on other sites

@Marialena123 κορίτσι μου σου εύχομαι να πάει τέλεια η εξέταση! Όχι είναι πολύ νωρίς για να καταλάβω κάτι μόνο σαν κάτι φυσαλίδες νιώθω που κι που , δεν ξέρω τι είναι να πω την αλήθεια.  Κι δεν θυμάμαι κι στην πρώτη εγκυμοσύνη αν είχα νιώσει κάτι σαν αυτό. 

Τώρα για πονακια που ειπατε έχω λίγα τώρα δεν ξέρω αν είναι από κούραση η ότι σηκώνω τον μικρό μου αγκαλιά. 


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

@Marialena123 κορίτσι μου σου εύχομαι να πάει τέλεια η εξέταση! Όχι είναι πολύ νωρίς για να καταλάβω κάτι μόνο σαν κάτι φυσαλίδες νιώθω που κι που , δεν ξέρω τι είναι να πω την αλήθεια.  Κι δεν θυμάμαι κι στην πρώτη εγκυμοσύνη αν είχα νιώσει κάτι σαν αυτό. 

Τώρα για πονακια που ειπατε έχω λίγα τώρα δεν ξέρω αν είναι από κούραση η ότι σηκώνω τον μικρό μου αγκαλιά. 

Εγώ είχα στην αρχή πινάκια και μ έδωσε προγεστερωνη κ είμαι μια χαρά τώρα!
Τι μόνο άσχημο σ εμένα είμαι αυτή η πικρή γεύση π έχω όλη μέρα...μόλις πίνω ή τρωω κάτι...

Ας είναι καλά τ μωράκι μ κ δεν με πειράζει όμως!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ σήμερα έχω τον δεύτερο υπέρυχο.. Είμαι 11 εβδομάδων αλλά οι μαίες την προηγούμεμενη μου είπαν ότι μπορεί να είμαι κ λίγο παραπάνω.. Σήμερα θα έχω κ ακριβή πητ κ από αύριο ή Δευτέρα πάω για τις αιματολογικές μου.. Βέβαια δεν έχω ακούσει ακόμη καρδούλα αν και θα ήθελα πολύ.. Θα δούμε εάν θα ακούσω σήμερα.. Απλά από ότι μου είπαν θέλουν ότι λιγότερο παρεμβατικό για το έμβρυο γιατί δεν έχουν τις απαραίτητες μελέτες που επιβεβαιώνουν ότι δεν προκαλεί κάτι στο έμβρυο.. Τι να σας πω, ούτε εγώ είχα ιδέα για αυτά τα συστήματα αλλά ότι κ να είναι θα το υποστώ.. Επίσης δεν κάνουν εδώ την Α επιπέδου υπερυχογραφικά αλλά μόνο αιματολογικά.. Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία.. Όσο πλησιάζει η ώρα τόσο αγχωνομαι..


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα έχω τον δεύτερο υπέρυχο.. Είμαι 11 εβδομάδων αλλά οι μαίες την προηγούμεμενη μου είπαν ότι μπορεί να είμαι κ λίγο παραπάνω.. Σήμερα θα έχω κ ακριβή πητ κ από αύριο ή Δευτέρα πάω για τις αιματολογικές μου.. Βέβαια δεν έχω ακούσει ακόμη καρδούλα αν και θα ήθελα πολύ.. Θα δούμε εάν θα ακούσω σήμερα.. Απλά από ότι μου είπαν θέλουν ότι λιγότερο παρεμβατικό για το έμβρυο γιατί δεν έχουν τις απαραίτητες μελέτες που επιβεβαιώνουν ότι δεν προκαλεί κάτι στο έμβρυο.. Τι να σας πω, ούτε εγώ είχα ιδέα για αυτά τα συστήματα αλλά ότι κ να είναι θα το υποστώ.. Επίσης δεν κάνουν εδώ την Α επιπέδου υπερυχογραφικά αλλά μόνο αιματολογικά.. Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία.. Όσο πλησιάζει η ώρα τόσο αγχωνομαι..

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!Θετικη σκέψη να έχεις γιατί τ άγχος μόνο καλό δεν είναι (τα ίδια λέω κ στον εαυτό μου)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...