Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Opheliav είπε:

Αυτό και εγώ το έχω απορία. Με τον υπέρηχο και εμένα βγαίνει περίπου 1 βδομάδα μεγαλύτερη, από ότι αν το μετρήσω απο την περίοδο. Και δε ξέρω εν τέλει ποια να θεωρώ ως ΠΗΤ μου..  εσεις πως το μετράτε κορίτσια? 

εγω την πητ της περιόδου  κοιταω.. 

το πρωτο ιδιως αργει...

40και5 βγηκε 4200..

το δευτερο μου για να δουμε...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, enjoy είπε:

εγω την πητ της περιόδου  κοιταω.. 

το πρωτο ιδιως αργει...

40και5 βγηκε 4200..

το δευτερο μου για να δουμε...

 

Εγω εχω γυρω στις 4μερες διαφορα με την ημ περιοδου μου.. Ο υπερηχος τον υπολογιζει πιο μεγαλο.. :x Αυριο θα παω στον γιατρο μου! Αντε να δω την φατσα του μικρου:grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συνήθως οι γιατροί το υπολογίζουν με βάση τον υπέρηχο γιατί υπάρχουν κοπέλες που δεν έχουν σταθερό κύκλο ! Τώρα αν υπάρχουν γιατροί που ξεπερνάνε τις 40 εβδομάδες μπράβο τους(εφόσον βέβαια υπάρχει συχνή παρακολούθηση).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Κορίτσια συνήθως οι γιατροί το υπολογίζουν με βάση τον υπέρηχο γιατί υπάρχουν κοπέλες που δεν έχουν σταθερό κύκλο ! Τώρα αν υπάρχουν γιατροί που ξεπερνάνε τις 40 εβδομάδες μπράβο τους(εφόσον βέβαια υπάρχει συχνή παρακολούθηση).

@vivi24 η δικιά μου γιατρός εάν το μωρό δεν γεννηθεί μέχρι τη 40 βδομάδα, θα περιμένει άλλη μια το πολύ. Στο εξωτερικό έχω διαβάσει ότι αφήνουν και δύο βδομάδες. Δεν ξέρω βέβαια τι συνέπεια έχει αυτό. Πάντως εμένα η ΠΗΤ μου πλέον συμφωνεί με τον υπέρηχο. Στην αρχή είχαν μια μικρή διαφωνία 4 ημερών. Βέβαια εμένα το μωρό μου λόγω και προβλήματος στις μητριαιες αρτηρίες θα βγει ούτως ή άλλως μικρουλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@vivi24 η δικιά μου γιατρός εάν το μωρό δεν γεννηθεί μέχρι τη 40 βδομάδα, θα περιμένει άλλη μια το πολύ. Στο εξωτερικό έχω διαβάσει ότι αφήνουν και δύο βδομάδες. Δεν ξέρω βέβαια τι συνέπεια έχει αυτό. Πάντως εμένα η ΠΗΤ μου πλέον συμφωνεί με τον υπέρηχο. Στην αρχή είχαν μια μικρή διαφωνία 4 ημερών. Βέβαια εμένα το μωρό μου λόγω και προβλήματος στις μητριαιες αρτηρίες θα βγει ούτως ή άλλως μικρουλι.

Ναι αυτό λέω κι εγώ...δυστυχως δεν περιμένουν οι γιατροί τουλάχιστον μέχρι 41 και η δική σου αφού περιμένει και πάλι καλά να λες...θέλει πιστεύω παρακολουθηση  για τυχόν μείωση υγρών ή ωρίμανση πλακούντα ή ότι άλλο ιατρικό υπάρχει... εμένα αν με αφήσει τουλάχιστον 40 και κάτι θα είμαι ευχαριστημένη... Τώρα με βάση υπέρηχο πόσο είσαι ?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ... ΟΙ φουσκωκοιλιτσες του Δεκεμβρίου  ξεκινησαν τα γεννητουρια με μια γλυκύτατη γεννα!! Για να δουμε ποια θα ανοιξει την δικη μας αυλαια.... πλησιαζουμε και εμεις...  ποτε περασε ο καιρος απιστευτοοοο....... αδημονωωωωωωω.... να το γεμισω φιλιαααααα.... ποιος επιμελειται το πινακακι μας... αν ευκαιρει ας το ξαναπροωθησει... Ευχαριστώωωωω

Just now, vivi24 είπε:

Κορίτσια συνήθως οι γιατροί το υπολογίζουν με βάση τον υπέρηχο γιατί υπάρχουν κοπέλες που δεν έχουν σταθερό κύκλο ! Τώρα αν υπάρχουν γιατροί που ξεπερνάνε τις 40 εβδομάδες μπράβο τους(εφόσον βέβαια υπάρχει συχνή παρακολούθηση).

η γιατρος μου ιδιωτικα δεν ξεπερνουσε τις 40και3... και επισης δεν διακυνδινευε να βγαλει φαλαινιτσα με φυσιολογικο 40και3... μου εβγαζε ο υπερυχος τον μικρο 3900(φαλαινιτσα) καπου στην 39-40εβδομαδα.... 

μονο με καισαρικη....

αλλα εγω υπο παρακοκουθηση ηθελα να το αφησω να κυλήσει φυσικα μεχρι 41... τελικα με επιασαν οι πονοι 40και5 και πηγα δημοσιο λογω οικονομικων και ετσι και αλλιως και ιδιωτικα να πηγαινα η δικη μου δεν αναλαμβανε φυσιολογικο τοσο χοντρουλη για παν ενδεχόμενο... μονο με καισαρικη...

οποτε με ενα σμπαρο 2 τριγωνια... και τσαμπα και φυσιολογικα καταληξαμε... κ με μονοκλινο... οποτε γουσταρε ο μικρουλης.... παραπονο δεν εχω και τωρα με παρακολουθει αλλη γιατρος (λογω μεταθεσης)... θα περιμενουμε παλι φυσιολογικα εφοσον δεν συντρεχει λογος ανησυχιας..

αλλιως οτι βρεξει ας κατεβάσει  το μωρο να ειναι καλα... τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Ναι αυτό λέω κι εγώ...δυστυχως δεν περιμένουν οι γιατροί τουλάχιστον μέχρι 41 και η δική σου αφού περιμένει και πάλι καλά να λες...θέλει πιστεύω παρακολουθηση  για τυχόν μείωση υγρών ή ωρίμανση πλακούντα ή ότι άλλο ιατρικό υπάρχει... εμένα αν με αφήσει τουλάχιστον 40 και κάτι θα είμαι ευχαριστημένη... Τώρα με βάση υπέρηχο πόσο είσαι ?? 

@vivi24 είμαι 32 και 3 τώρα... Έχω μπει στην 33η αισίως χιχιχιχι! Εσύ?

Επίσης να ρωτήσω κάτι? Δεν μπήκε πλαφόν στο κόστος του covid test? Εγώ έτσι διάβασα προχτές!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδια μου! Μια διευκρίνιση γιατί πήγα σήμερα στο ΕΦΚΑ. Δεν δέχτηκαν το χαρτί από τον εργοδότη, παρόλο που το πήγα μετά την έναρξη της άδειας κυοφορίας γιατι είχαν υπογράψει νωρίτερα. Οπότε προσοχή για να μην ταλαιπωρηθείτε... Ουφ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Καλημέρα κοριτσούδια μου! Μια διευκρίνιση γιατί πήγα σήμερα στο ΕΦΚΑ. Δεν δέχτηκαν το χαρτί από τον εργοδότη, παρόλο που το πήγα μετά την έναρξη της άδειας κυοφορίας γιατι είχαν υπογράψει νωρίτερα. Οπότε προσοχή για να μην ταλαιπωρηθείτε... Ουφ..

Ισχυει! Καλημερα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Καλημέρα κοριτσούδια μου! Μια διευκρίνιση γιατί πήγα σήμερα στο ΕΦΚΑ. Δεν δέχτηκαν το χαρτί από τον εργοδότη, παρόλο που το πήγα μετά την έναρξη της άδειας κυοφορίας γιατι είχαν υπογράψει νωρίτερα. Οπότε προσοχή για να μην ταλαιπωρηθείτε... Ουφ..

Εγώ την προηγούμενη βδομάδα που πήγα δεν μου είπε κάτι. Και μάλιστα τη ρώτησα επί τούτου αν θα χρειαστώ νέο χαρτί εργοδότη γιατί μου είπε να καταθέσω τα χαρτιά την άλλη βδομάδα που θα έχω μπει στην άδεια κυοφορίας.ελπιζω να μην μου το φυλάει για έκπληξη. Έλεος κι αυτοί! Λοκνταουν έχουμε και είμαστε και 8 μηνών έγκυες. Νομίζουν ότι μπορούμε να τρέχουμε οπότε θέλουμε πέρα δώθε απλά για να αλλάζουμε ημερομηνία.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μιας που αναφερθηκε ο Εφκα και ο εργοδοτης.. Να κανω μια ερωτηση? Εμεις παιρνουμε τα επιδοματα κυοφοριας λοχειας απο ΕΦΚΑ.. Αλλα μας πληρωνει κ ο εργοδοτης τις 25 ημερες ασθενειας? Ειναι καποια με εμπειρια απο προηγουμενη γεννα να μας πει? Ενα μισθο δλδ περιπου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ την προηγούμενη βδομάδα που πήγα δεν μου είπε κάτι. Και μάλιστα τη ρώτησα επί τούτου αν θα χρειαστώ νέο χαρτί εργοδότη γιατί μου είπε να καταθέσω τα χαρτιά την άλλη βδομάδα που θα έχω μπει στην άδεια κυοφορίας.ελπιζω να μην μου το φυλάει για έκπληξη. Έλεος κι αυτοί! Λοκνταουν έχουμε και είμαστε και 8 μηνών έγκυες. Νομίζουν ότι μπορούμε να τρέχουμε οπότε θέλουμε πέρα δώθε απλά για να αλλάζουμε ημερομηνία.

Ούτε εμένα μου είπε κάτι όταν πήγα για να μου δώσει τα χαρτιά. Σήμερα μου την έσκασε. Και ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα ήταν σωστά!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klegeo είπε:

Μιας που αναφερθηκε ο Εφκα και ο εργοδοτης.. Να κανω μια ερωτηση? Εμεις παιρνουμε τα επιδοματα κυοφοριας λοχειας απο ΕΦΚΑ.. Αλλα μας πληρωνει κ ο εργοδοτης τις 25 ημερες ασθενειας? Ειναι καποια με εμπειρια απο προηγουμενη γεννα να μας πει? Ενα μισθο δλδ περιπου.. 

Αυτή την απορία έχω κι εγώ και από το HR μου είπαν ότι θα πληρώνομαι από το ΙΚΑ. επίσης δώρο Χριστουγέννων Πάσχα κλπ και οι υπόλοιπες άδειες ??? Προφανώς στο HR μου πρέπει να ρωτήσω ξανά αλλά λέω μήπως έχει καμία κάποια πρόσφατη εμπειρία. 

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλες!! Καλές γιορτές κ να είμαστε καλά να υποδεχτούμε το Γενάρη. Κι εγώ μια το πιστεύω ,μια δεν το πιστεύω.  Σήμερα μου ήρθε το σούπερ μάρκετ κ είχα πάρει το αρκαδι για να πλύνω κ το χάζευα:x

Βρε κορίτσια όσες παίρνετε ασβέστιο, ποιο παίρνετε;  γιατί αυτό το calcium το μασωμενο δεν το μπορώ καθόλου! 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Καλό μήνα σε όλες!! Καλές γιορτές κ να είμαστε καλά να υποδεχτούμε το Γενάρη. Κι εγώ μια το πιστεύω ,μια δεν το πιστεύω.  Σήμερα μου ήρθε το σούπερ μάρκετ κ είχα πάρει το αρκαδι για να πλύνω κ το χάζευα:x

Βρε κορίτσια όσες παίρνετε ασβέστιο, ποιο παίρνετε;  γιατί αυτό το calcium το μασωμενο δεν το μπορώ καθόλου! 

Παίρνω αυτό το calcioral το μασωμενο και δεν το μπορώ επίσης. Είναι η χειρότερη μου ώρα όταν είναι να πάρω το ασβέστιο. Μόλις τελειώσει πίνω μπόλικο νερό και τρώω κάτι... Μπλιαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...