Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Μιας που αναφερθηκε ο Εφκα και ο εργοδοτης.. Να κανω μια ερωτηση? Εμεις παιρνουμε τα επιδοματα κυοφοριας λοχειας απο ΕΦΚΑ.. Αλλα μας πληρωνει κ ο εργοδοτης τις 25 ημερες ασθενειας? Ειναι καποια με εμπειρια απο προηγουμενη γεννα να μας πει? Ενα μισθο δλδ περιπου.. 

Αν θυμάμαι καλά στην άδεια κυοφορίας μόνο το ΙΚΑ με είχε πληρώσει όχι ο εργοδότης αλλά το ποσό ήταν αυτό που έπρεπε δηλαδή ο μισθός μου κανονικά.

Just now, Lottaki είπε:

Καλό μήνα σε όλες!! Καλές γιορτές κ να είμαστε καλά να υποδεχτούμε το Γενάρη. Κι εγώ μια το πιστεύω ,μια δεν το πιστεύω.  Σήμερα μου ήρθε το σούπερ μάρκετ κ είχα πάρει το αρκαδι για να πλύνω κ το χάζευα:x

Βρε κορίτσια όσες παίρνετε ασβέστιο, ποιο παίρνετε;  γιατί αυτό το calcium το μασωμενο δεν το μπορώ καθόλου! 

Εγω δεν παίρνω τώρα αλλά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έδινε το calciform. Είναι αναβραζοντα δισκία που διαλύονται στο νερό και γίνονται σαν πορτοκαλάδα με ανθρακικό.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Αν θυμάμαι καλά στην άδεια κυοφορίας μόνο το ΙΚΑ με είχε πληρώσει όχι ο εργοδότης αλλά το ποσό ήταν αυτό που έπρεπε δηλαδή ο μισθός μου κανονικά.

Εγω δεν παίρνω τώρα αλλά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έδινε το calciform. Είναι αναβραζοντα δισκία που διαλύονται στο νερό και γίνονται σαν πορτοκαλάδα με ανθρακικό.

Κ εγω αυτο που ειναι βιταμινη d μαζι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, dpilo είπε:

@vivi24 είμαι 32 και 3 τώρα... Έχω μπει στην 33η αισίως χιχιχιχι! Εσύ?

Επίσης να ρωτήσω κάτι? Δεν μπήκε πλαφόν στο κόστος του covid test? Εγώ έτσι διάβασα προχτές!

Εγώ είμαι 31+5 

Just now, Lottaki είπε:

Καλό μήνα σε όλες!! Καλές γιορτές κ να είμαστε καλά να υποδεχτούμε το Γενάρη. Κι εγώ μια το πιστεύω ,μια δεν το πιστεύω.  Σήμερα μου ήρθε το σούπερ μάρκετ κ είχα πάρει το αρκαδι για να πλύνω κ το χάζευα:x

Βρε κορίτσια όσες παίρνετε ασβέστιο, ποιο παίρνετε;  γιατί αυτό το calcium το μασωμενο δεν το μπορώ καθόλου! 

Και εγώ μασωμενο παίρνω άστα και το έχω κι 10 πμ... το bodycalsin  παίρνω εγω

Εγώ επειδή βαρέθηκα να το μασάω αναγουλιαζα συνέχεια.... το κόβω σε κομμάτια και το καταπίνω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Klegeo είπε:

Την δευτερα κλεινω την 35η..μ πε οτι ειναι δυσκολο να γυρισει κ οτι θα βγει ψηλο.. 

Μια χαρα ειναι σε κιλα μπραβο.καποιες ρε γμτ λενε οτι τους γυρισε τελευτ εβδ αλλα οι γιατροι λενε δυσκολα....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας έυχαριστω όλες για τις απαντήσεις σας! Εγώ δεν το παίρνω για όλους τους λόγους που καταλαβαίνετε αλλά πρέπει τώρα γιατί τραβάει πολύ από εμάς το παιδί. Ουφ!

Μην απογοητεύεσαι μπορεί κ να γυρίσει....Αλλά Κ αν δεν...να είσαι καλά πάνω απ όλα εσύ κ το μωράκι σου! Όλες 50-50 % πάμε η αλήθεια είναι αυτή. 

On 1/12/2020 at 3:52 ΜΜ, Klegeo είπε:

Για τον υπνο λοιπον πηρα τον γιατρο μου τηλ.. Κ του λεω τι μπορω να κανω για να μην ποναω απο τις κλωτσιες τ μωρου ολο το βραδυ. Μου ειπε χαμομηλι χωρις ζαχαρη! Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα 2 φορες που ηπια κατα τις 9:30 το βραδυ ηρεμησα! Σε οτι αφορα το covid test μου πε να παω σε ενα γιατρο γνωστο του κ θα πληρωσουμε 100 κ οι δυο.. 

 

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή, μήπως να πίνουμε καμία μπυρίτσα ;; χαχαχαχα! Μωρέ εμένα είναι θέμα στομαχιού κυρίως που δε μπορώ να κοιμηθώ αμέσως κ κάθομαι σαν τον Πελεκάνο αχχαχα

  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσια σας έυχαριστω όλες για τις απαντήσεις σας! Εγώ δεν το παίρνω για όλους τους λόγους που καταλαβαίνετε αλλά πρέπει τώρα γιατί τραβάει πολύ από εμάς το παιδί. Ουφ!

Μην απογοητεύεσαι μπορεί κ να γυρίσει....Αλλά Κ αν δεν...να είσαι καλά πάνω απ όλα εσύ κ το μωράκι σου! Όλες 50-50 % πάμε η αλήθεια είναι αυτή. 

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή, μήπως να πίνουμε καμία μπυρίτσα ;; χαχαχαχα! Μωρέ εμένα είναι θέμα στομαχιού κυρίως που δε μπορώ να κοιμηθώ αμέσως κ κάθομαι σαν τον Πελεκάνο αχχαχα

Χαχαχα! Τωρα χωρις πλακα.. Εχω ηρεμησει! Δεν κοιμηθηκα 2 βραδια.. Κ πηγα να βαλω κ τα κλάματα! Δοκιμασε το:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Την δευτερα κλεινω την 35η..μ πε οτι ειναι δυσκολο να γυρισει κ οτι θα βγει ψηλο.. 

αν κοιμασαι απο το ιδιο πλευρο παντα αλλαξε πλευρο... αλλα συστηματικα μπας και ξεκουνηθει να βολευτει αλλιως... 

μηπως λιγο καμια ασκήσουλα καθίσματακια η λιγο περπατημα βοηθουσε?? αν το επιτρεπει η κυηση σου και ο γιατρος.. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα βάζω έτσι κ αλλιώς με διάφορα τα κλάματα! Χαχαχαχα!!! Οι ορμόνες τις νιώθω όπως στο πρώτο τρίμηνο. Στο κόκκινο όλα! Ακούω πχ ένα τραγούδι που με συγκινεί κ κλαίω χαχα! Ευτυχώς δεν κρατάει πολύ...

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

αν κοιμασαι απο το ιδιο πλευρο παντα αλλαξε πλευρο... αλλα συστηματικα μπας και ξεκουνηθει να βολευτει αλλιως... 

μηπως λιγο καμια ασκήσουλα καθίσματακια η λιγο περπατημα βοηθουσε?? αν το επιτρεπει η κυηση σου και ο γιατρος.. 

Εγω κ που κανω ασκησεις απο τον 5 παντως ακομα ισχιακη προβολη εχει

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, enjoy είπε:

αν κοιμασαι απο το ιδιο πλευρο παντα αλλαξε πλευρο... αλλα συστηματικα μπας και ξεκουνηθει να βολευτει αλλιως... 

μηπως λιγο καμια ασκήσουλα καθίσματακια η λιγο περπατημα βοηθουσε?? αν το επιτρεπει η κυηση σου και ο γιατρος.. 

Καλημερα! Αλλαζω πλευρο συνεχεια!! Γιατι πονανε κ οι γοφοι μου.. Κανω δουλιτσες στο σπιτι ασκησεις δεν κανω αλλα μεσα στο σπιτι γύροφερνω.. Ανεβοκατεβαινω σκαλες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...