Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, dpilo είπε:

Αυτή την απορία έχω κι εγώ και από το HR μου είπαν ότι θα πληρώνομαι από το ΙΚΑ. επίσης δώρο Χριστουγέννων Πάσχα κλπ και οι υπόλοιπες άδειες ??? Προφανώς στο HR μου πρέπει να ρωτήσω ξανά αλλά λέω μήπως έχει καμία κάποια πρόσφατη εμπειρία. 

Ρωτησα την εταιρεια π δουλευω κ μου πε οτι θα δω κ καποια λεφτα απο αυτους τωρα το Δεκέμβριο.. Για τις 25 μερες ασθενειας που δεν πηρα μεσα στο ετος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Την δευτερα κλεινω την 35η..μ πε οτι ειναι δυσκολο να γυρισει κ οτι θα βγει ψηλο.. 

Καλημερα εμενα προχτες το βραδυ γύρισε και επειδή είναι ψηλό με χτύπησε και είδα αίμα αρκετό πήρα τν γιατρό μου 2:30 φοβήθηκα πολυ..και τελικά όταν πήγα και με είδε μου λέει γύρισε και σε χτύπησε...Θα γυρίσει όταν νιώσει έτοιμο!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Καλημερα εμενα προχτες το βραδυ γύρισε και επειδή είναι ψηλό με χτύπησε και είδα αίμα αρκετό πήρα τν γιατρό μου 2:30 φοβήθηκα πολυ..και τελικά όταν πήγα και με είδε μου λέει γύρισε και σε χτύπησε...Θα γυρίσει όταν νιώσει έτοιμο!!

Ποτε?? Το λυπαμαι!!  Το κεφαλακι του το νιωθω κατω απο το διαφραγμα! Εξεχει κιολας γιατι κινειται.. :sad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Ποτε?? Το λυπαμαι!!  Το κεφαλακι του το νιωθω κατω απο το διαφραγμα! Εξεχει κιολας γιατι κινειται.. :sad:

Εμενα είχε κολλήσει αριστερά στο στομάχι διπλα και έλεγα που θα πας ρε μπέμπη....Και έπιανα το κεφάλι του.Ο γιατορς μου ειπε ότι και αυτά ζορίζονται αρκετά και ταλαιπωριουνται να γυρίσουν..Να έχεις θετική σκέψη και θα γυρίσει!!!Εγω παω για καισαρική έτσι και αλλιώς αλλά ήθελα να γυρίσει να ανασάνω με πονάει ακόμη εκει..Κορίτσια Καλημερα σε όλες φτάνουμε με το καλό στο τέλος να πας πάνε σε όλες τελεια και με το καλό τα μωράκια μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τον τελευταίο καιρό αισθάνομαι κάτι τραβήγματα στην ευαίσθητη περιοχή.. Όταν είχα ρωτήσει τον γιατρό μου μου είπε ότι αφού δεν είναι συσπάσεις ή πόνοι να χαλαρώσω και δεν πρζ... Συμβαίνει σε καμία άλλη; λέτε να με πιέζει εκεί η μικρή;; απλά λίγο να είμαι παραπάνω όρθια τσουπ με πιάνει και ανησυχώ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maria mariaa είπε:

Καλημερα εμενα προχτες το βραδυ γύρισε και επειδή είναι ψηλό με χτύπησε και είδα αίμα αρκετό πήρα τν γιατρό μου 2:30 φοβήθηκα πολυ..και τελικά όταν πήγα και με είδε μου λέει γύρισε και σε χτύπησε...Θα γυρίσει όταν νιώσει έτοιμο!!

Καλημερα! Σε ποια εβδομάδα εισαι;;  εγω χθες 30 ακριβώς εκανα Doppler ολα καλα,  αλλα οπως παντα το κεφαλι πάνω..  Οταν λεμε αιμα.. Αιμα;;  απο κατω;;  εγκεφαλικό θα ειχα παθει..  Γιατρος κ εμβρυολογος μου ειπαν ειναι θεμα μωρου, θα γυρισει οποτε θελει, αλλα αγχωνομαι κ στεναχωριεμαι:mellow:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KwnKwn10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τον τελευταίο καιρό αισθάνομαι κάτι τραβήγματα στην ευαίσθητη περιοχή.. Όταν είχα ρωτήσει τον γιατρό μου μου είπε ότι αφού δεν είναι συσπάσεις ή πόνοι να χαλαρώσω και δεν πρζ... Συμβαίνει σε καμία άλλη; λέτε να με πιέζει εκεί η μικρή;; απλά λίγο να είμαι παραπάνω όρθια τσουπ με πιάνει και ανησυχώ.. 

Καλημερα! Αυτα τα τραβηγματα.. Σαν ηλεκτρισμο τα εχω κ γω αλλα ειναι απο τις κλωτσιες τ μικρου που αντανακλουν και κατω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Ρωτησα την εταιρεια π δουλευω κ μου πε οτι θα δω κ καποια λεφτα απο αυτους τωρα το Δεκέμβριο.. Για τις 25 μερες ασθενειας που δεν πηρα μεσα στο ετος. 

@Klegeo δλδ αυτό το κάνουν όλες οι εταιρείες? Ή είναι μπόνους επειδή δεν πήρες άδειες? Νομίζω πως ούτε εγώ έχω πάρει καμία αναρρωτική φέτος και μου μένουν και 7 μέρες κανονικής άδειας. Μάλλον με την εκκαθάριση θα φανεί οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@Klegeo δλδ αυτό το κάνουν όλες οι εταιρείες? Ή είναι μπόνους επειδή δεν πήρες άδειες? Νομίζω πως ούτε εγώ έχω πάρει καμία αναρρωτική φέτος και μου μένουν και 7 μέρες κανονικής άδειας. Μάλλον με την εκκαθάριση θα φανεί οτιδήποτε.

Ειναι υποχρεωση του εργοδοτη να σου πληρωσει τις 25 ημερες αδεια ασθενειας που δεν πηρες μεσα στο ετος.. Οι 25 μερες ασθενειας ανανεωνονται καθε ετος για να κανεις χρηση αν προκυψει κατι ιατρικο.  Δεν ειναι μπονους,  ειναι στην νομοθεσια. Η κανονικη σου αδεια ειναι αλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Ειναι υποχρεωση του εργοδοτη να σου πληρωσει τις 25 ημερες αδεια ασθενειας που δεν πηρες μεσα στο ετος.. Οι 25 μερες ασθενειας ανανεωνονται καθε ετος για να κανεις χρηση αν προκυψει κατι ιατρικο.  Δεν ειναι μπονους,  ειναι στην νομοθεσια. Η κανονικη σου αδεια ειναι αλλο θεμα.

@Klegeo μόλις μίλησα και έχω με το HR! Μου είπε ότι θα λάβω ένα ποσό από δώρο Χριστουγέννων απλά δεν ξέρει ακόμα πόσο. Υποθέτω ότι θα είναι ανάλογο μέχρι την άδεια κυοφορίας ή και ολόκληρο.

Μου είπε για τις άδειες ασθένειας απλά δεν ξέρει το ποσό. Έχεις καμιά ιδέα πόσο μπορεί να είναι ενδεικτικά? Αυτό θα γίνει το Δεκέμβρη.

Και επίσης μου είπε ότι υπόλοιπα αδειών θα κλείσουν το Γενάρη. Αυτά ξέρω ότι είναι καλό πόσο γιατί όσες μέρες δεν πάρεις πάνε και λίγο παραπάνω την ημέρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dpilo είπε:

@Klegeo μόλις μίλησα και έχω με το HR! Μου είπε ότι θα λάβω ένα ποσό από δώρο Χριστουγέννων απλά δεν ξέρει ακόμα πόσο. Υποθέτω ότι θα είναι ανάλογο μέχρι την άδεια κυοφορίας ή και ολόκληρο.

Μου είπε για τις άδειες ασθένειας απλά δεν ξέρει το ποσό. Έχεις καμιά ιδέα πόσο μπορεί να είναι ενδεικτικά? Αυτό θα γίνει το Δεκέμβρη.

Και επίσης μου είπε ότι υπόλοιπα αδειών θα κλείσουν το Γενάρη. Αυτά ξέρω ότι είναι καλό πόσο γιατί όσες μέρες δεν πάρεις πάνε και λίγο παραπάνω την ημέρα. 

Οι 25 μερες ασθενειας ειναι περιπου ενας μισθος.. Σε οτι αφορα τις αδειες τις κανονικες καλο ειναι να μην τις παρεις σε λεφτα γιατι φορολογουνται.. Κ το καλοκαιρι θα δεις ενα ωραιοτατο ποσο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Καλημερα! Αυτα τα τραβηγματα.. Σαν ηλεκτρισμο τα εχω κ γω αλλα ειναι απο τις κλωτσιες τ μικρου που αντανακλουν και κατω..

Τι να πω... Συνήθως τα αισθάνομαι όταν περπατάω και ανοίγω το πόδι να κάνω βήμα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KwnKwn10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τον τελευταίο καιρό αισθάνομαι κάτι τραβήγματα στην ευαίσθητη περιοχή.. Όταν είχα ρωτήσει τον γιατρό μου μου είπε ότι αφού δεν είναι συσπάσεις ή πόνοι να χαλαρώσω και δεν πρζ... Συμβαίνει σε καμία άλλη; λέτε να με πιέζει εκεί η μικρή;; απλά λίγο να είμαι παραπάνω όρθια τσουπ με πιάνει και ανησυχώ.. 

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο αλλά σίγουρα με ενοχλεί το σημείο σαν μυϊκοί πόνοι συν ο μικρός που κλωτσαει και πονάω σε διάφορα σημεία στην περιοχή.. δλδ λες και είναι εκεί κάτω έτοιμος να βγει... Νομίζω ότι είναι το μωρό.. παρατήρησε το!

Just now, Klegeo είπε:

Οι 25 μερες ασθενειας ειναι περιπου ενας μισθος.. Σε οτι αφορα τις αδειες τις κανονικες καλο ειναι να μην τις παρεις σε λεφτα γιατι φορολογουνται.. Κ το καλοκαιρι θα δεις ενα ωραιοτατο ποσο! 

Δεν θα μου τις αφήσουν να τις πάρω μετά... Δλδ και τώρα που έμεινα με υπόλοιπο τους ξέφυγε.. τα κυνηγάνε παρά πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο αλλά σίγουρα με ενοχλεί το σημείο σαν μυϊκοί πόνοι συν ο μικρός που κλωτσαει και πονάω σε διάφορα σημεία στην περιοχή.. δλδ λες και είναι εκεί κάτω έτοιμος να βγει... Νομίζω ότι είναι το μωρό.. παρατήρησε το!

Δεν θα μου τις αφήσουν να τις πάρω μετά... Δλδ και τώρα που έμεινα με υπόλοιπο τους ξέφυγε.. τα κυνηγάνε παρά πολύ..

Ο αντρας μου για 7 μερες αδεια που δεν πηρε κ τις πληρωθηκε,  πληρωνει τωρα 300 ευρω εφορια.. Εγω εξαντλησα του 20 την αδεια και του 21 θα την παρω μετ'αποδοχων κ θα μαι σπιτι.. Θα αφησω κανενα 10ημερο π μας κανει δωρο εξτρα η εταιρεια. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Πολύ τρέξιμο να γίνουν όλα, είναι και οι τελευταίες εβδομάδες στην δουλειά και πρέπει να μην αφήσω καμία εκρεμμότητα κ όλη την ώρα κάτι έχω στο μυαλό μου και για κάτι τρέχω.. 

Εγώ λοιπόν έλαβα το δεματάκι από την γιαγιά και μου έχει στείλει ένα σωρό πράγματα, τι φορμάκια, τι κουβερτούλες τι σεντονάκια δεν λέγεται! Σκέφτομαι να τα πλύνω όλα και του καροτσιού αυτό το Σκ και να τα βολέψω.. Πήρα απορρυπαντικό και μαλακτικό για μωράκια, λένε ότι δεν κάνει να βάζεις μαλακτικό αλλά μυρίζει τόσο ωραία που με τρελαίνει.. Να φανταστείτε έχω μία μωρουδιακή body lotion και βάζω μετά το μπάνιο :mrgreen:

Επίσης πρέπει να αγοράσω και κάποια τελευταία φορμάκια και ολόσωμα και κοντομάνικα, γιατί κοντομάνικα δεν έχω καθόλου, αλλά για απο μέσα θα χρειαστουν επειδή στο σπίτι έχουμε ζέστη έχω σκεφτεί να του φοράω το κοντομάνικο και ένα ολόσωμο απ έξω.. Θέλω να του αγοράσω και κάτι σπέσιαλ που θα βγούμε από το μαιευτήριο..

Επίσης πρέπει να αγοράσω και για μένα πυτζάμες ή αυτά που θα φοράω εκει, και σκέφτομαι την επιλογή του να γεννήσω στο νερό.. Δεν το έχω αποφασίσει ακόμη..

Σε γενικές γραμμές στο κεφάλι μου επικρατεί ένας πανικός, έχω παντού σημειωμένες λίστες και δεν έχω ολοκληρώσει τίποτα..

Χαίρομαι που διαβάζω ευχάριστα νέα και εύχομαι σε όλες ξανά τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!

  • Μου αρέσει 4

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...