Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Lottaki είπε:

Ε ναι κ γω έτσι το σκέφτομαι, 2 παντελόνια κ 2 μπλούζες κ 2 νυχτικες να έχω αλλαξιες... 

Εγω νυχτικο δ παιρνω καθολου δ με βολευουν δ μ αρεσουν κ δ θα τα ξαναβαλω ποτε στην ζωη μου

Just now, linaa είπε:

οχι κ φορμα μπορεις να παρεις για να βγαινεις εξω εννοητε . απλα με την φορμα θεωρω οτι θα ζεστενεσε παρα πολυ για να κοιμηθεις αυτο μονο. 

Κυριως το κατω απο πανω ας ειναι κ πιτζαμα δ θα με νοιαζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Suzukaki πήρα μόνο μια νυχτικια  που είναι πολύ μοντέρνα Κ κοντομάνικη γιατί το καλοκαιρι που ζεσταίνομαι φοράω τέτοιο στυλ . Οπότε λέω θα την έχω για τότε γιατί κ εγώ δεν ήθελα να έχω κάτι που δε θα το ξαναβάλω. Δε θα πάρω αλλά ρούχα μόνο αυτά που θα βγω κ θα μπω γιατί δε θα μας αφήνουν να πάμε πουθενά έτσι κ αλλιώς.


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Εγω νυχτικο δ παιρνω καθολου δ με βολευουν δ μ αρεσουν κ δ θα τα ξαναβαλω ποτε στην ζωη μου

Κυριως το κατω απο πανω ας ειναι κ πιτζαμα δ θα με νοιαζει

Εγώ πάντως κορίτσι θα σου πρότεινα να πάρεις έστω και μια νυχτικιά. Ούτε εγώ φοράω ποτέ στη ζωή μου. Αυτές που πήρα στην προηγούμενη γέννα δεν τις έχω ξαναβάλει ποτέ. Αλλά να που εκεί μου χρειάστηκαν. Εγώ πάλι θα τις πάρω μαζί μου αν και τώρα έχω σκοπό τη φυσιολογική γέννα. Αλλά σκέφτομαι αν πρώτη μέρα πχ έχω τίποτα ράμματα από κάτω η αν χτυπά ξύλο χρειαστεί καίσαρ ικη τελικά και δεν θέλω να με ακουμπά λάστιχο στην κοιλιά τι θα κάνω εκείνη τη στιγμή?

Ρε κορίτσια τα συρτάρια που θα βάλετε τα ρούχα των μωρών τα καθαρίσατε με κάποιο ειδικό τρόπο; Και καλά σαν απολύμανση εννοώ. Κάπου άκουσα για ξύδι αλλά φοβάμαι μην βρωμάνε τα συρτάρια μετά.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ πάντως κορίτσι θα σου πρότεινα να πάρεις έστω και μια νυχτικιά. Ούτε εγώ φοράω ποτέ στη ζωή μου. Αυτές που πήρα στην προηγούμενη γέννα δεν τις έχω ξαναβάλει ποτέ. Αλλά να που εκεί μου χρειάστηκαν. Εγώ πάλι θα τις πάρω μαζί μου αν και τώρα έχω σκοπό τη φυσιολογική γέννα. Αλλά σκέφτομαι αν πρώτη μέρα πχ έχω τίποτα ράμματα από κάτω η αν χτυπά ξύλο χρειαστεί καίσαρ ικη τελικά και δεν θέλω να με ακουμπά λάστιχο στην κοιλιά τι θα κάνω εκείνη τη στιγμή?

Ρε κορίτσια τα συρτάρια που θα βάλετε τα ρούχα των μωρών τα καθαρίσατε με κάποιο ειδικό τρόπο; Και καλά σαν απολύμανση εννοώ. Κάπου άκουσα για ξύδι αλλά φοβάμαι μην βρωμάνε τα συρτάρια μετά.

Τα συρταρια τα καθαρισα με ντετολ.ναι το ξερω για τα ραμματα εγω μια πιτζαμα που πηρα ειναι πολυυυυ αερινη σαν παντελονα κ το λαστιχο φτανει πανω στον αφαλο οποτε δ θα ακουμπαει στην κοιλια χαμηλα με τπτ ακομα κ σε περιπτωση καισαρικης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ πάντως κορίτσι θα σου πρότεινα να πάρεις έστω και μια νυχτικιά. Ούτε εγώ φοράω ποτέ στη ζωή μου. Αυτές που πήρα στην προηγούμενη γέννα δεν τις έχω ξαναβάλει ποτέ. Αλλά να που εκεί μου χρειάστηκαν. Εγώ πάλι θα τις πάρω μαζί μου αν και τώρα έχω σκοπό τη φυσιολογική γέννα. Αλλά σκέφτομαι αν πρώτη μέρα πχ έχω τίποτα ράμματα από κάτω η αν χτυπά ξύλο χρειαστεί καίσαρ ικη τελικά και δεν θέλω να με ακουμπά λάστιχο στην κοιλιά τι θα κάνω εκείνη τη στιγμή?

Ρε κορίτσια τα συρτάρια που θα βάλετε τα ρούχα των μωρών τα καθαρίσατε με κάποιο ειδικό τρόπο; Και καλά σαν απολύμανση εννοώ. Κάπου άκουσα για ξύδι αλλά φοβάμαι μην βρωμάνε τα συρτάρια μετά.

Εγώ πήρα ένα τς proderm και τα καθαρισα από το σούπερ μάρκετ

Εγω πήρα 4 σετ πιτζάμες από τα Celestino & από τα H&M  και ένα ζευγάρι γούνινες παντόφλες online

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Suzukaki είπε:

Ποσα παντελονια πρεπει να εχουμε μαζι μας;;;;;;ας μας πουν οι πιο παλιες....

Το ιδανικό είναι να έχουμε μια αλλαξιά για κάθε μέρα... Αλλά θα πάρω 3 λέω! 

Just now, Suzukaki είπε:

Εγω νυχτικο δ παιρνω καθολου δ με βολευουν δ μ αρεσουν κ δ θα τα ξαναβαλω ποτε στην ζωη μου

Κυριως το κατω απο πανω ας ειναι κ πιτζαμα δ θα με νοιαζει

Αχ κι εγώ πόσο σιχαίνομαι τις νυχτικες χαχαχα

 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι! Kegel ασκήσεις κάνετε? 

Επίσης έχει κάνει καμία μασάζ στο περίνεο???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!όταν λέτε με προδερμ και με Αρκάδι ότι τα καθαρίσατε εννοείτε το απορρυπαντικό;;;;;δηλαδή πως το βάλατε? Σε σφουγγαρακι?έχω κολλήσει τελείως..

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Εγώ πήρα ένα τς proderm και τα καθαρισα από το σούπερ μάρκετ

Εγω πήρα 4 σετ πιτζάμες από τα Celestino & από τα H&M  και ένα ζευγάρι γούνινες παντόφλες online

Και εγω ενα ζευγαρι απο h  and m πηρα αλλα τωρα που ειναι κλειστα εχω αγχωθει για το ποτε θα ανοιξουν κ αν θα προλαβω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Εγω που τν ρώτησα μου ειπε ότι τς τελευταίες ημερες δεν θα μπορούμε να περπατήσουμε 

Αα τέλεια χάχα πω πω μου είναι τόσο πρωτόγνωρο όλο αυτό!!! Που πάντα ήμουν δραστήρια και τώρα να πονάω λίγο όταν περπατάω και μετά μάλλον δεν θα περπατάω χαχχαχα

13 ώρες πρίν, enjoy είπε:

μην φοβασαι:

σημαδια για τοκετο: 

1. αιμα

2. σπασιμο νερων

3.πονοι αφορητοι

τα υπολοιπα ειναι προπαρασκευαστικα:

οπως πονακια συσπασεις...

Ναι κάπως έτσι μου τα είπε και ο γιατρός... Όλα καλά και υπομονή θα κάνω... Απλά όλα τα ζω πρώτη φορά και έχω ένα κάρο απορίες και ανησυχιες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα!!!όταν λέτε με προδερμ και με Αρκάδι ότι τα καθαρίσατε εννοείτε το απορρυπαντικό;;;;;δηλαδή πως το βάλατε? Σε σφουγγαρακι?έχω κολλήσει τελείως..

Εγώ θα το έβαζα σε λεκάνη με νεράκι και λίγο υγρό σαπούνι από οποίο απορρυπαντικό θες! Και με ένα βετεξ θα περνούσα το συρτάρι! Ίσως γράφει και πάνω δοσολογία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91              αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy             αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡

@Klegeo.         αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                   αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

 @Dhmh4

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Angelvas              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo   αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη 

@KwnKwn10.   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

Σύνολο Μανούλες - 19

Σύνολο Αντράκια - 11

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

Για να μην ξεχνιόμαστε!!!!! Πλησιάζει ο καιρός!!!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις μανούλες και στα μικρά ζουζουνάκια σας!!!! 

Τα συρτάρια του μωρού τα καθάρισα με Dettol, αλλά μέσα έχω βάλει κάποια υφασμάτινα καλάθια ώστε να μπορώ να οργανώσω καλύτερα τα ρουχαλάκια, να είναι τακτοποιημένα και να μην μπερδεύονται μεταξύ τους. 

Τώρα είμαι 32εβδομάδων και 3 ημερών  και έκανα υπέρηχο και Doppler στις 32εβδ., η μπέμπα έχει πάρει θέση ( και ελπίζω να μην γυρίσει) και είναι γύρω στα 2 κιλά! 

Να ρωτήσω πόσα φορμάκια και και κορμάκια έχετε πάρει; Και είναι όλα 0-3 ή έχετε πάρει και για νεογέννητο ; 

 

11 hours ago, dpilo said:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι! Kegel ασκήσεις κάνετε

 Επίσης έχει κάνει καμία μασάζ στο περίνεο???

Αυτές τις ασκήσεις μου είπε φίλη μου εγκυμονούσα και αυτή, ότι η γιατρός της της είπε στην 36η εβδομάδα να τις αρχίσει. Για το μασάζ πρώτη φορά το ακούω να πω την αλήθεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...