Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Suzukaki said:

Ο γιατρος μ ειπε για το μενταγιον το μουσικο οτι βοηθαει το παρηγγειλα σημερα. ας το δοκιμασω κ αυτο....κανω ασκησουλες περπαταω μ ειπε επισης οτι δ ειναι στο χερι μου κοινως οτι κ να κανω αν δ θελει δ θα γυρισει.πολυυυυ διψα ξαφνικη εχω κανα 5νθημερο το καλο ειναι οτι ενυδατωνομαι

Εγω ειμαι ενα μηνα πιο μπροστα απο σενα κ αργησε κ εμενα πολυ να γυρισει - ειχα θεωρησει δεδομενο οτι δεν. Ειμαι 38 σημερα κ πρεπει να χει 2 βδομαδες που γυρισε. 

Το μενταγιον το ειχα κ εγω απλα δε το φορουσα. Διαβασα καπου οτι βοηθαει στο γυρισμα οποτε ξεκινησα να το φοραω κ οντως το μωρο γυρισε. Επισης πρεπει να το φορας πιο κατω απο τον αφαλο - σιγουρα θα εχει κ οδηγιες μεσα. Τωρα δε ξερω με σιγουρια αν ηταν το μενταγιον αλλα αξιζει να το δοκιμασεις 

Καταλαβαινω πως νιωθεις - οπως κ να εχει παντως μην αγχωνεσαι, οτι ειναι γραμμενο να γινει θα γινει!!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Πιστευα θα τον ακουσω πιο θετικο τον γιατρο μ αλλα δ ξετρελαθηκα κιολας με την απαντηση του οποτε καταλαβα οτι δυσκολο να γυρισει.επισης εχετε παρατηρησει να διψατε πολυ;;;;διψαω πολυ τον τελευτ καιρο

Εγω έχω θέμα με το νερό και την τουαλέτα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pap88 είπε:

Εγω ειμαι ενα μηνα πιο μπροστα απο σενα κ αργησε κ εμενα πολυ να γυρισει - ειχα θεωρησει δεδομενο οτι δεν. Ειμαι 38 σημερα κ πρεπει να χει 2 βδομαδες που γυρισε. 

Το μενταγιον το ειχα κ εγω απλα δε το φορουσα. Διαβασα καπου οτι βοηθαει στο γυρισμα οποτε ξεκινησα να το φοραω κ οντως το μωρο γυρισε. Επισης πρεπει να το φορας πιο κατω απο τον αφαλο - σιγουρα θα εχει κ οδηγιες μεσα. Τωρα δε ξερω με σιγουρια αν ηταν το μενταγιον αλλα αξιζει να το δοκιμασεις 

Καταλαβαινω πως νιωθεις - οπως κ να εχει παντως μην αγχωνεσαι, οτι ειναι γραμμενο να γινει θα γινει!!

Σε ευχαριστω για το support.ναι μ ειπε να το φοραω πολυυυ χαμηλα.δ ειναι κ τπτ αλλωστε ενα κολιε ειναι οποτε ανωδυνη  προσπαθεια.εγω μονο στον υπνο θα το βγαζω.μακαρι να γυρισει κ εμενα.κ εσενα σε ισχιακη ηταν;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Με χλιαρό νεράκι λίγο proderm και λίγο υγρό πρασινο σαπούνι και με ένα βιτεξ με τα αφήσαμε λίγο ανοιχτά να στεγνώσουν  

Το Σάββατο από την εφαρμογή τς H&M και πήρα και κάτι ακόμη δυο ημέρες έκαναν να μου έρθουν με κούριερ στο σπιτι 

Κοντεύουμε υπομονή σε όλες μας ;-)

Για εμάς που είναι πρώτη γεννα είναι καλυτερα γιατί δν ξέρουμε τν τυφλά μας :D8) ετσι πάμε σαν προβατάκια..Αυτές οι κοπέλες που είναι δεύτερη ή Τρίτη έχουν νομίζω περισσότερο αγχος αλλά παιδιά στο σπιτι,δουλειες τρεξιμο να τα αφήσουν όλα τελεια..Μην έχεις αγχος είναι η πρώτη φορά και πρέπει να το υποδεχτούμε με ηρεμια 

Ναι δίκιο έχεις.... Βλέπω και τν μαμά μ μου λέει διαφορα τύπου πρόσεχε ή διαφορα άγχη και εγώ δεν μπορώ ακόμα να την καταλάβω γιατί κάνει έτσι... Όταν δεν ξέρεις τι σε περιμένει είναι αλλιώς χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ο γιατρος κανει την δουλεια του και σε προετοιμαζει... προσπάθησε  να το αποδεχτεις να δεις τα θετικα του... αλλα να ξερεις και το μωρακι σου μπορει να κανει την δουλεια του και να κανει μια ωραια τουμπιτσα.... εκει που δεν το περιμενεις!!!:x

klegeo koritsara!!! αθηνα γεννας?? πητ 11/1!! ελα να κανουμε παρεα!! εγω θεσσαλονικη:D

@enjoy καλημερα! Ναι Αθηνα!:x

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Έχω χαθεί λίγο γιατί τρέχω όλη μέρα με τις μικρές, όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω εχω άγχος τις θα γίνουν στο σπίτι όταν θα είμαι στο μαιευτήριο, προσπαθώ όσο γίνεται να μην αφήσω εκκρεμότητες!

Κατά τα άλλα με το μωρό όλο λέω τα εχω όλα και όλο συνειδητοποιώ ότι κάτι ξεχνάω πάλι.. Τώρα διάβασα πχ κάποια κοπέλα για παντόφλες που έλεγε, και συνειδητοποίησα ότι δεν έχω..

Κατά τα άλλα εχω έντονη κουραση πλέον, μου λείπει ύπνος, άλλα τα βράδια με πιάνει υπερένταση.. Έχω πάρει και ενάμιση κιλό και ανησυχώ την Τρίτη που έχω ραντεβού τι θα μου πει ο γιατρός, γιατί έχουμε και ένα μηνα γεμάτο ακόμα, άρα πόσο θα πάρω ακόμα.. Επειδή ξεκίνησα παχυσαρκη την εγκυμοσύνη μου είχαν πει εξαρχής ότι δεν πρέπει να πάρω ούτε ένα, μέχρι τώρα τα είχα καταφέρει άλλα πλέον δυσκολεύομαι πολύ για να μην φάω..

  • Μου αρέσει 3

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki said:

Σε ευχαριστω για το support.ναι μ ειπε να το φοραω πολυυυ χαμηλα.δ ειναι κ τπτ αλλωστε ενα κολιε ειναι οποτε ανωδυνη  προσπαθεια.εγω μονο στον υπνο θα το βγαζω.μακαρι να γυρισει κ εμενα.κ εσενα σε ισχιακη ηταν;

Ναι!! Επισης εγω εχω αυξημενα αμνιακα και ειναι συνηθες τα μωρα αυτα να μη γυριζουν!! Ομως γυρισε! Επισης ειναι συνηθες τα μωρα με πολλα αμνιακα να μην εμπεδωνονται! Κι ομως εμπεδωθηκε ο μωρουλις μου - και με μηδενικο περπατημα ολα αυτα γτ μου το ειχε απαγορεψει ο γιατρος! Γι αυτο σου λεω να μην αγχωνεσαι! Ειναι μικρα θαυματακια τα μωρακια μας - θα γινει αυτο που ειναι να γινει κ με οποιοδηποτε τροπο θα τα εχουμε αγκαλιτσα συντομα :wub:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Δηλ;συχνοουρια εννοεις;

Καλημερα πίνω πολυ νερό νομίζω κολλάει το στόμα μου και επίσης κάθε 5 λεπτά συχνοουρία 

Just now, myrina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Έχω χαθεί λίγο γιατί τρέχω όλη μέρα με τις μικρές, όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω εχω άγχος τις θα γίνουν στο σπίτι όταν θα είμαι στο μαιευτήριο, προσπαθώ όσο γίνεται να μην αφήσω εκκρεμότητες!

Κατά τα άλλα με το μωρό όλο λέω τα εχω όλα και όλο συνειδητοποιώ ότι κάτι ξεχνάω πάλι.. Τώρα διάβασα πχ κάποια κοπέλα για παντόφλες που έλεγε, και συνειδητοποίησα ότι δεν έχω..

Κατά τα άλλα εχω έντονη κουραση πλέον, μου λείπει ύπνος, άλλα τα βράδια με πιάνει υπερένταση.. Έχω πάρει και ενάμιση κιλό και ανησυχώ την Τρίτη που έχω ραντεβού τι θα μου πει ο γιατρός, γιατί έχουμε και ένα μηνα γεμάτο ακόμα, άρα πόσο θα πάρω ακόμα.. Επειδή ξεκίνησα παχυσαρκη την εγκυμοσύνη μου είχαν πει εξαρχής ότι δεν πρέπει να πάρω ούτε ένα, μέχρι τώρα τα είχα καταφέρει άλλα πλέον δυσκολεύομαι πολύ για να μην φάω..

Καλημερα @myrina Όλα καλα θα πάνε μη Φοβάσαι για το γιατρό πρέπει και αυτοί  να μας κρατάνε λίγο..Με τς μικρές σου λίγη υπομονή ώσπου να μπούμε να φύγουμε εεεε ας γίνει και πανικουλης στη σπιτι δν πειραζει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Είναι αγοράκι!!

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91              αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy             αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡

@Klegeo.         αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                   αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

 @Dhmh4

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Roula2021  αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo   αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη 

@KwnKwn10.   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

Just now, myrina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Έχω χαθεί λίγο γιατί τρέχω όλη μέρα με τις μικρές, όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω εχω άγχος τις θα γίνουν στο σπίτι όταν θα είμαι στο μαιευτήριο, προσπαθώ όσο γίνεται να μην αφήσω εκκρεμότητες!

Κατά τα άλλα με το μωρό όλο λέω τα εχω όλα και όλο συνειδητοποιώ ότι κάτι ξεχνάω πάλι.. Τώρα διάβασα πχ κάποια κοπέλα για παντόφλες που έλεγε, και συνειδητοποίησα ότι δεν έχω..

Κατά τα άλλα εχω έντονη κουραση πλέον, μου λείπει ύπνος, άλλα τα βράδια με πιάνει υπερένταση.. Έχω πάρει και ενάμιση κιλό και ανησυχώ την Τρίτη που έχω ραντεβού τι θα μου πει ο γιατρός, γιατί έχουμε και ένα μηνα γεμάτο ακόμα, άρα πόσο θα πάρω ακόμα.. Επειδή ξεκίνησα παχυσαρκη την εγκυμοσύνη μου είχαν πει εξαρχής ότι δεν πρέπει να πάρω ούτε ένα, μέχρι τώρα τα είχα καταφέρει άλλα πλέον δυσκολεύομαι πολύ για να μην φάω..

Κι εγώ άγχος τι θα γίνουν τα μικρα όταν πάω να γεννήσω γιατί γενικά είναι πολύ προσκολλημένα με μένα στο θέμα ύπνος μπάνιο κτλ αλλά από την άλλη σκέφτομαι θα είναι με το μπαμπά τους και όλο και καμία γιαγιά θα έρθει οπότε μια χαρά θα είναι!! Θα ξεκουραστούμε κι εμείς λίγο 4-5 μέρες γιατί μετά θα χρειαστούμε σίγουρα πολύ πολύ ενέργεια.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ??? Τι γίνεται με αυτές τις Braxton hicks;  Εχθές υπέφερε όλο το απόγευμα μέχρι που πήρα παυσίπονο...δεν ξέρω πώς τις νιώθετε εσείς...εγώ νιώθω μάζεμα στην κοιλιά και πόνο περιόδου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ??? Τι γίνεται με αυτές τις Braxton hicks;  Εχθές υπέφερε όλο το απόγευμα μέχρι που πήρα παυσίπονο...δεν ξέρω πώς τις νιώθετε εσείς...εγώ νιώθω μάζεμα στην κοιλιά και πόνο περιόδου 

Το ιδιο κ δω!  Εμενα μου πε ο γιατρος να μην ανησυχω.. Απλα το νιωθω πιο εντονα λογω ισχιακης προβολης.. 

Just now, Klegeo είπε:

Το ιδιο κ δω!  Εμενα μου πε ο γιατρος να μην ανησυχω.. Απλα το νιωθω πιο εντονα λογω ισχιακης προβολης.. 

Το deponaki παει συννεφο! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα μου ήρθαν τα πράγματα από H&M. Δικά μου αυτή τη φορά. Τα φανελάκια θηλασμού Μπορω να πω με εντυπωσίασαν! Μου άρεσαν πολύ! Πήρα επίσης δύο σουτιέν θηλασμού. Στην αρχή μου φάνηκαν τεράστια στην καπ. Μετά τα έβαλα θέλω επέκταση στην πλάτη σίγουρα και η καπ είναι άνετη αλλά λέω... Θα βάλουμε επιθέματα, κοχύλια, επίσης ίσως το στήθος μεγαλώσει κι άλλο. Απλά εκνευρίστηκα με πλάτη. Να έχω τόσο μικρή καπ και παρήγγειλα μιλάμε το τελευταίο νούμερο και πάλι νιώθω μια πίεση! Δλδ έλεος! Γιατί δεν βγάζουν πιο μεγάλα νούμερα και για εμάς που δεν έχουμε τις τέλειες προδιαγραφές???

Σόρρυ για το σεντόνι απλώς ήλπιζα χαχαχαχα

Πάντως είναι πολύ πολύ μαλακά και θα τα χρησιμοποιήσω άνετα

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...