Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Ναι!! Επισης εγω εχω αυξημενα αμνιακα και ειναι συνηθες τα μωρα αυτα να μη γυριζουν!! Ομως γυρισε! Επισης ειναι συνηθες τα μωρα με πολλα αμνιακα να μην εμπεδωνονται! Κι ομως εμπεδωθηκε ο μωρουλις μου - και με μηδενικο περπατημα ολα αυτα γτ μου το ειχε απαγορεψει ο γιατρος! Γι αυτο σου λεω να μην αγχωνεσαι! Ειναι μικρα θαυματακια τα μωρακια μας - θα γινει αυτο που ειναι να γινει κ με οποιοδηποτε τροπο θα τα εχουμε αγκαλιτσα συντομα :wub:

Ειναι καλο η κακο  να εχεις πολλα αμνιακα υγρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!!

Είχα αναφερθεί κ γω στο bola μενταγιον πριν κάνα 2 εβδομάδες γιατί μου είπε η μαία ότι βοηθάει πολύ πολύ! Να το φοράμε συνέχεια κ μες το σπίτι κ παντού... το είχα πριν την εγκυμοσύνη γιατί με χαλάρωνε ο ήχος του. Τώρα απλά το μακρυνα κάτω κάτω. 

Το ίδιο διψάω κ επίσης από συχνουρια άλλο τπτ! Πίνω έτσι κ αλλιώς πολύ νερό 2λτ σίγουρα κ μου είπε κ ο γιατρός μου την προηγούμενη φορά  πολλά νερά.

@myrina κ εμένα μηδεν κιλά μου είχε πει, θυμάσαι που το συζητήσαμε, αλλά έχω πάρει 3. 2+ Είναι το μωρό Κ βάλε κ τα υγρά... Του το είπα γιατί δε με ζυγίζει, το αφήνει πάνω μου . Αλλά δε αγχώθηκε! Μου είπε οκ πάμε πολύ καλά. Οπότε κ εσένα αυτό μπορεί να μην είναι κάτι, να δικαιολογείται πλήρως. Όσο για το σπίτι, πωπω! Καλή δύναμη! Κ εκείνες τις μέρες θα βρεθεί τρόπος να υπάρχει πρόγραμμα στο σπίτι. Τα παιδιά προσμαζονται πιο εύκολα σε καταστάσεις. Θα το βρείτε!!

Πάντως κ εγώ  κουράζομαι πλέον πολυ που δεν έχω κ παιδιά ( οκ μια γάτα κ ένα σκύλο που θέλουν τα δικά τους βέβαια καθημερινά αλλά καμία σχεση) , πόσο μάλλον εσείς! Λίγο βοήθεια παραπάνω από τους άντρες ίσως βοηθήσει..

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Είχα αναφερθεί κ γω στο bola μενταγιον πριν κάνα 2 εβδομάδες γιατί μου είπε η μαία ότι βοηθάει πολύ πολύ! Να το φοράμε συνέχεια κ μες το σπίτι κ παντού... το είχα πριν την εγκυμοσύνη γιατί με χαλάρωνε ο ήχος του. Τώρα απλά το μακρυνα κάτω κάτω. 

Το ίδιο διψάω κ επίσης από συχνουρια άλλο τπτ! Πίνω έτσι κ αλλιώς πολύ νερό 2λτ σίγουρα κ μου είπε κ ο γιατρός μου την προηγούμενη φορά  πολλά νερά.

@myrina κ εμένα μηδεν κιλά μου είχε πει, θυμάσαι που το συζητήσαμε, αλλά έχω πάρει 3. 2+ Είναι το μωρό Κ βάλε κ τα υγρά... Του το είπα γιατί δε με ζυγίζει, το αφήνει πάνω μου . Αλλά δε αγχώθηκε! Μου είπε οκ πάμε πολύ καλά. Οπότε κ εσένα αυτό μπορεί να μην είναι κάτι, να δικαιολογείται πλήρως. Όσο για το σπίτι, πωπω! Καλή δύναμη! Κ εκείνες τις μέρες θα βρεθεί τρόπος να υπάρχει πρόγραμμα στο σπίτι. Τα παιδιά προσμαζονται πιο εύκολα σε καταστάσεις. Θα το βρείτε!!

Πάντως κ εγώ  κουράζομαι πλέον πολυ που δεν έχω κ παιδιά ( οκ μια γάτα κ ένα σκύλο που θέλουν τα δικά τους βέβαια καθημερινά αλλά καμία σχεση) , πόσο μάλλον εσείς! Λίγο βοήθεια παραπάνω από τους άντρες ίσως βοηθήσει..

 

@Lottaki εχουμε κ μεις ενα σκυλακι γαλλικο μπουλντογκ και καθεται στην κοιλια μου διπλα:x

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας πω! Έχει αρχίσει να κατεβαίνει η κοιλιά προς τα κάτω? 

Εμένα σήμερα φάνηκε πιο κάτω και μου το επιβεβαίωσε και ο άντρας μου!

Σημαίνει κάτι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Κορίτσια να σας πω! Έχει αρχίσει να κατεβαίνει η κοιλιά προς τα κάτω? 

Εμένα σήμερα φάνηκε πιο κάτω και μου το επιβεβαίωσε και ο άντρας μου!

Σημαίνει κάτι αυτό?

Σημαινει οτι εχει παρει θεση το παιδι κ εχει εμπεδωθει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

@Lottaki εχουμε κ μεις ενα σκυλακι γαλλικο μπουλντογκ και καθεται στην κοιλια μου διπλα:x

Κ εμεις ολο αγκαλια είμαστε. Είναι πολύ ευαίσθητα τα γαλλικά μπουλντογκ κ θα σε έχει τώρα φαντάζομαι μεγάλη έννοια.  Εγώ από το σκύλο κ τη γάτα ψιλιαστηκα να φανταστείς ότι ήμουν έγκυος...Τώρα εχω πει στο σκυλάκι, αν είναι να έρθει τοκετός να με ειδοποιήσει πάλι. :-D (είναι cavalier king Charles spaniel ) 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Σημαινει οτι εχει παρει θεση το παιδι κ εχει εμπεδωθει

 @dpiloΌτι λογικά κατέβηκε προς τα κάτω γτ και εγώ είδα μια μικρή διαφορά ενώ την ακουγα ψηλά κοντά στο στέρνο τώρα την ακούω πάνω από το εφηβαίο. Να έχει εμπεδωθεί από τώρα χλωμό το βρίσκω και πολυ νωρίς αφού δε μπήκες στον 9ο..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dpilo είπε:

Κορίτσια να σας πω! Έχει αρχίσει να κατεβαίνει η κοιλιά προς τα κάτω? 

Εμένα σήμερα φάνηκε πιο κάτω και μου το επιβεβαίωσε και ο άντρας μου!

Σημαίνει κάτι αυτό?

παθουσα εν μερει!! 34κ6 σημερα!! πριν κανα τρεις μερες σηκωσα το σπιτι τρομαρα μου... το βραδακι αφου τεζαρα μου επιβεβαιωσε ο συζυγος και μαμα οτι πηρε λιγο την κατω βολτα η κοιλια... την επομενη την εβγαλα ξαπλα γτ ζαρτ μου πηγε μην γεννησω προωρα.. την 3η μερα χθες η κοιλιά  μου πηγαινε περα δωθε ασταματητα... ο μικρος ειχε υπερενταση εκανε  καποιο παρτι σιγουρα... το βραδυ ευτυχως ηρεμησε γτ ειχαν περασει πολλα απο το μυαλο μου!!!

αυτο με την εμπεδωση το εχω ακουσει και εγω οτι αν κατεβαινει σημαινει οτι εμπεδωθηκε η εμπεδωνεται... αν ισχύει ομως εμενα δεν αρεστηκε και βγηκε στανταρ και πια κεφαλικη εχει γυρισει σιγουρα ισχυακη... μιλαμε ο κωλος του ποτε πανω ποτε κατω ποτε αριστερα ποτε δεξια... μην επιχειρησετε να σηκώσετε  το σπιτι  μονες σας!!! ωρες ωρες δεν ξερω τα μυαλα μου βγαινουν εξω απο το κεφαλι!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, enjoy είπε:

παθουσα εν μερει!! 34κ6 σημερα!! πριν κανα τρεις μερες σηκωσα το σπιτι τρομαρα μου... το βραδακι αφου τεζαρα μου επιβεβαιωσε ο συζυγος και μαμα οτι πηρε λιγο την κατω βολτα η κοιλια... την επομενη την εβγαλα ξαπλα γτ ζαρτ μου πηγε μην γεννησω προωρα.. την 3η μερα χθες η κοιλιά  μου πηγαινε περα δωθε ασταματητα... ο μικρος ειχε υπερενταση εκανε  καποιο παρτι σιγουρα... το βραδυ ευτυχως ηρεμησε γτ ειχαν περασει πολλα απο το μυαλο μου!!!

αυτο με την εμπεδωση το εχω ακουσει και εγω οτι αν κατεβαινει σημαινει οτι εμπεδωθηκε η εμπεδωνεται... αν ισχύει ομως εμενα δεν αρεστηκε και βγηκε στανταρ και πια κεφαλικη εχει γυρισει σιγουρα ισχυακη... μιλαμε ο κωλος του ποτε πανω ποτε κατω ποτε αριστερα ποτε δεξια... μην επιχειρησετε να σηκώσετε  το σπιτι  μονες σας!!! ωρες ωρες δεν ξερω τα μυαλα μου βγαινουν εξω απο το κεφαλι!!

Αμα ηταν να γυρισει θα γυριζε μην αγχωνεσαι δ εγινε επειδη εκανες δουλειες .θα ξαναπαρει θεση .διαβασα αυυο που μας πιανει να καθαρισουμε τα παντα ειναι ενστικτο για την φωλια του μωρου και καλα να ναο ολα ετοιμα κ καθαρα.εγω ξεκρεμαγα πριν 10 μερες κουρτινες κ λεω τι κανω ρε φιλε;!με βοηθησε ο αντρας μ στο τελος αφου με εκραξε αλλα ειναι λογω ενστικτου γτ κ μενα μ εκανε εντυπωση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ έχω φρικαρει λίγο με το πώς θα κάνουμε καλό καθάρισμα του σπιτιού. Λόγω παιδιών όλο το σπίτι είναι σε εμπόλεμη κατάσταση σαν παιδότοπος. Εγώ μόνη μου δεν μπορώ να το συνεφερω κι ο άντρας χαλαρος μου λέει ότι είναι υπερβολικά νωρίς για να ασχοληθούμε.

Σήμερα πήγα και βρήκα τα μωρουδιακα ρούχα!!!πολύ χάρηκα. Είχα ξεχάσει πόσο υπερβολικά μικρουλια είναι.αληθεια στο μαιευτήριο θα πάρετε 0-3 νούμερο για να τα ντύσετε η το 0 για νεογέννητα?

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Μολις γυρισαμε απο ιασω.. Νομιζα γενναω.. Βρηκαμε Διας αστυνομους κ φυγαμε σφαιρα! Τελικα δεν μπορουσα να ενεργηθω με κανενα φαρμακο.. Κ χρειαστηκα υποβοηθηση.. Κοπρολιθιαση κοριτσια! Μην τυχει σε κανεναν! Εκαναk κ καρδιοτοκογραφημα κ ολα καλα με τον μπεμπη:(

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Μολις γυρισαμε απο ιασω.. Νομιζα γενναω.. Βρηκαμε Διας αστυνομους κ φυγαμε σφαιρα! Τελικα δεν μπορουσα να ενεργηθω με κανενα φαρμακο.. Κ χρειαστηκα υποβοηθηση.. Κοπρολιθιαση κοριτσια! Μην τυχει σε κανεναν! Εκαναk κ καρδιοτοκογραφημα κ ολα καλα με τον μπεμπη:(

Τωρα καλυτερα?? το εχω παθει μια φορα που ημουν μερες νοσοκομειο και δεν πηγαινα να ενεργηθω στην τουαλέτα  τους... 

προτιμησε σουπες και ειδικη διατροφη με φυτικες ινες!!! γενικα φαγητα που δεν σφιγγουν... απεφυγε το ρυζι.... και θα συνελθεις σιγα σιγα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Τωρα καλυτερα?? το εχω παθει μια φορα που ημουν μερες νοσοκομειο και δεν πηγαινα να ενεργηθω στην τουαλέτα  τους... 

προτιμησε σουπες και ειδικη διατροφη με φυτικες ινες!!! γενικα φαγητα που δεν σφιγγουν... απεφυγε το ρυζι.... και θα συνελθεις σιγα σιγα... 

Ειμαι δυσκοιλια απο παιδι..  ο γιατρος με μαλωσε π δεν περπαταω.. Ηρεμησα με μιας! Αφου χιλιοευχαριστησα την μαια.. Γιατι η μαια με βοηθησε! Πηρε ο αντρας μ τωρα σαμασκηνα ακτινιδια.. Νομιζα τωρα κοντα στον ενατο οτι την γλυτωσα!! Απο τις 11 υπεφερα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Τωρα καλυτερα?? το εχω παθει μια φορα που ημουν μερες νοσοκομειο και δεν πηγαινα να ενεργηθω στην τουαλέτα  τους... 

πετρωσα και εγω...

προτιμησε σουπες και ειδικη διατροφη με φυτικες ινες!!! γενικα φαγητα που δεν σφιγγουν... απεφυγε το ρυζι.... και θα συνελθεις σιγα σιγα... 

δεν θελω να σε τρομαξω απλα εγω απο το ζορι πέταξα  και αιμορροιδες... συγνωμη για την αναλυση... δεν ειναι τπτ επανερχονται μονες τους στην θεση τους.. απλα αν δεις αιμα λογω αιμορροΐδων μην τρομαξεις... απλα να καταλαβεις στο σκουπισμα την διαφορα αν σ τυχει οτι ειναι απο ποπο και οχι απο κολπο... και βεβαια ευχομαι να εχει ηδη ληξει το θεμα σου και να μην εχεις τπτ.... 

ειχα πεταξει και αιμορροιδα λλη μια φορα στην πρωτη εγκυμοσυνη  και ειδα λιγο αιμα.. και πηρα εντρομη την γιατρο και μου ειπε αφου ειναι απο ποπο δεν μας νοιαζει... επειδη ετρωγα καφτερα τοτε...

 

Just now, Klegeo είπε:

Ειμαι δυσκοιλια απο παιδι..  ο γιατρος με μαλωσε π δεν περπαταω.. Ηρεμησα με μιας! Αφου χιλιοευχαριστησα την μαια.. Γιατι η μαια με βοηθησε! Πηρε ο αντρας μ τωρα σαμασκηνα ακτινιδια.. Νομιζα τωρα κοντα στον ενατο οτι την γλυτωσα!! Απο τις 11 υπεφερα! 

ωραια τελεια!!!! σε νοιωθω!! αντε παει περασε... ναι θελει και ενα 20λεπτο περπατημα την ημερα τουλαχιστον... για να ξυπνήσει  το εντερο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...