Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

@enjoy χιλιες φορες να ηταν αιμορροιδες!! Ακομα κ να γεννουσα! Αυτο τους ειπα.. Ειχα γινει ασπρη ετρεμα τα ποδια μ ειχαν παραλυσει.. :sad: τωρα περπατημα! Αληθεια.. Επειδη μ βαλαν κ δαχτυλο δτον τραχηλο..ποσο αβολο ειναι??? Χριστε μ! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Klegeo είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Μολις γυρισαμε απο ιασω.. Νομιζα γενναω.. Βρηκαμε Διας αστυνομους κ φυγαμε σφαιρα! Τελικα δεν μπορουσα να ενεργηθω με κανενα φαρμακο.. Κ χρειαστηκα υποβοηθηση.. Κοπρολιθιαση κοριτσια! Μην τυχει σε κανεναν! Εκαναk κ καρδιοτοκογραφημα κ ολα καλα με τον μπεμπη:(

Ποπό...και σου έκαναν κλίσμα?? 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες !! 

Το έπαθα Κ γω αυτό με το έντερο στην 12 εβδομάδα κ νόμιζα ότι θα αφήσω τα κόκκαλα μου στο μπάνιο. Όπως τα λες! Με ξεκίνησε βράδυ κ έλεγα να πάω νοσοκομείο...Τελικά πήρα μια φίλη τηλ που ήξερα ότι το είχε περάσει κ μου έδωσε λύση κ τα κατάφερα μετά από ώρες . Αλλά απίστευτο συναίσθημα,αφού είπα μάλλον η γέννα δεν θα είναι τόσο επώδυνη. Τότε την επόμενη θα έβλεπα το γιατρό μου κ του το είπα. Δεν το είχα πάθει ποτέ γιατί έχουμε μια χαρά σχέση με το έντερακι μου. Μου είχε εξηγήσει ότι οι ορμόνες μας κ ιδιαίτερα η προγεστερόνη τα φέρνει αυτά. Μου συνέστησε δαμάσκηνα,σύκα,ίνες  κ πολλά νερά κ χυμούς. Τότε δεν έτρωγα σχεδόν τπτ λόγω αναγουλων κ στομάχου. Με ντακο την έβγαζα κ φρυγανιές πως να μην το πάθω...Κ μηδέν νερό γιατι δε μπόρουσα. 

εύχομαι περαστικά σου @Klegeo κ να μην το ξαναπερασεις ποτεεεεεεεεεεε!!!! Πωπω τι τράβηξες!!

Ούτε στον εχθρό μας κορίτσια, λαοθάλασσα

Αυτό για το σύνδρομο της φωλιάς το έχω διαβάσει κ γω. Ότι όταν μας πιάνει πλησιάζει ο καιρός...Εμένα δε με έχει πιάσει σε υπερβολικό βαθμό ακόμα οπότε μάλλον έχω μέλλον για τη γέννα χεχε!

 

  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ποπό...και σου έκαναν κλίσμα?? 

Πηρα 3 υποθετα σπιτι.. Τιποτα.. Πηρα κλυσμα τιποτα.. Μου καναν κλυσμα στο ιασω τιποτα! Εεε ηρθε αυτη η αγια γυνακα μετα απο 5 ωρες κ μου τα εβγαλε με το χερι.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Πηρα 3 υποθετα σπιτι.. Τιποτα.. Πηρα κλυσμα τιποτα.. Μου καναν κλυσμα στο ιασω τιποτα! Εεε ηρθε αυτη η αγια γυνακα μετα απο 5 ωρες κ μου τα εβγαλε με το χερι.. :roll:

Ποπό...τι πέρασες κι εσύ!!! Και τίμια κάνεις από δω και πέρα για να μην το ξαναπαθεις??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Ποπό...τι πέρασες κι εσύ!!! Και τίμια κάνεις από δω και πέρα για να μην το ξαναπαθεις??

Θα περπαταω.. Και θα τρωω ακτινιδια,  δαμασκηνα,  φυτικες ινες,  σουπες.. Κλπ.. Κ θα κανω τον σταυρο μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά πιστεύω θα είσαι οκ ! Αλήθεια...Κ πολλά νερά κ χυμούς όντως βοηθάνε. Επίσης αν ξέρεις κάποιο φαγητό ή κάτι άλλο που σε κάνει να πηγαίνεις πιο εύκολα. Ααα! Μια φίλη μου μου είπε το πρωί μια κουταλιά λάδι νηστικη ,να λιπαινεται το έντερο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Θα περπαταω.. Και θα τρωω ακτινιδια,  δαμασκηνα,  φυτικες ινες,  σουπες.. Κλπ.. Κ θα κανω τον σταυρο μου! 

Άντε βρε κορίτσια υπομονή, λίγο έμεινε ακόμα!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Ειμαι δυσκοιλια απο παιδι..  ο γιατρος με μαλωσε π δεν περπαταω.. Ηρεμησα με μιας! Αφου χιλιοευχαριστησα την μαια.. Γιατι η μαια με βοηθησε! Πηρε ο αντρας μ τωρα σαμασκηνα ακτινιδια.. Νομιζα τωρα κοντα στον ενατο οτι την γλυτωσα!! Απο τις 11 υπεφερα! 

Πωπω κ ειχες λογικα σφαχτες στην κοιλια ε;κ εγω το παθαινω κ οντως το περπατημα βοηθαει εγω σημερα περπατησα 20 λεπτα κ με το που γυρισα ηθελα τουαλετα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Θα περπαταω.. Και θα τρωω ακτινιδια,  δαμασκηνα,  φυτικες ινες,  σουπες.. Κλπ.. Κ θα κανω τον σταυρο μου! 

Οι μπαμιες τα αχλαδια το καλαμποκι γιαουρτι ολα αυτα βοηθουν

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Klegeo περαστικά κορίτσι μου! Εύχομαι ποτέ να μην το ξαναπαθεις. Κι εγώ έχω μεγάλο θέμα με τουαλέτα ειδικά τον τελευταίο μήνα. Για αυτό έκοψα κ τον δεύτερο σίδηρο γιατί δεν άντεχα άλλο. Τώρα που θα βγω σε άδεια από βδομάδα λέω να ξεκινήσω λίγο περπάτημα. Όντως βοηθάει. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε δώσει ο γιατρός και duphalac αλλά αυτά δεν ξέρω αν κάνει να τα πίνεις κάθε μέρα…

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Πηρα 3 υποθετα σπιτι.. Τιποτα.. Πηρα κλυσμα τιποτα.. Μου καναν κλυσμα στο ιασω τιποτα! Εεε ηρθε αυτη η αγια γυνακα μετα απο 5 ωρες κ μου τα εβγαλε με το χερι.. :roll:

μπραβο της!!!!

εμενα  ο γαστρεντερολογος μου ειχε γραψει αναβραζοντα!!! 3-4 ηπια μου ειπε εκαναν δουλεια (ειχα ηδη γεννησει).. μου ειπε θα πιεις μεχρι να μπορέσεις να πας... θαυματουργα!!! ηταν και παιδια!! ενα παιδακι το καημενο ειχε πιει 14 χαπια!!! καταλαβενετε την ειχε βγαλει τουαλετα γτ ειχε να ενεργηθει πανω απο 2 βδομαδες... το καημενο...

 

11 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Θα περπαταω.. Και θα τρωω ακτινιδια,  δαμασκηνα,  φυτικες ινες,  σουπες.. Κλπ.. Κ θα κανω τον σταυρο μου! 

και πολυ νερο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω θέμα με την τουαλέτα από παλιά. Εκτός από όσα είπατε, οι μπάρες δημητριακών all-bran με βοηθάνε πολύ, κάθε πρωί στο πρωινό με γαλα, και τα παντζάρια επίσης, τα παίρνω έτοιμα βρασμένα συσκευασμένα και έχω πάντα. Και φυσικός χυμός πορτοκαλί.

Σήμερα είμαι ακριβώς 34 και έχω αρχίσει να αγχώνομαι που δεν εχω ετοιμάσει τσάντες για το μαιευτήριο.. Όσο για το σπίτι το παίρνω απόφαση ότι δεν θα τα αφήσω όλα στην εντέλεια, μάλλον το αντίθετο, αλλά υγεία!!

Οι δυναμεις μου πολυ πεσμένες, ίσα ίσα ένα φαι και ρούχα και είμαι σκοτωμενη λες και έσκαβα.. Τετάρτη έχω ραντεβού με το γιατρο και ανυπομωνω να δω πως είναι απο βάρος το μπεμπακι, γιατί από κινητικότητα καλα πάει,  ώρες ώρες με τρανταζει ολόκληρη!!! :x

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Κι εγώ έχω θέμα με την τουαλέτα από παλιά. Εκτός από όσα είπατε, οι μπάρες δημητριακών all-bran με βοηθάνε πολύ, κάθε πρωί στο πρωινό με γαλα, και τα παντζάρια επίσης, τα παίρνω έτοιμα βρασμένα συσκευασμένα και έχω πάντα. Και φυσικός χυμός πορτοκαλί.

Σήμερα είμαι ακριβώς 34 και έχω αρχίσει να αγχώνομαι που δεν εχω ετοιμάσει τσάντες για το μαιευτήριο.. Όσο για το σπίτι το παίρνω απόφαση ότι δεν θα τα αφήσω όλα στην εντέλεια, μάλλον το αντίθετο, αλλά υγεία!!

Οι δυναμεις μου πολυ πεσμένες, ίσα ίσα ένα φαι και ρούχα και είμαι σκοτωμενη λες και έσκαβα.. Τετάρτη έχω ραντεβού με το γιατρο και ανυπομωνω να δω πως είναι απο βάρος το μπεμπακι, γιατί από κινητικότητα καλα πάει,  ώρες ώρες με τρανταζει ολόκληρη!!! :x

Καλά μην αγχώνεσαι δεν είσαι η μόνη!!! Κι εγώ 33 βδομάδα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Απλά χτες πήγα και βρήκα που έχω αποθηκεύσει τα μωρουδιακα. Λέω βέβαια μέσα στις επόμενες μέρες  να βάλω μπροστά να τα πλύνω και αυτά και τα δικά μου πράγματα για τη βαλίτσα. Καλύτερα να είναι έτοιμα λίγο πιο νωρίς να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...