Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!!

Χθες είδα τους γονείς μου κ αδερφή μου κ πραγματικά μου φάνηκε λες κ ήταν Χριστούγεννα. Χαρηκα παρα πολυ!! Τι ζούμε βρε κορίτσια ....

Κ εγώ δεν έχω ετοιμάσει τπτ Κ κλείνω την 33η. Έχουμε χρόνο τις επόμενες 3 εβδομάδες να τα κάνουμε όσα θέλουμε κ Επίσης μη ξεχνάτε ότι πάνε καλά οι εγκυμοσύνες μας κ μπορεί να πάμε Κ 39 εβδομάδες. Όσες βέβαια έχουν απο το γιατρό τους άλλη οδηγία οκ είναι αλλιώς. Η μαία μου λέει συνέχεια ότι με το που μπει ο Γενάρης μη νομίζω ότι γενναω...βέβαια είμαι κ από τις τελευταίες. Βλέπω όμως ότι οι περισσότερες ειναι 18-20 κάπου οπότε υπάρχει χρόνος. 1.5 μήνας! 

Υπάρχουν στιγμές που λέω ωχ αμάν ήρθε η ώρα, κ με πιάνει ότι δεν είμαι έτοιμη είτε στη βαλίτσα, είτε στο δωμάτιο, είτε κ γω να αντιμετωπίσω ότι έρχεται. Αλλά όλα φυσιολογικά είναι.

Α! Ξέχασα! Άκουσα 2 περιπτώσεις που όντως βγήκαν στις 2 μέρες...

 

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@enjoy χτες με σουπα 2 ακτινιδια δυο δαμασκηνα πηγα μια χαρα το πρωι.. Αλλα πολυ αιμα..! Χωρις πονο ομως.. Σκεφτομαι οτι κοντευω κ αυτο με καθησυχαζει.. αυριο επισημα στην 35+1!!πηγα κ στην αιματολογο για τις ενεσουλες μου... Υπομονη!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

@Klegeo περαστικά κορίτσι μου! Εύχομαι ποτέ να μην το ξαναπαθεις. Κι εγώ έχω μεγάλο θέμα με τουαλέτα ειδικά τον τελευταίο μήνα. Για αυτό έκοψα κ τον δεύτερο σίδηρο γιατί δεν άντεχα άλλο. Τώρα που θα βγω σε άδεια από βδομάδα λέω να ξεκινήσω λίγο περπάτημα. Όντως βοηθάει. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε δώσει ο γιατρός και duphalac αλλά αυτά δεν ξέρω αν κάνει να τα πίνεις κάθε μέρα…

Ρωτα για υποθετα γλυκερινης νομιζω επιτρεπονται

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Συνέχισε έτσι κ θα επανέλθει το έντερακι...θέλει χρόνο δυστυχώς. Παθαίνει σοκαρα κ αυτό. Σε λίγες μέρες θα είσαι πολύ καλύτερα ,θα δεις...

Από ενέσεις σου κάνω συμπαράσταση ,δεν τις έχω σταματήσει από την αρχή της εγκυμοσύνης ! :roll:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , vivi24 είπε:

Κορίτσια κοντεύουμε !!!μιλούσα με μια φίλη προχθές και μου έλεγε ότι κάτι έχει ακούσει ότι πλέον μένουν στο μαιευτήριο 2 μέρες λογο covid  έχετε ακούσει κάτι ?

2 μέρες μόνο????? Φαντάζομαι για φυσιολογική γέννα λένε.Πω πω λίγο μου φαίνεται. Αν είναι όντως έτσι ελπίζω να κόβουν και τα μισά λεφτά :-P

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

@Klegeo περαστικά κορίτσι μου! Εύχομαι ποτέ να μην το ξαναπαθεις. Κι εγώ έχω μεγάλο θέμα με τουαλέτα ειδικά τον τελευταίο μήνα. Για αυτό έκοψα κ τον δεύτερο σίδηρο γιατί δεν άντεχα άλλο. Τώρα που θα βγω σε άδεια από βδομάδα λέω να ξεκινήσω λίγο περπάτημα. Όντως βοηθάει. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε δώσει ο γιατρός και duphalac αλλά αυτά δεν ξέρω αν κάνει να τα πίνεις κάθε μέρα…

Κάθε μέρα μπορείς το ντουφαλακ.Κι εμένα μου είχε δώσει.

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

2 μέρες μόνο????? Φαντάζομαι για φυσιολογική γέννα λένε.Πω πω λίγο μου φαίνεται. Αν είναι όντως έτσι ελπίζω να κόβουν και τα μισά λεφτά :-P

 

 

Αχ μακαρι να ισχυει!!!!!βεβαια αναλογα το μαιευτηριο φανταζομαι

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με τις παραδοσεις απο τα courrier τι γνωμη εχετε? Κοντευουν 2 εβδομαδες να μ φερουν σερβιετες,  κρεμα για θηλες κ ραγαδες! Ετσι μου ρχετε να ζητησω πιστωτικο κ να τους τα γυρισω πισω:-x δεν σηκωνουν τηλ.. Ενας χαμος! Δεν ξαναπαραγγελνω μεχρι να ανοιξουν τα καραστηματα.. 

Για το lockdown που πηρε παραταση μεχρι τις 7/1 το ειδατε? δεν θα την παλεψω να παει παραπερα! 

Οχι οτι θα βγαινω εξω.. Αλλα κοντευω να σκασω με τοσο περιορισμο.. Στην ουσια ειμαι απο τον μαιο κλεισμενη μεσα γιατι φοβομουν παρολο π ανοιξαν ολα στο πρωτο lockdown.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Χαθηκα λιγάκι σόρρυ. Σήμερα είχα το ντοπλερ, 32+3 είμαι. Όλα καλα με το μωράκι μόνο που μου ξαναγυρισε με το κεφάλι πάνω ενω είχε γυρίσει στις 28 εβδομάδες με το κεφαλάκι κάτω. Δε βαριέσαι αρκεί να είναι υγιές και αυτό και εγώ και ότι γίνει. 

@Klegeo εγώ υπεφερα στο 2ο τριμηνο μεχρι και συσπασεις η μητρα εκανε απο τον πονο στο εντερο και τη δυσκοιλιότητα. Τι ακτινιδια, τι δαμασκηνα τιποτα. Αλλά μου αλλαξε ο γιατρός το σιδηρο σε ενα μασώμενο και επαιρνα και μια κουταλιά ντουφαλακ το βραδυ μερα παρα μερα και ενα ποτηρι νερό μετά και εφτιαξε. Είμαι καλύτερα απο ποτέ. Μη το φοβαστε το ντουφαλακ είναι απόλυτα συμβατό με την κύηση.

 
Όσον αφορά το μαιευτήριο, τραβηξα μεγαλη ταλαιπωρία, εχουν μειώσει τους υπαλληλους στους μισούς, παίρνουν αβέρτα και ακυρωνουν ραντεβου, γενικά ένα μπάχαλο! Δεν ξέρω πού θα βγει όλο αυτό...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Κοριτσια με τις παραδοσεις απο τα courrier τι γνωμη εχετε? Κοντευουν 2 εβδομαδες να μ φερουν σερβιετες,  κρεμα για θηλες κ ραγαδες! Ετσι μου ρχετε να ζητησω πιστωτικο κ να τους τα γυρισω πισω:-x δεν σηκωνουν τηλ.. Ενας χαμος! Δεν ξαναπαραγγελνω μεχρι να ανοιξουν τα καραστηματα.. 

Για το lockdown που πηρε παραταση μεχρι τις 7/1 το ειδατε? δεν θα την παλεψω να παει παραπερα! 

Οχι οτι θα βγαινω εξω.. Αλλα κοντευω να σκασω με τοσο περιορισμο.. Στην ουσια ειμαι απο τον μαιο κλεισμενη μεσα γιατι φοβομουν παρολο π ανοιξαν ολα στο πρωτο lockdown.. 

Εγω ακουσα οτι θα ανοιξουν κ οτι θα μας ξανακλεισουν 7 γεναρη αν εχουμε μετα τις γιορτες αυξηση κρουσματων.εγω θελω ενα ζευγαρι πιτζαμες ακομα.και εσωρουχα απο κατω για το μαιευτηριο .εχει παρει καμια αυτα της μιας χρησης;;;να δω απο που θα τα παρω θα θελα να τα δοκιμασω εστω λιγο με το ματι να δω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Suzukaki είπε:

Αχ μακαρι να ισχυει!!!!!βεβαια αναλογα το μαιευτηριο φανταζομαι

Και εγώ θέλω να ισχύει !!! έτσι και αλλιώς ειδικά στον φυσιολογικό την μια μέρα παρά πάνω μένουμε λογο Ίκτερου

πρίν από 41 λεπτά , Fotini82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Χαθηκα λιγάκι σόρρυ. Σήμερα είχα το ντοπλερ, 32+3 είμαι. Όλα καλα με το μωράκι μόνο που μου ξαναγυρισε με το κεφάλι πάνω ενω είχε γυρίσει στις 28 εβδομάδες με το κεφαλάκι κάτω. Δε βαριέσαι αρκεί να είναι υγιές και αυτό και εγώ και ότι γίνει. 

@Klegeo εγώ υπεφερα στο 2ο τριμηνο μεχρι και συσπασεις η μητρα εκανε απο τον πονο στο εντερο και τη δυσκοιλιότητα. Τι ακτινιδια, τι δαμασκηνα τιποτα. Αλλά μου αλλαξε ο γιατρός το σιδηρο σε ενα μασώμενο και επαιρνα και μια κουταλιά ντουφαλακ το βραδυ μερα παρα μερα και ενα ποτηρι νερό μετά και εφτιαξε. Είμαι καλύτερα απο ποτέ. Μη το φοβαστε το ντουφαλακ είναι απόλυτα συμβατό με την κύηση.

 
Όσον αφορά το μαιευτήριο, τραβηξα μεγαλη ταλαιπωρία, εχουν μειώσει τους υπαλληλους στους μισούς, παίρνουν αβέρτα και ακυρωνουν ραντεβου, γενικά ένα μπάχαλο! Δεν ξέρω πού θα βγει όλο αυτό...

Τελεια !!!χαίρομαι για το μωράκι σου  αγοράκι ή κοριτσάκι έχεις ??? το μέτρησαν ?? είμαστε ίδιες μέρες αν λες 32+3 βάση περιόδου το μετράτε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Και εγώ θέλω να ισχύει !!! έτσι και αλλιώς ειδικά στον φυσιολογικό την μια μέρα παρά πάνω μένουμε λογο Ίκτερου

 

Μόνο εγώ τρόμαξα που το άκουσα ? :-( Δεν ξέρω βέβαια αν στο φυσιολογικό τοκετό είσαι περδικι στις 2 μέρες αλλά στην καισαρική που είχα κάνει μου φαίνεται αδιανόητο να μου πούνε στις 2 μέρες μάζεψε τα και φύγε. Εννοώ αποσο θυμάμαι ότι χρειάστηκαν  τουλάχιστον 4 μέρες για να πω ότι τώρα είμαι καλα δεν ζαλίζομαι περπατάω κανονικά και τα μαζεύω να γυρίσω σπίτι μου.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Μόνο εγώ τρόμαξα που το άκουσα ? :-( Δεν ξέρω βέβαια αν στο φυσιολογικό τοκετό είσαι περδικι στις 2 μέρες αλλά στην καισαρική που είχα κάνει μου φαίνεται αδιανόητο να μου πούνε στις 2 μέρες μάζεψε τα και φύγε. Εννοώ αποσο θυμάμαι ότι χρειάστηκαν  τουλάχιστον 4 μέρες για να πω ότι τώρα είμαι καλα δεν ζαλίζομαι περπατάω κανονικά και τα μαζεύω να γυρίσω σπίτι μου.

Φυσιολογικό που έκανα θυμάμαι την μεθεπόμενη από τον τοκετό είχα σηκωθεί και ανυπομονούσα να φύγω... στην ουσία έχουν βγει και οροι και σε έχει τακτοποιήσει ο γιατρός.... την τελευταία μέρα μένουν από όσο ξέρω για τον ικτερο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!!

Χθες είδα τους γονείς μου κ αδερφή μου κ πραγματικά μου φάνηκε λες κ ήταν Χριστούγεννα. Χαρηκα παρα πολυ!! Τι ζούμε βρε κορίτσια ....

Κ εγώ δεν έχω ετοιμάσει τπτ Κ κλείνω την 33η. Έχουμε χρόνο τις επόμενες 3 εβδομάδες να τα κάνουμε όσα θέλουμε κ Επίσης μη ξεχνάτε ότι πάνε καλά οι εγκυμοσύνες μας κ μπορεί να πάμε Κ 39 εβδομάδες. Όσες βέβαια έχουν απο το γιατρό τους άλλη οδηγία οκ είναι αλλιώς. Η μαία μου λέει συνέχεια ότι με το που μπει ο Γενάρης μη νομίζω ότι γενναω...βέβαια είμαι κ από τις τελευταίες. Βλέπω όμως ότι οι περισσότερες ειναι 18-20 κάπου οπότε υπάρχει χρόνος. 1.5 μήνας! 

Υπάρχουν στιγμές που λέω ωχ αμάν ήρθε η ώρα, κ με πιάνει ότι δεν είμαι έτοιμη είτε στη βαλίτσα, είτε στο δωμάτιο, είτε κ γω να αντιμετωπίσω ότι έρχεται. Αλλά όλα φυσιολογικά είναι.

Α! Ξέχασα! Άκουσα 2 περιπτώσεις που όντως βγήκαν στις 2 μέρες...

 

Χαχα κι εγώ δεν έχω ετοιμάσει βαλίτσα! Εν τω μεταξύ θέλω να την πλύνω και να τη στεγνώσω και άντε να δούμε πότε που λέει ότι θα βρέχει όλη τη βδομάδα. 

Τα μισά ρούχα έχουν έρθει για μένα.. ακόμα παντελόνια και νυχτικό δεν έχω χαχα! Όλο λέω να πάρω και όλο για το μωρό ψωνίζω. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξεμυαλιστει με το μωρό αυτό συμβαινει  χιχι!!

Κ εγώ περιμένω πράγματα αλλα μόνο 1 εβδομάδα είναι που τα έχω παραγγείλει. Χαχα! Που φτάσαμε!!

Ανοίγει το λιανεμπόριο από Δευτέρα λογικά Οπότε ξεχυθειτε να δείτε από κοντά πράγματα κ να ψώνισετε B)

 

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...