Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, enjoy είπε:

Σε ποια εβδομαδα εισαι??

Εγω αυριο εχω ραντεβου... θα ρωτησω και εγω και θα σ πω... να ξερω τι ειναι το σωστο...

Εγω κλεινω 36 αυριο... και θα ξεκινησουμε επανελεγχο καθε εβδομαδα  μου ειπε... 

Διανυω την 35η

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! 

Κι εγώ ξεκίνησα να έχω αϋπνίες.. Παρόλο που το πρόγραμμα μου λόγω των παιδιών επιβάλλει να σηκώνομαι νωρίς, εδώ και κανα δύο μέρες κοιμάμαι αργά.. Χθες κοιμήθηκα μετά τις 2μιση πχ.. Είναι για να συνηθίζουμε την έλλειψη ύπνου σιγά σιγά  :razz:

Για το στήθος νομίζω δεν πρέπει να το πειραζουμε τώρα, όταν έρθει το μωρό θα κάνει αυτό τη δουλειά!! Μπορείτε να βάζετε καθαρή λανολινη στις θηλές για προετοιμασία αν θέλετε, αν και εγώ δεν σκοπεύω να το κάνω πριν γεννήσω. Επίσης όσον αφορά κοχύλια και επιθέματα, προσωπικά αν και θήλαζαν αποκλειστικά και τα 2 μου παιδιά (και μακάρι να τα καταφέρουμε και τώρα) το στήθος ποτε δεν έτρεξε! Δεν χρειάστηκα δλδ ποτε τέτοια πράγματα, η παραγωγή ήταν τόση οση, και μετά από κάθε θηλασμό άδειαζε το στήθος, και ώσπου να ξαναγεμίσει ξανατρωγαν.. Αλλα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, κάποιες κοπέλες μπορεί να έχουν υπερπαραγωγή και να τρέχει..

Κατά τα άλλα οι βαλίτσες είναι σχεδόν έτοιμες, ελάχιστα λείπουν από μέσα, ψιλοπραγματα δλδ που και χωρίς αυτά ΟΚ θα είμαστε. Περιμένω και μια παραγγελία ακόμα από h&m, της orchestra ήρθαν 2 σετακια που παράγγειλα για το μαιευτήριο να έχει καινούργια!! Τα περισσότερα μας τα έχουν δώσει, αλλά ήθελα να έχει και κανα δύο καινούργια το μωράκι!! Το ξέρατε πως έρχονται από το εξωτερικό? Εγώ δεν είχα ιδέα, και βλέποντας να καθυστερεί (το h&m κυρίως) πήρα στη γραμμή εξυπηρέτησης και μου είπαν 10-14 εργάσιμες, ελπίζω να έρθουν πριν γεννήσω!! Επίσης και από το spitishop παράγγειλα ένα σετακι για την κούνια, αν και βρήκα κάποια ουδέτερα των κοριτσιών (τώρα περιμένουμε αγόρι) ήθελα να του πάρω και κάτι γαλάζιο!! :x

Παρασκευή μπαίνω στο μηνα μου!!! Από εκεί και περα κάθε μέρα περιμένουμε!!! 

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Κι εγώ ξεκίνησα να έχω αϋπνίες.. Παρόλο που το πρόγραμμα μου λόγω των παιδιών επιβάλλει να σηκώνομαι νωρίς, εδώ και κανα δύο μέρες κοιμάμαι αργά.. Χθες κοιμήθηκα μετά τις 2μιση πχ.. Είναι για να συνηθίζουμε την έλλειψη ύπνου σιγά σιγά  :razz:

Για το στήθος νομίζω δεν πρέπει να το πειραζουμε τώρα, όταν έρθει το μωρό θα κάνει αυτό τη δουλειά!! Μπορείτε να βάζετε καθαρή λανολινη στις θηλές για προετοιμασία αν θέλετε, αν και εγώ δεν σκοπεύω να το κάνω πριν γεννήσω. Επίσης όσον αφορά κοχύλια και επιθέματα, προσωπικά αν και θήλαζαν αποκλειστικά και τα 2 μου παιδιά (και μακάρι να τα καταφέρουμε και τώρα) το στήθος ποτε δεν έτρεξε! Δεν χρειάστηκα δλδ ποτε τέτοια πράγματα, η παραγωγή ήταν τόση οση, και μετά από κάθε θηλασμό άδειαζε το στήθος, και ώσπου να ξαναγεμίσει ξανατρωγαν.. Αλλα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, κάποιες κοπέλες μπορεί να έχουν υπερπαραγωγή και να τρέχει..

Κατά τα άλλα οι βαλίτσες είναι σχεδόν έτοιμες, ελάχιστα λείπουν από μέσα, ψιλοπραγματα δλδ που και χωρίς αυτά ΟΚ θα είμαστε. Περιμένω και μια παραγγελία ακόμα από h&m, της orchestra ήρθαν 2 σετακια που παράγγειλα για το μαιευτήριο να έχει καινούργια!! Τα περισσότερα μας τα έχουν δώσει, αλλά ήθελα να έχει και κανα δύο καινούργια το μωράκι!! Το ξέρατε πως έρχονται από το εξωτερικό? Εγώ δεν είχα ιδέα, και βλέποντας να καθυστερεί (το h&m κυρίως) πήρα στη γραμμή εξυπηρέτησης και μου είπαν 10-14 εργάσιμες, ελπίζω να έρθουν πριν γεννήσω!! Επίσης και από το spitishop παράγγειλα ένα σετακι για την κούνια, αν και βρήκα κάποια ουδέτερα των κοριτσιών (τώρα περιμένουμε αγόρι) ήθελα να του πάρω και κάτι γαλάζιο!! :x

Παρασκευή μπαίνω στο μηνα μου!!! Από εκεί και περα κάθε μέρα περιμένουμε!!! 

Καλημέρα. Εγώ δεν είχα υπερπαραγωγή . Το αντίθετο θα έλεγα. Απλά αυτό που είχα παρατηρήσει είναι ότι όταν θήλαζα η έκανα θηλαστρο από τη μια πλευρά έτρεχαν σταγόνες από την άλλη.

Τι ωραίες οι προετοιμασίες!Βεβαια ακόμη να φτιάξω τη βαλίτσα μου εγώ.Στον κόσμο μου. Βέβαια είμαι λίγο πιο πίσω από εσάς σε βδομάδες. Μέσα στο σκ έπλυνα σχεδόν τα πιο πολλά μωρουδιακα και τώρα περιμένω να στεγνώσουν μέσα στη βροχή .χαχαχα την Παρασκευή σταματάω δουλεια οπότε λέω το σκ να φτιάξω τη βαλίτσα μου.

Κορίτσια έχετε στήσει κούνια η λίκνο? Η ποτέ σκοπεύετε να τα στήσετε; Εγώ επειδή θα είναι στο δωμάτιο μας και θα είναι λίγο στριμωχτα σκεφτόμουν όσο πιο αργά γίνεται. Πχ λίγο πριν μπω στο μαιευτήριο.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα. Εγώ δεν είχα υπερπαραγωγή . Το αντίθετο θα έλεγα. Απλά αυτό που είχα παρατηρήσει είναι ότι όταν θήλαζα η έκανα θηλαστρο από τη μια πλευρά έτρεχαν σταγόνες από την άλλη.

Τι ωραίες οι προετοιμασίες!Βεβαια ακόμη να φτιάξω τη βαλίτσα μου εγώ.Στον κόσμο μου. Βέβαια είμαι λίγο πιο πίσω από εσάς σε βδομάδες. Μέσα στο σκ έπλυνα σχεδόν τα πιο πολλά μωρουδιακα και τώρα περιμένω να στεγνώσουν μέσα στη βροχή .χαχαχα την Παρασκευή σταματάω δουλεια οπότε λέω το σκ να φτιάξω τη βαλίτσα μου.

Κορίτσια έχετε στήσει κούνια η λίκνο? Η ποτέ σκοπεύετε να τα στήσετε; Εγώ επειδή θα είναι στο δωμάτιο μας και θα είναι λίγο στριμωχτα σκεφτόμουν όσο πιο αργά γίνεται. Πχ λίγο πριν μπω στο μαιευτήριο.

Καλημερα εγω ειμαι πελαγωμενη με ην βαλιτσα κοριτσια εχω μονο 1 ζευγ πιτζαμες θελω αλλο ενα κ εσωρουχα κ να δω τωρα με τα click away κ τις βλακειες αυτες πως θα τα παρω αν δ δοκιμασω....παντοφλες θελω επισης πφφφφφφφ.εγω εντωμεταξυ νιωθω οτι ειναι νωρις ακομα αλλα ολες λενε οτι ετοιμασαν βαλιτσα κ λεω ωχ.εχω βαλει καποια πραγματα μεσα αλλα οχι ολα.εγω στο πορτ μπεμπε που θα την κοιμισω το εχω στον επανω οροφο θα του βαλω  τα σεντονακια κτλ κ θα ρο σκεπασω κ παλι με την σακουλα του κ οταν φευγω για μαιευτηριο θα ρο φερω με την βαση του στο σαλονι.ακομα ειναι νωρις για να το εχω εδω πιστευω.δ θελω κ να σκονιζεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , myrina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Κι εγώ ξεκίνησα να έχω αϋπνίες.. Παρόλο που το πρόγραμμα μου λόγω των παιδιών επιβάλλει να σηκώνομαι νωρίς, εδώ και κανα δύο μέρες κοιμάμαι αργά.. Χθες κοιμήθηκα μετά τις 2μιση πχ.. Είναι για να συνηθίζουμε την έλλειψη ύπνου σιγά σιγά  :razz:

Για το στήθος νομίζω δεν πρέπει να το πειραζουμε τώρα, όταν έρθει το μωρό θα κάνει αυτό τη δουλειά!! Μπορείτε να βάζετε καθαρή λανολινη στις θηλές για προετοιμασία αν θέλετε, αν και εγώ δεν σκοπεύω να το κάνω πριν γεννήσω. Επίσης όσον αφορά κοχύλια και επιθέματα, προσωπικά αν και θήλαζαν αποκλειστικά και τα 2 μου παιδιά (και μακάρι να τα καταφέρουμε και τώρα) το στήθος ποτε δεν έτρεξε! Δεν χρειάστηκα δλδ ποτε τέτοια πράγματα, η παραγωγή ήταν τόση οση, και μετά από κάθε θηλασμό άδειαζε το στήθος, και ώσπου να ξαναγεμίσει ξανατρωγαν.. Αλλα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, κάποιες κοπέλες μπορεί να έχουν υπερπαραγωγή και να τρέχει..

Κατά τα άλλα οι βαλίτσες είναι σχεδόν έτοιμες, ελάχιστα λείπουν από μέσα, ψιλοπραγματα δλδ που και χωρίς αυτά ΟΚ θα είμαστε. Περιμένω και μια παραγγελία ακόμα από h&m, της orchestra ήρθαν 2 σετακια που παράγγειλα για το μαιευτήριο να έχει καινούργια!! Τα περισσότερα μας τα έχουν δώσει, αλλά ήθελα να έχει και κανα δύο καινούργια το μωράκι!! Το ξέρατε πως έρχονται από το εξωτερικό? Εγώ δεν είχα ιδέα, και βλέποντας να καθυστερεί (το h&m κυρίως) πήρα στη γραμμή εξυπηρέτησης και μου είπαν 10-14 εργάσιμες, ελπίζω να έρθουν πριν γεννήσω!! Επίσης και από το spitishop παράγγειλα ένα σετακι για την κούνια, αν και βρήκα κάποια ουδέτερα των κοριτσιών (τώρα περιμένουμε αγόρι) ήθελα να του πάρω και κάτι γαλάζιο!! :x

Παρασκευή μπαίνω στο μηνα μου!!! Από εκεί και περα κάθε μέρα περιμένουμε!!! 

Καλημεραααα....

Για αυπνιες φωνω ακριβως το ιδιο μου συμβαινει... το προγραμμα μου ξεκιναει 6!!! Και κοιμαμαι 2 τελευταια!!! Πικρα!!

Για στηθος καλα που μας το ειπες!! Δεν ηξερα!!! Εγω το εβλεπα βρωμικο το καθαριζα!! Δεν μου δημιουργησε προβλημα προς το παρον παντως.. ευτυχως...

Με πραγματακια τι ωραια και με το καλο να μπεις στο μηνα σου!!! 2 κοριτσακια και τωρα αγορι?? Ανυπομονησια τωρα να τον γνωρισετε φανταζομαι... τον διαδοχο!!! 

Τι ηλικιες εχεις??

Η μπατερφλαι τι φυλο παιδια εχει και τι περιμενει?? 

Και γενικα για πειτε, απο οτι εχω δει η πλειοψηφία  εχει ηδη παιδακια?? Ποσα? Τι φυλο?? Να ναι ευλογημενα τα ζουζουνάκια μου και αυτα οσα έπονται κοριτσια...

Και εγω εχω ενα αγορι 3μιση..  Περιμενω το 2ο αγορι (αγορι ηθελα παλι)... Και μετα αν μας δωσει ο θεος θα μας αρεσε και ενα κοριτσακι... Αλλα δεν ξερω αν θα εχω αντοχες... Η πρωτη εγκυμοσυνη μου κυλησε σαν νερο η δευτερη ειχε τα θεματακια της... αλλα νομιζω οτι και οσο τα χρονια περνανε εξαντλουνται οι αντοχες μας!!!

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα. Εγώ δεν είχα υπερπαραγωγή . Το αντίθετο θα έλεγα. Απλά αυτό που είχα παρατηρήσει είναι ότι όταν θήλαζα η έκανα θηλαστρο από τη μια πλευρά έτρεχαν σταγόνες από την άλλη.

Τι ωραίες οι προετοιμασίες!Βεβαια ακόμη να φτιάξω τη βαλίτσα μου εγώ.Στον κόσμο μου. Βέβαια είμαι λίγο πιο πίσω από εσάς σε βδομάδες. Μέσα στο σκ έπλυνα σχεδόν τα πιο πολλά μωρουδιακα και τώρα περιμένω να στεγνώσουν μέσα στη βροχή .χαχαχα την Παρασκευή σταματάω δουλεια οπότε λέω το σκ να φτιάξω τη βαλίτσα μου.

Κορίτσια έχετε στήσει κούνια η λίκνο? Η ποτέ σκοπεύετε να τα στήσετε; Εγώ επειδή θα είναι στο δωμάτιο μας και θα είναι λίγο στριμωχτα σκεφτόμουν όσο πιο αργά γίνεται. Πχ λίγο πριν μπω στο μαιευτήριο.

Και εγω εχω ενα θεματακι με το λικνο.. ο μπαμπας μας δεν μας το στηνει... συμβιβαστηκα να μας το στησει οταν θα ειμαι μαιευτηριο.... αντρες δεν αγχωνονται γ τπτ... εγω τσ θελω ολα ετοιμα απο πριν (πιεστική  και εγω)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Κ εγώ στα χαμένα είμαι! Πιστεύω ότι δεν θα προλάβω τίποτα!!

Αναφορικά με το λίκνο το στήσαμε στην προηγούμενη εβδομάδα να δούμε διαστάσεις και να διαμορφώσουμε τον χώρο, τώρα το αποσυναρμολογήσαμε και θέλω να πλύνω τα καλύματα για να το στήσουμε κ οριστικά, αλλά είναι πολύ εύκολο, μην αγχώνεσαι!

Την προηγούμενη εβδομάδα έπλυνα όσα ρουχαλάκια κ κουβερτούλες είχα και το Σκ τα σιδέρωσα, παρείγγειλα όμως κ άλλα τα οποία τα περιμένω αυτή την εβδομάδα, οπότε το επόμενο Σκ θα έοχυμε παλι σίδερο! Μου έχει μείνει να πλύνω βέβαια κ τα καλύματα του καροτσιού όπου θα το κάνω το Σκ!

Για το μωρό έχω ζιπουνάκια και κοντομάνικα κ μακρυμάνικα τα οποία ξεκινάνε από το Ν56, πιστεύετε ότι πρέπει να πάρω κ 2-3 Ν50?

Επίσης αυτά τα ολόσωμα (μακρυμάνικα κ με τα μπουτάκια μεσα) έχω 4-5 για ηλικία 0-3 και 3-4 Ν56, είναι καλά?

Επίσης έχω πανάκια, σεντονάκια κτλ, περιμένω να έρθουν και η μπανιερίτσα, νυχοκόπτες, θερμόμετρα κτλ.

Θα χρειαστεί να αγοράσω ακόμα κ κρεμούλες, σαμπουάν, οινόπνευμα κτλ..

Νομίζω αυτά για το μωρό, τι λέτε?

Κ για μένα παρείγγειλα 2 νυχτικά κ μια ρόμπα, μενει να πάρω κ παντόφλες κ ζεστές κάλτσες, σερβιέτες μεγάλες κ κρέμα για τις θηλές, επιθέματα ή κοχύλια κτλ.. Θήλαστρο μου έδωσαν, αα κ μπιμπερό προτιμάτε πλαστικά ή γυάλινα? Μικρά ή μεγάλα? Σε περίπτωση που δεν θα μπορέσω να θηλάσω..

Πραγματικά τόσα πολλά που πρέπει να γίνουν..

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κ εγώ στα χαμένα είμαι! Πιστεύω ότι δεν θα προλάβω τίποτα!!

Αναφορικά με το λίκνο το στήσαμε στην προηγούμενη εβδομάδα να δούμε διαστάσεις και να διαμορφώσουμε τον χώρο, τώρα το αποσυναρμολογήσαμε και θέλω να πλύνω τα καλύματα για να το στήσουμε κ οριστικά, αλλά είναι πολύ εύκολο, μην αγχώνεσαι!

Την προηγούμενη εβδομάδα έπλυνα όσα ρουχαλάκια κ κουβερτούλες είχα και το Σκ τα σιδέρωσα, παρείγγειλα όμως κ άλλα τα οποία τα περιμένω αυτή την εβδομάδα, οπότε το επόμενο Σκ θα έοχυμε παλι σίδερο! Μου έχει μείνει να πλύνω βέβαια κ τα καλύματα του καροτσιού όπου θα το κάνω το Σκ!

Για το μωρό έχω ζιπουνάκια και κοντομάνικα κ μακρυμάνικα τα οποία ξεκινάνε από το Ν56, πιστεύετε ότι πρέπει να πάρω κ 2-3 Ν50?

Επίσης αυτά τα ολόσωμα (μακρυμάνικα κ με τα μπουτάκια μεσα) έχω 4-5 για ηλικία 0-3 και 3-4 Ν56, είναι καλά?

Επίσης έχω πανάκια, σεντονάκια κτλ, περιμένω να έρθουν και η μπανιερίτσα, νυχοκόπτες, θερμόμετρα κτλ.

Θα χρειαστεί να αγοράσω ακόμα κ κρεμούλες, σαμπουάν, οινόπνευμα κτλ..

Νομίζω αυτά για το μωρό, τι λέτε?

Κ για μένα παρείγγειλα 2 νυχτικά κ μια ρόμπα, μενει να πάρω κ παντόφλες κ ζεστές κάλτσες, σερβιέτες μεγάλες κ κρέμα για τις θηλές, επιθέματα ή κοχύλια κτλ.. Θήλαστρο μου έδωσαν, αα κ μπιμπερό προτιμάτε πλαστικά ή γυάλινα? Μικρά ή μεγάλα? Σε περίπτωση που δεν θα μπορέσω να θηλάσω..

Πραγματικά τόσα πολλά που πρέπει να γίνουν..

Για ρουχαλακια δ ξερω να σ πω αγορασα 2 3 μονο ολα τα αλλα μ τα εδωσαν οποτε εχω απο ολα τα μεγεθη θα παρω 2 3 απο μεγεθος κ οποιο της κανει.μπιμπερο πηρα γυαλινο μεγαλο να το εχω κ για μετα θα παρω κ αλλα απλα δ ξερω να παρω ιδια μαρκα η αλλη το σκεφτομαι.....γαζες φυσικο ορο να παρεις για το παιδι ψαλιδακι νυχιων βουρτσα μαλλιων ε για τις πρωτες ημερες αυτα ειναι τα σημαντικα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki said:

Για ρουχαλακια δ ξερω να σ πω αγορασα 2 3 μονο ολα τα αλλα μ τα εδωσαν οποτε εχω απο ολα τα μεγεθη θα παρω 2 3 απο μεγεθος κ οποιο της κανει.μπιμπερο πηρα γυαλινο μεγαλο να το εχω κ για μετα θα παρω κ αλλα απλα δ ξερω να παρω ιδια μαρκα η αλλη το σκεφτομαι.....γαζες φυσικο ορο να παρεις για το παιδι ψαλιδακι νυχιων βουρτσα μαλλιων ε για τις πρωτες ημερες αυτα ειναι τα σημαντικα

Ψαλιδάκι, χτενούλες κ τέτοια τα έχω, ορό κ γάζες να πάρω, καλά που μου το θύμισες..

Αλλά για τα ρουχάκια προβληματίζομαι, θα φτάσουν ή θα τρέχουμε μετά να παίρνουμε.. Θέλω να του πάρω κ 1-2 σετ 50 νούμερο για να βγούμε από το νοσοκομείο, αλλά αυτά τα 0-3 δεν θα του κάνουν? Πολύ σπαζοκεφαλιά αυτά τα ρούχα..

Ααα κ κάτι ακόμα.. Περίπου πόσες πάνες θα χρειαστούμε νούμερο 1?

 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , enjoy είπε:

Καλημεραααα....

Για αυπνιες φωνω ακριβως το ιδιο μου συμβαινει... το προγραμμα μου ξεκιναει 6!!! Και κοιμαμαι 2 τελευταια!!! Πικρα!!

Για στηθος καλα που μας το ειπες!! Δεν ηξερα!!! Εγω το εβλεπα βρωμικο το καθαριζα!! Δεν μου δημιουργησε προβλημα προς το παρον παντως.. ευτυχως...

Με πραγματακια τι ωραια και με το καλο να μπεις στο μηνα σου!!! 2 κοριτσακια και τωρα αγορι?? Ανυπομονησια τωρα να τον γνωρισετε φανταζομαι... τον διαδοχο!!! 

Τι ηλικιες εχεις??

Η μπατερφλαι τι φυλο παιδια εχει και τι περιμενει?? 

Και γενικα για πειτε, απο οτι εχω δει η πλειοψηφία  εχει ηδη παιδακια?? Ποσα? Τι φυλο?? Να ναι ευλογημενα τα ζουζουνάκια μου και αυτα οσα έπονται κοριτσια...

Και εγω εχω ενα αγορι 3μιση..  Περιμενω το 2ο αγορι (αγορι ηθελα παλι)... Και μετα αν μας δωσει ο θεος θα μας αρεσε και ενα κοριτσακι... Αλλα δεν ξερω αν θα εχω αντοχες... Η πρωτη εγκυμοσυνη μου κυλησε σαν νερο η δευτερη ειχε τα θεματακια της... αλλα νομιζω οτι και οσο τα χρονια περνανε εξαντλουνται οι αντοχες μας!!!

Και εγω εχω ενα θεματακι με το λικνο.. ο μπαμπας μας δεν μας το στηνει... συμβιβαστηκα να μας το στησει οταν θα ειμαι μαιευτηριο.... αντρες δεν αγχωνονται γ τπτ... εγω τσ θελω ολα ετοιμα απο πριν (πιεστική  και εγω)

Εγώ έχω δίδυμα αγοράκια 3 χρονων και περιμενω πάλι αγοράκι.

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Ψαλιδάκι, χτενούλες κ τέτοια τα έχω, ορό κ γάζες να πάρω, καλά που μου το θύμισες..

Αλλά για τα ρουχάκια προβληματίζομαι, θα φτάσουν ή θα τρέχουμε μετά να παίρνουμε.. Θέλω να του πάρω κ 1-2 σετ 50 νούμερο για να βγούμε από το νοσοκομείο, αλλά αυτά τα 0-3 δεν θα του κάνουν? Πολύ σπαζοκεφαλιά αυτά τα ρούχα..

Ααα κ κάτι ακόμα.. Περίπου πόσες πάνες θα χρειαστούμε νούμερο 1?

 

Κι εγώ έχω προβληματιστεί με τις πάνες. Νούμερο 2 πήρα ήδη μια συσκευασία με 200 πάνες αλλά νούμερο 1 δεν θέλω να στοκάρω γιατί αν τύχει και βγει το μωρό μεγάλο πχ 4 κιλά μπορεί να μην του κάνουν ούτε μισό μήνα.

Κοίτα τα ρούχα 0-3 σίγουρα θα του κάνουν απλά αν είναι το μωράκι κάτω από 3 κιλά θα του είναι λίγο μεγάλα. Εγώ τα ρούχα του μωρού τελευταία στιγμή θα τα βάλω στη βαλίτσα αλλά νομίζω θα πάρω και  0-3 σετάκια και νούμερο 0 . Εκτός κι αν ξέρω ότι το μωρό έχει φτάσει πάνω από 3,5 κιλά οπότε το 0 θα είναι μάλλον μικρό.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@butterfly1986 έχεις δίκιο. Καλύτερα να περιμένω μέχρι το επόμενο ραντεβού που έχω την Πέμπτη κ πιστεύω να μου κάνουν μία πρόβλεψη κ απο εκεί κ πέρα αγοράζω.. Εννοείται ότι δεν θέλω να μου περισέψουν  ένα σωρό αλλά όχι κ να μην μου φτάσουν κ να τρέχουμε..


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Klegeo Αντε με το καλό!! 

Ετοιμασίες ένα σωρό.. 

Για να δούμε ποια θα μας κάνει ποδαρικό!

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 @Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη 

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 5

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Mikri Ollandeza είπε:

Ψαλιδάκι, χτενούλες κ τέτοια τα έχω, ορό κ γάζες να πάρω, καλά που μου το θύμισες..

Αλλά για τα ρουχάκια προβληματίζομαι, θα φτάσουν ή θα τρέχουμε μετά να παίρνουμε.. Θέλω να του πάρω κ 1-2 σετ 50 νούμερο για να βγούμε από το νοσοκομείο, αλλά αυτά τα 0-3 δεν θα του κάνουν? Πολύ σπαζοκεφαλιά αυτά τα ρούχα..

Ααα κ κάτι ακόμα.. Περίπου πόσες πάνες θα χρειαστούμε νούμερο 1?

 

Εγω 1 πακετο πηρα νουμερο 1 με52 πανες κ θα παρω κ αλλες μολις δω οτι οντως ειναι το νουμερο  της.εχωκαι νουμερο 2 γτ τις βρηκα προσφορα.στο μαιευτηριο του βαζουν αυτοι σε ιδιωτ γενναω.με τα ρουχα μη σκας θα παρεις 2 3 φορμακια για την εξοδο του κ θα δεις ποιο του κανει καλυτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Suzukaki ευχαριστώ κοκρίτσι μου.. 

Αντε να δούμε γιατί θα τρελαθώ.. Μια σταλιά ανθρωπάκι και να πρέπει να έχεις όλα αυτά τα πράγματα.. Κ τα περισσότερα είναι ξέρεις αυτές οι λεπτομέρειες που δεν μαζεύονται με τίποτα..

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια όμορφα!!

Διαβάζω κ χαμογελάω γιατί είμαστε στην ίδια φάση όλες μας κ έχουμε πάνω κάτω τις ίδιες αντιδράσεις χιχι!

Εγώ βαλίτσα δεν έχω κάνει γιατί είμαι Κ απο τις τελευταίες η αλήθεια είναι. Περιμένω πυτζάμες κ νυχτικια κ παντόφλες, πιστεύω να έρθουν μες τις επόμενες μέρες . Ήδη έχουν περάσει 15 μέρες + από την παραγγελία . Σήμερα ήρθε η ταπετσαρία της για το δωμάτιο της κ έτσι κ αλλιώς είχαμε πει να βαψουμε Παρασκευή κ σκ να το στήσουμε όλο. Οπότε θα πλύνω ρουχαλάκια για να τα βάλουμε μέσα κατευθείαν χιχι. Έχω δει ο καιρός θα είναι καλός έχω τις επόμενες μέρες. Πάνες θα παραγγείλω τώρα μαζί με κοχύλια από φαρμακείο online κ θα πάω να τα πάρω από εκεί που έτσι κ αλλιώς πολλές φορές το έκανα, ήταν παραλαβή από κατάστημα όχι click away κ όλα αυτά που ζούμε. 

Την Πέμπτη κ εμείς έχουμε γιατρό να δούμε πως πάμε:)

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...