Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες!!

Για το στομάχι άστα να πανε, καουρες φουλ, αλλά αυτό δεν με σταματάει από το να τρώω, βασικα τίποτα δεν με σταματάει πλέον..  Σε όλη σχεδόν την εγκυμοσύνη δεν έβαλα καθόλου κιλα (ίσα ίσα τους πρώτους μήνες έκανα και διατροφή και έχανα) αλλα στον 8ο ο απολογισμός είναι 2μιση κιλα! Να δούμε στον 9ο τώρα τι θα γίνει.. Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει, τρώω ότι βρω μπροστά μου.. Έλεγα χθες ότι βαζω κιλα και μου λέει η μεγάλη μου "μήπως τα βάζει κάποιος άλλος και όχι εσύ?", το παιδάκι μου να με δικαιολογήσει!! Αν και εν μέρει ισχύει, πλέον βάζει και το μωρό βάρος!

Για τις παραγγελίες εγώ έχω απογοητευτεί.. Έχω μια παραγγελία από 28/11 και άλλη μια από 7/12 από spitishop και h&m αντίστοιχα, αλλά βλέπω να γενναω και μετά να έρχονται.. 

Κι εγώ πάντως βλέπω τις δυνάμεις μου να είναι μειωμένες, και πιστεύω φταίει που την εβγαλα ξαπλα σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη. Στης μεγάλης που είχα προβλήματα παλι και ήμουν ξαπλα 5 μηνες, μετά που πέρασε το πρόβλημα ξεκίνησα και περπατούσα και μέχρι να γεννήσω ήμουν μια χαρά. Τώρα δεν ευνοούν και οι συνθήκες, κάτι η καραντίνα, κάτι η κακοκαιρία..

Έτσι κι εγώ ανυπομωνω απο τη μια να γεννήσω για να επανέλθουν οι δυνάμεις μου, από την άλλη όμως θέλω να μείνει μέσα όσο γίνεται περισσότερο.. Έχω την εμπειρία με τις 36 εβδ. και 3 μέρες που γεννήθηκε η μεγάλη και τρέχαμε, ενώ η μικρή 40 ακριβώς και ητανε εντελώς διαφορετική και πολύ πιο ώριμο μωρό, οπότε εύχομαι να πάει κι αυτό όσο πιο μακρυα γίνεται. Ακόμα κι αν ταλαιπωρούμαι είναι παρηγορει να ξέρω ότι αυτο θα βοηθήσει για αργότερα σε πολλά επίπεδα!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα όμορφες μου, το μωρό την τελευταία φορά (Παρασκευή) ήταν 3300 αλλά βγήκε πολύ παραπάνω γτ συνήθως λένε ότι θα είναι πιο μικρό από το εκτιμώμενο. Τα παιδιά μου στους υπέρηχους ήταν διαφορετικά όπως κι στην πραγματικότητα δεν μοιάζουν ιδιαίτερα. Κι εμφανισιακά αλλά κι στους τρόπους τους. Ο άλλος ήταν πιναλεων αυτός όχι τόσο κοιμάται συνέχεια, ακόμα γάλα μηδέν εγώ για να δούμε από σήμερα.....

Κι εμάς ήταν τυλιγμένος μην σας αγχώνει είναι το τελευταίο που τους απασχολεί αο ότι κατάλαβα. 

Η ανάρρωση μου είναι λίγο αργή με έντονους πόνους για εμένα αλλά φταίει κι η ξάπλα πιο καλά ειμαι αν περπατάω πάρα Όταν είμαι ξάπλα, σκέφτομαι αύριο αν όλα πάνε καλά να βγούμε δεν την παλεύω κι πολύ εδώ μέσα.....

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Πώς είστε ???

Εγώ νιώθω ότι ξαφνικά βάρυνα....όχι έτσι ακριβώς όπως ακούγεται αλλά δεν αντέχω πολλή ορθοστασία, πονάει η μέση μου και η λεκάνη και ο μικρός μάλλον πιέζει έντερο ή κάτι τέτοιο γιατί έχω έναν αδικαιολόγητα οξύ πόνο χωρίς να έχω δυσκοιλιότητα και τέτοια. 

Τη Δευτέρα που έχουμε γιατρό θα είμαστε 35+1. Άντε να δούμε πόσα κιλάκια έχουμε πάει...

Όσο για τις παραγγελίες ένα δράμα... Περιμένω 20 διαφορετικά πακέτα. Η κυρία καθυστέρηση είναι της ACS. Ας ελπίσουμε τα σημαντικότερα να έρθουν στην ώρα τους!

 

Φιλάκια πολλά γλυκούλες μανούλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Από ότι βλέπω όλες πάνω κάτω τα ίδια νιώθουμε.. Οπότε υπομονή!

Κ εδώ μας έκλεισαν τελικά με lockdown, ενώ τα καταστήματα ήταν όλα ανοιχτά την Δευτέρα το απόγευμα ανακοίνωσαν ότι από Τρίτη πρωί θα είναι όλα κλειστά και δεν μας άφησαν το περιθώριο να προετοιμαστούμε, οπότε πλέον όλα ηλεκτρονικά και ισχύει ακριβώς το ίδιο, τα πακέτα αργούν, οι εταιρείες δεν απαντούν κτλ.. Το καταλαβαίνω ότι λόγω φόρτου δεν είναι δυνατόν να μπορούν να υπολογίσουν τα πάντα αλλά κ εγώ λέω θα τα έχω πριν γεννήσω ή μπα.. Έχω παραγγείλει πυτζάμες κ τις περιμένω, θέλω μόνο παντόφλες τώρα, επίσης μία βόλτα στο φαρμακείο για μικροπράγματα κ μετά μωρομάντιλα κ πάνες, έχω μια συσκευασία Ν1 αλλά νομίζω θα χρειαστώ κ άλλες.. Αν γίνουν όλα τόσο γρήγορα πεταγόμαστε κ στο σούπερ για αυτά κ μετά κάνουμε παραγγελία, αλλά είναι διαφορετικό να τα έχεις όλα συγκεντρωμένα.. Επίσης θέλω να παραγγείλω κάτι καινούριες κουρτίνες κ δεν έχω αξιωθεί ακόμα.. Άντε να δούμε..

Εν τω μεταξύ μια φίλη μου μου δάνεισε το θήλαστρο της και το δοκίμαζα χθες, εντάξει ακριβώς σας αγελάδα ένιωσα με την μόνη διαφορά ότι εγώ δεν έβγαλα γάλα!!

Σήμερα πάμε να δούμε το αντράκι μας κ να το μετρήσουμε :wub:

  • Χαχα 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γιουβαρλακια μου!!

Έχουμε συμπαράσταση τουλάχιστον κ όταν πχ νιώθω ότι νιώθω μες το βράδυ κυρίως, λέω τώρα θα είναι έτσι Κ τα κορίτσακια. Χθες είχα Κ γω πόνους στο έντερο κ κοιλιά κ λέω έχει γούστο.... Σήμερα έχουμε γιατρό κ εμείς κ να δούμε τα νέα μας :grin:.

Αχ Επίσης σε λίγη ώρα έχω οδοντίατρο γιατί νιώθω ότι μπορεί να έφυγε ένα σφράγισμα κ με ενοχλεί κ σκέφτομαι πως θα κάτσω στην καρέκλα ουφφφφφφφ

Όσο για δέματα....έλεγε χθες προς παράδοση οι πυζαμονυχτικιες αλλά δεν ήρθαν. Οι παντόφλες αγνοούνται στην τύχη τους...  σπιντεξ...Τηλέφωνα δεν απάντουν... έτσι μου έρχεται να πάρω σήμερα Άλλες με click away . Τα υπόλοιπα δεν είναι Κ επείγοντα αλλά θα ήθελα να τα έχω. Επίσης πάνες κ τέτοια στην τελική από σούπερ μάρκετ κ μπιμπερό φαρμακείο. 

 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και εγώ έκανα εχθές παραγγελία από  φαρμακείο για μπιμπερό πιπίλας πανες κτλπ που βρήκα σε καλές τιμές και μάλλον από την πάρα πάνω εβδομάδα θα έρθουν από ότι έγραφε... Μόνο οινόπνευμα δεν πήρα  περιμένω να μιλήσω με την παιδίατρο για να μου πει τι να χρησιμοποιήσω... Από την μεγάλη η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι τι χρησιμοποιούσα νομίζω ένα ροζ μπουκαλάκι από τα jumbo ήταν αλλά δεν είμαι και σίγουρη με βαθμούς κ.α

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε ωραία με το καλο να μας έρθουν τα πραγματάκια σε όλες! Θα έρθουν ...Έχω πίστη χεχε! Εμένα πχ ήρθαν οι πυτζάμες. Αναμένω όλα τα υπόλοιπα.

Σε λίγο θα φύγουμε να πάμε γιατρό :),θα έχουμε πολλά νέα να πούμε. Στα αλλά νέα τώρα , πήγα οδοντίατρο που σας έλεγα κ χρειάστηκε να κάνω εξαγωγή φρονιμιτη:shock::???: . Πήρα το γιατρό μου να δώσει το οκ αν κ παλιότερα μου είχε πει να κάνω ότι θέλω αλλά ήθελα να επιβεβαιώθω. Κάτι πλύσεις θα κάνω με ένα αντισηπτικό που δεν έχει οινόπνευμα κ μου έγραψε αμοξιλ να την έχω αν.... Πήρα ένα Ντεπόν απλο γιατί όσο να είναι λίγο ζορίζομαι τώρα.  Τουλάχιστον θα δω τη μικρή κ όλη μέρα έχω καλή διάθεση 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Σου ήρθαν όμως την μέρα που σου έγραφε στο eshop ;;; 

Ναι ναι μου ήρθαν ακριβώς την ημέρα που μου έλεγε..Τώρα νομίζω ότι είναι εκτός πάλι το eshop 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια.. Εχετε καθολου φαγουρα στο σωμα σας χωρις κανενα προφανη λογο?? Εκανα εξετασεις για χολοσταση κ ηταν αρνητικες.. Μια τα ποδια μια τα χερια, γυρω απο τον αστραγαλο.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Κοριτσια.. Εχετε καθολου φαγουρα στο σωμα σας χωρις κανενα προφανη λογο?? Εκανα εξετασεις για χολοσταση κ ηταν αρνητικες.. Μια τα ποδια μια τα χερια, γυρω απο τον αστραγαλο.. 

Εγώ εκτός από την κοιλιά που είναι φυσιολογικό είχα πριν λίγο καιρό στους ώμους και στην πλατη...

  • Μπερδεμένη/-ος 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Καλημέρα όμορφες μου, το μωρό την τελευταία φορά (Παρασκευή) ήταν 3300 αλλά βγήκε πολύ παραπάνω γτ συνήθως λένε ότι θα είναι πιο μικρό από το εκτιμώμενο. Τα παιδιά μου στους υπέρηχους ήταν διαφορετικά όπως κι στην πραγματικότητα δεν μοιάζουν ιδιαίτερα. Κι εμφανισιακά αλλά κι στους τρόπους τους. Ο άλλος ήταν πιναλεων αυτός όχι τόσο κοιμάται συνέχεια, ακόμα γάλα μηδέν εγώ για να δούμε από σήμερα.....

Κι εμάς ήταν τυλιγμένος μην σας αγχώνει είναι το τελευταίο που τους απασχολεί αο ότι κατάλαβα. 

Η ανάρρωση μου είναι λίγο αργή με έντονους πόνους για εμένα αλλά φταίει κι η ξάπλα πιο καλά ειμαι αν περπατάω πάρα Όταν είμαι ξάπλα, σκέφτομαι αύριο αν όλα πάνε καλά να βγούμε δεν την παλεύω κι πολύ εδώ μέσα.....

Καλη αναρρωση αγαπουλα μου.. Με το καλο.να.βγεις!!!

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ γαλα μηδεν εσυ?? Εγω ειχα βαλει το πρωτο και νομιζα δεν εχω γαλα δεν ερχοταν τιποτα... ηρθε μου το πατησε η μαια και την ελουσα.. αχαχχ... βεβαια μετα παλι εγω κοιτουσα τα αστερια δεν μπορούσα να το θηλασω συνεργάστηκα  με ειδικο θηλασμου βγαινοντας απο νοσοκομειο...

 

Just now, vivi24 είπε:

κορίτσια εσείς που ψωνίζετε εσωτερικα φορμακια????  αυτά μου υπολείπονται και κλείνω την βαλιτσα

Εγω απο λαικη παιρνω αχαχααχ.. και Lidl axaxaa τελεια ποιοτητα!!! Προλαβα να παρω πριν το λοκνταουν με το που ανακοινωθηκε έτρεξα αχχαχ κ εχω και απο τον πρώτο.... οποτε δεν ξερω να σ προτεινω  καταστημα... αλλα εχω μια συμβουλη να δωσω... εμενα με βοκεψαν τα φορμακια με κουμπια στον εναν ωμο.. δεν ξεχειλωνουν δεν παιδευουν το κεφαλακι του μωρου και ειναι παντα ζεστο στο στερνο.. ενω τα αλλα ξεχειλωνουν και αφηνουν ακαλυπτο τ στερνο.. οσον αφορα τα μακρυμανικα κορμακια τα ολοσωμα (αν σας βολευουν-καποιες προτιμουν παντελονακι και μπλουζακι) εγω προτιμω αυτα διοτι με το που σηκωνεις το μωρο στα χερια δεν μενει ακαλυπτη η πλατη και να διορθωνεις συνεχεια τα ρουχα... και επισης προτεινω αυτα πο εχουν κουμπάκια και στα δυο ποδια γτ ανοιγεις αλλαζεις κλεινεις.. Ενω αν εχει μονο στο ενα πρεπει και στο αλλο ειναι μονοκομματο ραμμενο χωρις κουμπακια ζοριζεις το ποδαρακι και του χαλαα κυριως τον υπνο τα βραδυα!! Το ιδιο ισχυει με τα φορμακια με κουμπια στην πλατη που ειναι και τα ομορφοτερα.σχεδια συνηθως αλλα πρέπει  να τσιτσιδωσεις τ παιδι για να του αλλαξεις πανα και να του το ξαναβαλεις.. Σκετη ταλαιπωρια... συμβουλες για τις επομενες  αγορες σας μιας και εθιξες τα φορμακια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2020 at 2:05 ΠΜ, Marian91 είπε:

@KwnKwn10ο μικρός βγήκε 3690.! Μεγάλο μωρό για τις εβδομάδες του! @myrina ευχαριστώ πολύ πολύ + δεν είναι κάτι αν γεννηθεί έτσι είναι επεμβασιμο κι η ανάρρωση δεν ήταν κι τραγική. Απλά το λέω γτ υπάρχουν κι μανούλες που δεν θα το έχουν ξανά ακούσει κι μπορ2ι να κλαίνε σαν κι εμένα όλες τις μέρες μέχρι μα έρθει ένας σωστός άνθρωπος να με πει τι ακριβώς είναι αυτό ! Λογικά μέχρι Σάββατο θα βγούμε! Τώρα με το θέμα του συνοδού αν φοβάστε όπως εγώ το σύστημα είναι καλό δεν αφήνουν κανέναν να μπει αν δεν έχει κάνει τεστ εγώ έκανα το μοριακό την Δευτέρα κ ο άντρας μου του είπαν επειδή μπορεί μόνο για μισή ώρα να μπει κι με πολύ προσοχή με μάσκα ανρμτισηπτικο μην ακουμπήσει τίποτα με rapid . 

@vivi24 καισαρική έκανα γτ είχα κάνει κι στην πρώτη μου γέννα κι δεν επιλεξαμε να.παμε για φυσιολογικό αν κι γίνεται γτ ήταν κοντά οι εγκυμοσύνες μου . 

Σας ευχαριστώ από καρδιάς όλες να κρατήσετε κι εσείς τα μωράκια σας όταν είναι η ώρα!! 

Να σου ζήσει το μωράκι σου,να είναι γερό και καλοτυχο στην ζωή του.Καλη λοχεία να έχεις και όλα θα πάνε καλά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Klegeo είπε:

Κοριτσια.. Εχετε καθολου φαγουρα στο σωμα σας χωρις κανενα προφανη λογο?? Εκανα εξετασεις για χολοσταση κ ηταν αρνητικες.. Μια τα ποδια μια τα χερια, γυρω απο τον αστραγαλο.. 

Ναι μια ψιλοφαγουρα την είχα αλλά όχι κάτι τραγικό... Μήπως είναι στρες?

Εμένα νυχτικό μου μένει... Δεν ξέρω ειλικρινά από πού να πάρω... 

15 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Καλημέρα όμορφες μου, το μωρό την τελευταία φορά (Παρασκευή) ήταν 3300 αλλά βγήκε πολύ παραπάνω γτ συνήθως λένε ότι θα είναι πιο μικρό από το εκτιμώμενο. Τα παιδιά μου στους υπέρηχους ήταν διαφορετικά όπως κι στην πραγματικότητα δεν μοιάζουν ιδιαίτερα. Κι εμφανισιακά αλλά κι στους τρόπους τους. Ο άλλος ήταν πιναλεων αυτός όχι τόσο κοιμάται συνέχεια, ακόμα γάλα μηδέν εγώ για να δούμε από σήμερα.....

Κι εμάς ήταν τυλιγμένος μην σας αγχώνει είναι το τελευταίο που τους απασχολεί αο ότι κατάλαβα. 

Η ανάρρωση μου είναι λίγο αργή με έντονους πόνους για εμένα αλλά φταίει κι η ξάπλα πιο καλά ειμαι αν περπατάω πάρα Όταν είμαι ξάπλα, σκέφτομαι αύριο αν όλα πάνε καλά να βγούμε δεν την παλεύω κι πολύ εδώ μέσα.....

Να σου ζήσει κούκλα μου!!! Γερό να είναι!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και εγώ έκανα εχθές παραγγελία από  φαρμακείο για μπιμπερό πιπίλας πανες κτλπ που βρήκα σε καλές τιμές και μάλλον από την πάρα πάνω εβδομάδα θα έρθουν από ότι έγραφε... Μόνο οινόπνευμα δεν πήρα  περιμένω να μιλήσω με την παιδίατρο για να μου πει τι να χρησιμοποιήσω... Από την μεγάλη η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι τι χρησιμοποιούσα νομίζω ένα ροζ μπουκαλάκι από τα jumbo ήταν αλλά δεν είμαι και σίγουρη με βαθμούς κ.α

Για τον αφαλό 70αρι θα χρειαστείς!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...