Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, vivi24 είπε:

εμένα έχουν φτάσει και 112... Η αλήθεια είναι ότι τυχαία το διαπίστωσα και μου ανέφερε σήμερα ή καρδιολόγος ότι μπορεί να κάνω ταχυκαρδίες και να μην το καταλαβαίνω....

Ααααα ποσο πρεπει να ειναι αυτα δεν τα ξερω??? Κανω 80-92 το φυσιολογικο  ποσο ειναι??? ΚΑΙ σε το οφείλεται?? Τι πρρπει να κανω??? Δν με μετραει καν πιεση η γιατρος μου για να δει τους παλμούς  μου... ουτε με ζυγιζει... και εχω επαναπαυτει τα μετραω σπιτι και εφοσον  πιεδη εχω 10/6 κ κιλα πηρα 6 δεν ασχολούμαι  αλλα με παλμου εχω πολλες φορες 90 δεν ειναι φυσιολογικό?? Ωχ μανουλα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vivi24 said:

εμένα έχουν φτάσει και 112... Η αλήθεια είναι ότι τυχαία το διαπίστωσα και μου ανέφερε σήμερα ή καρδιολόγος ότι μπορεί να κάνω ταχυκαρδίες και να μην το καταλαβαίνω....

Όλες κανουμε ταχυκαρδίες....οι παλμοί μας ειναι πιο αυξημένοι λογικό είναι...

  • Μου αρέσει 2

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Ναι ρώτησε να δούμε Κ εσένα τι θα σου πει η γιατρός σου . Λογικά θα μπορείς να μείνεις αν θες ,μια φίλη μου πριν 2 χρόνια έμεινε κ επιπλέον μέρα με καισαρική που ήταν γιατί ένιωθε ότι δε θα μπορούσε να ανταπεξέλθει! Όποτε να πουν όχι δε νομίζω. Αλλά από τις είκασιες καλύτερα να μας τα πουν από μέσα. 

Εγώ έχω κάνει τη λίστα για να τα βάλω, αύριο θα μου κατεβάσει τη βαλίτσα απλά τα έχω σε μια ντουλάπα έτοιμα, επιπλέον έχω μια πάνα αγκαλιάς, ρόμπα, μακιγιάζ (Όχι κάτι τρελό, κονσιλερ ,μολύβι, ρουζ, μάσκαρα κ μια σκιά ) τους φακούς μου +υγρο( γιατί θα πάω με τα γυαλιά μου) ,αμυγδαλελαιο (μου είπε η μαία να το έχω γιατί έχει να κάνει τα μαγικά της) +γαντακια για το μωρό . Δεν θα πάρω σερβιέτες λοχείας αφού δίνουν εκεί, θα έχω κάποιες περιόδου που έτσι κ αλλιώς πάντα έπαιρνα τις τεράστιες κ Επίσης δε θα πάρω για εμένα αλλά ρούχα αφού θα έχω αυτά που θα μπω. Δεν το σκέφτομαι καλά το τελευταίο;

Κι εγώ το σκέφτηκα να βγω με τα ρούχα που θα μπω για οικονομία χώρου! Άντε να βάλω καμία έξτρα μπλουζα.Καλά που μου θυμίσες την πάνα αγκάλιας. Σερβιετες λοχείας το ξέρω ότι δίνουν . Απλά την προηγούμενη φορά παρατήρησα πως ότι ζηταγες έξτρα στο χρέωναν και έξτρα. Δηλαδή εγώ θυμάμαι είχα ζητήσει ένα δεύτερο πακέτο σερβιετες λοχείας γιατί μου τελείωσε το πρώτο και λίγη κρέμα για  το στήθος γιατί μου είχε κοκκινίσει και μου τα χρέωσαν και τα δυο έξτρα από το στάνταρ ποσό του δωματίου και δεν θυμάμαι ποσο. Οπότε τώρα είπα να πάρω ένα πακέτο να το έχω. Και ίσως πάρω και την purelan για το στήθος να εχω.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy said:

Ααααα ποσο πρεπει να ειναι αυτα δεν τα ξερω??? Κανω 80-92 το φυσιολογικο  ποσο ειναι??? ΚΑΙ σε το οφείλεται?? Τι πρρπει να κανω??? Δν με μετραει καν πιεση η γιατρος μου για να δει τους παλμούς  μου... ουτε με ζυγιζει... και εχω επαναπαυτει τα μετραω σπιτι και εφοσον  πιεδη εχω 10/6 κ κιλα πηρα 6 δεν ασχολούμαι  αλλα με παλμου εχω πολλες φορες 90 δεν ειναι φυσιολογικό?? Ωχ μανουλα μου

Μια χαρα εισαι ....και η πίεση και οι παλμοί σου ....και απο κιλα ....μονο 6κιλα ? Πως τα κατάφερες 

  • Ευχαριστώ 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Ναι ρώτησε να δούμε Κ εσένα τι θα σου πει η γιατρός σου . Λογικά θα μπορείς να μείνεις αν θες ,μια φίλη μου πριν 2 χρόνια έμεινε κ επιπλέον μέρα με καισαρική που ήταν γιατί ένιωθε ότι δε θα μπορούσε να ανταπεξέλθει! Όποτε να πουν όχι δε νομίζω. Αλλά από τις είκασιες καλύτερα να μας τα πουν από μέσα. 

Εγώ έχω κάνει τη λίστα για να τα βάλω, αύριο θα μου κατεβάσει τη βαλίτσα απλά τα έχω σε μια ντουλάπα έτοιμα, επιπλέον έχω μια πάνα αγκαλιάς, ρόμπα, μακιγιάζ (Όχι κάτι τρελό, κονσιλερ ,μολύβι, ρουζ, μάσκαρα κ μια σκιά ) τους φακούς μου +υγρο( γιατί θα πάω με τα γυαλιά μου) ,αμυγδαλελαιο (μου είπε η μαία να το έχω γιατί έχει να κάνει τα μαγικά της) +γαντακια για το μωρό . Δεν θα πάρω σερβιέτες λοχείας αφού δίνουν εκεί, θα έχω κάποιες περιόδου που έτσι κ αλλιώς πάντα έπαιρνα τις τεράστιες κ Επίσης δε θα πάρω για εμένα αλλά ρούχα αφού θα έχω αυτά που θα μπω. Δεν το σκέφτομαι καλά το τελευταίο;

Στις ιδιωτικες δν ξερω τι γινεται... Γτ πατε με προκληση οι περισσοτερες και δεν ξερω τι διαδικασία  ακολουθείται.. αλλα αν ειναι παρόμοια  τ δημοσιου... οπωσδήποτε  καθαρη αλλαξια εξοφου μαζί  σου... με την καμια  αυτην δεν βγαινεις  με αυτην που μπαινεις... 

1ον στο δημοσιο πας γτ είχες συμπτωμα τοκετου... που σημαινει πας μς τα καθαρα τα ρουχαλακια σου σε ξαπλωνουν για καρδιοτοκογραφο που εχουν ξαπλωσει νωρίτερα  κ αλλες κοπελες... σε μετράνε  εκει πιεση κιλα.. σ κάνουν  υπερυχο περνας απο ποσα κρεβατια μαζευεις ποσα μικροβια... στο τελος  αν επιβεβαιωσουν οτι γεννας σε πανε Αίθουσα  οδυνων με αυτα  τα ρουχα.. τα βγαζεις τα παιρνουν αυτες... τα παρατανε καπου ενας θεος ξερει που μεχρι να σ δωσουν δωμάτιο... και χεσε μεσα για κλιβανο ειναι αυτα μετα οχι για να τα ξαναφορεσεις κ να ακουμπησεις νεογεννητο πανω σου.. εμενα αυτην ηταν η εμπειρια μου... στα ιδιωτικά  ιδιως με προκληση  απο οσο εχω ακούσει  σας δινουν κατευθειαν δωμάτιο... οποτε αν ειναι να τα βγάλεις  αμεσως κ να τα αποθηκευσεις καθαρα αλλαζει τ πραγμα... σε αυτο  ειατε τυχερες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά μας χρεώνουν.....άστα....σε ευχαριστώ για την επεξήγηση πάντως. Α! Αποσμητικό μη ξεχαστούμε...χεχε! Επίσης θα πάρω κ Ferrero κ σοκολατάκια γιατί αφού δε μπορούμε να πούμε σε κάποιον να φέρει κάτι από ζαχαροπλαστείο θέλω να έχω κάτι να κεράσω, τη μαία, το γιάτρο κ τις κοπέλες στον όροφο.

Εγώ κορίτσια από μωρό είχα ανεβασμένους παλμούς, είναι εκ γενετής. 90-100 σίγουρα, πίεση όμως μια χαρά κ τώρα κ γώ μόνο 5 κιλά έχω πάρει οπότε δεν έχω κ το θέμα του βάρους να με επιβαρύνει 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

Μια χαρα εισαι ....και η πίεση και οι παλμοί σου ....και απο κιλα ....μονο 6κιλα ? Πως τα κατάφερες 

Αχ ευχαριστωωω για την απάντησή.. με τα κιλα δεν ξερω ετυχε.... επειδη ειμαι βοδι κανω καλες καύσεις... 98 (1.80) ξεκίνησα... στο πρωτο ειχα παρει 12.. αλλαξα και διατροφη εδω και 2 χρονια κ μαλλον επηρρεαζει κ αυτο.... κλινω προς βιγκαν... εχω κόψει κρεας και ζωικα γενικα....

Link to comment
Share on other sites

@enjoy Α τότε απ αυτήν την άποψη να πάρουμε εξόδου επειδή θα έχουν ακουμπήσει παντού. Το είχα απορία...οκ ας πάρω 1 αλλαξια. Δε είναι στάνταρ αυτό με την πρόκληση στα ιδιωτικά, πολλές πανε φυσιολογικά, είναι καθαρά θέμα γιατρού κ περίπτωσης βέβαια. 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και πεταλουδιτσα... εγω μαζι σου... θελω να εχω την επιλογη να φυγω αλλα δεν θελω να με διωξουν στην μια μερα..

Δηλαδη, Εαν μου δωσουν τρικλινο θελω να εξαφανιστω και μετα την γεννα αν γινεται... αν μου δωσουν μονοκλινο  κάθομαι  και παραπανω αχαχαχ....

Αν κανω καισαρικη, θα θελω να κατασκηνωσω μεσα.. αχαχαχ

λογω κοβιντ καλο ειναι που σε διώχνουν... αλλα δεν νομιζω να σε στελνουν σπιτι αν εσυ δεν το θελεις... σκεφτομαι αισιοδοξα... θα φανει.... στο ιδιωτικο τους πληρωνετε αφου τους πληρώνετε σιγα μην σας διωξουν... ιδιως απο καισαρικη... οποτε μην σκεφτεσαι αρνητικα...

στο δημόσιο  μπορει να φαμε μια ηττα... Αφου στην προηγ καραντινα η ξαδελφη μου δεν ηθελε ροομινγκ ιν και την ειπαν θες δεν θες το παιρνεις γτ λογω καραντινας μην κολλησουν τα νεογνα αναμεταξυ τους αν καποιο διαπιστωθει οτι εχει..

Αλλα παλι δεν μπορουμε  δεν ξερουμε τι θα επικρατει εκεινες τις μερες και τι πραγματικα ειναι υποχρεωτικο και τι οχι... 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , enjoy είπε:

τα βγαζεις τα παιρνουν αυτες... τα παρατανε καπου ενας θεος ξερει που μεχρι να σ δωσουν δωμάτιο... και χεσε μεσα για κλιβανο ειναι αυτα μετα οχι για να τα ξαναφορεσεις κ να ακουμπησεις νεογεννητο πανω σου.. εμενα αυτην ηταν η εμπειρια μου...

Ακριβώς ιδια εμπειρία κι εγώ με το δημόσιο! Ολότελα σε σακούλα σκουπιδιών μου τα είχαν βάλει ΜΑΖΙ με τα παπούτσια μου.. Οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναφορεθουν..

1 hour ago, vivi24 είπε:

εμένα έχουν φτάσει και 112... Η αλήθεια είναι ότι τυχαία το διαπίστωσα και μου ανέφερε σήμερα ή καρδιολόγος ότι μπορεί να κάνω ταχυκαρδίες και να μην το καταλαβαίνω....

Εμένα στα κανονικα μου είναι γύρω στους 85-90, στην εγκυμοσύνη έχω μετρήσει και 120.. Είμαι όμως και 110 κιλά άνθρωπος, και παρόλο που δεν πήρα κιλα τώρα (μέχρι στιγμής 2μιση), το γεγονός ότι έχω πολλά κιλά έτσι κι αλλιώς επιβαρύνει τον οργανισμό μου.. Πολύ νερό και ξεκούραση μου έχει πει ο γιατρός για τις ταχυπαλμιες παντως!

2 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Θέλετε να πούμε τι βάλατε στη βαλιτσα; διάβαζα πάλι ένα άρθρο κ οκ νιώθω ότι δε μου λείπει κάτι. 

Αν και από ότι έχω δει οι περισσότερες γεννάτε σε κλινική, άρα η δική μου λίστα θα είναι υπερβολική για σας, θα τη βάλω αύριο, την έχω στον υπολογιστή, είναι μεγάλη :-P

Δεν ξέρω αν δεν διάβασα καλα, είναι και η ώρα περασμένη, αλλά έγραψε κάποια κοπέλα ότι χρειάζεται να φοράμε μασκα στο μαιευτήριο? Δηλαδή το μωράκι μας με μασκα θα μας γνωρίσει? Επίσης προσωπικά δεν αντέχω να φοράω μασκα ολόκληρο 24ωρο :o Ξέρω ότι είναι για δική μας προστασία πανω απο όλα, αλλά επίσης τα νεογνά δεν γίνεται να φορούν μασκα έτσι κι αλλιώς, οπότε αυτά θα εκτεθούν εκ των πραγμάτων... @Marian91 εσύ κορίτσι που γεννησες φορούσες μασκα μετά στο δωμάτιο?

Κατά τα άλλα ξύπνησα παλι για τουαλέτα και πάλι δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ.. Αχ να δω πως θα την παλέψω με τα μεγάλα ενώ θα ειμαι ξενυχτισμενη με το μωράκι!! Αν και εχθες που ήμουν παλι ξενυχτισμενη δεν μπορώ να πω με άφησαν και κοιμήθηκα το μεσημέρι!

Ξενυχταει καμία άλλη??


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Σου έχουν πει οι ταχυκαρδίες αν είναι επικίνδυνες για φυσιολογικό ??? από τι προέρχονται??

Όχι μου ειπε ότι δεν είναι ανησυχητικό και μου ειπε να κάνω αερολιν εισπνοή 2 φορές την ημέρα ανα 8ωρο αλλά εγω έχω αλλεργικό  άσθμα από 2 ετών 

10 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Δεν έχω κάνει τριπλεξ όχι... κάνεις αντιπηκτικες; είχες κ πρήξιμο;; απλά μου είπε ότι την επόμενη που θα πάμε σε 15 μέρες θα κάνουμε καρδιοτοκογραφο.

Ναι λόγω covid μας διώχνουν κ Επίσης ναι 48 ώρες πριν τεστ αλλά εμείς που δεν πάμε με προγραμματισμό λογικα εκει.

Ναι κάνω αντιπηκτικες πλέον 2 την ημέρα 12ωρες..Όχι πρήξιμο δεν είχα!!Καρδιοτοκογραφο που εκανα εχτές είδε ότι ο μικρός είχε ανεβασμένους παλμούς και τς συσπάσεις επίσης μου είπαν όσες φορές καταλαβαίνω να με κλωτσάει να πατάω ένα κουμπι και στο 20’λεπτό είχε 35 κλωτσιές 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , myrina είπε:

Ακριβώς ιδια εμπειρία κι εγώ με το δημόσιο! Ολότελα σε σακούλα σκουπιδιών μου τα είχαν βάλει ΜΑΖΙ με τα παπούτσια μου.. Οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναφορεθουν..

Εμένα στα κανονικα μου είναι γύρω στους 85-90, στην εγκυμοσύνη έχω μετρήσει και 120.. Είμαι όμως και 110 κιλά άνθρωπος, και παρόλο που δεν πήρα κιλα τώρα (μέχρι στιγμής 2μιση), το γεγονός ότι έχω πολλά κιλά έτσι κι αλλιώς επιβαρύνει τον οργανισμό μου.. Πολύ νερό και ξεκούραση μου έχει πει ο γιατρός για τις ταχυπαλμιες παντως!

Αν και από ότι έχω δει οι περισσότερες γεννάτε σε κλινική, άρα η δική μου λίστα θα είναι υπερβολική για σας, θα τη βάλω αύριο, την έχω στον υπολογιστή, είναι μεγάλη :-P

Δεν ξέρω αν δεν διάβασα καλα, είναι και η ώρα περασμένη, αλλά έγραψε κάποια κοπέλα ότι χρειάζεται να φοράμε μασκα στο μαιευτήριο? Δηλαδή το μωράκι μας με μασκα θα μας γνωρίσει? Επίσης προσωπικά δεν αντέχω να φοράω μασκα ολόκληρο 24ωρο :o Ξέρω ότι είναι για δική μας προστασία πανω απο όλα, αλλά επίσης τα νεογνά δεν γίνεται να φορούν μασκα έτσι κι αλλιώς, οπότε αυτά θα εκτεθούν εκ των πραγμάτων... @Marian91 εσύ κορίτσι που γεννησες φορούσες μασκα μετά στο δωμάτιο?

Κατά τα άλλα ξύπνησα παλι για τουαλέτα και πάλι δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ.. Αχ να δω πως θα την παλέψω με τα μεγάλα ενώ θα ειμαι ξενυχτισμενη με το μωράκι!! Αν και εχθες που ήμουν παλι ξενυχτισμενη δεν μπορώ να πω με άφησαν και κοιμήθηκα το μεσημέρι!

Ξενυχταει καμία άλλη??

Εγωωωωωω..... δεν μπορω να κλεισω ματι... τι κακο και αυτο... αλλα διαβαζα βιβλιοοοοοοο...

Με την λιστα σ φανταζομαι... γελασα πολυ... και εγω μια κολλα εγραψα για μικρο και μια για μενα... απελπισια... 2 βαλίτσες  γεμισα...

Υγ: για να καταλαβουν οι στις ιδιωτικες.. πχ πηρα 3 πετσετες μπανιου για  παιδι.. στο δημοσιο που ημουν δεν εδιναν... και ηθελαν 3 γτ οταν βρεχοταν η μια την πρωτη μερα δεν υπηρχε μερος να την στεγνωσεις... οποτε την στεγνωνεις οπως οπως καπου και την επομενη εδινες αλλη.... ρουχαλάκια  για 3 ημερες... ολα Χ3.. κ κ κ και μετα για την μαμα κανονικη βαλιτσουλα βαλε πιτζαμες βαλε πετσετα σερβιετες παμπερς... ενα πορτ παγκαζ πραγματα... καλα εγω πηρα και δικη μου φλις κουβερτα και σεντονια γτ εκει πλενουν τις κουβερτες καθε αλλαγη εποχης στις ιδιωτικες δεν ξερω... αλλα μυρινα σε φαντάζομαι  και εσυ την αρτα με τα γιαννενα μαζεψες και εσυ... συμπασχω... 

Link to comment
Share on other sites

Κ γω ξύπνησα για τουαλέτα κ δε μπορώ να βολευτω να κοιμηθώ κ ακούω τή σκυλιτσα να ροχαλιζει κ λέω αχχ τυχερή!!!

Μύρινα μου μια χαρά είσαι από κιλά! Οκ τα είχες πρίν τί να κάνουμε αλλά αφού τρως κ είσαι μέχρι εκεί τέλεια πραγματικά! Εντωμεταξύ φρικαρω με αυτά που περιγράφετε με τα ρούχα πωπω! Εννοείται αλλαξια ασυζητητί!!! Εγώ το είπα ότι φοράνε μάσκα στο δωμάτιο που το είπε η νοσηλεύτρια για συγκεκριμένο νοσοκομείο . Τι να πω κ γω φρικαρα! Βέβαια τώρα θυμήθηκα μια φίλη που γέννησε Γαία το Σεπτέμβριο μόλις γεννήθηκε το μωρό για να της το δώσουν της κοτσαραν μάσκα κ της λένε εποχή covid. Αφού βγει το τεστ Κ δεν ήταν θετικό...Δεν καταλαβαίνω 

Επίσης μένει καμία σε πολυκατοικία; μένω σε ψηλό όροφο με ασανσέρ,αύριο που θα πάρω παιδίατρο θα ρωτήσω πως να το προστατεύω γιατί δε θα μπορώ να ανεβοκατεβαίνώ με τα πόδια συνέχεια.

Πραγματικά με όλα αυτά θα ζητήσω από δημοσιογράφο να μας κάνει αφιέρωμα σε εφημερίδα για το τι αντιμετωπίζουμε...:shock:

Αχ που να βολέψω γοφο δε ξέρω :huh:

  • Χαχα 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Κ γω ξύπνησα για τουαλέτα κ δε μπορώ να βολευτω να κοιμηθώ κ ακούω τή σκυλιτσα να ροχαλιζει κ λέω αχχ τυχερή!!!

Μύρινα μου μια χαρά είσαι από κιλά! Οκ τα είχες πρίν τί να κάνουμε αλλά αφού τρως κ είσαι μέχρι εκεί τέλεια πραγματικά! Εντωμεταξύ φρικαρω με αυτά που περιγράφετε με τα ρούχα πωπω! Εννοείται αλλαξια ασυζητητί!!! Εγώ το είπα ότι φοράνε μάσκα στο δωμάτιο που το είπε η νοσηλεύτρια για συγκεκριμένο νοσοκομείο . Τι να πω κ γω φρικαρα! Βέβαια τώρα θυμήθηκα μια φίλη που γέννησε Γαία το Σεπτέμβριο μόλις γεννήθηκε το μωρό για να της το δώσουν της κοτσαραν μάσκα κ της λένε εποχή covid. Αφού βγει το τεστ Κ δεν ήταν θετικό...Δεν καταλαβαίνω 

Επίσης μένει καμία σε πολυκατοικία; μένω σε ψηλό όροφο με ασανσέρ,αύριο που θα πάρω παιδίατρο θα ρωτήσω πως να το προστατεύω γιατί δε θα μπορώ να ανεβοκατεβαίνώ με τα πόδια συνέχεια.

Πραγματικά με όλα αυτά θα ζητήσω από δημοσιογράφο να μας κάνει αφιέρωμα σε εφημερίδα για το τι αντιμετωπίζουμε...:shock:

Ναι και μενα ρουχα παπουτσια μια σακουλα ολα... αχαχαχχα... 

Με μασκα εχω ακουσει τυπικα πρεπει να φοραμε αλλα δεν φορανε στα δωματια τα κοριτσια γτ ξεχωριζουν μανουλες με κοβιντ και χωρις...

Στο ασανσερ... μπορεις να βαζεις ενα καλυματακι στο καροτσι μια κουβερτουλα η μια πανα αγκαλιας και να ανεβαινεις... σαν κουρτινουλα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...