Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

@Dhmh4

 Μπράβο κορίτσι μου για τα καλά νέα άντε και στις υπόλοιπες εύχομαι να πάνε όλα καλά με τις αυχενικες.Να έχουμε γερά μωράκια.

@Fotini82

Καλωσηρθες στη παρέα μας,να πάνε όλα κατ'ευχην σου ευχομαι.Απο τότε που μπήκα στη 10η εβδομάδα είμαι πολύ καλύτερα με τις ναυτιες,είμαι τυχερή γτ δε είχα ούτε ένα εμετό μόνο αυτή τη δυσφορία σα ανακάτεμα συνέχεια αλλά έφτιαξε προς το καλύτερο,κάνε υπομονή θα περάσουν όλα σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα εγώ είναι 12+4 έκανα αυχενική κ όλα καλά μας είπε.Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος...Εμένα υποχώρησαν οι ναυτίες,το μόνο ο έχει μείνει είναι μια περίεργη γεύση π π τ νερό δύσκολα τ πίνω...Νιώθω ήδη ότι έχω φουσκώσει αρκετα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2020 at 11:46 ΜΜ, butterfly1986 είπε:

 Το είδαμε το μικρό μας!!! 4,2 εκατοστά!τελικά μας έκλεισε αυχενική για την άλλη Τετάρτη που θα είμαι 11+5

Μπράβο μπράβο μεγαλώνετε και εσείς!!:grin::grin:όταν πας να μας πεις τη πρόβλεψη φυλου..

Just now, Marialena123 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εγώ είναι 12+4 έκανα αυχενική κ όλα καλά μας είπε.Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος...Εμένα υποχώρησαν οι ναυτίες,το μόνο ο έχει μείνει είναι μια περίεργη γεύση π π τ νερό δύσκολα τ πίνω...Νιώθω ήδη ότι έχω φουσκώσει αρκετα

Γεια σου Μαριαλένα,μπράβο για τα όμορφα νέα έχω και εγώ αγωνία μέχρι τις 17/7 να μου πει ότι όλα βαίνουν καλώς.Σου έκανε και πρόβλεψη για το φύλο του παιδιού;

Μέσα στο νερό να στυβεις  λίγο λεμόνι νομίζω καλυτερεύει αρκετά την γεύση και πίνεις νερό πιο ευχάριστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια καλό κουράγιο σε όσες το παίρναν πιο δύσκολα!!!  Μαριαλενα χαίρομαι πολύ που πηγαν καλά!!! Υπομονή και στης υπόλοιπες που Θα κάνουν σε λίγες μέρες όλα καλά θα πάνε!!!!!! Angelvas σε ευχαριστώ πολύ.! Εγώ έχω πονοκέφαλο σήμερα από το πρωί ήθελα να ρίξω έναν υπνάκο τώρα το μεσημέρι αλλά τα θηρία είναι ασταμάτητα χάχα!! Κορίτσια εσείς που κάνατε αυχενική σας είπε να κάνετε και εξέταση αίματος; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλό κουράγιο σε όσες το παίρναν πιο δύσκολα!!!  Μαριαλενα χαίρομαι πολύ που πηγαν καλά!!! Υπομονή και στης υπόλοιπες που Θα κάνουν σε λίγες μέρες όλα καλά θα πάνε!!!!!! Angelvas σε ευχαριστώ πολύ.! Εγώ έχω πονοκέφαλο σήμερα από το πρωί ήθελα να ρίξω έναν υπνάκο τώρα το μεσημέρι αλλά τα θηρία είναι ασταμάτητα χάχα!! Κορίτσια εσείς που κάνατε αυχενική σας είπε να κάνετε και εξέταση αίματος; 

Εμένα ναι μου πήρε αίμα για να Δούμα τα ποσοστά της αυχενικής

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marialena123 είπε:

Εμένα ναι μου πήρε αίμα για να Δούμα τα ποσοστά της αυχενικής

Αα οκ  εμένα μου είπε να πάω να κάνω έξω μια εξέταση για χρωμόσωμικες ανωμαλίες και μια άλλη αν όχι τώρα λιγο πιο μετά την papA αν δεν κάνω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!! Καναμε κι εμεις την Αυχενική εχθες, στις μετρήσεις μέσω υπερηχου ολα είναι καλά, δοξα τω Θεω!! Το μωράκι εκανε τούμπες, τιναζοτανε συνεχεια το ταλιμπανακι μου :-D :x. Φύλο δεν φάνηκε, θα μας κρατήσει σε αγωνία λίγο ακόμα!! Τα συνολικα ποσοστά θα βγουν Δευτερα απόγευμα, όταν θα εχει βγει και το pap-A.

Παρολα αυτα λόγω ηλικίας μου εκανε συζήτηση για τις επιλογές που έχω, εκτος απο το να περιμένω τη Β' επιπέδου. Για αμνιοπαρακεντηση και τροφοβλαστηση είμαι καθετως αρνητική, εκτος απο ότι πρέπει να μείνεις μετα σε πλήρη ακινησία για καποιες μερες μετά, και με δύο παιδια χωρις καμία βοηθεια αυτο είναι πρακτικά αδύνατον, είναι και η πιθανότητα αποβολης που συνοδεύει αυτες τις εξετασεις.. Μου μιλησε για αυτήν την εξέταση με το αίμα, που στέλνει το δειγμα στην Αμερική, και με αυτό μαθαίνουμε με μεγαλύτερη ακρίβεια και καλύπτει και μεγαλύτερο φάσμα χρωμοσωμικων ανωμαλιών.. Τεσπα εγω οπως εχω ξαναναφερει ουτως ή αλλως είμαι κατά τις διακοπης κύησης, και στην τελική ότι όλα θα βγουν τελεια τωρα δεν σε καθυσηχαζει, πχ αυτισμό δεν σου λέει κανεις ότι δεν θα έχει γιατί είναι μια διαταραχή που φαίνεται αναπτυξιακά... Θα παω να την κάνω μαλλον αυτή ομως την εξέταση αίματος, για χάρη του συζύγου, αφού δεν είναι παρεμβατική και δεν έχει κίνδυνο δεν με νοιάζει.

@Fotini82 αν και δεν εχω εμετούς (Ούτε στις αλλες δύο εγκυμοσύνες είχα) κι εγώ κοιμάμαι όλη μέρα!!! Εχω βέβαια ανακατωσουρες, και δεν τρώω οπως στα "κανονικα' μου. Εχω ξεσκίσει τα ανθρακουχα νερα, με βοηθάνε πολυ, και επίσης εχω εντοπίσει ποιες τροφές με χειροτερεύουν και τις αποφεύγω και βοηθάει κι αυτό, πχ ωμο κρεμμύδι στη σαλάτα με ξεσκίζει, τηγανητά, όξινα, κοκ.


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλα μου χαίρομαι για τα νέα σου!!!! Χάχα και εμένα έτσι δεν σταματούσε να κουνιέται!!! Όλα καλά θα πάνε στο εύχομαι!!! Εγώ τελικά σήμερα έτρεχα σαν τρελή να κάνω την pappA  τωρα η δεν κατάλαβα τι με είπε ο γιατρός ή δεν με είπε να πάω να την κάνω αμέσως τεσπα σημασία έχει ότι πρόλαβα ευτυχώς!! Και είμαι και εγώ στην αναμονή για τα αποτελέσματα. Εμένα κάθε βράδυ με παίρνει ο ύπνος στον καναπέ δεν αντέχω και κοιμάμαι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Εγώ τελικά σήμερα έτρεχα σαν τρελή να κάνω την pappA  τωρα η δεν κατάλαβα τι με είπε ο γιατρός ή δεν με είπε να πάω να την κάνω αμέσως τεσπα σημασία έχει ότι πρόλαβα ευτυχώς!!

Παλι καλα που προλαβες!! Εμενα μου το πήρε το αιμα επιτόπου η μαία, ακριβως πριν ξεκινήσει ο γιατρος τον υπέρηχο, δεν χρειάστηκε να πάω αλλού. Παλι καλα δλδ γιατι σήμερα είμαι ολη μέρα τέζα.

Και τι έλεγα? Ότι δεν έκανα εμετο? Ε σημερα εκανα τον πρώτο μου, μακάρι και τελευταίο!!!

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ναι πάλι καλά αλλιώς θα έπρεπε να κάνω πάλι αυχενική μου είπαν. ελπίζω να είναι και ο τελευταίος!!!! Ειναι η εξετάσει που κάνουν μαζι με την αυχενική  και συγκρίνουντα αποτελέσματα μαζί με τον υπέρηχο  είναι και αυτή για το σύνδρομο down αν δεν κάνω λάθος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Εμένα μου πήρε αίμα και για την κυστικη που κάναμε αλλά να σας ρωτήσω τι είναι το pappA

Συμπληρωματική εξέταση με την αυχενικη είναι το pap-A, σου παίρνουν αίμα λίγο πριν ή λίγο μετά τον υπέρηχο της αυχενικής!!

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2020 at 9:02 ΜΜ, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλό κουράγιο σε όσες το παίρναν πιο δύσκολα!!!  Μαριαλενα χαίρομαι πολύ που πηγαν καλά!!! Υπομονή και στης υπόλοιπες που Θα κάνουν σε λίγες μέρες όλα καλά θα πάνε!!!!!! Angelvas σε ευχαριστώ πολύ.! Εγώ έχω πονοκέφαλο σήμερα από το πρωί ήθελα να ρίξω έναν υπνάκο τώρα το μεσημέρι αλλά τα θηρία είναι ασταμάτητα χάχα!! Κορίτσια εσείς που κάνατε αυχενική σας είπε να κάνετε και εξέταση αίματος; 

Ναι κι εμένα θα μου παρου αίμα πριν από τον υπέρηχο στην αυχενική.έτσι τουλάχστον είχαν κάνει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.

Χαίρομαι που όλες έχετε καλά αποτελέσματα.εγώ έχω 2 μέρες που δεν έχω κάνει εμετό και τρώω φουλ.ελπίζω να τελείωσαν τα συμπτώματα αυτά. βέβαια σαν τρελή που είμαι τώρα αναρωτιέμαι αν πάνε όλα καλά όντως αφού δεν αισθάνομαι τίποτα. χαχα

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όλο στην κουζίνα τριγυρναω κάνω κάτι να φάνε τα παιδιά τσίμπαω και εγώ κάτι!!   Αντε μέχρι να αρχίσει να κλωτσάει θα αναρωτιομαστε τι γίνεται!!! έτσι νιώθω και εγω!!! Βρε κορίτσια για τον covid σας έχουν πει τίποτα; εγώ που την ρώτησα με λέει ότι και να σε πω ούτε εμείς ξέρουμε καλά καλαα! Πολύ άγχος με αυτό το θέμα ειδικά και το διάστημα που είναι να γεννήσουμε μέσα στον χειμώνα ουφ ουφ εύχομαι όλα καλά να πάνε τι να πω!! Σε κλινική θα πάτε η νοσοκομείο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια , με το καλό σε όλες που ήρθαν στην παρέα! Εμένα υποχωρούν οι ανακατωσούρες σιγά σιγά έχω έντονες το πρωί ,τρώω μόνο ότι έχει τυρί με ενοχλούν τα υπόλοιπα και μόλις φάω κάτι γλυκό (παρόλο που το λαχταρω)είμαι χάλια.

Έχει κάποια από εσάς έντονα πονοκέφαλο; έχω από το προηγούμενο Σαββατοκύριακο κι είναι πολύ έντονο παίρνω deppon αλλά δεν περνάει. 

Όσο για τον covid μου είπε  να προσέχω Όχι σε κοσμο σε κλειστό χωρο, αν είμαστε έξω κι  κρατάμε κι τις αποστάσεις δεν έχουμε πρόβλημα, θέλει προσοχή εμείς είμαστε κι σε τουριστικό μέρος κι ο άντρας μου δουλεύει σε εστιατόριο μόλις μπαίνει σπίτι όλα για πλύσιμο τα βάζει. Επίσης η γιατρός μου μου είπε ότι καμία κλινική δεν δέχεται να γεννήσεις αν έχεις τον ιό σε πάνε κατευθείαν στο δημόσιο. 


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...