Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Υπομονή κοπέλα μου θα περάσουν και η ανακατοσουρες και θα είσαι μια χαρά!! Έχω τρομερό πονοκέφαλο και εγώ σχεδόν κάθε μέρα με πιάνει. Ωχ κατάλαβα και εμένα είναι στρατιωτικός και είναι συνέχεια με πολύ κόσμο τα ίδια κάνουμε με το που έρχεται κατευθείαν στο μπάνιο!!  Εγώ στην Θεσσαλονίκη που γέννησα το δεύτερο σε νοσοκομείο ήταν όλα μια χαρά ευτυχως έτυχα σε καλούς γιατρους να εφημερεύουν. και τον πρώτο θα το γεννουσα σε δημόσιο αλλά σηκώθηκα έφυγα από το νοσοκομείο που εφημέρευε. η πρώτη μου γέννα δεν ήταν και από τις καλύτερες εμπειρίες αλλά κατέληξα γενική κλινική και όλα πήγαν καλά! Τώρα όμως  εδώ που είμαι δεν ξέρω τι φάση παίζει με το νοσοκομείο και φοβάμαι και για τον ιό οπότε το σκέφτομαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ σε ιδιωτικό μαιευτήριο σκέφτομαι να γεννήσ ω όπως και τα πρώτα.ελπίζω να είναι καλά τα πράγματα με τον ιο τότε.ρε κορίτσια αυχενική μπήκατε μήνες σας?μου είπε ο γιατρός μου λόγω covid ότι στο μαιευτήριο που θα την κάνω ούτε να Μπει μέσα στο κτίριο δεν επιτρέπεται ο άντρας μου. Στεναχωρήθηκα και αγχώθηκα λίγο που θα είμαι τελείως μόνη...

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου στα περισσότερα δεν αφήνουν δυστυχως!! Εχει να κάνει και με τον γιατρό εμενα ευτυχώς τον άφησε να μπει!! Και εγώ δεν θέλω να είμαι μόνη μου σε όλες τις εξετάσεις έρχεται μαζί μου..  Και δεν μπορώ να το καταλάβω κιόλας αυτό αν είναι να έχει κάτι ο άντρας μας θα το χεις και εσύ!!  Γίνεται ένα μπάχαλο γενικότερα με αυτόν τον ιό.  Και εγώ έτσι λέω σε κλινική στον γιατρό μου  το μόνο κακό είναι ότι  θα ταξιδέψω και θα κάνω και καισαρική η γυναικολόγος εδώ με είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και ξέρει κι άλλες μαμάδες που ταξιδσψαν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Κοπέλα μου στα περισσότερα δεν αφήνουν δυστυχως!! Εχει να κάνει και με τον γιατρό εμενα ευτυχώς τον άφησε να μπει!! Και εγώ δεν θέλω να είμαι μόνη μου σε όλες τις εξετάσεις έρχεται μαζί μου..  Και δεν μπορώ να το καταλάβω κιόλας αυτό αν είναι να έχει κάτι ο άντρας μας θα το χεις και εσύ!!  Γίνεται ένα μπάχαλο γενικότερα με αυτόν τον ιό.  Και εγώ έτσι λέω σε κλινική στον γιατρό μου  το μόνο κακό είναι ότι  θα ταξιδέψω και θα κάνω και καισαρική η γυναικολόγος εδώ με είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και ξέρει κι άλλες μαμάδες που ταξιδσψαν

Βασικά εμένα με πείραξε που δεν τον αφήνουν όχι μόνο στην εξέταση αλλά ούτε καν μέσα στο νοσοκομείο.πες ότι με πιάνει μια ζαλάδα τι θα κάνω? :-(


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό ακριβώς να πεις δεν νιώθεις καλά και ότι χρειάζεσαι κάποιον να σε συνοδεύει. Και δηλαδή αν θα κάνετε πως μπαίνετε μέσα μαζί θα τον βάλουν έξω;  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς στην Αυχενική ο άντρας μου μπήκε ήταν σε ιδιωτικό ιατρείο αλλά από όσο ξέρω σε νοσοκομεία δεν αφήνουν Δυστυχώς. 

Εγώ στο Διαβαλκανικό θα γεννήσω (πρώτα ο Θεός) μόνο εκεί ξεγενναει η γιατρός μου. Πριν μπεις πρέπει να πας 3 μέρες πριν να κάνεις το τεστ. Φυσικά εύχομαι μέχρι Δεκέμβρη Ιανουάριο να έχει γίνει κάτι με τον ιό κι να είμαστε καλύτερα γτ επισκεπτήρια απαγορεύονται κι ο σύζυγός αυστηρά ώρες επισκεπτήριου.

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα αυτό δεν το ήξερα σε βάζουν να κάνεις και το τεστ!!! Και στο ιδιωτικό δεν αφήνουν πάλι τον σύζυγό; αχ ότι χειρότερο να μην έχεις έναν άνθρωπο δίπλα σου και ειδικά τον άντρα σου σε τέτοιες στιγμές. Και στην καισαρική ειδικά που δεν μπορείς να  σηκωθείς τι θα γίνει.. Αχ μακαρι να πάνε καλά αν και δεν το βλέπω πιστεύω πάλι θα χει εξαρσει τον χειμώνα ας ελπίσουμε να γίνει το αντίθετο.  

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dhmh4 είπε:

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό ακριβώς να πεις δεν νιώθεις καλά και ότι χρειάζεσαι κάποιον να σε συνοδεύει. Και δηλαδή αν θα κάνετε πως μπαίνετε μέσα μαζί θα τον βάλουν έξω;  

Καλημέρα κορίτσια..επειδή χαζευα τι λέγατε εδώ στη τελευταία σελίδα για το αν επιτρέπουν σύνοδο ή όχι θα σας πω για να σας ξεμπερδεψω κ να σας καθυσηχασε ίσως..

Ναι στους υπερήχους πλέον δεν επιτρέπεται μέσα συνοδός κ περιμένουν όλοι έξω από το μαιευτήριο είτε είναι ιδιωτικό είτε δημόσιο για λόγους υγιεινής κτλ κτλ.

Αλλά(!) 1ον αγαπημένη @butterfly1986 θα είσαι βρε μέσα σε νοσοκομείο,τι φοβάσαι μη πάθεις????κατανοώ πως θες κοντά σου τον σύντροφό σου όπως κ εγώ κ όλοι μας αλλα... Πάντως τόσοι γιατροί κ νοσηλεύτριες είναι εκεί διαθέσιμοι για εσένα ,ότι νιώσεις ζαλάδα,εμετό κτλ απλά το λες σε κάποιον κ σε φροντίζουν επιτόπου..κ ο άντρας σου κάποιον γιατρό θα φώναζε στη τελικη;)

2ον για να μπορούν κ οι πατεράδες να νιώθουν πως ήταν εκεί προτείνω να βγαζετε βίντεο με το κινητό ,εγώ έτσι κάνω κάθε φορά κ μετά το χαζεύουμε μαζι:x

3ον το καλύτερο θα ήταν αυχενική κ β επιπέδου να κλείσετε σε έναν ιδιώτη που οι περισσότεροι αφήνουν κ τους άντρες μαζί γιατί είναι κάτι υπέροχο να το ζήσετε οι δυο σας..φαίνεται πλέον σχηματισμένο καθαρά το μωρό σας να κάνει τσαχπινιες κ είναι ότι καλύτερο να είστε μαζί σε αυτό..

Σας εύχομαι ο,τι καλύτερο!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Dhmh4 να πω την αλήθεια αυτό με το τεστ είναι κι μια ασφάλεια γτ στη κλινική θα είσαι σε δωμάτιο με κάποια άλλη κοπέλα που θα γεννήσει ας είσαι σίγουρη ότι δεν έχει τον ιό, τέτοιες ώρες θες ασφάλεια. Όσο για την βοήθεια κάποιου ειδικά στη καισαρική είναι απαραίτητη μακάρι να άφηναν όπως κάναν στην καραντίνα ο σύζυγός που θα μπει θα βγει μαζί Όταν πάρεις εξιτήριο (Έτσι έγινε σε γνωστή μου που γέννησε τέλος Μαρτίου)


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό το τεστ γίνεται σε δημόσιο νοσοκομείο γνωρίζετε; εγώ αν θα πάω στην κλινική στην Έδεσσα είναι πιο οικονομικη από Θεσσαλονίκη οπότε θα δω για μονόκλινο! Ελπίζω να είναι και τότε έτσι να μπει και να φύγει μια και καλή με γυναικα και παιδί πιο καλά από το να έρχεται μόνο για μια επίσκεψη!!! Η γνωστή σου σε ιδιωτική γέννησε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι σε ιδιωτική και το τεστ είχε πάει στο ίδιο 3 μέρες πριν κι το έκανε (είχε πάει με ραντεβού να γεννησει) τώρα αν σου σπάσουν τα νερά δεν ξέρω τι γίνεται να πω τη  αλήθεια. Πόσο πάνε στην Έδεσσα οι τιμες; γτ Θεσσαλονίκη το μονοκλινο έχει 4000 η καισαρική!!! Χωρίς αναισθησιολογο κι φυσικά το γιατρό σου.


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, οπως και τα κοριτσια μου το ιδιο, γιατί νοιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια στο νοσοκομείο. Η μεχρι τωρα εμπειρια μου δλδ απο το δημόσιο νοσοκομείο για τις γεννες μου  ητανε πολυ καλή, εύχομαι να μην χρειαστεί να αναθεωρησω!

Τους μεγαλους υπέρηχους δυστυχώς τα νοσοκομεία της πόλης μας δεν έχουν κάποιον να τους κανει, οποτε αναγκαστικά πηγα σε ιδιώτη για την Αυχενική. Παρόλο που επέτρεψαν στον άντρα μου να είναι μέσα λογω καθυστέρησης επειδή ητανε σε χειρουργείο ο γιατρος, επρεπε να φύγει να πάει να πάρει τα κοριτσια μας απο το summer camp που σχολούσαν. Μεχρι στιγμής σε κανέναν υπέρηχο δεν εχει ερθει, γιατί μένει με τις μικρές για να πηγαινω εγω στο γιατρό, δεν μπορούμε να παμε όλοι μαζί προφανώς.. Ακομα όμως και στη δεύτερη γέννα μου εμεινα εντελως μονη στο μαιευτηριο με τη μικρή, για να είναι στο σπίτι ο συζυγος με την "μεγάλη" 1μιση ετους τοτε!! 

Να ευχόμαστε να πανε ολα καλα με τις γεννες να έχουμε τις δυνάμεις μας και να μην χρειαστούμε βοηθεια! Πρώτα ο Θεος να ειμαστε καλα εμεις και τα μωράκια, και ολα θα τα καταφέρουμε!

Όσο για το covid γενικα εγω φοβάμαι, εχω κλειστεί απο μονη μου, δλδ δεν βγαίνω σε εστιατόρια, καφετέριες, παιδότοπους, κοκ. Σε εξωτερικους χώρους οκ με προσοχη, αλλα μεσα όχι πια. Και τις επαφες μας τις έχουμε περιορίσει πολυ. Ζουμε στο Ηράκλειο στην Κρήτη, όπου έχει αρχίσει ο τουρισμός σιγα σιγά, ακούγονται και κρούσματα, οποτε φυλαγομαστε όσο μπορούμε..

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λόγο καισαρικής γένναω στις 38εβδομάδες Οπότε θα πάω με ραντεβού. Ακόμα δεν έχω μίλησει με τον γιατρό μου για τιμές γιατί βρίσκομαι Ορεστιάδα αλλά θα πάω τον άλλον μήνα να δω τι θα μου πει ελπίζω επειδή είναι και οικογενειακος γιατρός να μας πει μια καλή τιμή! Από ότι έχω δει πάντως είναι 1. 150 το μονόκλινο για 4 μέρες εγώ αν είμαι καλά θα φύγω στις 3 έτσι έκανα και στα άλλα μου παιδιά. Ε και κάνα 200 ο αναισθησιολογος 1350 και ότι πάρει ο γιατρός μου για την γέννα.  Και από όσο ξέρω η ασφάλεια σου δίνει περίπου 900 ευρώ πισω

Just now, myrina είπε:

Θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, οπως και τα κοριτσια μου το ιδιο, γιατί νοιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια στο νοσοκομείο. Η μεχρι τωρα εμπειρια μου δλδ απο το δημόσιο νοσοκομείο για τις γεννες μου  ητανε πολυ καλή, εύχομαι να μην χρειαστεί να αναθεωρησω!

Τους μεγαλους υπέρηχους δυστυχώς τα νοσοκομεία της πόλης μας δεν έχουν κάποιον να τους κανει, οποτε αναγκαστικά πηγα σε ιδιώτη για την Αυχενική. Παρόλο που επέτρεψαν στον άντρα μου να είναι μέσα λογω καθυστέρησης επειδή ητανε σε χειρουργείο ο γιατρος, επρεπε να φύγει να πάει να πάρει τα κοριτσια μας απο το summer camp που σχολούσαν. Μεχρι στιγμής σε κανέναν υπέρηχο δεν εχει ερθει, γιατί μένει με τις μικρές για να πηγαινω εγω στο γιατρό, δεν μπορούμε να παμε όλοι μαζί προφανώς.. Ακομα όμως και στη δεύτερη γέννα μου εμεινα εντελως μονη στο μαιευτηριο με τη μικρή, για να είναι στο σπίτι ο συζυγος με την "μεγάλη" 1μιση ετους τοτε!! 

Να ευχόμαστε να πανε ολα καλα με τις γεννες να έχουμε τις δυνάμεις μας και να μην χρειαστούμε βοηθεια! Πρώτα ο Θεος να ειμαστε καλα εμεις και τα μωράκια, και ολα θα τα καταφέρουμε!

Όσο για το covid γενικα εγω φοβάμαι, εχω κλειστεί απο μονη μου, δλδ δεν βγαίνω σε εστιατόρια, καφετέριες, παιδότοπους, κοκ. Σε εξωτερικους χώρους οκ με προσοχη, αλλα μεσα όχι πια. Και τις επαφες μας τις έχουμε περιορίσει πολυ. Ζουμε στο Ηράκλειο στην Κρήτη, όπου έχει αρχίσει ο τουρισμός σιγα σιγά, ακούγονται και κρούσματα, οποτε φυλαγομαστε όσο μπορούμε..

Και εμείς δεν βγαίνουμε και πολύ!!! Και εγώ από δω και πέρα που έκλεισαν τα σχολεία μόνη θα πηγαίνω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Και εμείς δεν βγαίνουμε και πολύ!!! Και εγώ από δω και πέρα που έκλεισαν τα σχολεία μόνη θα πηγαίνω.. 

Εμεις τις γραψαμε ως τις 24 Ιουλίου σε summer camp με αθλητικες δραστηριότητες για να ασχοληθούν με κατι, ήδη έχουμε περάσει μέσα μεγάλο διαστημα με το lockdown, ειμαι κι εγώ ζαβλακωμενη μονινως, θα βαρεθουν μεσα μέχρι 7 Σεπτέμβρη που ξανανοιγουν τα σχολεια, δεν έχουμε και παιδάκια στη γειτονιά να παίξουν. Ηδη θα μείνουν και τις 24/7 ως τις 7/9 1μιση μήνα μέσα,  ελπίζω βέβαια σιγα σιγά να ανακαμψω καποιες δυνάμεις να μπορώ να ασχοληθώ μαζί τους, νοιώθω τύψεις που τις εχω στον αυτόματο..

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Εμεις τις γραψαμε ως τις 24 Ιουλίου σε summer camp με αθλητικες δραστηριότητες για να ασχοληθούν με κατι, ήδη έχουμε περάσει μέσα μεγάλο διαστημα με το lockdown, ειμαι κι εγώ ζαβλακωμενη μονινως, θα βαρεθουν μεσα μέχρι 7 Σεπτέμβρη που ξανανοιγουν τα σχολεια, δεν έχουμε και παιδάκια στη γειτονιά να παίξουν. Ηδη θα μείνουν και τις 24/7 ως τις 7/9 1μιση μήνα μέσα,  ελπίζω βέβαια σιγα σιγά να ανακαμψω καποιες δυνάμεις να μπορώ να ασχοληθώ μαζί τους, νοιώθω τύψεις που τις εχω στον αυτόματο..

Καλά έκανες και τις έγραψες να ξεδωσουν!! Εμείς εδώ δεν έχουμε τέτοια αλλά τους πήρα μια πισίνα μεγάλη εδώ στην αυλή και το γουστάρουν και αυτοί και εγώ μπαίνω Καμία φορά!!! Εμείς ευτυχώς τον άλλο μήνα θα φύγουμε στο χωριό μου και μπορεί να πάμε και για κάνα μπάνιο χαλκιδικη θέλω να φύγω λίγο γιατί πραγματικά έχω σκάσει εδώ και λόγο ιού και αυτά που έγιναν με τους μετανάστες τον χαμό γιατί βρισκόμαστε ακριβώς στα σύνορα!! Υπομονή κοπέλα μου σιγά σιγά θα βρεις τις δυνάμεις σου και θα ειναι όλα μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...